Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.01.2018 o 22:28, Pawel88 napisał:

Przed chwilą rozmawiałem z Recepcją Jontka. W zeszłym tygodniu Pani w kasie ON Pilsko zapewniała, że do ferii pojawią sie wspólne karnety. Podobnie Baba i Korbielow.net. Teraz Pani z recepcji prześmiewczym tonem zacytowała regułkę odnośnie braku wspólnych karnetów, którą wypisali na FB. Poziom rozmowy z klientem ZEROWY. 

Bo Pani z kasy biletowej słyszy milion takich pytań. I jako szeregowy pracownik nie ma na to najmniejszego wpływu. Niemoc w okół ON Pilsko jest wielka, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Kilka zdjęć z soboty na Pilsku. 

Talezyk od GOPRowki nadal nie dziala.

20180120_122543.thumb.jpg.505e1173f251cbdcf31d3181047eb1fa.jpg 

 

Widok z Kopca:

20180120_122603.thumb.jpg.779471938e30d6228dcf6b5332ff085e.jpg

Hala Miziowa

20180120_122751.thumb.jpg.80102f750e0798ea542bcbb8f221a5f0.jpg

 

Widok z górnej stacji wyciągu na Pilsko w kierunku Hali Miziowej i schroniska

20180120_125159.thumb.jpg.bfbe0465610333b0d9ebc79efe7a2a45.jpg

20180120_125201.thumb.jpg.13dc05a7ab0b289c4ca65889e19c4f6c.jpg

20180120_125206.thumb.jpg.0129d4b4bc2938593aceec7a31190bef.jpg

20180120_125304.thumb.jpg.a6335191fd49b65667b5b0fe8d0743ea.jpg

20180120_125320.thumb.jpg.de9f97287a3ed6613ee7d23ff84cce3b.jpg

20180120_131242.thumb.jpg.a2b93984a3a5bb2b32b50fc37e05b94c.jpg

 

Góra Pilska bardzo dobra  - od tego momentu zaczynał sie lod taki jak na ponizszym zdjeciu i minerały takze.

20180120_153711.thumb.jpg.edc50ec372724c3f9f827947bc655863.jpg

 

Standardowa Miziowa z wywianym sniegeim teraz wygładała tak:

20180120_153855.thumb.jpg.ea5ab6b74cf6c3d258e2296c8f553f6e.jpg

I od Miziowej w dol do Szczawin tego typu lodowiska 

20180120_153901.thumb.jpg.1e5c70bb1a3e9da3a8483fde6179b935.jpg

 

 

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, christof napisał:

Talezyk od GOPRowki nadal nie dziala.

Taka fajna górka, a tak coraz bardziej podupada... :( 

Nie wiem czy się natknęliście na facebooku, jak się kłócą BABA z właścicielem Pilska. Smutne to. Wszędzie łączą siły, wprowadzają wspólne karnety, a tu ubywa wyciągów i jest coraz gorzej... :( 

Jeszcze trochę i pozostaną jedynie skitoury... ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W niedzielę działał... to znaczy prawie działał dla mnie przez chwile. ;-)
 
27144642_2025054307511810_1639912751_o.thumb.jpg.5539a8361febb8ac39ab13131851495a.jpg
No proszę, dla mnie i kolegi włączyli nowe krzesło rok temu [emoji6]

Na poważnie to nie mogę im wybaczyć tego tależyka ciekawe co będzie następne. 8ca2e5262b9c37c609cf1b48717de371.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Nie wiem czy się natknęliście na facebooku, jak się kłócą BABA z właścicielem Pilska. Smutne to. Wszędzie łączą siły, wprowadzają wspólne karnety, a tu ubywa wyciągów i jest coraz gorzej... :( 

Dno i metr mułu! Nawet ludzie zaczęli im zwracać na to uwagę w komentarzach.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest ktoś z dużą kasą, który uruchomi krzesło na Buczynkę i wybudowanie zbiornika do naśnieżania tras na Pilsku  a do ekologów - zbiornik może też służyć też  do gaszenia  płonącego las, a co roku rośnie zagrożenie i widzieliśmy  jakie miały problemy z tym inne kraje europy podczas pożarów. Zawsze można też zaznaczyć że Pilsko będzie czynny np. od listopada do połowy kwietnia bez względu na warunki. A ośrodek przekaże jakoś sumę pieniędzy dla nadleśnictwa np.Na  program odnowy populacji rysia w tym rejonie,  taki dałem przykład, można też zakazać poruszania się poza szlakami w pewnych okresach dla dobra środowiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Na Pilsku regularna jazda od początku grudnia. Najpierw z buta, później włączyli wyciągi. Dziś warun taki że towarzystwo powyciągało z piwnic najtłustsze zestawy > 100 mm. Rogale od ucha do ucha, nikt nie narzekał. No, może dziewczyna której chłopak rozciął pod kolanem do kości bo się wywrócili na rodeo-orczyku. Do tego jakieś kotwice urwane... standard. Za 4 dyszki najeżdżone na/przy/poza trasami do oporu. Chyba nie chcemy tu TMRu z ich gondolkami, tłokiem, cenami, zakazem skiturowania?

