Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak zdecydowałem się 1 stycznia na Zieleniec i choć mam "tylko"137km to wracałem 3 godziny droga przez Kłodzko w tym pół godziny korek na światłach w Łagiewnikach... Więc te dwie godziny Grimsona to nie tak źle wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nipern napisał:

Ja jednak zdecydowałem się 1 stycznia na Zieleniec i choć mam "tylko"137km to wracałem 3 godziny droga przez Kłodzko w tym pół godziny korek na światłach w Łagiewnikach... Więc te dwie godziny Grimsona to nie tak źle wygląda!

Wszystko zależy od terminu jazdy.

Wklejony wcześniej screen z 2 godzinami to był powrót z CG do domu w Sylwestra 2019r, wyjazd z gór o 21, przyjazd do domu na 23. Było pusto na drogach, szczególnie to widać na DK8, gdzie jest dużo podwójnych ciągłych i nie ma jak wyprzedzać.  W 2 godziny zrobiłem trasę na CG 06.01.2023, z wyjazdem z domu o 5 rano; wtedy też było pusto. Robiłem też czasy na tej samej trasie rzędu 3 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nipern napisał:

Ja jednak zdecydowałem się 1 stycznia na Zieleniec i choć mam "tylko"137km to wracałem 3 godziny droga przez Kłodzko w tym pół godziny korek na światłach w Łagiewnikach... Więc te dwie godziny Grimsona to nie tak źle wygląda!

Bo zapewne jesteś normalnym kierowcą. A kolega Grimson co jeździ pod 200 km/h w końcu zamiast na stok trafi na cmentarz. Oby tylko nie wysłał tam innych normalnych. 

  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB Izersko-Karkonoskiej pogody: 

ZIMA ZNÓW UDERZY?
----
Choć w wyższych partiach górskich zima praktycznie nie odpuszcza od początku III dekady grudnia, w niższych partiach pogoda jest w kratkę, a w dolinach zimy nie widać. Minionej nocy w górach przybyło około 5 cm świeżego śniegu, pada również w ciągu dnia. W Jakuszycach mamy obecnie 30 cm, w Karkonoszach jest to maksymalnie 150 cm (Śnieżka 116 cm). Na Śnieżniku pokrywa śnieżna ma 75 cm wysokości. Tymczasem w zarysie prognozy długoterminowej sygnalizowaliśmy oznaki stabilniejszej zimy po Nowym Roku. Zweryfikujmy zatem prognozy.
----
Do weekendu pogoda będzie wyglądała następująco - wysoko w górach stabilna zima z temperaturami rzędu -5/-1°C i opadami śniegu, w niższych partiach przewaga odwilży i częstsze niż śnieg opady śniegu z deszczem, a w dolinach jeszcze jesiennie i kilka stopni powyżej zera. W najwyższych partiach do weekendu może spaść 15-20 cm śniegu. Jutro (03.01) będzie nacieplej - od -1°C na najwyższych szczytach do +5°C w dolinach i poza wysokimi partiami wszędzie deszcz.
----
Weekend z diametralną zmianą pogody. Opady wszędzie przejdą w śnieg, który prawdopodobnie spadnie także na nizinach. Temperatury mocno spadną - w niedzielę na najwyższych szczytach kilkunastostopniowy mróz. Zacznie też mocniej wiać. W sobotę (06.01) od -6°C na szczytach do 0°C w dolinach i przeważnie 10-20 cm śniegu, w dolinach nieco mniej. W niedzielę podobna ilość opadów i od -12°C na szczytach do -5°C w dolinach. Przez cały weekend będą jednak pojawiać się przejaśnienia, najwięcej w sobotę.
----
Pogoda na kolejne dni nie jest do końca wyklarowana. Wygląda na to, że będzie to mroźny czas, a w szczytowych partiach temperatury na początku tygodnia będą mogły spadać poniżej -15°C. Później zrobi się cieplej, ale zima będzie przeważać. W piątek wydamy aktualną prognozę na nadchodzący weekend i sprawdzimy zmiany co do kolejnego tygodnia.
----
Życzymy wszystkim Czytelnikom wszelkiego dobra w Nowym Roku!

 

FB_IMG_1704281289490.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB:

