Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Nartka napisał:

Witajcie, ja też mam wyjazd zarezerwowany do Włoch w przyszłym tygodniu i jestem w kropce. Jestem cały czas w kontakcie z hotelem, który twierdzi, że u nich bezpiecznie i rezerwacji ze zwrotem kasy odwołać nie zamierza. Mówią, że u nich wszystko ok i sezon trwa... bo co innego mógłby mówić.  Zastanawiam się czy ktoś był tam ostatnio i wie jak jest faktycznie? Czy panika na stokach czy ludzie jeżdżą i wracają  i nie chorują.

Jak miałaby wyglądać "panika na stokach"? xD 

Nawet jeżeli "jeżdżą i wracają i nie chorują", to nie masz 100% szansy, że Ty nie zachorujesz. Pytanie co zrobisz w przypadku, gdy wirus pojawi się w Polsce. Zamkniesz w domu? Przestaniesz chodzić do pracy? Nikt decyzji za Ciebie nie podejmie. Musisz sama oszacować potencjalne ryzyko. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nartka napisał:

Witajcie, ja też mam wyjazd zarezerwowany do Włoch w przyszłym tygodniu i jestem w kropce. Jestem cały czas w kontakcie z hotelem, który twierdzi, że u nich bezpiecznie i rezerwacji ze zwrotem kasy odwołać nie zamierza. Mówią, że u nich wszystko ok i sezon trwa... bo co innego mógłby mówić.  Zastanawiam się czy ktoś był tam ostatnio i wie jak jest faktycznie? Czy panika na stokach czy ludzie jeżdżą i wracają  i nie chorują.

Od razu mówię że nie byłem ale:

- jeśli ktoś panikuje, to nie ma go na stokach, więc na stokach na bank nikt nie panikuje.

- w przedszkolu i w szkole gdzie mam dzieci są rodziny, które wróciły z Włoch i nie wyglądają na chore. Z drugiej strony może to być przejściowa sytuacja, która może za tydzień się zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat od 2 tygodni non stop. Tu na forum Was czytam i w wielu innych miejscach. Zdania są podzielone. Wg mnie ten wirus jest jak "nasza" grypa po prostu. Możesz się zarazić albo nie. Możesz przywieźć z wyjazdu albo nie. Możesz zachorować i się wyleczyć albo nie. Znam osoby, które były we Włoszech w okresie, kiedy wirus tam wykryto, wróciły i odpukać nic im nie jest. Ciekawa jestem czy ktoś z tu obecnych jest 100% zdecydowany,  że jedzie i czy zamierza funkcjonować tak normalnie czy jakoś się zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nartka napisał:

Ciekawa jestem czy ktoś z tu obecnych jest 100% zdecydowany,  że jedzie i czy zamierza funkcjonować tak normalnie czy jakoś się zabezpieczyć?

jadę i jak na każdy wyjazd zabezpieczam się zabierając prezerwatywy, 19 lutego byłem na północy Włoch i dzisiaj jeszcze nie mam objawów

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jeeb napisał:

jadę i jak na każdy wyjazd zabezpieczam się zabierając prezerwatywy, 19 lutego byłem na północy Włoch i dzisiaj jeszcze nie mam objawów

Prezerwatywy zazwyczaj są potrzebne bardziej na południu, co zabezpieczałeś nimi na północy? ;) (wybaczcie za offtop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój wyjazd rozważyłbym pod kątem 3 tematów: 

1. Czy w pracy zawodowej na co dzień masz bardzo częsty kontakt z innymi ludźmi jak np. ma lekarz, przedszkolanka, opiekun, ratownik, fryzjer, nauczyciel, czy nawet sprzedawca na kasie w biedronce gdzie przewija się setki osób dziennie.

2. Czy możesz sobie pozwolić na poddanie się nieplanowanej 2 tygodniowej kwarantannie gdyby taka wydarzyła się w twoim hotelu, miejscowości czy regionie właśnie tam gdzie jedziesz na urlop narciarski.

3. Czy masz pod swoją opieką osoby z rodziny, które są schorowane i w starszym wieku, szczególnie zmagające się z chorobą płuc, bo takie osoby najpoważniej chorują na tego konkretnego wirusa.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziemowit napisał:

 

2. Czy możesz sobie pozwolić na poddanie się nieplanowanej 2 tygodniowej kwarantannie gdyby się taka wydarzyła się w twoim hotelu, miejscowości czy regionie tam gdzie jedziesz na urlop narciarski.

