Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

W tym vlogu sprawdzam dwa kolejne warianty najdłuższych zjazdów zaproponowane przez Was. tym razem zjechałem trasami:
-  Skrzyczne, Zbójnicka Kopa, Ondraszek, Jaworzyna, Doliny, FIS, Kanion, Szczyrk
-  Skrzyczne, Zbójnicka Kopa, Hala Skrzyczeńska, Solisko

• Like 9
  • Thanks 4

Gosc tam fajnie jedzie przed toba,w pomaranczowych portkach, szkoda ze film przyspieszony.

A ja wiem gdzie jest trasa nr 6 i jak sie na nią wjeżdża. B| Faktycznie, nie jest ratrakowana i chyba wiem czemu. Ale o tym wszystkim napiszę i sfilmuję co trzeba jak tylko znajdę chwilę i uda mi się ponownie ubrać buty narciarskie... ;) 

PS. Fajnie się te filmiki ogląda! 

Edited by johnny_narciarz
  • Like 4
  • Haha 1

Również z przyjemnością obejrzałam. Ciekawa jestem, czy "eksperymentalne" pomiary poszczególnych tras są zbieżne z sumą długości tras podanych na stronie internetowej ośrodka?

Teraz chyba kolej na najkrótszy, czyli najbardziej stromy, legalny zjazd ze Skrzycznego? :)

18 minut temu, johnny_narciarz napisał:

A ja wiem gdzie jest trasa nr 6 i jak sie na nią wjeżdża.

Ja chyba też nie znalazłam w terenie wszystkich wariantów tras. Kiepsko oznaczone też te środkowe trasy na Julianach, albo ja może nie jestem wystarczająco  spostrzegawcza B|. Może coś się zresztą zmieniło na lepsze od stycznia.

• Like 2

33 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

A ja wiem gdzie jest trasa nr 6 i jak sie na nią wjeżdża. B| Faktycznie, nie jest ratrakowana i chyba wiem czemu. Ale o tym wszystkim napiszę i sfilmuję co trzeba jak tylko znajdę chwilę i uda mi się ponownie ubrać buty narciarskie... ;) 

PS. Fajnie się te filmiki ogląda! 

Z ta 6 jest chyba mniej więcej jak w dowcipie, gdy zapytano Oma co to je sex, to wy wicie co to je tyn zeks, a Oma na to, ja jo wiem, to je pomiędzy fynf a ziben;).

• Like 2
  • Haha 2

Mam kilka fotek i filmik z mitycznej 6 z 2017 r. oraz z dojazdu do niej, może będą pomocne w trafieniu na nią.

Ale z drugiej strony wjazd na 6 i wyjazd na Suche zmieniły się raczej totalnie. Chociaż jak się na nią trafi to już nie powinno być problemu w kontynuowaniu jazdy, a raczej odpychaniu bo 6 jest dość płaska. 

mityczna 6 - 1.jpg

mityczna 6 - 3.jpg

mityczna 6 - 4.jpg

mityczna 6 - 5.jpg

mityczna 6 - 6.jpg

mityczna 6 - 7.jpg

• Like 9

trasa nr 6 to nie jest obecnie trasa, a jedynie większa część drogi dojazdowej do Hali Skrzyczeńskiej, która została przebudowana zanim ruszyła przebudowa ośrodka - po to żeby był możliwy dojazd ciężkiego sprzętu budowlanego na górę w trakcie inwestycji.

Skoro w tak fantastyczną śnieżną zimę "trasa nr 6" jak tegoroczna nie była ani razu otwarta, to trudno oczekiwać że wciąż ma formalnie status trasy i kiedykolwiek będzie w przyszłości czynna, tym bardziej że jest również drogą dojazdową do kilku domów.

