Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o informacje od kogoś kto był dziś tj: w sobotę na Chopoku na temat warunków w szczególności:

- Czy było lodowisko czy normalne warunku? Na Skrzycznem było dzisiaj takie lodowisko że jak ma tak byc na Chopoku to szkoda drogi.

Ewentualnie krótkie info czy było twardo/mięko czy w ogóle odwilżowo czy mroźno

Dzięki wielkie, info przyda się czym prędzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może posty 480, 483, 486 i z dzisiaj 502!

Tam jest zima!

PS. Zawsze na południu będzie miękko a na północy twardo.

PS2. a jak co to pisz do przemo_narciarz na priva, jest tam na miejscu

Edytowane przez Gość
Ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem relacje dzis ze szczyrku i ponoc genialne...

a gdzie to czytałeś: bo tu keisyzrk pisze że dziadostwo: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20422-Polska-warunki-narciarskie-15-16?p=236448&viewfull=1#post236448

a andy-w też piszę że twardo i lodowo http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20422-Polska-warunki-narciarskie-15-16?p=236443&viewfull=1#post236443

ale masz rację, nie ma złych warunków, są tylko źle dobrane narty :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak rzeczowe odpowiedzi i na temat. Dzięki.

Jak nie będzie w ogóle sniegu to nie oznacza że zły warun, tylko sprzęt zły.

I jak tu można liczyć na normalną odpowiedź i traktować ludzi poważnie, jak się ludzie jak debile zachowują, ale to taka zaleta narciarzy, narciarzy Januszy.

Więcej nie ma co tu zaglądać.

Edytowane przez akaboczek1
Narciarze to debile.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akaboczek1 przejeździłem na Chopoku dzisiaj cały dzień i mi się podobało, ale to jest tylko subiektywna opinia. Moja dziewczyna przesiedziała pół dnia w barze przy gondoli :) (dla niej było za bardzo lodowo i za zimno). Dla mnie powyżej gondoli bajka - nie było lodowo tylko po prostu twardo. Krawędzie ładnie trzymały, odsypy pojawiły się po godzinie 13. Poniżej gondoli z rana warunki dostateczne, od godziny 10 coraz większe lodowisko i potężne cukrowe odsypy. Poniżej wstawiam screen z gopassa. Jak widać ujeżdżałem wyżej położone trasy

Przechwytywanie.JPG

Fotek nie mam za wiele bo z rana pogoda była średnia i trochę wiało. Te poniżej z godziny 14:53, widok na trasę 11A

20160319_145253.jpg

20160319_145256.jpg

20160319_145258.jpg

20160319_145303.jpg

Przechwytywanie.JPG.b6b5effbc4328bbef75b9381c4cf8670.JPG

20160319_145253.jpg.162644c421fa3c405e3fbfe504b362ef.jpg

20160319_145256.jpg.0ea99a44b04fee177a93946d4002ea1c.jpg

20160319_145258.jpg.ac2d2f1d71aea8040b51ae3a17991882.jpg

20160319_145303.jpg.ce7c9b92829c6c5b0ca8d829c79b8958.jpg

Edytowane przez szplukasz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy potrafia jezdzic warunki sa superowe, rano zrobilem serwis i zero uslizgow jak po szynach- na polnocy. Poludnie wiosenne. Choc smignelismy po zamknietej 33 i bylo niezle da sie jeszcze zjechac bokiem w dwoch miejscach- ale to dla fanatykow:)

