Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, christof napisał:

Przecież orczyki są fajne :) wiem ze wielu by chciało tam piekny wypasiony ON. Ale jak dla mnie jedyny minus Pilska to to, ze rozebrali orczyki na dole :/

Orczyki nie są złe, ale na orczykach lubi jeździć garstka. Cała masa, która przywozi pieniądze do ośrodka będzie czekała na krzesła/gondole. Z kolei dla kilku "zapaleńców orczykowych" nikt nie będzie dalej wskrzeszał tego trupa, bo zwyczajnie koszty przewyższą przychody. Tak koło się zamyka.

Na Pilsku trzeba zainwestować w trasy(choćby czarna zamknięta już chyba od nastu lat), w nowy system śnieżenia i same kolejki. Inaczej to będzie ledwo dychwić aż w końcu zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki nie są złe, ale na orczykach lubi jeździć garstka. Cała masa, która przywozi pieniądze do ośrodka będzie czekała na krzesła/gondole. Z kolei dla kilku "zapaleńców orczykowych" nikt nie będzie dalej wskrzeszał tego trupa, bo zwyczajnie koszty przewyższą przychody. Tak koło się zamyka.

Na Pilsku trzeba zainwestować w trasy(choćby czarna zamknięta już chyba od nastu lat), w nowy system śnieżenia i same kolejki. Inaczej to będzie ledwo dychwić aż w końcu zdechnie.

Dobrze napisane. Jeżdżę na Pilsko bardzo regularnie w sezonie prawie zawsze w niedzielę i wiem że nigdzie indziej w weekend nie zrobię tylu kilometrów co na Pilsku - jazda bez przerwy. Ale faktycznie widać że ośrodek ledwo przędzie i może wyzionąć ducha za niedługo. [emoji22]

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie chłopaki :) Mamy magiczną górkę na której jest mało ludzi i z tego co piszecie to nawet w niedziele się ujeździcie. Stan wegetatywny pacjenta trwa już ładny kawal czasu i coś mi mówi ze nie zdechnie ani łatwo ani szybko. Na szybką modernizacje tez nie możemy liczyć pozostaje się cieszyć ze Pilsko jest, cieszyć ze się spotkamy na Pilsku forumowo i ze Jasiek odsapnie na Pilsku od Chopoka :) a w sekrecie wam powiem ze gdy zatrzyma sie ostatni orczyk na koniec dnia warto zostać na górze i usłyszeć.... cisze:) 

 

4 minuty temu, artix napisał:

Jedna gondola,  dziesiątka, ze samego dołu na szczyt mogła by tam zrobić robotę. A gdyby do tego dodać stacje pośrednia, co stosuje się w Austrii z powodzeniem, to była by już bomba. Jeszcze naśnieżanie do dołu... Ach,  pomarzyć tylko...

zgadam sie całkowicie i dołączam do marzeń :)

w każdym razie wierze, ze Pilsko zawsze będzie miało coś fajnego do zaoferowania bez względu na na to czy padnie ostatni orczyk czy zainwestuje w niego TMR.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodźmy poważnie do sprawy. Podstawowym problemem Pilska jest niewydolny system śnieżenia i stare dwuosobowe krzesło, które obecnie jest jedyną drogą w górne partie góry. Wyobraźcie sobie co będzie gdy ono padnie.

Prawdziwa polska, śnieżna zima dałaby odetchnąć ośrodkowi finansowo. Co do czarnej siódemki problemem jest uruchomione kilka lat temu osuwisko. Zagraża ono wprost orczykom na Miziową. Tu trzeba pomysłu i pieniędzy na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Pilsku praktycznie bez zmian, Łazarczyk został przez spółkę odsunięty od ośrodka. Kto się tym teraz zajmuje? Nie mam pojęcia. Jedynym pozytywem jest to, że obszar Pilska został wyłączony z Miejscowego Planu Zagospodarowania. Także na parę lat jest spokój, że jak ktoś zdecyduje się w to wejść, to będzie mieć pole manewru.
na ten moment przyrastają jedynie długi,, a jedynym możliwym nowym właścicielem jest syndyk :)

