Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wspólny SKIPASS w Szczyrku na SON, COS i BSA sezon 2018/2019


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JurekByd napisał:

Czy ja wiem ? Za niewiele większe pieniądze mamy na przykład sezonówkę na 3 świetne ośrodki w niedaleko położonym od polskiej granicy Lungau.

339 euro i śmigamy po pustych,  super przygotowanych stokach z fajnymi opcjami pozatrasowymi z gwarantowanym śniegiem od końca października do końca kwietnia. 

405 euro kosztuje kolejna ciekawa sezonówka Sunny Card - tu z kolei w bonusie mamy darmowe karnety dla dzieci- na lodowiec Maso Corto i 9 austriackich ośrodków, leżących blisko Polski - tu sezon wydłuża nam się od września do maja .

Moim zdaniem warto dołożyć trochę i nie denerwować się kamieniami i kolejkami w Szczyrku , czy lodem i mgłą na Chopoku....

Do Landau mam 622 km, do Szczyrku 60 km, na Lomnice 262 km, wybieram Polskie i Słowackie ośrodki z kilku powodów, 622 km stanowi odległość, która eliminuje taki ośrodek z opcji karnetu sezonowego, przy moim stylu jazdy samochodem karnet z opcja fotki z podróży przesyłanej prze organy austriackie, kosztował by astronomiczne pieniądze, zreszta mam już takich fotek kilka po wizycie w Ischgl, wiec przez kolejne dwa lata austriackie organy same ze mnie zrezygnowały, cóż kasa zostanie w Polsce i na Słowacji, fotki mnie urzekły :). Jadąc na Chopok po drodze mam Pilsko i Kasprowy, dojazd zajmuje mi znacznie mniej czasu i nie muszę wypatrywać idiotycznych pachołków przy drodze, w sumie jestem mało fotogeniczny ;). Po pracy nie wyskoczę na narty przemierzajac 622 km, a do Szczyrku i owszem wpadnę, zreszta bliżej mam np. Czantorię, Palenice, Soszow czy Cienkow, które dają pojeździć w tygodniu, wiec mimo wszystko zostawiam swoje monety w kraju, a co tam niech sie rozwija, sponsorowanie zachodu jakoś mi nie odpowiada, ale każdy wybiera to co lubi i to jest super opcja dzięki TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Do Landau mam 622 km, do Szczyrku 60 km, na Lomnice 262 km, wybieram Polskie i Słowackie ośrodki z kilku powodów, 622 km stanowi odległość, która eliminuje taki ośrodek z opcji karnetu sezonowego, przy moim stylu jazdy samochodem karnet z opcja fotki z podróży przesyłanej prze organy austriackie, kosztował by astronomiczne pieniądze, zreszta mam już takich fotek kilka po wizycie w Ischgl, wiec przez kolejne dwa lata austriackie organy same ze mnie zrezygnowały, cóż kasa zostanie w Polsce i na Słowacji, fotki mnie urzekły :). Jadąc na Chopok po drodze mam Pilsko i Kasprowy, dojazd zajmuje mi znacznie mniej czasu i nie muszę wypatrywać idiotycznych pachołków przy drodze, w sumie jestem mało fotogeniczny ;). Po pracy nie wyskoczę na narty przemierzajac 622 km, a do Szczyrku i owszem wpadnę, zreszta bliżej mam np. Czantorię, Palenice, Soszow czy Cienkow, które dają pojeździć w tygodniu, wiec mimo wszystko zostawiam swoje monety w kraju, a co tam niech sie rozwija, sponsorowanie zachodu jakoś mi nie odpowiada, ale każdy wybiera to co lubi i to jest super opcja dzięki TMR.

Miejsce zamieszkania ma tu na pewno duże znaczenie. Dla mnie wyprawa na Chopok to 650 km z Bydgoszczy,  do Lungau mam 960 , więc nie ma to większej różnicy a jakość narciarstwa nieporównywalna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ARossi88 napisał:

