Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe czy we włoszech  tak samo jak w PL, oststnio szukałem kwatery na booking na określony termin w jednym z polskich resortów  -wyskoczyła mi cena (super okazja bez anulowania itp) powiedzmy za 1200 po bezpośrednim telefonie na kwatere i pogadaniu po polsku dostałem to samo za 550 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin1981 napisał:

Ja się nie poddaje, jak nie będą chcieli oddać po dobroci to wystawię ich na Weszło to dostaną trochę "pozytywnych" komentarzy to zrozumieją swój błąd. Ale to działanie ostateczne.

Ja jeszcze mysle o podaniu agencji do Sądu ale nie wiem czy byłaby szansa wygrac sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Monika222 napisał:

Dokładnie to była kosztowna lekcja, ale następnym razem bedziemy tak wlasnie robic. My rezerwowalismy przez agencję w Polsce mysle ze to był 1 i ostatni raz 

Współczuję - ale akurat niedaleko Livigno, w Sondrio, był przypadek zachorowania. Powołałabym się w korespondencji z agencją na stanowisko GIS w sprawie podróży do Włoch. Nie odpuszczaj tak łatwo, spróbuj polubownie - podanie do sądu to jednak ostateczność, długie i kosztowne postępowanie i mgliste widoki na sukces.

 

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tanova napisał:

Współczuję - ale akurat niedaleko Livigno, w Sondrio, był przypadek zachorowania. Powołałabym się w korespondencji z agencją na stanowisko GIS w sprawie podróży do Włoch. Nie odpuszczaj tak łatwo.

Zwłaszcza że mają pozamykane tam szkoły itp. Ale pewnie wiedzą o tym bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

Współczuję - ale akurat niedaleko Livigno, w Sondrio, był przypadek zachorowania. Powołałabym się w korespondencji z agencją na stanowisko GIS w sprawie podróży do Włoch. Nie odpuszczaj tak łatwo.

O tym już pisałem, niestety bez skutku. Dopóki nie wystrzeli się u nich nie mam pojęcia co robić :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ch4rvel napisał:

Można z powyższych historii wyciągnąć wniosek, że bezpieczniej rezerwować jest przez pośredników typu booking.com, który przyjmuje rezygnacje i zwraca koszty.

 

to nie booking zwraca, tylko właściciele obiektów, booking dopiero gdy właściciel zaakceptuje bezpłatne anulowanie. Masz jakikolwiek obiekt jako właściciel na booking, jeśli nie, to po co piszesz w temacie na którym się nie znasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin1981 napisał:

Ja się nie poddaje, jak nie będą chcieli oddać po dobroci to wystawię ich na Weszło to dostaną trochę "pozytywnych" komentarzy to zrozumieją swój błąd. Ale to działanie ostateczne.

walcz, Polak potrafi, nie odpuszczaj :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sariensis napisał:

to nie booking zwraca, tylko właściciele obiektów, booking dopiero gdy właściciel zaakceptuje bezpłatne anulowanie. Masz jakikolwiek obiekt jako właściciel na booking, jeśli nie, to po co piszesz w temacie na którym się nie znasz?

Tak się składa, że już to przerabiałem i booking nie czekał na decyzję hotelu, tylko zwrócił kasę. Ale polak zawsze najmądrzejszy. Poza epiemedilogia, widzę, że znasz się też na hotelarstwie :D Ale alfy i omegi na tym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze, że np. we Włoszech źródłem rozprzestrzeniania się wirusa był szpital, w którym nie dochowano procedur, a dajmy na to na takiej Teneryfie nosicielem 0 jest włoski lekarz. Czyli wiedza wiedzą, ale głupie ludzkie zachowania nadal biorą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ch4rvel napisał:

Tak się składa, że już to przerabiałem i booking nie czekał na decyzję hotelu, tylko zwrócił kasę. Ale polak zawsze najmądrzejszy. Poza epiemedilogia, widzę, że znasz się też na hotelarstwie :D Ale alfy i omegi na tym forum.