 

Nie zgodzę się, że Szczyrk dobije Korbielów, uważam, że dostanie on mocnym rykosztem - tysiące turystów, którzy przyjadą do Szczyrku, będą szukać alternatywnych miejsc wypoczynku (a przede wszystkim mniej zatłoczonych)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fredek321 napisał:

Pochodźmy poważnie do sprawy. Podstawowym problemem Pilska jest niewydolny system śnieżenia i stare dwuosobowe krzesło, które obecnie jest jedyną drogą w górne partie góry. Wyobraźcie sobie co będzie gdy ono padnie.

Prawdziwa polska, śnieżna zima dałaby odetchnąć ośrodkowi finansowo. Co do czarnej siódemki problemem jest uruchomione kilka lat temu osuwisko. Zagraża ono wprost orczykom na Miziową. Tu trzeba pomysłu i pieniędzy na rozwiązanie problemu.


Chyba brak systemu naśnieżania?  jesli juz powaznie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregor_g4 napisał:

Nie zgodzę się, że Szczyrk dobije Korbielów, uważam, że dostanie on mocnym rykosztem - tysiące turystów, którzy przyjadą do Szczyrku, będą szukać alternatywnych miejsc wypoczynku (a przede wszystkim mniej zatłoczonych)

Trasy w Szczyrku zostały poszerzone i pomieszczą sporo narciarzy - rozwija się też BSA i Skrzyczne, a razem to będzie olbrzymi kompleks.

Zatłoczona Białka jakoś nie powoduje, że ludzie szukają dla niej pustej alternatywy z orczykami. Jeśli już, to mają pustą Bachledovą, a nie Korbielów z jedną przyzwoitą trasą ("5" i to tylko w górnej połowie), na którą trzeba się dostać z kilkoma przesiadkami. Niech już lepiej zostawią Pilsko ekologom, skiturowcom itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koliber, ja jak jadę nad polskie morze, to nie do Władysławowa, Łeby czy Trójmiasta, ale do Łukęcina, Ostrowa lub innej małej mieściny.
Podobnie jest z górami. 
Większa część wybierze te modne i popularne kierunki, jednak ciągle pozostanie odsetek, który będzie szukać spokoju.

Rok temu do wypożyczalni w Korbielowie przyjeżdżali ludzie z Wisły (w trakcie weekendu ze skokami) jadący na Chopok - w Wiśle na wypożyczenie trzeba było czekać 3godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chodzi o to żeby sie kłócić. Pozostaje mieć nadzieję na dużego (bogatego) i mądrego inwestora. Rzeczywiście teraz jest czas na działanie bo obecna władza "ekologów" bardzo nie lubi. Wykorzystać to co jest (dwa zbudowane krzesła i trzecie w budowie), dorobić śnieżenie nawet na bazie tego co jest. Potrzebna jest pompa/y, filtry i napowietrzanie. Do poziomu Buczynki rury są doprowadzone. Jeszcze rozwiązać problem osuwiska i ewentualnie 5 do dołu (wylesić) i wymiana krzesła 2-osobowego. Ponieważ sie rozpędziłem to jeszcze wykupienie Baby i zmiana na wyprzęganą czwórkę + wyprzęgana czwórka torem talerzyka na Kopiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, fajny by był jak by tak TMR wykupił Pilsko! albo inni Austriacy np. 

PS. tylko po co Austriakom Pilsko :rolleyes: no... totalny bezsens! znaczy że zostaliśmy skazani na własną agonię?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to już w nic nie wierzę, odnośnie Pilska, dopóki na własne oczy nie zobacze.
Ale poza tym, że kolej a Buczynę chodziła, podobno wymieniono też barierki przy stacji dolnej...

Dzisiaj na forum Korbielowa pojawiła się informacja z Jontka, że kolej jest gotowa do "pięcia się" w górę, w nowym sezonie.

Jakaś iskierka nadziei jest.

