Narty - skionline.pl
Jump to content
lookaszk

Tendencyjnie - nocleg na ferie Czechy lub Polska dla początkujących i dzieci

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

proszę o polecenie na rodzinny wyjazd jakiegoś ośrodka z pełnym wyżywieniem i w przystępnej cenie lub ze śniadaniem i blisko dobrą restauracją

- 8 osób  dorosłych i 5 dzieci

- nie mamy jakiś wygórowanych wymagań co do stoku, może być przy hotelowy - lecz z możliwością wzięcie instruktora choć na 2 dni (wszyscy początkujący) ewentualnie w odległości do 1 km lub z bardzo dobrym dojazdem np. skibusem.

- grupa będzie jechać ze Szczecina więc odległość w granicach 500 KM ze względu na dzieci w różnym wieku  - preferujemy Czechy , lecz Polska także.

-jeżeli nas wciągną narty to wtedy rzucimy się na głębsze horyzonty. - wszyscy zieloni. 

Będę wdzięczny za pomoc i propozycje konkretnych pensjonatów, hoteli lub apartamentów 

Termin 8 -15 luty ,  wstępnie się zastanawiamy nad Hotelem Relaks w Karpaczu , dostaliśmy z polecenia> lecz zdania podzielone , zrobiliśmy wstępną rezerwację, jak nic innego nie znajdziemy.

Cena optymalna , nie mamy wymagań co do super warunków noclegowych - ewentualnie jedzenie, żeby było znośne.

Nie muszą być jakieś popularne miejsca lecz sprawdzone.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc jeżeli będzie możliwa

ŁK

Ze względu na stan infrastruktury narciarskiej Karpacz odradzam. 

W limicie 500 km łapie się jeszcze Szklarska Poręba, Zieleniec i Czarna Góra. Skoro jesteście początkujący to Zieleniec byłby idealny dla Was, chociaż Czarna Góra też dobry punkt, ale tutaj z kolei przy stoku same komfortowe hotele i apartamenty z wysokimi cenami. Szklarska Poręba dla "zielonych" to nieodpowiednie miejsce.  Mam tylko namiary na miejscówki w Szklarskiej Porębie i okolice Karpacza. 

Skoro Was będzie 13 osób i szukacie noclegu z wyżywieniem to niestety tylko pensjonaty lub hotele wchodzą w grę.

Tu linki dla 3 obiektów w Zieleńcu, ale cena optymalna to pojęcie względne. Większe obiekty mają często pakiety pobytowe w ofercie, czasami można znaleźć coś w interesującej cenie.

https://agal.com.pl/o-nas

http://www.apartamentyzieleniec.pl/o-nas

https://www.hankazieleniec.pl/o-hance

Jak jesteście zieloni w te klocki, dołóżcie km i jedźćie do 1dnego z najbardziej nielubianych przeze mnie ośrodków, a mianowicie Białka Tatr.

W porównaniu z Zieleńcem trasy dużo dłuższe a zarazem  łagodniejsze,

obstawiam, że jakieś 4h dziennie na stoku, a w Białce termy, bliskość Zakopanego,

Wiem, że kolejki, w Zieleńcu też kolejki, ale Białka śmiga do 22h, więc idzie zaplanować dzień tak, żeby w szczycie dnia nie stać jak wszyscy

I na zachodzie was tak nie ugoszczą jak na Podhalu, jak jesteś zainteresowany dam Ci namiary na priv na zajebisty pensjonat z pełnym wyżywieniem, robionym we własnym zakresie począwszy od wędlin po sery, dżemy, chleb z własnego pieca, o obiadokolacjach nie wspomnę, zero produktów sklepowych. Tanio nie jest ale warto

Myślę, że jeszcze Wisła będzie dla was ok, tam jest któraś łagodna górka idealna do nauki, musicie poszperać która jest najbardziej płaska rodzinna

I wydaje mi się, że za te same pieniądze będziecie teź dużo lepiej ugoszczeni niż W Zieleńcu czy Szklarskiej

I przede wszystkim brak kolejek do wyciągów

Tylko czasem na Szczyrk nie porywajcie się, bo to dla was bez sensu

Dziękuję,

jednak  jedno z dzieci ma 22 m/c i będziemy kursować na zmianę przy wyciągu,  a na większe odległości to też temat na przyszły rok zapewne. 

Część dzieci znosi z naszej ekipy źle podróże , a nie którzy kierowcy z grupy pewnie przesiądą się w pociąg i w busy ... jeszcze niestety nie teraz i za dużo różnych poglądów w grupie i jesteśmy współuzależnieni od decyzji. 
Jest to pierwszy rodzinny wyjazd grupowy więc będzie pewnie dużo ciekawych chwil- pewnie jak poczujemy klimat to następny sezon będzie już lepiej zorganizowany. 

