Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym sezonie narciarskim który był w naszym regionie (i nie tylko) do totalnej du...y! Chopok sprawił się jak co roku! Mówiąc żargonem wojskowym: Panie... nic ważnego nie zaszło!

Jak zawsze grudzień, styczeń i połowa lutego, twardo i lodowo! a więc race wyostrzone na żyletkę! (jak zawsze)

I tu jak wszyscy znawcy tej góry już nie jednokrotnie pisali w marcu zaczyna się sezon!!

Marzec to "miód i maliny" najlepsze warunki w sezonie i tak już od 8 lat! wtedy można poszaleć na maxa :biggrin: to taka specyfika Chopka! że jak już Ci, którzy wożą się na nartach i kończą sezon, to ta góra jest cudowna (i to można poczytać na postach powyżej!) :biggrin: warunki cudowne, ludzi coraz mniej... BEST!

I tu zaczyna się ZOONK!

Co dla kogo oznacza słowo cudowne warunki!

Na jazdę wiosenną trzeba być przygotowany i mieć umiejętności niestety! albo stety :rolleyes::

Te wszystkie piękne fotki które oglądacie to wszystko trasy powyżej 1300 m czyli czarne albo czerwone!

Jeżeli ktoś zamierza pojeździć na Luckach, Biela Put, Grandzie czy na południu poniżej Kosodreviny to niech pozostanie w domu. Trasy rozjeżdżają się w ciągu 1-2 godzin i stają się dla mniej zaawansowanych narciarzy nie przejezdne (a w najbliższych tygodniach zamknięte) Tworzy się 30-40cm warstwa cukro-śniegu w którym narty zapadają się na 10-20cm a buty po klamry (te górne). Jazda w takim śniegu nawet dla zaawansowanych stwarza problemy!

Górne odcinki (szczególnie po północnej stronie) REWELACJA! twardo (ale nie lodowo). Narta wcina się na krawędziach, trzyma na maxa, można pognać długim po całej trasie! ale tak jak pisałem już powyżej o race zapomnijcie i zakonserwujcie! Mówimy o nartach AM (szerszych pod bytem) a w popołudniowych godzinach nawet free były by wskazane, szczególnie jak ktoś ma zamiar pojeździć niżej Lukovej!

W święta trasy były REWELACYJNE, warunki CUDOWNE a pogoda (pomimo beznadziejnym prognozom (nawiasem nie wiem za co tym ludziom płacą) ) REWELACYJNA - 3 na 4 dni "slnecko"! w poniedziałek i wtorek dodatkowo fajne towarzystwo - dojechali Torres z żoną (albo odwrotnie :rolleyes:: żona z Torresem) i było zarombiste lyzovanie! :biggrin:

Niestety przykro mi to napisać ale tak jak co roku teraz będzie tylko gorzej! Prognozy zapowiadają ocieplenie i zero mrożenia nawet w nocy! a więc trasy zaczną stawać się tępe, zaczną trzymać narty, spodnie do kolan mokre... itd.!

Cóż mamy wiosnę i JARNE LYŻOVANIE!

Za niedługo wyłączą GRAND i LUCKY! (myślę że to ostatni weekend)

potem sukcesywnie: Zahradki, FIS, Majstrovską...

pozostanie Pretakarska od szczytu do Prehiby.

a na koniec 4 krzesło Koliesko - Lukova i trasa Pretakarska - Majova (tak jak co roku)

a potem będzie maj i niestety koniec sezonu! :sorrow: :sorrow: :sorrow:

PS. MX5 odpowiadając na pytanie: nie chcę oceniać Twojej jazdy ani wróżyć czy dasz radę czy nie? ja bym jechał i to jak najszybciej ale pamiętaj będzie tylko coraz gorzej (choć ja będę pisał pewnie że SUPER! bo kocham wiosenne narty i K2 Rictor :biggrin: a już niedługo pozostaną tylko K2 Anexy 118 :eek: i jazda jak na nartach wodnych :stupid: :biggrin:)

PS2. mam nadzieję że napisałem jak dla ludzi

PS3. Leitner nie wprowadzaj ludzi w błąd! dolnych (płaskich) tras już nie ma!!!

