Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 22/23


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

Jasna - wczoraj. Warunki ciężkie, wiosenne ..pogoda super. Pojechałem bo chciałem żeby żona sobie pojeździła, tymczasem z dnia na dzień (bez jakiejkolwiek informacji) ON zamknął kanapę z Lucky i krzesło z Biela Put oraz 50% wyciągów i tras wyżej wiec mój wyjazd przestał mieć jakikolwiek sens bo dojazd do łatwych tras wyżej położonych stał sie niemożliwy.. Został do jazdy jedynie gondolka Otupne -Brhliska i stok pod nią który zdegradował sie w ciągu godziny do mazi po kolana gdyż nie widział od dawna ratraka a z rana pokryła go pierzynka "puchu" o konsystencji cukru nasączonego wodą....do jazdy praktycznie nadawały sie tylko trasy z Chopoka czyli żadna dla mojej żony - wyjazd bez sensu...

IMG_1304.thumb.jpg.5375bf8c0dac87f5b9d369c8e77a2e57.jpg

IMG_1306.thumb.jpg.cf9074614873d6a785b7f66e80a82bba.jpg

IMG_1308.thumb.jpg.355e209599f3adf75d681a9bfb9ac6c6.jpg

IMG_1343.thumb.jpg.174c501e148ba78c04b4ad98c12951e2.jpg

IMG_1346.thumb.jpg.bf582beca809f6b6edb8366041b879f2.jpg

IMG_1352.thumb.jpg.8fd30ef430555303ae224fc2cedb81df.jpg

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Jasna - wczoraj. Warunki ciężkie, wiosenne ..pogoda super. Pojechałem bo chciałem żeby żona sobie pojeździła, tymczasem z dnia na dzień (bez jakiejkolwiek informacji) ON zamknął kanapę z Lucky i krzesło z Biela Put oraz 50% wyciągów i tras wyżej wiec mój wyjazd przestał mieć jakikolwiek sens bo dojazd do łatwych tras wyżej położonych stał sie niemożliwy.. Został do jazdy jedynie gondolka Otupne -Brhliska i stok pod nią który zdegradował sie w ciągu godziny do mazi po kolana gdyż nie widział od dawna ratraka a z rana pokryła go pierzynka "puchu" o konsystencji cukru nasączonego wodą....do jazdy praktycznie nadawały sie tylko trasy z Chopoka czyli żadna dla mojej żony - wyjazd bez sensu...

IMG_1304.thumb.jpg.5375bf8c0dac87f5b9d369c8e77a2e57.jpg

IMG_1306.thumb.jpg.cf9074614873d6a785b7f66e80a82bba.jpg

IMG_1308.thumb.jpg.355e209599f3adf75d681a9bfb9ac6c6.jpg

IMG_1343.thumb.jpg.174c501e148ba78c04b4ad98c12951e2.jpg

IMG_1346.thumb.jpg.bf582beca809f6b6edb8366041b879f2.jpg

IMG_1352.thumb.jpg.8fd30ef430555303ae224fc2cedb81df.jpg

 

Jest szansa, że ośrodek dotrwa do majówki? Austria troszkę za daleko i 2 maja muszę być w pracy. Pozostała mi tylko nadzieja w Słowacji. Na Kasprowy nie namówię swojej partnerki przez podejście do wyciągu na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Michas222k napisał:

Jest szansa, że ośrodek dotrwa do majówki? Austria troszkę za daleko i 2 maja muszę być w pracy. Pozostała mi tylko nadzieja w Słowacji. Na Kasprowy nie namówię swojej partnerki przez podejście do wyciągu na nogach.

Z tego co kojarzę to oficjalnie sezon trwa do 23.04.2023.

Nawet jak chcesz kupić skipass to sprzedaż właśnie do tego dnia.

Jak otworzą to tylko na weeeknd majowy - do 01.05 - kilka lat temu już tak robili.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexi, chyba Ci się jakiś niefortunny dzień trafił. Na stronie widnieje 24/36 tras. A jak z frekwencja?

Południowa nie działała?

Jakby mieli tłumy to podejrzewam, że robili by wszystko co w ich mocy aby to wszystko fajnie działało do majówki włącznie.

Edytowane przez korylcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, moloo said:

Ktoś się wybiera ? 

W weekend wcześniej 22-23 jadę raczej na 100%, mam nawet jakiś nocleg w Pavcina Lechota i wolne miejsce.

Ja bym się chętnie wybrał, ale prognozy nie wyglądają optymistycznie. Interesują mnie głównie dolne rejony, a tam ma być +15:

https://www.yr.no/nb/værvarsel/daglig-tabell/2-7874528/Slovakia/Žilinský kraj/Okres Liptovský Mikuláš/Demänovská Dolina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, korylcio napisał:

Lexi, chyba Ci się jakiś niefortunny dzień trafił. Na stronie widnieje 24/36 tras. A jak z frekwencja?

Południowa nie działała?

Jakby mieli tłumy to podejrzewam, że robili by wszystko co w ich mocy aby to wszystko fajnie działało do majówki włącznie.

Widzisz, mój osąd jest czysto subiektywny i wynika z kontekstu - byłem z osobą uczącą sie wiec kluczowy był dostęp do tras łatwych - pojechałem właściwie po to żeby jeździć w części wschodniej do której dostęp został mocno zredukowany - moja negatywna ocena nie wynika z faktu że jest wiosna lecz z tego że kupując karnet (około 10godzin wcześniej) nie zostałem poinformowany o zamknięciu części ośrodka. Gdybym był sam nie miało by to znaczenia....choćby dla tego że wcale bym tam nie pojechał - Rochacze czy Kasprowy mam o połowe bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, korylcio napisał:

Lexi, chyba Ci się jakiś niefortunny dzień trafił. Na stronie widnieje 24/36 tras.

To tylko ładnie wygląda marketingowo - na Chopoku w praktyce jest ok. 12-13 tras, a nie 36. Po prostu dzielą "objazdówkę" na 4 odcinki i tam im wychodzi, ale radzę za każdym razem sprawdzać status konkretnych tras, które daną osobę interesują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że miało być dzisiaj okno pogodowe, zaryzykowałem i pojechałem na Łomnicę. 

Do 11 totalna lampa na Sedlu, chmury były poniżej Skalnatego Plesa. Później na chwilę zupełnie się zachmurzyło, ale po 13 było już ok. Warunki jak to na łomnicy słabe, ale większość czasu jeździłem poza trasami.

t1.jpg

t2.jpg

t3.jpg

t4.jpg

t5.jpg

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...