Mam mega problem z moja wyrwana krawedzia, wlasnie ja prowizorycznie skleilem slowackim lepidlem:d o tym napisze w temacie o wyrwanej krawedzi... byl taki i sie usmislem. Mialem racje bo moje uszkodzone narty przelecialy jeszcze 1000km..,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud się zdarzył i na środę, czwartek i piątek zamierzam zabrać syna (7L.) i pojechać na Słowację, a dokładnie myślałem o Chopoku, ew. Tatrzańskiej Łomnicy i Strbskim Plesie. Ale póki co wyborem nr 1 jest Chopok. Gdzie najlepiej zaparkować samochód, w której części? Ten Gopass jak go nie mam, to wystarczy konto założyć i korzystać ze zniżek, czy ta karta musi mi przyjść pocztą i muszę ją mieć przy sobie, żeby z tego korzystać? Czy jest sens szukać noclegu gdzieś w okolicy Liptovskiego Mikulasza i np. jeden dzień poświecić na Chopok, a w dwa pozostałe jechać do Strbskiego Plesa i Tatrzańskiej Łomnicy? Czy raczej ograniczyć się tylko do Chopoka i dać sobie spokój z dojazdami tam? Jak wygląda sprawa z cenami i jakością np. obiadów na miejscu? No i jak wygląda dojazd od granicy w Chyżnem, czy są jakieś płatne odcinki, czy jest coś co trzeba ominąć, żeby nie stać w korkach. Przepraszam za tak banalne pytania, ale nigdy tam nie byłem no i takie info z pierwszej ręki jest najwartościowsze :smile: A swoją drogą zaraz biorę się za czytanie relacji Johnego, Jaśka i innych :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parkowaniem to zależy o której będziesz na miejscu. Jeśli ok.8, to jedź na Biela Put (jest blisko krzesełka i w miarę blisko gondolki). Jeśli będziesz ok. 9, to jedź na Lućky. Będziesz miał krótki spacer po schodach. Tak czy inaczej spójrz na tablice z info o parkingach (tablice stoją przed pierwszym parkingiem na Lućkach) - będziesz miał podane, który parking jest zajęty.

Według mnie zostań na Chopoku. Jak jedziesz na 3 dni, to szkoda codziennie gdzieś jeździć daleko. I tak się zakochasz w południu (a może też w północy).

Jedzenie na Chopku jest drogie. Lepiej zjedz coś w Liptovskym Mikulasu lub w Pavcinie Lehocie (po drodze na Chopok).

Pozdrawiam

Nie będziesz żałował!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że będę z młodym to najbardziej będziemy celować w czerwone i niebieskie tak żeby jeździć gondolami i krzesłami.

To koniecznie pojedź na południe na Panoramę (34c, 34b, 34a i 34). Ostatni odcinek jest chyba już zamknięty, ale i tak zjazd ma ponad 5km!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak żeby jeździć gondolami i krzesłami.

Marcin ale tam miałbyś problem jak byś chciał pojeździć orczykami :biggrin: bo tam są same kanapy i gondole.

Pozdrawiam.

PS. szkoda że się nie poznamy bo ja dopiero od soboty :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój zarezerwowany w Pavcinie Lehocie, tak że od środy do piątku będzie Chopok :happy:

Jasiek, no to super, bo gdzieś tam jakieś orczyki w relacjach Johnego przewijały się, a młodego na jakieś stromsze bałbym się trochę puścić.

Leitner już wiem, o których południowych mówisz i na pewno je odwiedzimy.

Jasiek co się odwlecze to nie uciecze. Ja z młodym też się nie wyjeżdżę, ale lepiej z nim niż w ogóle, bo samemu w tym roku niestety nie mogłem przez sytuację rodzinną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo... zapomnijcie o południu:cool::

Na północy jest taki warun, że ledwie na łóżku leżę. Dzisiaj 51km. Trasy cudowne gdzie się pojedzie jest pięknie. Udało nam się zjechać praktycznie po równym od szczytu do Lucków o 15 15... Na trasach twardo, ale nie lodowo, lekkie odsypy po 12-13, ale dalej doskonale czarnulka, pretakarska, 11a, fis wszędzie pięknie:biggrin:

Ja lubicie południa na 100km na południu zrobiłem 4,5... tylko dlatego żeby ostatni raz zjechać 33:sorrow:

Dzisiaj nawet zrobiliśmy spory wypad za trasy. Wymyśliliśmy że z krzesła na lukowej zjedziemy pod górną stację granda, prawie się udało, ostatecznie po 40min trafiliśmy na dół krzesła Oputne czy jakoś tak ale i tak było fajnie. Oczywiście do żlebów majora nie startujemy, to tylko dla przygotowanych:applause:

Moja krawędź sklejona dwuskładnikowym lepidłem marki Patex, ma się dobrze właśnie dokonałem lekkich poprawek lepidłowych i chyba pociągnie jeszcze długi czas. A misiek w serwisie powiedział że nic się z tym nie da zrobić:stupid: Wczoraj było grubo bo po serwisie i 45km po betonowych tras krawędź wyrwała się na odcinku ok 15cm, w największym wygięciu ok 0,5cm od plastiku:eek: był trochę inny promień skrętu, przełożyłem ją tak aby była po zewnętrznej, i do jeździłem dzień do końca. Nie wystrzeliła, nie spowodowała katastrofy w ruchu lądowym tak jak co niektórzy tutaj pisali. Sklejona jest nieco " łukowata" ale dla amatora nieodczuwalne różnice.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jasiek, no to super, bo gdzieś tam jakieś orczyki w relacjach Johnego przewijały się, ...

No jedyne masz na samym dole na południu. Ale to talerzyki. A na Zadne Deresze (też południe) z młodym raczej nie pojedziesz. A jak nawet to po co orczykiem jak można wagonikami i po trawersie.

Baw się dobrze. Pozdrawiam

...Dzisiaj nawet zrobiliśmy spory wypad za trasy. Wymyśliliśmy że z krzesła na lukowej zjedziemy pod górną stację granda, prawie się udało, ostatecznie po 40min trafiliśmy na dół krzesła Oputne czy jakoś tak ale i tak było fajnie...

Przypuszczam że odkryliście friirade'ową trasę nr 3 :biggrin:

...krawędź wyrwała się na odcinku ok 15cm, w największym wygięciu ok 0,5cm od plastiku:eek: był trochę inny promień skrętu, przełożyłem ją tak aby była po zewnętrznej, i do jeździłem dzień do końca. Nie wystrzeliła, nie spowodowała katastrofy w ruchu lądowym tak jak co niektórzy tutaj pisali. Sklejona jest nieco " łukowata" ale dla amatora nieodczuwalne różnice.

wariat :biggrin: :applause:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że odkryliście friirade'ową trasę nr 3

Nie przejechalismy nad 3 i trawersowalismy caly czas jak najwyzej zeby trafic pod ten orczyk do zlebow, ale ostatecznie bylismy troche za nisko i przez las wrocilismy, bylo troche podchodzenia:)

Acha najwazniejsze na polnocy jest zima, snieg sypki - puch z gory od spodu zwiazany z podlozem, idealnie w srodku zimy tak nie bylo:) no ale mroz trzyma praktycznie do Biela Put.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś decyduje się na pozatrasówkę to wiadomo jakie.

Poza trasami w górnych partiach śnieg przejeżdżony ale REWELACYJNY. (Tomek to fotki dla Ciebie :biggrin:)

Jasiek, ale że co... zdecydowałeś się wyjechać gdzieś dalej? :) zdaj relację! :) może zawitam na święta :)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, ale że co... zdecydowałeś się wyjechać gdzieś dalej? :) zdaj relację! :) może zawitam na święta :)

Pozdrawiam

Tomek

Tomek jak się spotkamy to pogadamy i pojeździmy bo tu ostatnio na tym naszym kochanym forum lepiej nic nie pisać!

bo jak nie chamstwo... to agresja... albo w najlepszym wydaniu szyderstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś teraz na Chopoku - miałem jechać jutro, ale okazało się, że jadę w czwartek - warunki wiem jakie są - obawiam się, jednak kolejek - to pierwszy dzień ferii.

Był ktoś może w latach poprzednich, wie jak wyglądają kolejki / ruch w Święta Wielkanocne.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś teraz na Chopoku - miałem jechać jutro, ale okazało się, że jadę w czwartek - warunki wiem jakie są - obawiam się, jednak kolejek - to pierwszy dzień ferii.

Był ktoś może w latach poprzednich, wie jak wyglądają kolejki / ruch w Święta Wielkanocne.

Dzięki za info.

Aktualnie jest pusto, w czeartek tez tak bedzie, troche wiecej ludzi bedzie na weekend ale nie spodziewalbym sie oblezenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...