Na pewno ci którzy jeżdżą w Alpy, nie zrezygnują dla Szczyrku

W tym roku 5 dniowy wyjazd w Alpy z kilku powodów nie wyszedł (częściowo z mojej winy). Ze Szczyrku nie mam zamiaru rezygnować .Odkąd jeżdżę na nartach to średnio jestem 4 dni w sezonie. Jak nie SMR to COS. Jest jeszcze BSA ,ale tam byłem raz i powiem ,że wole Skolnity. Sezonówki są dla tych co na nartach jeżdżą   w sezonie przynajmniej   30 dni. Ja mam  średnio 14 dni w sezonie. Od 4 lat wykupuję 4 dni po 4 godziny na wiślańskim skipassie i ,,ujeżdżam'' przez te 4 dni Skolnity bo tam mam dojazd pociągiem a Czantorię, od chyba 3 lat już wiślański skipass nie obejmuje. Oferty TMR są bardzo atrakcyjne dla zdrowych narciarzy z zacięciem, chcącym w sezonie dużo pojeździć. Dla starszych mających kilka przewlekłych schorzeń kupowanie sezonówek jest zbyt ryzykowne. Karnety 4-6 dniowe w Alpach są bardzo drogie i wyjazd w Alpy jest jednak znacznie droższy niż nartowanie w Beskidach, gdzie mam blisko z regionu katowickiego. Alpy to jednak narciarska ,,najwyższa półka'' i jak się raz było to ciągnie co roku. Warunki za parę dni w naszych górach się poprawią i trzeba będzie zrobić je ostateczne moje zakończenie sezonu 17/18 w COS.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janek57 napisał:

W tym roku 5 dniowy wyjazd w Alpy z kilku powodów nie wyszedł (częściowo z mojej winy). Ze Szczyrku nie mam zamiaru rezygnować .Odkąd jeżdżę na nartach to średnio jestem 4 dni w sezonie. Jak nie SMR to COS. Jest jeszcze BSA ,ale tam byłem raz i powiem ,że wole Skolnity. Sezonówki są dla tych co na nartach jeżdżą   w sezonie przynajmniej   30 dni. Ja mam  średnio 14 dni w sezonie. Od 4 lat wykupuję 4 dni po 4 godziny na wiślańskim skipassie i ,,ujeżdżam'' przez te 4 dni Skolnity bo tam mam dojazd pociągiem a Czantorię, od chyba 3 lat już wiślański skipass nie obejmuje. Oferty TMR są bardzo atrakcyjne dla zdrowych narciarzy z zacięciem, chcącym w sezonie dużo pojeździć. Dla starszych mających kilka przewlekłych schorzeń kupowanie sezonówek jest zbyt ryzykowne. Karnety 4-6 dniowe w Alpach są bardzo drogie i wyjazd w Alpy jest jednak znacznie droższy niż nartowanie w Beskidach, gdzie mam blisko z regionu katowickiego. Alpy to jednak narciarska ,,najwyższa półka'' i jak się raz było to ciągnie co roku. Warunki za parę dni w naszych górach się poprawią i trzeba będzie zrobić je ostateczne moje zakończenie sezonu 17/18 w COS.

W sedno i rzeczowo, w Alpach fajnie, mi to nawet Colorado się marzy, ale ale jednak na co dzień trzeba brac to co na miejscu, a jednak jakość usługi dzięki TMR rośnie, inne Polskie stacje muszą gonić, tak przy okazji mam jedną wolna kart przyjaciół Soszowa, mogę odstąpić, dostaniesz zniżke na karnety z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sariensis napisał:

wolna kart przyjaciół Soszowa, mogę odstąpić, dostaniesz zniżke na karnety z kartą.

Dzięki za propozycje :) Na  Soszów mam kiepski dojazd (nie mam auta).Dużo szybciej jestem w Szczyrku niż na Soszowie ,dlatego w planie na kończący się sezon jeszcze jest COS bo SMR to nie wiadomo jak długo będzie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Soszów to tak pomiędzy stacja w Polanie a Wiśle, ale zawsze można na stopa i tak wszyscy tam do przejazdu w korku stoją to może zabiorą ;). Nie wiem jak skibus działa, Nowa Osada i Czantoria juz wożą na stok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sariensis napisał:

Nowa Osada i Czantoria juz wożą na stok

Nowa osada, jak dla mnie mniej atrakcyjna niż Skolnity ,gdzie od dworca kolejowego mam ok.700m. Skibus na N.O. nie wozi narciarzy z dworca k. w Wiśle. Na Czantorii jestem co roku 1-3 razy bo tam z dworca mam 5 minut, a na Soszowie byłem z znajomym (autem jechaliśmy oczywiście) 3 razy i jakoś  mnie nie urzekł. W każdym razie dzięki za propozycję, ale pozostanę przy swoich planach wyjazdowych. Oby tylko te ochłodzenie wiązało się z konkretnymi opadami śniegu bo na dośnieżanie to o tej porze roku chyba nie ma co liczyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janek57 napisał:

Nowa osada, jak dla mnie mniej atrakcyjna niż Skolnity ,gdzie od dworca kolejowego mam ok.700m. Skibus na N.O. nie wozi narciarzy z dworca k. w Wiśle. Na Czantorii jestem co roku 1-3 razy bo tam z dworca mam 5 minut, a na Soszowie byłem z znajomym (autem jechaliśmy oczywiście) 3 razy i jakoś  mnie nie urzekł. W każdym razie dzięki za propozycję, ale pozostanę przy swoich planach wyjazdowych. Oby tylko te ochłodzenie wiązało się z konkretnymi opadami śniegu bo na dośnieżanie to o tej porze roku chyba nie ma co liczyć. Pozdrawiam

Osobiście lubię Cieńków, a śnieg mam w Val di Sole, gdzie jade na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dopłacie do Sprytnej Sezonówki od 01.09.2018 r. zaoferujemy Ci możliwość rozszerzenia karnetu o wieczorne szusowanie w ośrodku Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena.

W obecnym sezonie za dopłatę był chyba tylko SMR (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi), od przyszłego wieczorne szusy w SMR i BSA za 220 pln dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Ostek napisał:

Przy dopłacie do Sprytnej Sezonówki od 01.09.2018 r. zaoferujemy Ci możliwość rozszerzenia karnetu o wieczorne szusowanie w ośrodku Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena.

W obecnym sezonie za dopłatę był chyba tylko SMR (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi), od przyszłego wieczorne szusy w SMR i BSA za 220 pln dopłaty

Fajnie, w sumie BSA tez jest fajna, u mnie akurat pozostał podświadomy uraz Ok tym jak mi narty tam zaiwanili, ale obsługa stanęła na głowie i na drugi dzień narty stały na stojaku, jednak jakaś taka podświadoma obawa o sprzęt pozostała i już tam w tym sezonie po kradzieży nie pojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bolec napisał:

 

Proponuję poczekać spokojnie do 19.03 kiedy pokażą oficjalne ceny na słowackiej stronie ^_^

 

No i pokazały się informacje na Słowackiej stronie Gopass  - ceny takie jak pisałem wczoraj jednak jest jedno ale .........

"Wycięli" i z sezonówki 11 dni za które możemy sobie dopłacić 80 EUR :mad:

Karty odkryte, teraz tylko pozostaje główkować co się komu opłaci : Szczyrk z "polskiego" Gopassa czy oferta wiązana jak poniżej

Jeśli ktoś wchodzi w sezonówkę pierwszy raz to ważne może być , że kupując przedpłatę przez słowacką stronę można na Chopoku jeździć już od 19.03.2018   

 

 

1.png

2.png

3.png

Edytowane przez bolec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wychodzi w euro SK+PL a nizeli odwrotnie, te 80,00euro oznacza ze robisz o 11,00 euro wyszła przedpłatę i pozńiej dopłacasz 150,00euro, wiec różnica w cenie wynosi 11,00 euro, chyba ze złe zrozumiałem ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bolec napisał:

teraz tylko pozostaje główkować co się komu opłaci : Szczyrk z "polskiego" Gopassa czy oferta wiązana jak poniżej

Chopok 220EUR+80EUR+100EUR Szczyrk.

Razem 400EUR Suma 1720zł

Pełna sezonówka Tatry + Szczyrk  400EUR ( 250EUR ubiegłym sezonie) 

Drogo, po 2 sezonowym romansie z Chopokiem na dłuższe wyjazdy wracam w Alpy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najdrożej, jednak sie skuszę, TMR w przyszłym sezonie będzie rozbudowany i kolejki powinny sie skrócić.
Tak? Ja myślę, że się wydłużą. Ale i tak rodzinka sezonkowiczów powiększyła się już o kolejną sezonówkę. Tutaj na miejscu w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. Z racji mojego stanu zdrowia mało jeżdżę a i tak spędziłem 18 dni na BSA, COS, TMR i darmowy Chopok przed świętami.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolec napisał:

 

No i pokazały się informacje na Słowackiej stronie Gopass  - ceny takie jak pisałem wczoraj jednak jest jedno ale .........