 

I czy Cię na nią stać, bo pytanie kto płaci za dodatkowe 14 dni pobytu i wyżywienia gościa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nartka napisał:

I czy Cię na nią stać, bo pytanie kto płaci za dodatkowe 14 dni pobytu i wyżywienia gościa?

Nah... zacytowano mnie zanim zdążyłem popoprawiać błędy. :) Ciekawy jestem właśnie kto będzie płacił za pobyt w hotelu jeśli będzie przymusowa kwarantanna. Trochę nie wyobrażam sobie płacić za kwaterę w hotelu (co innego jedzenie) przez kilka tygodni kiedy przymusowo jestem w nim uziemiony. Co myślicie?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmując decyzję o wyjeździe do Włoch (moją opinię znacie) proponuje wziąć pod uwagę:

10:29: 6 new cases in Belgium. All had recently returned from Italy.

10:22: First 2 cases in Portugal. One traveled from Italy, the other from Spain

08:57: 2 new cases in India, including the first case in New Delhi. Patient in New Delhi traveled from Italy while the other traveled from Dubai.

21:38: 3 new cases in Israel. Two of the patients recently returned from Italy.

20:25: 1 new case in Mexico. First in Chiapas. Patient recently returned from Italy

itd.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubis napisał:

3. Mijasz się z prawdą, chorych jest więcej niż wyleczonych i na chwilę obecną szybciej przybywa chorych niż wyleczonych.

 

Według strony https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 zainfekowanych ludzi jest niespełna 90000. 3000 zmarło, a wyleczonych jest 45000. Czyli więcej jest wyleczonych niż pozostało chorych. I więcej ludzi wraca dziennie do zdrowia niż "łapie" wirusa. obraz.png.47015d59f8b3c61f129b50b89f5d49ad.png

obraz.png.79f980af587c213a56dd7caba140cd48.png

Edytowane przez Arti51
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arti51 napisał:

Według strony https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 zainfekowanych ludzi jest niespełna 90000. 3000 zmarło, a wyleczonych jest 45000. Czyli więcej jest wyleczonych niż pozostało chorych. I więcej ludzi wraca dziennie do zdrowia niż "łapie" wirusa. obraz.png.47015d59f8b3c61f129b50b89f5d49ad.png

obraz.png.79f980af587c213a56dd7caba140cd48.png

I jaki wniosek? Bo to trochę suche statystyki, bez związku.

Bo ja widzę jeden, SMR kocha koronowirusa:) Nikt ich nie hejtuje😎

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arti51 napisał:

zainfekowanych ludzi jest niespełna 90000. 3000 zmarło, a wyleczonych jest 45000. Czyli więcej jest wyleczonych niż pozostało chorych. I więcej ludzi wraca dziennie do zdrowia niż "łapie" wirusa.

Jeśli policzysz bez Chin, to jest zdecydowanie gorzej. :(

Metody zastosowane w Chinach, chyba nie przejdą w starych, zachodnich demokracjach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ziemowit napisał:

Mapka Niemiec:

Ej, ale to wymaga osobnego wątku "Koronawirus a wyjazd do Niemiec". Z całym szacunkiem, chyba nie chcesz żebym pisał tu o np. Ukrainie albo Białorusi. Widziałeś że na forum powstał już wątek o Francji. To są tak ważnie, straszne sprawy, że wymagają tysiąca osobnych wątków.

😀

Edytowane przez Gerald
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jeeb napisał:

jedziesz tam na narty ?

Nie ale będę przyjeżdżał. Powoli sytuacja z wirusem na zachodzie i południu Europy zaczyna robić się taka, że gdyby posłuchać zdania/opinii niejednej osoby na tym forum to najlepiej nie wyściubiać nosa za granicę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

I jaki wniosek? Bo to trochę suche statystyki, bez związku.

Bo ja widzę jeden, SMR kocha koronowirusa:) Nikt ich nie hejtuje😎

Żaden wniosek. To odpowiedź na stwierdzenie Kubisa : "Mijasz się z prawdą, chorych jest więcej niż wyleczonych i na chwilę obecną szybciej przybywa chorych niż wyleczonych.".

Trudne do ogarnięcia suche dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...