Edytowane przez Gość
PS3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, wg info na stronie 13 działa. Chociaż pewnie warunki są cięższe niż na czarnej 33a :wink: Zawsze zostaje jeszcze trasowers na południu (z niebieskich) - do gondoli ma 4200m.

Litosci to ze napisali ze otwarte to nie znaczy ze warunki sa. Niebieski na polnocy to dojazd do parkingu TYLKO jezdzenie na tych trasach grozi kalectwem. A panorama na poludniu jest na szerokosc 2 ratrakow z ostrymi zakretami pozniej trawers gdzie poczatkujacy odpychaja sie kijkami, dalej kosodrevina serdeczko od polowy muldy nawet na 70cm. BRAWO doradzaj tak dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 28 dni na Chopku i prawie 1500km i to co pisze Jasiek to 100% racji.

Tylko te tłumy w Lutym.

Guru to Gury i tyle.

Niezla srednia ponad 50km na dniowke:)

Jasiek mam nadzieje ze Twoje prognozy sie nie sprawdza i ok 9tego cos pomrozi, planuje jeszcze pare dni... zawsze w kwietniu byl jakis atak sniezny na Chopoku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyna K2 :)

Chłopaki melduje się u Was po powrocie z GrossVenedigera w weekend 16/17/18 kwiecień :)

Pozdrawiam

Tomek

Czekam na relację z wypadu, ciekaw jestem jak wam pójdzie, bo z schroniska jest trochę do przejścia ponad 1500 przewyższenia na szczyt, kumpel napalił się na tę górę i chyba będzie trzeba to zrealizować.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litosci to ze napisali ze otwarte to nie znaczy ze warunki sa.

Przekonałem się o tym nie raz... Wystarczylaby jedna fotka i wszystko byłoby jasne...

A panorama na poludniu jest na szerokosc 2 ratrakow z ostrymi zakretami pozniej trawers gdzie poczatkujacy odpychaja sie kijkami

Tak, ale dla niektórych i tak jest ok. Nie zawsze w narciarstwie rekreacyjnym chodzi tylko o jazdę - stąd pytanie do kolegi wyżej o cel wyjazdu i jego (i tych z którymi ew. jedzie) poziom umiejętności.

dalej kosodrevina serdeczko od polowy muldy nawet na 70cm. BRAWO doradzaj tak dalej:)

Dlatego napisałem "do gondoli".

Jak jesteś tam to napisz coś o warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner przyjedz sobie z Kasprowego na 1 dzien na Chopok zobaczysz o czym mowimy. Fotki tutaj nic nie dodadza.

Rano wszystko piekne i rowne, a po godzinie bagno... na dole oczywiscie. Powyzej Prehiby ogien i warun perfekcyjny.

Do narciarstwa rekreacyjnego jest potrzebna latwa i szeroka trasa. Na poludniu takiej nie ma najpierw kilometr po plaskim pozniej waskie zakrety i na koniec kilometr po plaskim. Chyba nawet niedzielny narciarz nie tego oczekuje?

Przyjedz zobacz i pisz... bo jazda przy +15 jest inna.

A co do warunkow proponuje czytac wszystko z marca w tym temacie jest sporo info.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner przyjedz sobie z Kasprowego na 1 dzien na Chopok zobaczysz o czym mowimy. Fotki tutaj nic nie dodadza.

Jakbym mógł, to bym przyjechał - nie jadę samochodem, a plan mam dosyć napięty. Cały czas jestem zły na siebie, że się z krzesełkiem na południu nie pożegnałem :angry:

Jak dwa lata temu po raz pierwszy jeździłem na Chopku, to na południu było ok. +10. Trasy 32 i 31 to była jakaś masakra. W dodatku z moimi "umiejętnościami bez kijków" to była masakra ×2. Dlatego miałem uraz do Juhu.

