Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Kubis napisał:

maska maską, ważne te niebieskie filtry i ich parametry. Jeśli filtrują jak maski (tylko że dłużej), to ich efektywność w ochronie przeciwwirusowej jest również ograniczona.

Szukałem co co za filtr na obrazku i doczytałem np. tu https://swed-polexi.pl/filtry-i-pochlaniacze-bagnetowe-scott-pro2/948-filtr-przeciwpylowy-scott-pro2-p3-bagnetowy-nr-5553070.html że to filtr SCOTT Pro2 P3 zapewniający "ochrona przed bakteriami i wirusami wszystkich rodzajów grypy" z certyfikatem EN 143, EN 14387. Ale jaka jest faktyczna skuteczność tych filtrów tego nie wiem.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kiki napisał:

oczywiście Polacy zawsze najmądrzejsi :) nasi piloci też potrafią latać na drzwiach od stodoły. WHO nie zna się , władze włoskie też nie skoro nakazały służbom na ulicy noszenie masek (i mają nawet dla "krawężnikow" a u nas podobno jest brak nawet w szpitalach a teraz trzeba za nie płacić kilkaset % więcej a czas dostaw nieznany

To mi nawet przypomniało historię, że po zamachach w Tunezji, wiele osób rezygnowało z wyjazdu na wakacje w tamten rejon, ale podobno było całkiem sporo chętnych z Polski, bo było tanio. OK - jak ktoś kalkuluje, że ryzyko jest niskie i chce korzystać z okazji cenowych, a przy tym dobrze się z tym czuje to jest OK. Z drugiej strony my wczoraj uznaliśmy, że co to za wakacje, podczas których człowiek się będzie zastanawiał, czy gość których kichnął w gondoli, to był tylko przeziębiony, czy coś bardziej. To ma być przyjemność, a nie kolejne źródło zmartwień. 

Z tych powodów zdecydowaliśmy się zrezygnować z wyjazdu do Włoch. Ryzyko uznaje za minimalne, ale cholera wie, czy nie będę potem gdzieś koczował dniami na lotnisku, które akurat zamkną, albo tego typu atrakcje. Hotel był wyrozumiały i poprosił o numer konta, mają nam zwrócić zaliczkę. Rent a car też już odwołany i też zwracają kasę. Jedynie co pewnie kasy nie zwróci to Ryanair - ale na ich wyrozumiałość akurat nie liczę 😉 , choć jeżeli lotnisko w Treviso się zamknie do soboty, to może będzie podstawa do zwrotu. Na razie jednak nie zamknęli nawet lotnisk wokół Mediolanu, a myślę że to tam decyzja zostanie podjęta najpierw. Na razie Malpensa, Linate i Bergamo operują normalnie, więc tym bardziej Treviso.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacekma napisał:

Tak bo Ty wiesz z cala pewnosci kogo co interesuje na tym forum.

 

 

Chodzi mi tylko o to, że zrobił się z tego offtopic o maskach i innych kwestiach. Pytanie było inne, interesuje mnie obecna sytuacja w regionie, do którego jadą setki ludzi, bo mają wykupione wycieczki czy rezerwacje obiektów. Jestem zdecydowana nie jechać, jednak skoro biuro nie odwołuje wyjazdu, to mam po prostu odpuścić wpłacone pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

Szukałem co co za filtr na obrazku i doczytałem np. tu https://swed-polexi.pl/filtry-i-pochlaniacze-bagnetowe-scott-pro2/948-filtr-przeciwpylowy-scott-pro2-p3-bagnetowy-nr-5553070.html że to filtr SCOTT Pro2 zapewniający "ochrona przed bakteriami i wirusami wszystkich rodzajów grypy" z certyfikatem EN 143, EN 14387. Ale jaka jest faktyczna skuteczność tych filtrów tego nie wiem.

A po co? Będziesz w takiej teraz chodził poza domem?  😜 W następnym poście rzucisz stój nurka głebinowego? Bo też prewencja.

