Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu wypożyczyłem w Warszawie je rozmiarze 175cm i pojechałem również do Białki , efektem tamtego wyjazdu był zakup nowych w rozmiarze 182cm.

Generalnie wcześniej jeździłem na d2sl szukałem jednak narty na której mogę pojedzie średnim i długim skrętem i poprostu trafiłem genialnie.

Narta nie lubi wolnej jazdy jest wtedy nie do prowadzenia ciężko cokolwiek z nia zrobić.

Jezeli jedziesz szybko lub bardzo szybko jest wprost genialna ,krawędź nawet w krótkim skręcie na lodzie trzyma doskonale.

Na d2sl jazda cały dzień była mocno męcząca na XT jeździłem cały dzień było ok.

Podsumowując narta lubi twardo lub bardzo twardo ,pojedzie po odsypach ale duże muldy to juz nie miejsce dla niej jest za twarda i za długa na krótki skręt ,a wolna jazda jej nie służy....To taki all dla lubiących szybko jeździć dokladnie to co chcieli zrobić czyli pozycje pomiędzy gs a sl z lekkim wskazaniem na gs.

Dla mnie narta doskonała

Ja mam druga parę blackeye ti wiec ....długo nic nie kupię ?

Witam w gronie narciarzy.:cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wypożyczyłem w Warszawie je rozmiarze 175cm i pojechałem również do Białki , efektem tamtego wyjazdu był zakup nowych w rozmiarze 182cm.

Generalnie wcześniej jeździłem na d2sl szukałem jednak narty na której mogę pojedzie średnim i długim skrętem i poprostu trafiłem genialnie.

Narta nie lubi wolnej jazdy jest wtedy nie do prowadzenia ciężko cokolwiek z nia zrobić.

Jezeli jedziesz szybko lub bardzo szybko jest wprost genialna ,krawędź nawet w krótkim skręcie na lodzie trzyma doskonale.

Na d2sl jazda cały dzień była mocno męcząca na XT jeździłem cały dzień było ok.

Podsumowując narta lubi twardo lub bardzo twardo ,pojedzie po odsypach ale duże muldy to juz nie miejsce dla niej jest za twarda i za długa na krótki skręt ,a wolna jazda jej nie służy....To taki all dla lubiących szybko jeździć dokladnie to co chcieli zrobić czyli pozycje pomiędzy gs a sl z lekkim wskazaniem na gs.

Dla mnie narta doskonała

Ja mam druga parę blackeye ti wiec ....długo nic nie kupię 

Pociągnę OT

Edytowane przez dembus
Powielony post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska warunki narciarskie 15/16

Dwa tygodnie temu wypożyczyłem w Warszawie je rozmiarze 175cm i pojechałem również do Białki , efektem tamtego wyjazdu był zakup nowych w rozmiarze 182cm.

Generalnie wcześniej jeździłem na d2sl szukałem jednak narty na której mogę pojedzie średnim i długim skrętem i poprostu trafiłem genialnie.

Narta nie lubi wolnej jazdy jest wtedy nie do prowadzenia ciężko cokolwiek z nia zrobić.

Jezeli jedziesz szybko lub bardzo szybko jest wprost genialna ,krawędź nawet w krótkim skręcie na lodzie trzyma doskonale.

Na d2sl jazda cały dzień była mocno męcząca na XT jeździłem cały dzień było ok.

Podsumowując narta lubi twardo lub bardzo twardo ,pojedzie po odsypach ale duże muldy to juz nie miejsce dla niej jest za twarda i za długa na krótki skręt ,a wolna jazda jej nie służy....To taki all dla lubiących szybko jeździć dokladnie to co chcieli zrobić czyli pozycje pomiędzy gs a sl z lekkim wskazaniem na gs.

Dla mnie narta doskonała

Ja mam druga parę blackeye ti wiec ....długo nic nie kupię ?

Pociągnę OT : Dokładnie miałem takie same odczucia :) Jodek, miałem napisać już o XT 3.0 po testach w Soelden listopadzie dwa słowa , ale zapomniałem ... Nie mniej lepiej bym opisu tej narty nie ujął.

:) Dodam, ze jest genialnie szybka w przejściu z krawędzi na krawędzi i pewnie się na niej czułem.

Nie odczułem jednak ze jest trudna w wolnej jeździe. Może dlatego, ze jeździłem na 175 cm, i wydaje mi sie ze ten rozmiar bardziej jej pasuje, ale każdy lubi co innego :)

Dobra, koniec zaśmiecania wątku,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja z COS-u.Do 10:30 trasy zmrożone. Na FIS-ie do Dolin przetarć prawie nie było. Na Dolinach więcej. Kaskada od Grzebienia z niewielkimi przetarciami.Dojazd niebieską trasą Jaworzyna - Doliny bez przetarć.Po 10:30 narciarze skroili trochę lodu, więc warunki się poprawiły. Bubliny nie działały.

20160209_094916.jpg

20160209_093354.jpg

Dłuższa relacja i więcej zdjęć w wątku Szczyrkowe "szaleństwo".

20160209_094916.jpg.cfc1fcb9f385afd8b1425b1864be5b4c.jpg

20160209_093354.jpg.9adbbedcbeb7e3c76c6d28f6ffd1a316.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na szybko o SON-ie.

Ze Skrzycznego najpierw brak śniegu, potem lód.

Trasa Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska warunki dobre, miękko, kilka przetarć.