Istnieje tylko czysto wirtualnie na mapach po to żeby sztucznie podbić ilość kilometrów tras w SON: 

dzięki niej i drugiej trasie widmo - czyli Zwalisko nr 3d - razem z COS i BSA da się zliczyć mityczne "ponad 40 km" na jednym skipassie - i jest ponad 40 km, a dokładnie 40 km i ... 200 metrów :)  - no ale bez 6 i 3d zostaje 2,85 km mniej czyli czterdziestki+ nie ma.

Ale warto podkreślić że w tym sezonie wszystkie z pozostałych były czynne, także i tak zdecydowanie jest gdzie pojeździć !

• Like 9
  • Thanks 1

Dawna trasa 6 prowadziła tak:

(Są 2 warianty wjazdu, niższy z trasy nr 4, albo wyższy, starym początkiem trasy 3 do Czyrnej, który szedł przez las między nr 4 i nr 2.)

trasa6.thumb.png.2f84d34ba1bd5fee99aa54b997fcad7d.png

• Like 3
  • Thanks 1

A dla pobicia rekordu proponuję wariant z trawersami:

Ze Skrzycznego do Hali Skrz. Dalej na nr 7 i po 50m w prawo na trawers do trasy nr 4, dalej przez las starym korytarzem nr 3 do aktualnej nr 3, za ścianką od razu w prawo i w przeciwnym kierunku przez trasę nr 1a do nr 1. Na polanie od razu w prawo do trawersu leśnego w kierunku nr 5 i dalej Bieńkulą do dołu.

Nie wiem czy ta trasa jest jeszcze możliwa. Trawersem z 1 do 5 jeżdziłem za czasów GATu, jak chciałem ominąć ostatnią ściankę na 1, bo brakowało na niej śniegu. Trasy 1a w przeciwnym kierunku nigdy nie jechałem, ale nie ma tam drzew i według mapy powinno być jakieś nachylenie do dołu. Następnym wyzwaniem jest oczywiście wystarczająca ilość śniegu, którego w tym roku już może być za mało.

trawersy.thumb.png.d8b0cc0e6b40df03a291c148d815db2c.png

• Like 5

trzeba było jechać większymi łukami :D, jestem zaskoczony że dłuższa jest trasa na dół do COS, a najkrótsza do Soliska,

co do wyzwań, taka trasa, która pozwala na odwiedzenie największej ilości barów, bez podchodzenia :D

• Like 1
  • Haha 4

11 godzin temu, SPGöral napisał:

A dla pobicia rekordu proponuję wariant z trawersami

ten wariant wyjeżdża poza trasy, czyli niezgodnie z ,,regulaminem" ;)

14 godzin temu, JC napisał:

Skrzyczne, Zbójnicka Kopa, Ondraszek, Jaworzyna, Doliny, FIS, Kanion, Szczyrk

Super że wygrał ten wariant, zjazd ze Skrzycznego zasługuje na najdłuższą trasę choćby dlatego że jest tam największa różnica poziomów - 713 m cały czas w dół.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-02-28 175631.jpg

• Like 2

@johnny_narciarz już czekam z niecierpliością😀

On 4.03.2019 at 22:47, matei said:

dzięki niej i drugiej trasie widmo - czyli Zwalisko nr 3d - razem z COS i BSA da się zliczyć mityczne "ponad 40 km" na jednym skipassie - i jest ponad 40 km, a dokładnie 40 km i ... 200 metrów :)  - no ale bez 6 i 3d zostaje 2,85 km mniej czyli czterdziestki+ nie ma.

3d była czynna 1 dzień w tym sezonie, jakoś na początku stycznia...🤔. Naprawdę. Później (chyba tak było) był wypadek na ul. Zwalisko i jakoś to podciągnęli pod trasę Zwalisko i mieli idealny pretekst żeby zamknąć trasę aktualnie zbędną. Bo ona jest do Czyrnej gdzie orczyki nie działają a pod gondolę jest 3 prosto ze ścianką. Był by to dobry objazd ostatniej ścianki ale i tak większość by jechała prosto. A trasę trzeba ratrakować...