Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

W górach nie powinno być mocnej odwilży, na razie moje lustro podtrzymuje to co napisałem wcześniej. Czyli wiatr o sporej prędkości, coś z halnego, ale pokrywa śnieżna nie powinna ucierpieć. Jedyne zagrożenie to opady w strefie frontowej związane z niżem który będzie przechodził nad Polską. W zależności jakie rzeczywiście będą temperatury, to albo opady będą topiły śnieg albo też będzie sypał śnieg i go przybędzie. Czyli coś z góralskich prognoz:) Stawiam na to że na nowej trasie na Kopę śniegu nie ubędzie:;) No i jak zwykle Białce też powinno się upiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MajkiMDWW napisał:

Wiem ze to odległy termin i ciężko coś powiedzieć , ale może ma ktoś jakieś swoje typy pogody dla Tatr a  konkretniej Zakopanego na druga polowe stycznia ?

W drugiej połowie stycznia będzie zimno. To w końcu zima, w dzień od ok 0 do -5 stopni, ale mogą być także temperatury dodatnie. Nie jest wykluczone, że i w dzień temp mogą spadać poniżej - 6 stopni. Mogą występować opady śniegu , no ale  nie przez całe 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne święta mieliśmy w tym roku tzn ja mialem. Jak z amerykanskiego filmu. Sypie sypie i przestać nie chce. U mnie jest już pod pas śniegu. Wczoraj miałem okazje wybrać się na szczyt Baraniej Góry. Mialem pecha bo przecieralem droge. Na szczycie śniegu ponad pas. Trasa ktora w lecie zajmuje mi 2 h w jedną strone wczoraj zajęła 4h. Dalej wygląda na to że kopia pogody z świąt do co najmniej 3 króli. Zima w gorach i na wschodzie z krótkimi przerwami. Po nowym roku możliwy krotki atak w całej Polsce. Pozniej czyli po 3 królach zima wejdzie do całej Polski. Ogolnie do końca lutego nie widać przynajmniej na południu powiewu wiosny. Do tego śniegu duże ilości więc wygląda na to że mamy to o czym marzył każdy narciarz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że dużo śniegu spadnie w górach w niedzielę i poniedziałek. Być może też w środę. Narazie śnieżne wydanie zimy z krótkimi przerwami. Jakby dosypało jeszcze z pól metra i później jakiś stabilny wyż to bym się nie obraził. Chyba przy metrowej pokrywie ubitego naturalnego Śniegu cały Szczyrk by uruchomili. Szkoda że w połowie stycznia ruszają ferie. Małopolska i Świętokrzyskie startuje już 14 stycznia. Śląsk i Łódzkie ma w tym roku od 11 lutego. Mazowieckie od 28 stycznia czyli najazd na Szczyrk będzie przez cały okres ferii. Pewnie trochę ludzi z mazur oraz wybrzeża też się pojawi więc pozostaje czas po 3 królach (czy tam 6 jak Rysiu mówi😁) a później marzec. Prognozy na marzec są optymistyczne i oby takie pozostały. Plus mam taki że zaplanowałem 2 tygodnie urlopu od 1 marca. Zwróćcie też uwagę co się zaczyna dziać nad biegunem północnym. W święta nastąpiło ocieplenie w stratosferze i dziś widać już dość wyraźnie że wir polarny zaczyna się dzielić. Zimny styczeń luty i być może marzec coraz bardziej prawdopodobne.

Edytowane przez mamad
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie akurat na początku roku będzie poważny atak zimy w całej Polsce i z dużym śniegiem w górach oraz na wybrzeżu. Tu już wszystkie modele są zgodne (nie wiem jak GFS). Skąd Ty wytrzasłeś te prognozy podaj źródło bo to ciekawe co pokazują zwłaszcza że ta zima może być bardzo ciężka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nastała nam niedziela. Przed nami bardzo śnieżny tydzień w pogodzie. W górach powinno zacząć sypać już od dziś na nizinach od 2 stycznia. Po nowym roku mróz też da się we znaki do tego wiatr. Pojawią się też burze śnieżne śnieżyce a wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Najwięcej śniegu spadnie na wybrzeżu i w górach. Zima zacznie pokazywać pazury. To nie będzie jeszcze utrwalenie na dobre. Zima na nizinach do piątku w górach do niedzieli włącznie. Wiem pisałem po 6 stycznia zima ale ataku zimy jaki pojawi się po nowym roku na serio nie brałem pod uwagę pisalem że może ale jednak napewno. Będziemy mieli taki pokaz tego co nas będzie czekać w drugiej i trzeciej dekadzie stycznia oraz w lutym. Po 6 powinno się ocieplić ale szału nie będzie coś w rodzaju obecnych odwilży w górach czyli lekko powyżej zera i deszcz który znów napełni nam zbiorniki na wode w ON. Zima stała uderzy około 10 stycznia plus minus 2 dni. Ciężko przewidzieć dokładnie bo tu już oddziaływać na pogodę będzie miał wir polarny. Luty jawi się najzimniejszym miesiącem tej zimy właśnie przez wspomniany wir. W święta doszło do spektakularnego ocieplenia w stratosferze z -70 stopni do +12 więc wygląda ma to że naukowcy z WB mieli rację już we wrześniu mówiąc o podziale wiru polarnego na początku roku. W sumie prawie wszystkie prognozy pokazywały normalną zimę jednak może odbiegać od normy ma - do tego śniegu wygląda na to że będzie dużo. Narazie nie widać stabilnej wyzowej mroznej aury jedynie mróz i śnieg. Zobaczymy w połowie stycznia jak to się rozwinie.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...