Hala Skrzyczeńska - Suche 7 - śnieg mokry, ciężki, mało muld, przetarcia dobrze oznaczone.

Suche - Solisko: duże muldy na ściance, przetarcia. Śnieg mokry, ciężki.

10 (Juliany) - warunki dobre, bez muld i większych przetarć

8 (krótki Julian) - warunki dobre, bez muld i przetarć

Na Golgocie duże muldy z mokrego śniegu i przetarcia.

7e40cf72f20ed3b29aeb99615ec10528.jpg

bcc2afc8299afccb354c3691ed35af63.jpg

d41e93589c95b93e8d0cf3a06b4164cc.jpg

b2d9573fe0bd40aa922b12d27c06ead4.jpg

d35e3f7adaf7637f37505f98ef0d2253.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja z COS-uOd rana padał deszcz. Jak na Jaworzynie zaciągnęliśmy bublinę, to po otwarciu na górze zobaczyliśmy pruszący śnieg :) FIS miękki - idealny, bez przetarć aż do Dolin. W dolnej części trasy trwały zawody. Kaskada miękka z przetarciami. O 9:00 śnieg zaczął padać na Jaworzynie. Po 10:15 na górze ) leżało 2-3cm świeżego mokrego śniegu (strasznie tępy ). Z tego powodu zaczęły pojawiać się odsypy. Na Kaskadzie sporo luźnych kamieni przykrytych śniegiem. O 11:15 zjechaliśmy krzesełkami na dół. Zadaz jadę do SON-u, tylko się trochę wysuszę :)

20160210_102132.jpg

20160210_100806.jpg

20160210_094432.jpg

20160210_100655.jpg

20160210_093009.jpg

20160210_102132.jpg.63a84f187cc529b7acda007dbc5f9c46.jpg

20160210_100806.jpg.caf9e7aa2bdd6628d641107961899403.jpg

20160210_094432.jpg.b37b00c89232aa6316e642fb2bf7fbe9.jpg

20160210_100655.jpg.5ff28cad874ca21aee01a0e60caa4f69.jpg

20160210_093009.jpg.726e0bcd24ab9f114dbd188d5741c704.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka Tatrzańska

Odwiedziłem w weekend Białkę - mimo dodatnich temperatur warunki bardzo dobre, ludzi bardzo dużo szczególnie na pasiece (największa łączka) kolejki jednak jak były to niewielkie 2-5 minut.

Prawie cały dzień spedziliśmy na dwójce tam praktycznie bez kolejek a po godzinie 16 wręcz pusto , w słonecznych miejscach po południu miękko ale bez przetarć i śniegu jest bardzo dużo, starczy na długo.

Nowe narty przetestowane nawet syna zaciekawiły :)

[ATTACH=CONFIG]27513[/ATTACH]

To dobrze

Mam zarezerwowane noclegi od 20.02 i mam nadzieję że warunki będą ok.

Powiedz mi jaka jest ta nowa trasa z Remiaszowa bardziej Pasieka czy fisy??

Rozumiem że ze względu na brak śniegu poza trasami nikt nie próbował przebić się / zjechać z Remiaszowa na Kaniówkę

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istne śnieżne szaleństwo za oknem. Kiedy to Marboru chciałeś odwiedzić Beskidy?

Nie wiem tylko czy ratrakowi poradzą sobie z tym urodzajem do weekendu.

Spokojnie niech sypie...

...pół metra ubitego, zmrożonego na wszystkich trasach zamówiłem na ostatni weekend lutego - wówczas zawitam w Wasze strony :happy:

W centrum niestety dzisiaj ulewny deszcz - ciekawe, czy coś przetrwa w lubelskim, świętokrzyskim? - na kamerach wygląda to tragicznie :frown::

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może będę na wieczornej jeździe na Golgocie - tak wstępnie planuję. :)

Może będzie też Leitner.

Będę na pewno! Dzisiaj było świetnie. Mnóstwo świeżego śniegu i prawie bez ludzi.

Johnny, bierz wolne w pracy, weź freeridówki i pędź do Szczyrku póki ratraki tego nie rozjeżdżą.

Dzisiaj nie mogłem sobie odmówić choć jednej zamkniętej trasy :smile: Piszę już relację.

Dopieromco się ochłodziło, a Ty już chcesz Żar :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na pewno! Dzisiaj było świetnie. Mnóstwo świeżego śniegu i prawie bez ludzi.

Johnny, bierz wolne w pracy, weź freeridówki i pędź do Szczyrku póki ratraki tego nie rozjeżdżą.

Dzisiaj nie mogłem sobie odmówić choć jednej zamkniętej trasy :smile: Piszę już relację.

Dopieromco się ochłodziło, a Ty już chcesz Żar :wink:

Wolne w pracy?U mnie??? :stupid: :wink:

Niestety... :sorrow:

Ale wieczorek jak najbardziej! :cheerful:

A Żar?Wiesz,zaniedbana skitourowa środa!Aż się dziwię,że MajorSki nie opierdziela... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny jak w pracy czlowiek staje sie niezastąpionym to pora zmienic prace:) Slowa mojej babci wiek 90 lat. Wie co mowi:)

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Mam dwie takie babcie - żywotna rodzina... :cool::

Jednak dotychczas za często zmieniałem pracę (a nawet kraje) i na dobre to nie za bardzo wychodziło... To znaczy powroty w "swoje strony"... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...