Wszystkie propozycje zanotowałem - problem jest w dostępności miejsc tych ciekawych, za późno trochę. 

Pzdr

To prawda, późno się zdecydowaliście, a grupa jest spora. Dorzucę jeszcze do propozycji czeski region Ski Resort Janske Lazne-Pec-Cerny Dul, z metą w tym ostatnim. Wszystkie Wasze wymagania spełnia hotel Union, w którym mieszkaliśmy parę razy, ale już nie mają miejsc w tym terminie. W Cernym Dule jest też bardzo fajny ski park dla dzieci i nie ma tłumów.

Że Szczecina możecie wziąć pod uwagę również region Klinovec-Oberwiesenthal z bardzo dobrym i krótkim dojazdem niemieckimi autostradami.

W dniu 6.01.2020 o 22:25, Robur82 napisał:

Myślę, że jeszcze Wisła będzie dla was ok, tam jest któraś łagodna górka idealna do nauki, musicie poszperać która jest najbardziej płaska rodzinna
I wydaje mi się, że za te same pieniądze będziecie teź dużo lepiej ugoszczeni niż W Zieleńcu czy Szklarskiej
I przede wszystkim brak kolejek do wyciągów

Nie przesadzałbym z tym brakiem kolejek do wyciągów - w sezonie trzeba dobrze wybrać godzinę rozpoczęcia jazdy żeby nie stać bardzo długo.

Ale faktycznie, Wisła nie jest złym wyborem, na pierwsze kroki polecam szczególnie Klepki (http://www.klepki.wisla.pl/) - niejednych początkujących gości tam zabierałem i wszyscy chwalili. Ale łatwych stoków jest tam więcej, wszystkie w zasięgu 15 minut samochodem.

W dniu 6.01.2020 o 22:13, Robur82 napisał:

I na zachodzie was tak nie ugoszczą jak na Podhalu, jak jesteś zainteresowany dam Ci namiary na priv na zajebisty pensjonat z pełnym wyżywieniem, robionym we własnym zakresie począwszy od wędlin po sery, dżemy, chleb z własnego pieca, o obiadokolacjach nie wspomnę, zero produktów sklepowych. Tanio nie jest ale warto

Stopień ugoszczenia jest (powinien!) być zawsze zależny od ceny. Ja też mam w białce super metę w 3* hotelu przy samym wyciągu, ale też nie jest tanio. Tylko jak proponujesz coś takiego dla mega ekipy, to się robią mega koszty.

Tu największym problemem jest termin i dostępność miejsc noclegowych i dobrze naśnieżonego stoku. Godzina jazdy w tą czy w drugą autem niewiele już zmienia przy takich odległościach, nawet z dziećmi (wiem, mam).

Witam was. Wpadam tylko gościnnie ze względu na Górala. Zobaczy co słychać jego rodzinnki😋 

Wczoraj postanowiłem kolejny raz odwiedzić stok kolegi Pawła. Ośrodek Ski Słowik w Ciscu. Paweł robi dobrą robote. Z dołu po przyjeździe warunki wyglądają zachęcająco.

IMG_20200207_164442.thumb.jpg.58f2e4ff2ecb38e1f07a4a2b04c0a1e8.jpg

Dodam że kiedyś była tu kotwica. Została wymieniona na fajny talerzyk. Dla dzieci dużo lepsza opcja. Cały wieczór jazda na bieżąco (od 16:00 do 20:00). Warunki ocenie jako dobre. Sporo dzieci uczyło się jeździć. Moja córka (5 lat) też radziła sobie bez problemu. Tory pod talerzykiem równe nie stwarzały żadnych problemów. Brak minerałów na trasie. W jednym miejscu dziura wypukłukana przez wodę około 50 na 50 oznakowana wyraźnie więc w niczym to nie przeszkadzało. Z boku stoku ustawione tyczki więc można było sobie potrenowac. Super opcja na wypad po lub przed pracą. Na koniec dodam że stok naśnieża 6 armatek firmy Supersnow i jedna lanca która znajduje się na początku trasy. Cóż pora było wracać

IMG_20200207_181826.thumb.jpg.6c5ad9928fbad83de0cdea6f75b5747e.jpg

Na koniec jeszcze cennik bardzo miły dla oka

4h - 40 zł

2h - 23 zł.

Oczywiście opcji więcej do sprawdzenia na stronie internetowej.

Pozdrowienia dla Górala i oczywiście Pawła.

• Like 1