W tym roku w dobrych warunkach (trochę twardo, zero lodu, brak kamieni) jeździłem 1 dzień z 26. W dodatku tylko 2h na jednej trasie.

Pozdrawiam Cię serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopok aktualne warunki

Część, jeżdżę od wczoraj rano.

Pogoda: rano słońce, po 14 chmury, następnie mzawka do wieczora, generalnie ciepło, 10 stopni na Bielą put, 1 na szczycie. wczoraj w nocy był mróz i trasy rano były twarde, dziś mam nadzieję że też przymrozki, jest slonce z chmurką za oknem.

trasy: pogoda powoduje że trasy szybko robią się miękkie, ale góra trzyma do mocą dnia; 5a, 5 i 11 bardzo dobre, 12 zamknięta - przetarcie do ziemi na dole, Lucky - z auta widziałem na dole pasek śniegu, może nie wytrzymać temperatury, 2 i 2a dobre rano potem miękko, 13 przejezdna rano lód potem wodosnieg, 1abc bardzo dobre, twardo bez lodu, pon. Lukovej śnieg ciężki po południu ale wciąż przyjemnie, na poludniu 34c przyjemna ale muldy przy kosodrzewinie, 10 zamknięta, na dole bardzo miekko i woda.

Można jeszcze fajnie pojeździć ale startując od samego rana jeśli był mroz w nocy, jeżdżąc na wyżej położonych trasach. Przy takiej pogodzie przewiduje że stopniowo będą wyłączanie kolejne trasy od dołu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie czy ktoś z was nie wybiera się właśnie na Chopok i może jest zainteresowany odkupieniem dwóch skipassów całodziennych ważnych 30.03.2016 do końca sezonu . Niestety musze odsprzedać ponieważ zmieniły mi się plany. Odsprzedać chcę za cene zakupu 43zł za sztukę są to kody na kartę gopass .

Prosze o kontakt na priva. Jestem zainteresowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem opinię o warunkach od Jaśka bo wiem jak jeździ i ile jeździ.

Nie pisałem do Ciebie, tylko do frez3r - nikt nie pisał (napisałem tuż przed Jaśkiem), więc chciałem mu chociaż ogólnie napisać - zobacz, że nie napisałem NIC o warunkach.

Sory ale opinia od kogoś kto się uczy i to bez kijków jest mi kompletnie nie przydatna bo ja nie pojadę na trawers.

"Człowiek uczy się całe życie". Jak jest nieprzydatna, to jej nie czytaj. Nie ma przymusu :)

Kolega Frez3r chciał wiedzieć coś o trasach, to mu napisałem. Nie spinaj się tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, byłem wczoraj na Chopoku.

Na dzień dobry dół – Biela Put - już wygląda kolorowo, ale jest równo bez przetarć i kamieni. Ale to godzina 8:30. Jedziemy na szczyt. Słonko świeci, widoczność rewelacyjna tylko mocno wieje – na szczycie temp 0, ale odczuwalna dużo niższa .

Z krzesła i gondoli wszystko wygląda fajnie. I tak jest w rzeczywistości – cała 1 od samej góry do Priehyba super – twardo, może niezbyt równo (podbija narty), ale jest ok. Po dwóch zjazdach jedziemy na południe – ok. 9:20.

Tam już jest dość miękko. Najpierw Panorama – piękne widoki – potem 32, jest równo, ale na dole już zaczyna być miękko, potem kilka zjazdów 31, ale tam już jest bardzo miękko, muldy, odsypy, trzeba mieć mocne nogi, żeby z tym powalczyć.

O 10:30 decydujemy się na powrót na północ – 1 bajka, trochę puściło, góra zrobiła się miękka na twardym podłożu – rewelka, ludzi mało można poszaleć. Ze względu na bardzo mocny wiatr nie robią się muldy, w tym roku jeszcze nie jeździłem w takich warunkach – jest po prostu bosko.

