Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ptaki wiedzą coś o czym my nie wiemy :)

„W tym roku bociany nawet o 2-3 tygodnie wcześniej niż zwykle zbierają się na swoich "sejmikach" i odlatują na południe. Ma to związek m.in. z brakiem opadów i ciepłymi masami powietrza, które pomagają w locie szybowcowym.
 
 

Już teraz można zaobserwować, jak na łąkach bociany zbierają się w grupy. Są to tak zwane bocianie sejmiki, na których ptaki wybierają przewodnika na czas podróży. A drogę mają długą. Boćki polecą w kierunku Morza Czarnego, przez Azję Mniejszą, wzdłuż rzeki Nil, do Republiki Południowej Afryki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe przeczucia co do zimy. Może być jeszcze gorzej niż ostatnio. Sucho bardzo i gorąco, nie wiadomo, czy możemy liczyć na śnieg.

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/susza-w-europie-odslonila-kamienie-glodowe-ostrzezenie-przed-ciezkimi-czasami/vwlk16

Pewnie, że zimą sytuacja może się odwrócić, ale trendy są fatalne ostatnimi laty.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WojtekM napisał:

Jeszcze lepszym sposobem byłoby wycofanie soli ze sprzedaży. Albo likwidacja ścieżek - wtedy nie byłoby czego solić. Można wymyślić jeszcze kilka mądrości.

Cześć

A uważasz, ze solenie ścieżek rowerowych jest sensowne skoro wyśmiewasz moją wypowiedź?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WojtekM napisał:

A czy uważasz, że brak śniegu jest sensownym rozwiązaniem tematu solenia?

Cześć

Brak śniegu to fakt a nie rozwiązanie jakiegoś problemu. Mnie jest on osobiście obojętny. Ale jego brak spowoduje brak soli na ścieżkach co z kolei przełoży się na zdrowie rowerków.

Pozdrwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
18 minut temu, mamad napisał:

Z racji tego ze lato trwa od połowy kwietnia i wszystko wskazuje na to że będzie trwało jak już dawno pisałem do co najmniej połowy października (w 3 dekadzie października bądź na początku listopada nastąpi potężna przebudowa i późna jesień oraz zima zacznie o sobie przypominać więcej około wtorku) czyli nuda w pogodzie trwa w najlepsze bo tak dlugiej stagnacji nie pamiętam to pytanko. Jak brzmi nazwa gazu który powoduje globalne ocieplenie?? Zastanawiam się czy wiecie czy tylko powtarzacie bełkot za ekoterorystami którzy wymyślili sobie coś i mamy płacić bo tak.

Jednego gazu tak...

Poza tym dbaj o język.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mamad napisał:

No to dodam w 99% procentach odpowiedzialny za zmiany temperatury na Ziemi teraz i zawsze.

Może powiem tak. Jestem z wykształcenia geologiem a przez pewien czas zajmowałem się paleoekologią więc daruje sobie prowokujące pytania, ekoterrorystów itd. bo nie lubię pieprzenia głupot. Uzupełnij wiedzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mamad napisał:

No to dodam w 99% procentach odpowiedzialny za zmiany temperatury na Ziemi teraz i zawsze.

słyszałem o nowych koncepcjach podłączania krówek do wężyków nie tylko z dołu, ale i z tyłu, bo tak grzmocą, że aż się gorąco na ziemi robi, czy o ten gaz Tobie chodzi @mamad ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

Jakoś tak mi się skojarzyło z https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_o_nieskończonej_liczbie_małp

Kiedyś się uda trafić z prognozami. Może w tym roku? A może znowu nie?

Idealne podsumowanie.

 

Można by dodać:

Ślepej kurze to i ziarno czasem się trafi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...