Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, kiki napisał:

ja GISowi już podziękowałem gdy minister zdrowia powiedział,że maski nie chronią przed wirusem :D TAK nie chronią-te najtańsze, natomiast zgodnie z zaleceniem WHO dla producemtów jest mowa,że chronią te z certyfikatem N99 i N100 oraz FPP2 i FPP3 ale kto by ludzi edukował-lepiej żeby kupowali jak leci :D nawet te budowlane 

Maseczki nie zasłaniają oczu. Tak, przez gałki oczne również można "wprowadzić" wirusa, ale o tym na pewno wiesz, prawda?

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekma napisał:

A to idealnie Pani trafila. Forum internetowe to idealne miejsce na znalezienie aktualnosci i informacji.

Forum to oczywisnie nie miejsce na dyskusje i wyrazanie swoich opini.

Uwazam ze nalezy tego zabronic - tylko suche fakty i aktualnosci!!!

Oczywiscie tylko te na ktorych Pani zalezy.

Ze swojej strony wyrazam ubolewanie ze osmielilem sie wyrazic swoja opinie i narazic Pania na koniecznosc niepotrzebnego przewijania przez Pania tego watku.

Nawet Twój sarkazm jest nudny. Po prostu w tym topicu nikogo nie interesuje Twoje zdanie na temat grypy czy koronawirusa. Znajdziesz milion innych miejsc na wyrażenie swojej opinii na temat epidemii.

  • Confused 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekma napisał:

dzis w radiu sluszalem ze nie chronia przed zarazeniem ale powoduja ze osoba juz zarazona ogranicza rozprzestrzenianie wirusa naokolo siebie...nie wiem na ile jest to prawda

Dokładnie tak. WHO zaleca noszenie masek gdyż ogranicza to wytwarzanie aerozoli przez osobę zarażoną, która może kichać, kaszleć lub ziewać.

Jednak jeśli jesteś zdrowy i chcesz się uchronić przed zarażeniem to maska nie jest wystarczająco skuteczna, gdyż nie przylega szczelnie do skóry i aerozole mogą dostać się przez szpary, co więcej nie chroni oczu przez które również się zarażamy, popatrz w lustro i zwróć uwagę na otwory kanalików łzowych w kącikach oka które wchłaniają łzy a w raz z nimi wszystko co dostanie się do oka. Co więcej sam materiał może wirusa przepuścić bo bakcyl jest niewyobrażalnie maleńki.

Sądzę, że tylko takie pełnotwarzowe maski przeciwwirusowe mają wystarczającą skuteczność, tylko kosztują od 500zł w górę i są niewygodne:

 

Maska-calotwarzowa-SCOTT-PROMASK-2.jpg

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fredek321 napisał:

Jedno z zaleceń CDC dla pracowników ochrony zdrowia

Put on appropriate PPE (including gloves, gown, eye protection, and mask) for contact, droplet, and airborne precautions. CDC recommends an N95 respirator mask if available, although we don't know yet if there is true airborne spread

Niestety nie każdy rozumie cienką różnicę pomiędzy może a zapewnia, ogranicza a skutecznie osłania itp. Tak jak z prezerwatywami i kalendarzykiem, są fakty, statystyki i są wierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kiki napisał:

czyli Ci policjanci są chorzy i wysłano ich na ulicę?

5e525604a9f40c02d1202042.png

Rozumiem że z tych pistoletów które im dali strzelają do wirusów, a daszki w czapkach chronią przed deszczem kichnięć? Okulary zaś chronią śluzówkę oka? Zejdź na ziemię. Ubrali się jak im kazano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wyjazd do Val di Sole w terminie 28.02-8.03. Dojazd samochodem. rozmawiałam z organizatorem o rezygnacji z wyjazdu na sytuacje panująca we Włoszech to powiedział, ze w tym rejonie nie ma zagrożenia i oni ze swojej strony nie odwołują wyjazdu. Kosztów tez nie zwrócą. 
czy jest od tego jakieś ustępstwo? Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak się rozniesie wirus, a nawet co będzie jak wrócimy do kraju. 
2 tygodniowa kwarantanna? Kto w obecnych czasach na własnej działaności może sobie na to pozwolić... 

wiec chyba straciliśmy kase.. czy się starać? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ziemowit napisał:

Dokładnie tak. WHO zaleca noszenie masek gdyż ogranicza to wytwarzanie aerozoli przez osobę zarażoną, która może kichać, kaszleć lub ziewać.

