Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, mamad napisał:

Idzie zima idzie. Widać już wszystko wyraznie w prognozach. Wieczorem będę miał trochę czasu to naskrobie coś. Największą niewiadomą są obecnie święta.

Na razie żaden portal nie widzi tej zimy raczej pokazują temperatury listopadowe 5-7 stopni w dzień i odpady deszczu chyba że wysoko w górach. Cóż jednak nauczyłem że teraz wszystko zmienne jest bardzo szybko więc może zima idzie i masz rację, poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mamad napisał:

Wygląda na to że ocieplenie przyjdzie około 19 grudnia a ochłodzenie zacznie sie 23 grudnia. Trzeba trzymać kciuki by się nic nie zmieniło. Iść na pasterke w sypiacym śniegu sama przyjemność.

Ciekawe czy będzie wielkie czy tylko głównie zaznaczy się na zachodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szklana kula prognozuje do 14-tego. Mamy typową adwekcję zachodnią. Z dużą dynamiką zmian, więc bym się za bardzo do prognoz długoterminowych za bardzo nie przywiązywał. Ale na 14-tego napływa do nas górą (1500 metrów) powietrze o temperaturze coś ok -5 st C. Wlewa się na tak dużym obszarze że z dużym prawdopodobieństwem ta masa będzie napływać również w kolejnych dniach. Ale jeszcze raz powtórzę,duża dynamika zmian jest typowa dla tej pory roku. Ale na pocieszenie, słońce jest nisko nad horyzontem:;) Nie wiem czy to ważne, ale ja święta spędzam w Beskidach na nartach(cokolwiek miałoby to znaczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 19:25, JC napisał:

Będzie syyyypać ❄️❄️❄️❄️

 

Królu złoty, dzięki Ci za takie informacje, jeno powiedz, czemu nie u nas? Czemu kraj Lechitów jeno same klęski nawiedzają? Pacholęta nie wiedzą co to sanki, co to bałwan. Pytają czemu to na obrazkach świątecznych zawsze choinka  jest czymś białym pokryta a Mikołaj jeździ na czymś takim bez kół?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wielkich opadów śniegu nie widać. Jeszcze kilka dni temu modele widziały nawet 20-30cm w miejscowościach podgorskich. Teraz bieda będzie o 10cm. Takie zimy nastały że  trzeba się cieszyć z każdego cm białego puchu. Tym bardziej że raczej długo nie wytrzyma z racji odwilży która ma nadejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty się tak spinasz. Za tydzień w niedzielę mozna pogadać ile go jest. Rok temu 6 grudnia na Kasprowym bylo 160 cm śniegu w tym było 8 cm. Różnica spora tylko że wtedy padało teraz tylko mróz. Narazie wszystko wskazuję na to że będzie dobrze. Ja osobiscie czekam na Pilsko i Kasprowy a jest szansa na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mamad napisał:

Co Ty się tak spinasz. Za tydzień w niedzielę mozna pogadać ile go jest. Rok temu 6 grudnia na Kasprowym bylo 160 cm śniegu w tym było 8 cm. Różnica spora tylko że wtedy padało teraz tylko mróz. Narazie wszystko wskazuję na to że będzie dobrze. Ja osobiscie czekam na Pilsko i Kasprowy a jest szansa na ten rok.

Nie mówię o górach. Co mi po śniegu na Kasprowym czy na Pilsku. Mówię o terenach niżej położonych. Grunt że pada bo przynajmniej wody gruntowe trochę nabiorą. Może chociaż kilka cm i u mnie spadnie 😊

Edytowane przez vipowice
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko chyba nie liczysz na to że na Kasprowym będzie 8 cm a niżej metr. Trzeba zacząć od góry. Tatry zasypuje wyższe partie Beskidów tez. U mnie sypie dalej az miło. Śnieg w miarę upływu godzin będzie coraz niżej. Do końca tygodnia większa część kraju będzie biała ale najważniejsze dla nas by od 500 w górę sypalo cały tydzień. Deszcz przeszedł w śnieg o całą dobę wcześniej u mnie niż się tego spodziewałem dlatego jestem optymistycznie nastawiony.

Na Bialym Krzyżu już jest biało nie tylko na stoku a śniegu tylko będzie przybywać. Ocieplenie przed świętami głównie na południu (halny) i zachodzie ale to dalej jest wszystko plus minu.

Edytowane przez mamad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie prognozuje ocieplenie pod sam koniec 2 dekady stopniowo postępujący od zachodu. Święta dalej są znakiem zapytania. Za to tak jak pisałem 2 dekada to uderzenie ZIMY tak dalej piszę że Styczeń zostanie zapamiętany. Zima dopiero się rozkręca. Obecnie na Styczeń łatwiej prognozować niż na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś śnieg siadł. Całe 41 cm zostało. Idealny do lepienia bałwana. Teraz czeka nas kilka dni z delikatnym opadem i przejasnieniami. Od ponad tygodnia obserwuje kolejną porcję opadów w weekend. Wygląda na to że od 3 dni nic się nie zmienia i czeka nas kolejna dostawa białego. Może spaść miejscami pół metra śniegu. Po ustabilizowaniu się pokrywy śnieżnej będą miejsca w których będzie około 80 cm śniegu. Na tury na Barania Górę można spokojnie iść. Chyba trawę zobaczę koło domu najwcześniej w drugiej połowie marca lub dopiero na początku kwietnia. Trzeba się w końcu szykować na wyjscie w Tatry. Oczywiście jak się śnieg ustabilizuje. Kto wie czy w weekend nie wprowadzą lawinowej trójki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...