Jedynym skutecznym sposobem na zastopowanie epidemii to całkowita kwarantanna ludzi. Czyli coś de facto jak więzienie. Wczoraj epimediolog z mediolańskiego szpitala powiedziała: więcej szkód przynosi wywołana tą sytuacją panika, niż sam wirus de facto. I nie trudno się z tym nie zgodzić, wczoraj w włoszech zmarło 7 osób z powodu wirusa o którym tu piszemy - codziennie w szpitalach umiera dziesiątki pacjentów, na choroby które są znane od lat i na które są leki i sposoby profilaktyki. W tym miesiącu na świecie kolejne 1500 osób umrze z powodu grypy/powikłań po niej. Ale grypa to mało medialny temat.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Kiedy wyjazd? Dziś należałoby go określić jako nieostrożność, jutro może być inaczej.

wyjazd już w piątek, a biuro sucho komunikuje, że wszystkie wyjazdy oraz powroty będą się odbywać zgodnie z harmonogramem. Co jest bzdurą, bo nie mogą przewidzieć co będzie za tydzień. Dzwoniłam na infolinie to Pani czyta regułki z kartki, więc czekam na telefon od organizatora. No nic, powołam się na ten artykuł o imprezach turystycznych, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiki napisał:

to dlaczego włoskie służby noszą tylko te certyfikowane (policja, ochrona granic itp-mowię o partolach na ulicy) chirurgiczne noszą główni cywile, 

A poniżej policjanci w zwykłych budowlanych jednowarstwowych maseczkach przeciwpyłowych, rozumiem ze we Włoszech te maseczki  mają certyfikat na wirusy ;) 

48 minut temu, kiki napisał:

 

5e525604a9f40c02d1202042.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ch4rvel napisał:

A po co? Będziesz w takiej teraz chodził poza domem?  😜 W następnym poście rzucisz stój nurka głebinowego? Bo też prewencja.

Chciałem ustalić co trzeba nosić aby być względnie bezpieczny gdy ktoś kichnie w odległości 1m od nas i wygląda na to, że o wiele za dużo. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ch4rvel napisał:

Siedź w domu i nigdzie się nie ruszaj bo jeszcze kogoś zarazisz, heh 😬

Dziękuję za genialną radę fachowca w dziedzinie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii :) heh. Twoja wiedza w tym zakresie naprawdę mi zaimponowała, w życiu bym na to nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, surfing napisał:

A poniżej policjanci w zwykłych budowlanych jednowarstwowych maseczkach przeciwpyłowych, rozumiem ze we Włoszech te maseczki  mają certyfikat na wirusy ;) 

 

Panie, we Włoszech to wszystko ma certyfikat, jeśli tylko trzeba taki załatwić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kiki napisał:

inteligentni sami wysnują właściwe wnioski z materiałów źródłowych które dla większości nie są nawet znane. a głupek uwierzy w populistyczne hasła

Tutaj prawdziwy materiał źródłowy, a nie ulotka producenta.

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2749214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, surfing napisał:

A poniżej policjanci w zwykłych budowlanych jednowarstwowych maseczkach przeciwpyłowych, rozumiem ze we Włoszech te maseczki  mają certyfikat na wirusy ;)

normalnie sokole oko!przeciw wirusowi zalecane są już FPP2 która wygląda np  tak! ale jak zwykle ktoś wie lepiej i certyfikat na masce potrafi dostrzec :D 

https://www.medicalexpo.com/prod/dach-schutzbekleidung/product-68151-768752.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gruchauho napisał:

W dzienniku zachodnim piszą, że osoby wracające z Włoch będą objęte obowiązkową, 14 dniową kwarantanną.

to jest oficjalna informacja MSZ? Jeśli nie, to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mielismy jechać do Livigno w najbliższa sobote Oczywiscie rezygnujemy szczegolnie, ze mielismy jechać z dziecmi. Zapłaciliśmy juz całość za pobyt czy sa jakies szanse na odzyskanie tych pieniędzy? Biuro na razie informuje nas ze nie ma oficjalnego pisma władz włoskich odnośnie zagrożenia w tym rejonie i nie ma podstaw do zwrotu pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kiki napisał:

zachorowalność u dzieci praktycznie zerowa natomiast komplikacje z wyjazdem faktycznie mogą spowodować dyskomfort

nie zachorowalność, tylko śmiertelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...