Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja sezon 23/24


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Start sezonu w Meander Oravice. Na stok docieramy późno, bo na 13:00. Ten trzyma się całkiem nieźle. Śniegu mało, odrobinę jednak więcej jak przed rokiem o tej samej porze. Uruchomiona jest jedna trasa więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej.  

Dziś lampa.

IMG-20231227-141825221.jpg

Stok tak się trzymał.

IMG-20231227-141438792.jpg

Śniegu mało.

IMG-20231227-150236825.jpg

Jazda do zachodu słońca.

IMG-20231227-152704128-HDR.jpg

Widok na stok.

IMG-20231227-153254309.jpg

c.d.n.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilo trwaj. Top sezon, ludzi bardzo mało, śnieg trzyma się jeszcze dobrze, pełna lampa, cieplutko ino trochę wieje. Dostałem jeszcze w gratisie darmowy parking (miło z ich strony). Termy po nartach fantastycznie regenerują. 

Warunki

IMG-20231228-092731266-HDR.jpg

Tłok na bramkach.

IMG-20231228-145152936.jpg

Słonecznie

IMG-20231228-110458634-HDR.jpg

Później tak, młody walczy z odsypami.

IMG-20231228-120713954-HDR.jpg

Do końca dnia tak.

IMG-20231228-120724031-HDR.jpg

c.d.n.

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, moruniek napisał:

Chwilo trwaj. Top sezon, ludzi bardzo mało, śnieg trzyma się jeszcze dobrze, pełna lampa, cieplutko ino trochę wieje. Dostałem jeszcze w gratisie darmowy parking (miło z ich strony). Termy po nartach fantastycznie regenerują. 

Warunki

IMG-20231228-092731266-HDR.jpg

Tłok na bramkach.

IMG-20231228-145152936.jpg

Słonecznie

IMG-20231228-110458634-HDR.jpg

Później tak, młody walczy z odsypami.

IMG-20231228-120713954-HDR.jpg

Do końca dnia tak.

IMG-20231228-120724031-HDR.jpg

c.d.n.

Orczyk chodzi Krzychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pawelb91 napisał:

@moruniek Wiesz może czy przejście graniczne w Chochołowie działa? Tak myślę nad Rohacami w styczniu i akurat tamtędy mam najbliższa trasę...

Działa, przejeżdżam je 2 razy dziennie. Mieszkam w Chochołowie. Do Spalonej wybieram się w 2 połowie stycznia (z młodym) jak od dziewczyn dostanę dzień wolnego. Będziemy od 12 do 26 stycznia. Daj znać to może się złapiemy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, surfing napisał:

Dalej to dobra oferta zwłaszcza dla tych co mają dzieci do 10lat ,aktualnie 275 euro narty i termy plus dziecko do lat 10 gratis, były w tym roku jakieś promocje w przedsprzedaży?

https://www.meanderoravice.sk/price-list/ski-park

Niestety nie, dodatkowo wprowadzili płatne parkingi po 2 Euro. Jednak dla sezonówek opłata nie obowiązuje (inaczej jest na ich stronach). Podajesz przy kupnie sezonówki nr rejestracyjny pojazdu i szlaban podnosi się automatycznie, (on-line) tego nie zrobisz. Mój działa do końca kwietnia 😉.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

@moruniek Wiesz może czy przejście graniczne w Chochołowie działa? Tak myślę nad Rohacami w styczniu i akurat tamtędy mam najbliższa trasę...

Nie można. Do 2 stycznia 2024, a w praktyce przez najbliższe lata może tak być.

https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/12657,Przedluzenie-kontroli-granicznych-na-granicy-ze-Slowacja.html

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mig12345 napisał:

Ale to info o wyrywkowych kontrolach a nie o zamknieciu przejścia.... ??

 

Wyrywkowe kontrole, ale niektóre przejazdy/przejścia przez granicę są dalej zamknięte. Np. zgodnie z tymi wytycznymi nie możesz przejść w górach przez las, ani na szlakach poza tymi dwoma punktami.

"Przypominamy, że granicę można przekroczyć w wyznaczonych miejscach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców pogranicza, zmienił się zakres ruchu na niektórych przejściach granicznych."

Z rozpędu opowiedziałem że w Chochołowie nie można, ale można.

Akurat to przejście zostało dopisane do listy niedawno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig12345 napisał:

Na narty samochodem to trudno przez las. Chyba że skitury.... 

No tak, i to rodzi spory problem. Na przykład na takiej Raczy.

Ponadto, to chyba czysta złośliwość, ponieważ do niedawna jedyna publiczna linia autobusowa ma Słowację (nie licząc komercyjnych flixbusów i innych dalekobieżnych turystycznych) przejeżdża właśnie przez Chochołów. Na tym przejściu jest zakaz ruchu autobusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny magiczny dzień z pustymi stokami. Warunki rano dość trudne, wczoraj wieczorem wyratrakowali stok, silny wiatr i brak mrozu, spowodował, że ten podszedł wodą i rano przywitało nas lodowisko. Po godzinie puściło. Zdjęcia robione w trakcie jazdy (przepraszam za paluch w kadrze).

Rano magicznie.

GOPR2299.jpg

Puste stoki.

GOPR2304.jpg

Widokowo.

GOPR2306.jpg

Widok na główny stok.

GOPR2308.jpg

Tłok do bramek.

GOPR2313.jpg

c.d.n.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niech zdjęcia mówią same za siebie. Mocno wiało, chwilę nawet siąpił deszcz, później wyszło słońce i był kolejny narciarsko udany dzień. Większość wjazdów kanapą we dwóch z synem, to tak w temacie tłoku w ośrodku.

Z nieco innej perspektywy.

GOPR2316.jpg

Śniegu jeszcze całkiem, całkiem

GOPR2323.jpg

Tu rozjazd tras.

GOPR2325.jpg

Objazd stromego odcinka.

GOPR2326.jpg

Są też przecierki.

GOPR2320.jpg

Dojazd do kanapy.

GOPR2328.jpg

c.d.n.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny dzień na nartach. Mało ludzi, piękna pogoda, w nocy -4, zapowiadało się super. Jednak ktoś dał ciała. Stok wyratrakowany dzień wcześniej bardzo niechlujnie. Pozostawiane uskoki, ślady od gąsienic, przetopy, wyciągnięta ziemia. Wszystko to zamarzło na kamień, tak że plomby z zębów wyrywało. Byłoby super gdyby było równo. Było raz szybko, raz wolno, ludzie nie radzili sobie z warunkami. W mojej ocenie w nocy nie odpalili armat, zamkną ośrodek 02 stycznia i poczekają na naturę.   

Rano tak.

GOPR2330.jpg

Tłoku brak.

GOPR2341.jpg

Do zobaczenia na nartach w A.D. 2024.  

GOPR2340.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniłem ich (brawo Meander Oravice), zakładałem, że zamkną ośrodek 02 stycznia, a oni zamknęli już 01 stycznia. Powtórzyli numer z zeszłego roku.

"Z dôvodu nepriaznivého počasia dnes 1.1.2024 LANOVÁ DRÁHA NEPREMÁVA, AQUAPARK je otvorený 9:30 - 21:00hod. Tešíme sa na Vašu návštevu!"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...