Dla mnie (jeśli byłbym prywatnym właścicielem ON Pilsko) opcje są 2:

1) W obliczu zmian w Szczyrku, otwieranie ośrodka mija się z celem - dzierżawy trzeba płacić, pracowników zatrudniać, odbiory i pozwolenia załatwiać, naśnieżać, a zima nie wiadomo jaka będzie, do tego ludzi przestraszonych agonią stacji coraz mniej. Koszty duże, możliwe zyski niewspółmiernie małe do ryzyka, lepiej przeanalizować, czy jest sens otwierać. Sprzedać co się da i wyciągnąć pieniądze póki sprzęt nie zniszczeje... 

 

2) Za wszelką cenę dogadać się ze Słowakami - spłacić wyciąg  i odpalić go z dużą marketingową pompą. Teraz jest czas gdy ludzie zaczynają planować ferie. Nawet pomimo zmian w Szczyrku, 2 czteroosobowe kanapy + Baba, z oświetleniem i ok 3km oświetlonych tras to dobra oferta. Jak pokazał zeszły sezon, dobrze skalkulowane karnety od 16 ściągnęły sporo chętnych. 
Teraz 4 godzinny karnet mógłby kosztować 30zł, a jestem pewien, że chętnych przy tych 2 wyciągach byłoby dużo.


Mam nadzieję, że opcja nr 2 jest realna.

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregor_g4 napisał:

generalnie to już w nic nie wierzę, odnośnie Pilska, dopóki na własne oczy nie zobacze.
Ale poza tym, że kolej a Buczynę chodziła, podobno wymieniono też barierki przy stacji dolnej...

Dzisiaj na forum Korbielowa pojawiła się informacja z Jontka, że kolej jest gotowa do "pięcia się" w górę, w nowym sezonie.

Jakaś iskierka nadziei jest.

<ciach>

Oj jak ja bym się ucieszył gdyby to była prawda. Wychowałem się narciarsko na Pilsku i trzymam kciuki żebym znów miał powody jeździć tam regularnie. Ciekawe co jest bardziej prawdopodobne, to że kanapa na Buczynkę ruszy, czy że Kubica wróci na nowo do formuły 1. Nie obraziłbym się gdyby potwierdziły się obie te wiadomości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze najbardziej lubie trasy w Szczyrku ale jeśli po inwestycjach będzie tyle ludzi że będzie trzeba stać dużo w kolejkach to wybiore Korbielów ponieważ lubie jazde na bieżąco podjeżdżam do wyciągu i jazda a nie półgodziny w kolejce. Ale drugim warunkiem żebym wybrał Korbielów jest chodząca Buczynka dzięki której będzie też lepszy dostęp w górne partie Pilska oraz oczywiscie więcej tras w dolnych partiach. Wtedy dam zarobić ON Pilsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, christofer30 napisał:

Powiem szczerze najbardziej lubie trasy w Szczyrku ale jeśli po inwestycjach będzie tyle ludzi że będzie trzeba stać dużo w kolejkach to wybiore Korbielów 

Ja też bardzo lubię Szczyrk, ale Pilsko ma pewne przewagi. Ma też świetne trasy, a przy tym jest tam coś, co w górach jest ważne - przestrzeń, wrażenie już takiej prawdziwie górskiej scenerii. Górne rejony wiosną to już prawdziwy górski klimat. No i mniej ludzi... Ech, przybądź, zimo... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Jak czytam posty kolegów na C. to jednak stwierdzam, że trzeba zbiera na piórnik... pomożecie?

Pozdro

 

Jako "kolega na C." czuję się wywołany do tablicy. Pamiętasz kolego na M. co miał na swych nartach napisane Jan Ziobro na wygranych przez siebie zawodach w Engelbergu w 2013 roku? Jak nie, to sobie przypomnij. Właśnie trochę więcej takiego luzu Ci chłopię w życiu życzę. Bardzo się chłopie często na tym forum udzielasz i często celnie, ale Twoje personalne wycieczki bywają męczące. EOT z mojej strony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...