Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rohacze wiosną


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak mam, że czas na nartowanie był ograniczony. Niestety po polskiej stronie granicy nic już nie działało, więc trzeba było ruszyć dalej. Tylko gdzie? Uznałem, że najbliżej mam na Rohacze i w przeciwieństwie do Chopoka są tu w miarę przyzwoite opcje karnetowe od 2 do 4 godzin. W miarę, bo jak na wiosnę to mimo wszystko drogo!  Ale bardzo lubię to miejsce i dawno tam nie byłem.

Wyjazd z B-B o 10.20 i strzała! Niestety w niedzielę sporo ślimoków po drodze - niektórzy rozwijali Pierwszą Prędkość "Wiośniczą", czyli 30 km/h! Trzeba mieć cierpliwość... Na szczęście jakoś daje się ich hurtem wyminąć i dalej idzie sprawnie. Słowacja to inny kraj. Samochodów jakby 5 razy mniej, a w końcowej drodze do Zuberca i Rohaczy to już w ogóle szosa cała dla mnie. Przy samej końcówce widać ślady po opadach. Nawet spore! Na parkingu jeszcze leży nieco białego. No i ten widok... jak ja to kocham! 

58ef5e8125e4c_roh1.thumb.jpg.a10a8e41f0b98dd6b58257164f75ee8a.jpg

58ef5e93d3560_roh2.thumb.jpg.9099569ab3291a9322a46b6e415bff82.jpg

Szybkie przebieranie i do kasy. Na miejsce dotarłem punkt 12.00, więc decyduję się na karnet 4-godzinny za 21 ojro! Trochę drogo... Tyle co na Kasprowym! Ale miałem jeszcze trochę waluty z zeszłego sezonu, więc tak nie bolało. Na parkingu samochodów dość spora, ale na stoku tego nie widać. Tak po pierwszej godzinie w ogóle zrobiło się pusto. Temperatura na poziomie od 8 st na górze, do ponad 10 przy dolnej stacji. W słońcu można był się stopić! Myślałem, że czeka mnie jazda w stroju letnim, ale jak zaszło słońce, szybko o ty,m zapomniałem... Śniegu dość, ale na płaskich odcinkach mocno łapało narty. Jedynie na tuż przed ścianką co nieco wytopiło.

58ef6236e0f6b_roh3.thumb.jpg.23e7b26daf0763f245bc24cdcd92e3d7.jpg

58ef62781ea5b_roh6.thumb.jpg.975c37f5fb3dd5f0f71d30e38ddd6298.jpg

58ef628f8c9fd_roh9.thumb.jpg.c88ff614a1d7aba9dea0d6f6588b7063.jpg

58ef629f62cba_roh10.thumb.jpg.a6e4e6af40211d42d2a1fc8cb00c9ea9.jpg

Bardzo dużo osób wspinało się na Salatyna! Ponieważ wcześniej Aklim ostrzegał o lawinowej trójce, zrezygnowałem z ewentualnego zabrania tourów, ale kusiło... ;) Jednak dopóki nie mam skompletowanego odpowiedniego sprzętu, z takich atrakcji rezygnuję. 

58ef63b952599_roh7.thumb.jpg.fcf79b9c800b3bbcb80f345d43a6216c.jpg

58ef63ca9c555_roh8.thumb.jpg.c4fa4f80900708aab5aeee1a9fd43721.jpg

Skupiłem się na jeździe przy wyciągowej. Konkretne szybkie krzesło i fajne dwie trasy, albo opcję, były super! i do tego niemal tylko dla mnie! Oto wiosna na nartach. B|

 58ef6598cced6_roh4.thumb.jpg.6f2b0b12b22e4dfb1943c4219d8cfcb6.jpg

58ef65ab65728_roh5.thumb.jpg.c5c6244a18337c0cbac10057c399e83f.jpg

Na koniec taka uwaga: nie warto spieszyć się na ostatnie krzesło! Czemu? Bo nie odzyskacie kaucji za karnet! Punkt 16.00 zamykają kasę i do widzenia! Trzy ojro ulokowane do nie wiem kiedy. :D Jak za komuny... Niestety, obecnie coś mnie katar zebrał i chyba święta spędzę w domu. :$ Choć i tak już wiem, że nie pojadę na dwa dni na Chopok ze względu na wizytę rodziny... nie narciarskiej... :(

Na koniec filmik,tak sobie...

 

Pozdrawiam,

Johnny. 

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

A katar to chyba wiadomo skąd?

Tak to jest jak Żona w handlu pracuję... Jedno kichnięcie klienta, następnego dnia żona siąpi, chwilę później ja... :$

Nie wiem czy na Rohaczach się nie doprawiłem, bo ostatnie dwie godziny jeździłem w samej koszulce... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

 

Nie wiem czy na Rohaczach się nie doprawiłem, bo ostatnie dwie godziny jeździłem w samej koszulce... ;) 

Taa i w kąpielówkach ...:D

Trasy na Rohaczach  jakoś nigdy mnie specjalnie nie "porywały" ale widoki jakie są z tej doliny na okoliczne szczyty naprawdę robią wrażenie...