 

IMG_20180122_125755[1].jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaca775 napisał:

a do ekologów - zbiornik może też służyć też  do gaszenia  płonącego las,

Jak się przespacerujecie ścieżką dydaktyczną w Wapienicy koło Bielska-Białej, możecie poczytać o pozytywnym wpływie na środowisko tzw. "Małej Retencji", czyli różnego rodzaju stawy i inne sztuczne zbiorniki. Ciekawe, że kawałek dalej, tj. pod Dębowcem, już zbiornika zrobić nie można było... 9_9 Sami sobie zaprzeczają. ^_^

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, friski napisał:

Chyba nie chcemy tu TMRu z ich gondolkami, tłokiem, cenami, zakazem skiturowania?

Dokładnie tak, wygląda na to że Szczyrk będzie tak samo przeinwestowany jak Chopok zgodnie ze strategią TMR. :/ 
Co z limitami przepustowości tras? Powinny być dużo większe ograniczenia prawne!

Natomiast Pilsko w tej formie i tak w nieskończoność nie będzie funkcjonować bo zwyczajnie się zamortyzuje do zera.
Gdyby modernizacja polegała na budowie:
2 odcinkowej gondoli Polana Strugi - Hala Szczawiny - Pilsko
do tego np. krzesła Buczynka - Kopiec
i na tym koniec!

to moim zdaniem to byłoby wszystko co można z tego terenu wycisnąć - nie zagęszczając go nadmiernie.

Oczywiście zbiornik i naśnieżanie do samego dołu to standard, bez zgody na to nie ma co marzyć że ktoś wyłoży pieniądze.

Niestety istnieje obawa że wraz z inwestorem przyjdą zakusy na znacznie bardziej intensywne inwestycje.
Więc puki co jest doskonale tak jak jest :)  Czyli już nie długo: marzec, słońce, pełno śniegu i pusto na trasach :) 

 

-pilsko_mapa_jpg_13621f64d42b5d698820de1e124e13e6.thumb.jpg.9852583e210a0fef598c1bf58ab03018.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mamad napisał:

Pięknie. Tu masz rację że TMR to będzie duży ośrodek. Osobiście gdyby krzesło było na Miziową i działające wszystkie wyciągi do tego ten na buczynke to mi wystarczy. Tylko że jak zostanie obecny właściciel może być tak że za rok dwa pozostaną tylko skitury. Prawda jest taka że w obecnych czasach to padnie jeśli nie powstaną niebieskie trasy krzesła gondola i inne bajery. Nas zapaleńców jest mało i możemy nie utrzymać ośrodka. Teraz liczy się zysk chyba że kupi to ktoś z kasą Kulczyka ale będzie poprostu dokładal bo go stać a on kocha takie Pilsko. To tak jak z krzesłem w kotle Goryczkowym. Nikt tam nie postawi kanapy z 21 wieku jak nie będzie pozwolenia na naśnieżanie. 

Masz rację, patrzę krótkowzrocznie. Widzę czasem w tygodniu jak ten ośrodek kręci dla garstki osób (kilkoro na trasie, kilkoro poza) - dziw bierze jak to jeszcze funkcjonuje.. Chciałbym się jeszcze ze dwa lata pobujać na wysokich obrotach a później... zależy od kondycji fizycznej i finansowej. Na pewno jazda w tłumie, knajpy i kanapy mnie nie kręcą, zwłaszcza za 100 zł / 35 €.

Co do wspomnianego Chopoka to niedawno miałem przyjemność powrócić tam po wielu latach nieobecności - szacun jak to się rozwinęło! Roboty ziemne, pięknie wyprofilowane trasy... Co z tego jak ludzi masa (pomimo tygodnia niskiego sezonu). Chciałoby się puścić gigantowym promieniem albo chociaż pociągnąć głębiej SL ale masa napiera z lewej, z prawej. Jedynie muldy/oblodzenia nie znajdowały tylu amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mamad napisał:

Ja osobiscie chciałbym coś takiego

5a6633415eb9e_Mypicture921e64b8-a9e1-48be-b204-2e9abf5976f8.thumb.jpg.189ff6c59e86141f57a15b6ab0950f8c.jpg

Czarna to Gondola. Czerwone to Krzesła. Zielone orczyk. Niebieskie talerzyki ze szkołami dla pociech. Do tego porządna niebieska z Pilska przez Kopiec Buczynke na sam dół. Trasa nr 5 porządna na sam dół. Czarna 7 reaktywacja. Do tego czarna z Pilska na do Miziowej wzdłuż wyciągu. Oczywiście 8 z Kopca na Miziowa. Na Miziowej i Polanie Strugi też można na potrzeby szkoły umieścić jakieś taśmy. Naśnieżanie i tyle. Ingerencja w przyrode to byloby zbiorniki na wode. Wycinka pod gondole i z Buczynki na Kopiec. Obecne krzesło zasadzić drzewami. Zrobienie 5 na dół też wymagałoby trochę wycinki no i niebieska na dół. Kanapy 6. Tyle. Czy to by było za dużo nie wiem ale moim zdaniem tak normalnie.