NADCHODZĄ DUŻE MROZY
——
W ślad za ostatnią prognozą, przekazujemy zaktualizowane informacje.
——
Najnowsze wyliczenia zmieniły nieco obraz rozpoczynającego się ochłodzenia. Śniegu w Sudetach Zachodnich będzie trochę mniej, niż przypuszczano wcześniej. Do końca weekendu spadnie go około 10-15 cm. W Sudetach Wschodnich dopada więcej, bo około 20-30 cm, lokalnie 35 cm, najwięcej w Górach Złotych i Opawskich. Śnieg spadnie także na dolnośląskich nizinach. Dziś padać będzie głównie marznący deszcz i deszcz ze śniegiem, między 16:00 a 18:00 pojawią się już liczne opady śniegu. Najdłużej padać będzie na krańcach wschodnich Sudetów, bo do niedzielnego wieczora. Temperatury jeszcze dziś w wielu miejscach odwilżowe, ale jeszcze wieczorem wszędzie na dobre złapie mróz. W kolejnych dniach sporo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. 
——
Temperatury w niedzielę (07.01) od -12°C na najwyższych szczytach do -6°C w dolinach. W poniedziałek (08.01) od -14°C na najwyższych szczytach do -7°C w dolinach. We wtorkowy poranek (09.01) w wielu miejscach temperatury mogą spadać do -20°C, w szczególności w obniżeniach terenu z dużą akumulacją pokrywy śnieżnej. Największych spadków temperatury spodziewamy się we wschodniej części Sudetów. W ciągu dnia od -10°C do -5°C, lokalnie cieplej tam, gdzie będzie słonecznie. W środę (10.01) ocieplenie z północy kontynentu będzie chciało przedostać się „górą”, stąd czeka nas być może ciekawa sytuacja termiczna - w ciągu dniach od nizin po szczyty temperatura prawdopodobnie będzie wyrównana, rzędu -5/-3°C. Od czwartku więcej chmur, wyższe temperatury i możliwość wystąpienia opadów śniegu.

 

FB_IMG_1704542480681.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś, na Czarnej srogi mróz. Armaty sypią cały czas, na polu narciarskim jak i trasie D, widać już usypane góry śniegu.

Warunki do jazdy bardzo fajne, a śniegu przybywa z każdym dniem.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

20240108_084347.jpg

20240108_084421.jpg

 

20240108_142800.jpg

Edytowane przez RTS
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RTS napisał:

Wczoraj i dziś, na Czarnej srogi mróz. Armaty sypią cały czas, na polu narciarskim jak i trasie D, widać już usypane góry śniegu.

Warunki do jazdy bardzo fajne, a śniegu przybywa z każdym dniem.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

20240108_084347.jpg

20240108_084421.jpg

 

20240108_142800.jpg

Wiadomo kiedy odpalą trasę D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB Izersko-Karkonoskiej pogody:

PONOWNIE DOSYPIE ŚNIEGU
——
Zgodnie z prognozami, przez ostatnie kilkadziesiąt godzin dosypało śniegu. Ponad 20 cm śniegu spadło w Karkonoszach, a 15 cm w Górach Izerskich. Śnieg leży też pod górami i przykrywa część dolnośląskich nizin, gdzieniegdzie leżąc już ponad tydzień. Najbliższe godziny upłyną pod znakiem kolejnej dostawy śniegu. Temperatura będzie sprzyjać. 
——
Dziś do końca dnia pochmurno z przelotnymi opadami śniegu, których po południu będzie przybywać. Przejściowo mogą być intensywne. Do jutrzejszego poranka spadnie przeważnie 10 cm śniegu, lokalnie 15 cm, najwięcej w Sudetach Zachodnich. Kilka centymetrów śniegu spadnie do jutra na nizinach. Temperatury dziś od -11°C na szczytach do -1°C w dolinach. Wiatr dość silny, w porywach ponad 80 km/h.
——
Jutro (16.01) zanikające opady i przejaśnienia. Będzie zimniej, od -13°C na Śnieżce do -4°C w dolinach. Wiatr wciąż dość silny, zachodni. Szlaki będą zasypywane przez zaspy. 
——
Środa (17.01) będzie ciekawym dniem. Spodziewamy się krótkotrwałego wtargnięcia ciepła, co objawi się wysoką temperaturą i fenem. Na północno-zachodnich krańcach Dolnego Śląska jednak pozostanie zimna masa powietrza i tam przez cały dzień możliwy śnieg. W górach zaś około 0°C, pod górami do +6°C. Będzie padać, wysoko w górach sam śnieg, pod górami przejściowo deszcz. Jeszcze przed południem 18.01 wróci mróz. Wiatr dość silny.
——
Czwartek (18.01) z powrotem zimowy. Po południu od -8°C na szczytach do -3°C w dolinach. W ciągu dnia opady śniegu do 10-15 cm, przejściowo intensywne. Wiatr dość silny, północno-zachodni.
——
Piątek (19.01) z licznymi rozpogodzeniami, przynajmniej wstępnie. W ciągu dnia mróz. Wiat osłabnie. Weekend wstępnie spokojny, bez opadów i z mrozem, ale w niedzielę od górnych warstw troposfery zacznie się ocieplać i być może będzie to zwiastunem odwilży.

FB_IMG_1705341772489.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maxi69king napisał:

Czarna odrobiła lekcję z zeszłego sezonu. Jak są warunki to kurzą ile wlezie 👍. Dobra robota, będzie długi sezon.

Start ostatniego sezonu był OK, śniegu mieli pod 1m na B-Fis. Potem przyszło 3 tygodniowe ocieplenie, zaczynając od Bożego Narodzenia. 06.01.2023 warun wyglądał tak:

A wyłączona

B z małymi przetarciami

C wyłączona

D z dużymi przetarciami, zamknęli ją dwa dni później

image.png.aad209eac16a02ed91da31c1af98961f.png

 

image.png.4e5f1727db22c2555e34d57bc1cb216a.png

 

image.png.dddc6b7407bebff5bbd416cb69ca1f17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...