 

Zwrócił, jeśli miałem przy rezerwacji datę na bezpłatne odwołanie, to wszystko, ponadto obecnie w panelu admina mamy specjalne zasady anulacji w regionach objętych epidemią na całym Świecie, co jeszcze chcesz wiedzieć nt. współpracy z booking jako właściciel, widzisz troche tego mam tu i tam na Świecie ;)  i ani jednego obiektu w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubis napisał:

Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze, że np. we Włoszech źródłem rozprzestrzeniania się wirusa był szpital, w którym nie dochowano procedur, a dajmy na to na takiej Teneryfie nosicielem 0 jest włoski lekarz. Czyli wiedza wiedzą, ale głupie ludzkie zachowania nadal biorą górę.

W szpitalu dochowano procedur - obowiązywały one w stosunku do pacjentów, którzy powrócili z Chin, a pacjent, który przywlókł wirusa, w Chinach nie był, tylko złapał go od znajomego. To procedury nie przewidziały wszystkich okoliczności. Nie jestem przekonana, czy należy winić szpital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda to na Teneryfie, gdzie pojawił się wczoraj jeden zarażony Włoch:

Pozytywne wyniki dla koronawirusa poddają kwarantannie około 1000 osób w hotelu w Adeje

Siły policyjne oraz i siły bezpieczeństwa państwa poddały kwarantannie ludzi przebywających w hotelu H10 Costa Adeje Palace

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubis napisał:

Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze, że np. we Włoszech źródłem rozprzestrzeniania się wirusa był szpital, w którym nie dochowano procedur, a dajmy na to na takiej Teneryfie nosicielem 0 jest włoski lekarz. Czyli wiedza wiedzą, ale głupie ludzkie zachowania nadal biorą górę.

Ale czym jesteś zaskoczony - spójrz na byle jaką kretyńska reklamę firm farmaceutycznych w TV - "mam grypę, ale wezmę xxxx i będę się czuć dobrze i dalej siedzieć w pracy"

Miliony ludzi na świecie chorych przebywa z chorobą pośród ludzi - bo nie chcę stracić dniówki, bo nie dostał się do lekarza, bo to, bo tamto. Pół biedy jak to przeziębienie, ale powyższe reklamy kreują złudzenie, że jak weźmie coś na swoją grypę to może nadal funkcjonować jakby był zdrowy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sariensis napisał:

tak wygląda to na Teneryfie, gdzie pojawił się wczoraj jeden zarażony Włoch:

Pozytywne wyniki dla koronawirusa poddają kwarantannie około 1000 osób w hotelu w Adeje

Siły policyjne oraz i siły bezpieczeństwa państwa poddały kwarantannie ludzi przebywających w hotelu H10 Costa Adeje Palace

Izolatka w Polsce:

Znalezione obrazy dla zapytania: izolatka szpital

Izolatka na Teneryfie

image.png.a6ab8ec2d4c091905d774a486d27b6d8.png

Sorry, ale z dwojga złego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

Właśnie dostałam maila, że linia lotnicza, którą lecę za dwa dni, spodziewa się na lotnisku  w Berlinie "security delays" i że proszą o wcześniejsze przybycie.

obserwuj uważnie:

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-cases/?fbclid=IwAR2rhAh5lLKa0gNindtHVtl_ryrMUO9-JuoXGAFyNKr8fZmhJB7TCdkQZVc#case-distribution

Mnie zastawia dziwny zbieg okoliczności, otóż na Tene mieliśmy przez dwa dni najmocniejszą Calimę od lat, widoczność spadła do 4 metrów i zamknięto oba lotniska na wyspie, zatem jak ten włoski zarażony dotarł na Teneryfę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

Izolatka w Polsce:

Znalezione obrazy dla zapytania: izolatka szpital

Izolatka na Teneryfie

image.png.a6ab8ec2d4c091905d774a486d27b6d8.png

Sorry, ale z dwojga złego... ;)

mam jeszcze lepsze widoki ;) , ale to zupełnie inny temat do dyskusji, więc koniec off-topu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, laryzbyszko napisał:

2 pierwsze przypadki potwierdzono w Austrii, a także potwierdzono pierwszy przypadek w Chorwacji... Wygląda na to, że niedługo już nigdzie nie będzie bezpiecznie...

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-rozprzestrzenia-sie-po-swiecie-relacja-4270270

A czego się spodziewałeś?

Niedługo skończą się izolacje i kwarantanny.

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...