Jak już tak sobie marzymy -  to moim zdaniem to właśnie byłoby już przeładowanie tego miejsca... choć niestety gdyby się znalazł napalony inwestor pewnie znacznie bardziej realne niż moja nazwijmy to "zrównoważona" wizja. Większa przepustowość = Większy zysk.
Poza tym np. krzesło Miziowa-Pilsko często byłoby unieruchamiane przez wiatr.
Ogólnie Pilsko to wielki potencjał na nowoczesny ale stricte narciarski a nie typowo komercyjny ośrodek - coś w stylu Kasprowego albo Łomnicy i tego mu i sobie życzę. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, friski napisał:

Ale o co chodzi? Na Pilsku regularna jazda od początku grudnia. Najpierw z buta, później włączyli wyciągi. Dziś warun taki że towarzystwo powyciągało z piwnic najtłustsze zestawy > 100 mm. Rogale od ucha do ucha, nikt nie narzekał. No, może dziewczyna której chłopak rozciął pod kolanem do kości bo się wywrócili na rodeo-orczyku. Do tego jakieś kotwice urwane... standard. Za 4 dyszki najeżdżone na/przy/poza trasami do oporu. Chyba nie chcemy tu TMRu z ich gondolkami, tłokiem, cenami, zakazem skiturowania?

 

IMG_20180122_125755[1].jpg

Oo jak miło,

dokładnie, nie chcemy tu komucha z Bratysławy z rusko ukraińskim kapitałem, włoską techniką i austriacką logistyką.

Tyle w temacie "słowackiego" TMRu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czesio napisał:

Oo jak miło,

dokładnie, nie chcemy tu komucha z Bratysławy z rusko ukraińskim kapitałem, włoską techniką i austriacką logistyką.

Tyle w temacie "słowackiego" TMRu. 

No to ciekawe. Ja już o pochodzeniu tego kapitału słyszałem legendy, włącznie z tym że udziały ma tam sam Trump i jego córka Ivanka. Tak więc jak widać przekrój od "rusko-ukraińskich komuchów z Bratysławy" do hmmm... zgnitych amerykańskich kapitalistów imperialistów...

Co do Pilska to mam nadzieję, że znajdzie się ktokolwiek kto doprowadzi do otwarcia istniejącego krzesła na Buczynkę wraz z jakimś zestawem armatek na trasie i w jakimś sensownym horyzoncie czasowym zrealizuje inwestycję w krzesło - może być 4-osobowe i niewyprzęgane ze Szczawin na Miziową, gdzie także kilka armat byłoby mile widziane. Dużo więcej tam nie trzeba.   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 19:22, shuger napisał:

Dokładnie tak, wygląda na to że Szczyrk będzie tak samo przeinwestowany jak Chopok zgodnie ze strategią TMR. :/ 
Co z limitami przepustowości tras? Powinny być dużo większe ograniczenia prawne!

Od poczatku tak mówiłem. Dalej  (TMR) chcą stawiać kolejki a wystarczyłoby postawić jeszcze tylko jedną na Pośrednim. Lubiłem SON z jego orczykami ,ale wiadomo mamy 21 wiek i trzeba modernizować ,ale z głową. Wracając do wątku o Pilsku . Nie byłem ,ale może ktoś zdecyduje się tam ze mną pojechać (oczywiście płacę za paliwo) .Jest to teren bardzo atrakcyjny i tu zgoda co do modernizacji Pilska według shugera .

Edytowane przez janek57
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janek57 napisał:

 Nie byłem ,ale może ktoś zdecyduje się tam ze mną pojechać (oczywiście płacę za paliwo) bo teren atrakcyjny i tu zgoda co do modernizacji Pilska według shugera .

Janek

Będziemy na pewno jechać z @keisyzrk (jest z Gliwic a ja z okolic Bielska) ale jak naprawdę porządnie napada bo chcemy spróbować coś pozatrasowo. Więc jakbyś był chętny to możemy się do Ciebie odezwać jak już będziemy zdecydowani - będziemy obserwować warunki :D.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janek57 napisał:

ja to chyba do Was za stary jestem a pozatrasowo nie umiem , niestety>:(

Nie ma czegoś takiego jak "stary". Jest tylko aktywny narciarz albo kanapowy  ;) :D a Ty z pewnością do tych drugich nie należysz. Nasza propozycja jest zatem aktualna - chodziło Ci o transport. Będziemy jeździć też oczywiście po trasach :D Decyzja po Twojej stronie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bolec napisał:

Decyzja po Twojej stronie

W takim razie jestem za. Dajcie znać kiedy chcecie pojechać. Do Bielska ,,cugym'' jeżdżę co roku kilka razy (jadąc do Szczyrku0. To tam bym się dosiadł.. Od października 17 nigdzie nie pracuję . Mam tylko czasami badania lekarskie, Najbliższe 07.02 potem dopiero 22 i 23.02.18. Choroby pod kontrolą. Mogę uprawiać sport w tym narciarstwo.Jeszcze raz dzięki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...