Koło 12:00 przerwa na jedzenie i browar w słoneczku i wracamy na stok – niestety pogoda się pogorszyła i szczyt w chmurach – jeszcze coś widać, ale już nie ma takiej frajdy na samej górze jak była. Decydujemy się na pojeżdżenie na dole. Na początek krótka 2 – mimo tego, że jest już ciepło i miękko warun super – mało kto tam jeździ i jest w miarę równo.

Przed 13 decydujemy się zjechać na Zahrady – najpierw 1 od Priehyby do krzesła, potem 5 i 11. Jest strasznie miękko, muldy, odsypy, śnieg ciężki trzeba mieć bardzo mocne nogi, żeby coś z jazdy uczknąć – ale dajemy jakoś radę, nogi już nie te więc coraz więcej przerw, ale jeździmy. Zaczyna padać mrzawka.

Na koniec – 14:30 – decydujemy się jeszcze na jeden wyjazd na szczyt – którego już wcale nie widać. Warun ogólnie bardzo dobry, cały czas miękko z twardym podłożem, mocny wiatr nie pozwala na tworzenie się muld. Ale widoczność spada praktycznie do zera – do Lukowa nic nie widać.

Wracamy do samochodu – krótka 2 jest ok., ale 13 zjazd do Biela Put to już narty wodne 

Ogólnie wyjazd bardzo udany, chyba najlepszy w tym roku. Jazda tylko rano i maksymalnie do 12 – 13 i tylko góra Północ. Niżej też można się fajnie pobawić, ale trzeba mieć mega mocne nogi. Nie jest to na pewno wyjazd na rodzinne jeżdżenie (ktoś pytał) czy ewentualna naukę.

Edytowane przez moloo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner nie chodzi o spinanie się. Chodzi o to że ty doradzasz siedząc w fotelu i nie mając pojęcia o warunkach:stupid: Proponujesz trasy, po których się nie da jeździć. Ludziska poczytają, przyjadą się uczyć na te superowe niebieski i na miejscu okaże się że pójdą do baru o 9 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne warunki

Info z dzis:

pogoda: W nocy był jednak mróz potem z każdą godziną ciepłej od słońca. W południe to na dole było 10 stopni.

trasy: rano twardo i lód na dole /uwaga/, po 12 wszędzie miękko, w tym na szczycie, śnieg ciężki, robiły się muldy na czerwonych trasach.generalnie warunki od wczoraj rano uległy dużemu pogorszeniu, z tego powodu jutro chyba odpuszczę jeżdżenie. 13: rano lod, potem narty wodne, wątpię czy przetrwa do niedzieli, 5 miekko i muldy na dole, 11 z muldami ale Ok, 11a chyba najlepsza po południu, 1 i 1 abc z muldami im niżej tym gorzej. Ogólne warunki dobre do Max. 12, potem trudne, nie dla początkujących. Jeśli dziś w nocy nie przymrozi to jutro będzie ciężko, w sobotę ma być chyba clodniej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Już tyle wątków o Chopoku, że nie wiem na którym pisać - we wtorek i środę wybieram się na Chopok, po ostatniej wizycie przedwczoraj zdaje sobie sprawę, że dół może być mało ciekawy, wręcz nawet nie przejezdny.

Mam pytanko, jakby na Biela Put czy Zahradky już nie dało się jeździć to jak wygląda wyjazd do góry i zjazd na dół. Pewnie Jasiek, johny_narciarz i kilku z Was wie jak to wygląda. Proszę o jakieś info.

Jak będziecie w weekend napiszcie jak warunki - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Już tyle wątków o Chopoku, że nie wiem na którym pisać - we wtorek i środę wybieram się na Chopok, po ostatniej wizycie przedwczoraj zdaje sobie sprawę, że dół może być mało ciekawy, wręcz nawet nie przejezdny.

Mam pytanko, jakby na Biela Put czy Zahradky już nie dało się jeździć to jak wygląda wyjazd do góry i zjazd na dół. Pewnie Jasiek, johny_narciarz i kilku z Was wie jak to wygląda. Proszę o jakieś info.

Jak będziecie w weekend napiszcie jak warunki - dzięki.

Pewnie można wjechać i zjechać krzesłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...