 

Pozdr.Torres

P.S - daj znać jakbyś się w tym kierunku jeszcze wybierał.. tel. masz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Torres napisał:

Taa i w kąpielówkach ...:D

Trasy na Rohaczach  jakoś nigdy mnie specjalnie nie "porywały" ale widoki jakie są z tej doliny na okoliczne szczyty naprawdę robią wrażenie...

 

Pozdr.Torres

P.S - daj znać jakbyś się w tym kierunku jeszcze wybierał.. tel. masz :)

:D 

Widokowo to chyba najpiękniejsze miejsce w naszej okolicy! Może jedynie Kasprowy porównywalny...

Możliwe, że w końcu wykupię tą całosezonówkę... ;) 

Odezwę się wcześniej. ;) 

Pozdrowionka.

17 minut temu, leitner napisał:

Super relacja i zdjęcia. Kolega był 3 kwietnia na Salatynie i miał mega pogodę. Fajne są widoki na Liptov i szczególnie Niżne Tatry.

Johnny, nie wybierasz się na wielkanocne BSA? B|

Nie wiem na co zdrowie pozwoli... Kiedyś organizm musi "odreagować" - jak stwierdziła Maja Włoszczowska, tj. swoje trzeba odchorować... :$

Ale zazwyczaj nie tracę zbyt wiele czasu na to.  B|

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

:D 

Widokowo to chyba najpiękniejsze miejsce w naszej okolicy! Może jedynie Kasprowy porównywalny...

Możliwe, że w końcu wykupię tą całosezonówkę... ;) 

Odezwę się wcześniej. ;) 

Nie wiem na co zdrowie pozwoli... Kiedyś organizm musi "odreagować" - jak stwierdziła Maja Włoszczowska, tj. swoje trzeba odchorować... :$

Ale zazwyczaj nie tracę zbyt wiele czasu na to.  B|

Dokładnie widokowo jest super..

Katar to nie choroba :D

No jeśli ty z Mają trenujesz to ja się poddaję :) a już chciałem cię zaprosić na rower....:ph34r:

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Torres napisał:

No jeśli ty z Mają trenujesz to ja się poddaję :) a już chciałem cię zaprosić na rower....:ph34r:

Pozdr.Torres

Mam tylko jej autograf  w katalogu Krossa... :D Ale śledzę profil i ewentualne uwagi... ;)

Może J.Paprocany? Bardzo lubię tam jeździć. Jak coś, to mogę i do centrum Katowic dojechać. B| 

58efe86cb1931_TustowKatowicach.thumb.jpg.a517b28a8475ca41f43531e348d7d8dd.jpg

Pozdrowionka. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Torres napisał:

Jutro będą jakieś testy na Paprocanach ?? 

Tak, rowery Merida. :)

Jesteśmy zapisani, ale raczej nie dotrzemy... :$

PS. Ostatnia tura jest dla wszystkich bez zapisów,którzy dotrą. Chyba o 14.000 :) 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Tak, rowery Merida. :)

Jesteśmy zapisani, ale raczej nie dotrzemy... :$

PS. Ostatnia tura jest dla wszystkich bez zapisów,którzy dotrą. Chyba o 14.000 :) 

Kurczę nic nie wiedziałem ....Jak nie będzie padać to spróbuję podjechać .. rowerem :) A jak będzie padało to autem :ph34r:

Dzięki za info..

Pozdr.Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Ostatnio tak mam, że czas na nartowanie był ograniczony. Niestety po polskiej stronie granicy nic już nie działało, więc trzeba było ruszyć dalej. Tylko gdzie? Uznałem, że najbliżej mam na Rohacze i w przeciwieństwie do Chopoka są tu w miarę przyzwoite opcje karnetowe.....Bardzo dużo osób wspinało się na Salatyna! 

Świetny wyjazd w piękne góry i na dodatek ten Salatyn. Fajnie Maciek, że jeszcze się wybrałeś, na rowerze zdążysz się wyjeździć,  a śniegu coraz mniej. Mi zostały resztki śniegu w Harrachovie, Świętym Piotrze, Pecu lub Praded. Ale broni (nart) jeszcze nie złożyłem! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marionen napisał:

Świetny wyjazd w piękne góry i na dodatek ten Salatyn. Fajnie Maciek, że jeszcze się wybrałeś, na rowerze zdążysz się wyjeździć,  a śniegu coraz mniej. Mi zostały resztki śniegu w Harrachovie, Świętym Piotrze, Pecu lub Praded. Ale broni (nart) jeszcze nie złożyłem! 

Tylko akurat teraz musiało mnie rozłożyć... :$ Myślałem, że wyskoczę gdzieś w święta,bo trzeba "łapać" każdą łatkę śniegu! :ph34r:

Ciekawe na ile sprawdzą się prognozy i ile jeszcze uda się pojeździć. 

PS. BSA będzie działać w te święta! Co prawda tylko na górnej polanie i częściowo po igelicie, ale zawsze coś... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

 

Tez lubie tam pojezdzic przynajmniej raz w sezonie :)od 2014 jestem tam po 1 dniu na przelomie marca/kwietnia :)

Luknalem na cennik z 2014 jak nie bylo jeszcze nowej kanapy to 4h kosztowaly 18E,a rok pozniej w kwietniu ,dokl.9tego bylaAKCIA....od 14:30 do konca za 10E,ale ogolnie jak na praktycznie 1,5 trasy to cena jest z tych wyzszych ;) choc widoki czesciowo to zacieraja ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...