Jednak jeśli jesteś zdrowy i chcesz się uchronić przed zarażeniem to maska nie jest wystarczająco skuteczna, gdyż nie przylega szczelnie do skóry i aerozole mogą dostać się przez szpary, co więcej nie chroni oczu przez które również się zarażamy, popatrz w lustro i zwróć uwagę na otwory kanalików łzowych w kącikach oka które wchłaniają łzy a w raz z nimi wszystko co dostanie się do oka. Co więcej sam materiał może wirusa przepuścić bo bakcyl jest niewyobrażalnie maleńki.

Sądzę, że tylko takie pełnotwarzowe maski mają wystarczającą skuteczność, tylko kosztują od 500zł w górę i są niewygodne:

 

Maska-calotwarzowa-SCOTT-PROMASK-2.jpg

maska maską, ważne te niebieskie filtry i ich parametry. Jeśli filtrują jak maski (tylko że dłużej), to ich efektywność w ochronie przeciwwirusowej jest również ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Polacy zawsze najmądrzejsi :) nasi piloci też potrafią latać na drzwiach od stodoły. WHO nie zna się , władze włoskie też nie skoro nakazały służbom na ulicy noszenie masek (i mają nawet dla "krawężnikow" a u nas podobno jest brak nawet w szpitalach a teraz trzeba za nie płacić kilkaset % więcej a czas dostaw nieznany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ch4rvel napisał:

Droga Pani, proszę sobie zapisać w zakładkach:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

https://wwwnc.cdc.gov/travel/notices/watch/coronavirus-italy

Od tej chwili, te forum na którym tak frywolnie sobie dyskutujemy stanie się zbędne w tej kwestii dla Pani 😋

ok, nic tu po mnie. Najbardziej w sumie liczyłam na info z pierwszej ręki, od narciarzy przebywających teraz we Włoszech, ale widzę że nikt nie skumał. Przyjemnego jałowego ciągu dalszego :D dzięki za linki!

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maski maskami,  mozna długo dyskutowac

a czy ktos sie orientuje jak wyglada sytuacja na granicach ?

mam wyjazd 6 marca do st christiny i chyba odpuszcze, nie tyle przez sam wirus, co przez ew. problemy z dojazdem,

szczegolnie z powrotem, czy np austriacy nie robia problemów ?

a druga sprawa to chyba jednak jest ryzyko np w duzych gondolach jest troche ludzi ??

Edytowane przez Bill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiki napisał:

oczywiście Polacy zawsze najmądrzejsi :) nasi piloci też potrafią latać na drzwiach od stodoły. WHO nie zna się , władze włoskie też nie skoro nakazały służbom na ulicy noszenie masek (i mają nawet dla "krawężnikow" a u nas podobno jest brak nawet w szpitalach a teraz trzeba za nie płacić kilkaset % więcej a czas dostaw nieznany

Znajdź jeden dokument (nie reklamę), który mówi o gwarancji bezpieczeństwa dzięki korzystaniu z masek o dowolnej charakterystyce i zamkniemy temat. Nie o rekomendacji, nie o sugestii, nie o prawdopodobieństwie. O potwierdzonej badaniami skuteczności. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, irmilla napisał:

ok, nic tu po mnie. Najbardziej w sumie liczyłam na info z pierwszej ręki, od narciarzy przebywających teraz we Włoszech, ale widzę że nikt nie skumał. Przyjemnego jałowego ciągu dalszego :D dzięki za linki!