"Wycięli" i z sezonówki 11 dni za które możemy sobie dopłacić 80 EUR :mad:

Karty odkryte, teraz tylko pozostaje główkować co się komu opłaci : Szczyrk z "polskiego" Gopassa czy oferta wiązana jak poniżej

Jeśli ktoś wchodzi w sezonówkę pierwszy raz to ważne może być , że kupując przedpłatę przez słowacką stronę można na Chopoku jeździć już od 19.03.2018   

 

 

1.png

2.png

3.png

Te terminy to akurat omijam ,pisałem wcześniej o "zapobiegliwości" TMR i niestety miałem rację.

Drapieżnik i to pazerny ten TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Tak? Ja myślę, że się wydłużą. Ale i tak rodzinka sezonkowiczów powiększyła się już o kolejną sezonówkę. Tutaj na miejscu w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. Z racji mojego stanu zdrowia mało jeżdżę a i tak spędziłem 18 dni na BSA, COS, TMR i darmowy Chopok przed świętami.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
 

Mody szybko przemijają, tłumy bedą do czasu powstania konkurencyjnego ośrodka, wiadomo ze bedzie trudno, ale polskie ośrodki musza w końcu cos zrobić, być moze ośrodki zaczną sie łączyć i wspólnie inwestować, w kilku przypadkach można wręcz zadać pytanie, dlaczego jeszcze nie sa jednym kompleksem, np. Czantoria i Poniwiec, oczywiscie z rozbudowa tras systemów i infrastruktury, o Pilsku myśle ze nie ma co sie rozpisywać, nie kopie sie leżącego ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bolec napisał:

 

No i pokazały się informacje na Słowackiej stronie Gopass  - ceny takie jak pisałem wczoraj jednak jest jedno ale .........

"Wycięli" i z sezonówki 11 dni za które możemy sobie dopłacić 80 EUR :mad:

Karty odkryte, teraz tylko pozostaje główkować co się komu opłaci : Szczyrk z "polskiego" Gopassa czy oferta wiązana jak poniżej

Jeśli ktoś wchodzi w sezonówkę pierwszy raz to ważne może być , że kupując przedpłatę przez słowacką stronę można na Chopoku jeździć już od 19.03.2018   

 

 

1.png

2.png

3.png

Wszystko byłoby okej, nawet te 219€, nawet z wyłączeniem od 24-31.12, ale piątki i soboty = 3 weekendy?! I jeszcze 80€ chcą za to... :mad: Te terminy cóż, trzeba będzie inaczej zarezerwować ale póki co warto kupić. Fakt faktem, ceny poszybowały sporo, stawiałem na 50€, nie 100 :/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo jestem ciekawa, czy przy zakupie słowackiej sezonówki będzie ona działała w COS. Bo to kuszące, jeszcze tej wiosny pojeździć sobie na Łomnicy czy Chopoku, której to możliwości nie daje przedpłata szczyrkowska. Ale jak się mieszka 10 km od Szczyrku, to z kolei COS ma duże znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria napisał:

Ja dodatkowo jestem ciekawa, czy przy zakupie słowackiej sezonówki będzie ona działała w COS. Bo to kuszące, jeszcze tej wiosny pojeździć sobie na Łomnicy czy Chopoku, której to możliwości nie daje przedpłata szczyrkowska. Ale jak się mieszka 10 km od Szczyrku, to z kolei COS ma duże znaczenie...

Zakup przedpłaty na gopass.sk, czyli podstawowej sezonówki obejmuje tylko i wyłącznie Słowację. Zakup na gopass.pl obejmuje Szczyrk i tylko Szczyrk. Moim zdaniem bardziej się opłaca teraz zapłacić 69€ na Słowację, niż 200zł na Szczyrk bo na tym pierwszym zdecydowanie pojeździsz w kwietniu, natomiast w Szczyrku sezon kończą z końcem marca. 
Zakup Słowacji i Szczyrku to bardzo spory wydatek, 400€trzeba by chyba na wszystkie weekendy od grudnia do maja jeździć co najmniej żeby to miało sens, jednym słowo drogo od tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli to, czy po dopłacie do sezonówki słowackiej we wrześniu dodatkowo do Szczyrku, ta dopłata będzie też funkcjonowała w COS. Bo teraz oczywiście nie, ale i tak mam jeszcze starą, aktualną sezonówkę szczyrkowską. A tamto nie wydaje mi się oczywiste. Chyba napiszę do SMR-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...