Informacja z pierwszej ręki od znajomego przebywającego w  Bolzano - życie toczy się "normalnie", nie ma żadnej paniki, pełne knajpy itp. Tylko czy to w jakikolwiek sposób rozwiewa wątpliwości? Moich ani trochę i sam już nie wiem co robić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, irmilla napisał:

Najbardziej w sumie liczyłam na info z pierwszej ręki, od narciarzy przebywających teraz we Włoszech, ale widzę że nikt nie skumał. Przyjemnego jałowego ciągu dalszego :D dzięki za linki!

nie wiem czy zna Pani włoski ale polecam włoskie dzienniki tv np TG1 lub TG3 no i wydania internetowe ich dzienników np https://www.corriere.it  itp

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zuzme napisał:

Mamy wyjazd do Val di Sole w terminie 28.02-8.03. Dojazd samochodem. rozmawiałam z organizatorem o rezygnacji z wyjazdu na sytuacje panująca we Włoszech to powiedział, ze w tym rejonie nie ma zagrożenia i oni ze swojej strony nie odwołują wyjazdu. Kosztów tez nie zwrócą. 
czy jest od tego jakieś ustępstwo? Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak się rozniesie wirus, a nawet co będzie jak wrócimy do kraju. 
2 tygodniowa kwarantanna? Kto w obecnych czasach na własnej działaności może sobie na to pozwolić... 

wiec chyba straciliśmy kase.. czy się starać? 

Starać się o zwrot jeśli polski organizator.

Podsumujmy

W dniu 24.02.2020 o 01:54, Ziemowit napisał:

Mapka informująca gdzie wykryto wirusa. Niebieski kolor to podejrzenie, a czerwony potwierdzone przypadki.

984px-COVID-19_Outbreak_Cases_in_Italy.s

Źródło: https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_outbreak_in_Italy

 

21 godzin temu, fredek321 napisał:

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (ze względu na szerzenie się wirusa w populacji).

https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-30-23-lutego-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/

 

19 godzin temu, pawelb91 napisał:

Zamykają już pierwsze wyciągi we Włoszech:

Funivia Malcesine Monte Baldo

ATTENZIONE⚠️
CHIUSURA ANTICIPATA DEGLI IMPIANTI AL PUBBLICO da domani 25 febbraio 2020

87482850_2514214368688721_4205202419384057856_o.thumb.jpg.e5d7439561b6d78be7b5568b0b9424d6.jpg

 

18 godzin temu, NataliaD napisał:

Wyjazd 28.02, Predazzo, anulowanie bez możliwości zwrotu pieniędzy. Chwilę temu wysłałam maila z prośbą o zwrot pieniędzy ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Otrzymałam odpowiedź pozytywną ;)

 

18 godzin temu, Kubis napisał:

Ustawa o imprezach turystycznych, Art. 47 ustęp 4.:

Podróżny może odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego. Podróżny może żądać wyłącznie zwrotu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej, bez odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie.

Art. 4 ustęp 15 definiuje takie okoliczności:

nieuniknionych i nadzwyczajnych okolicznościach – należy przez to rozumieć sytuację pozostającą poza kontrolą strony powołującej się na taką sytuację, której skutków nie można było uniknąć, nawet gdyby podjęto wszelkie rozsądne działania;

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, irmilla napisał:

ok, nic tu po mnie. Najbardziej w sumie liczyłam na info z pierwszej ręki, od narciarzy przebywających teraz we Włoszech, ale widzę że nikt nie skumał. Przyjemnego jałowego ciągu dalszego :D dzięki za linki!

Jedyną osobą która tutaj jak się okazało "nie kuma" jesteś Ty. Będąc na nartach, jeżdżę na nich, a nie przesiaduje w internecikach, na forach :) Pani niejałowa.

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...