Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, waldek~ napisał:

Proszę Cię, to nie są żarty? Gorzej, dziewczyna na Istagramie opowiadała co dzieje się w Włoszech na terenach niby gdzie wirus szaleje. Mówiła ogólnie że nic się nie dzieje. Polskie media pisały ze mówiła że ludzie nie mogą na pogrzeby chodzić i inne bzdury. Teraz to normalnie musiała by się sądzić z Polskimi mediami że kłamią. A ludzie wierzą w każde słowo. Zacznijcie w końcu sami myśleć. Nie wierzę w te wszystkie medialne bzdury. Jedynie co mnie zastanawia to jaki to ma cel. Tragiczne jest to że odbije się to na gospodarce EU.

Ja akurat nie mam TV od dwóch lat, więc nie wiem o czym mówisz. Widzę że chcesz pokazać jaki to nie jesteś ziom🙊

Nie udawaj że nic się nie dzieje, bo się dzieje. Pytanie jak to się rozwinie narazie w ciągu tygodnia mamy z kilku przypadków 700...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kiki napisał:

myślę podobnie-jest co najmniej kilkadziesiąt osob w szpitalach z podejrzeniem. pewnie im na razie nie zrobili badań albo robią kolejne dla pewności bo czekają te 2 tygodnie na wyklucie a przy okazji dają sobie więcej czasu na przygotowania i zgromadzenie zapasów masek itp oraz przygotowują ludzi medialnie aby zmniejszyć panikę(mowie o Polsce)

Im później, tym lepiej. Mimo wszystkich wad nasze społeczeństwo potrafi się zdyscyplinować i przygotować na nadejście wszelkich kataklizmów.

Dzisiaj w moim mieście ( pewnie nie tylko moim) kuratorium na  Librusie opublikowało zalecenia dla rodziców, w tym te o zaopatrzeniu pociech w żele antybakteryjne do rąk. Oto efekt z dwóch hipermarketów i trzech wiodących drogerii:

spacer.png

5E0C281D-E15B-4969-AF58-26DFA64E9989.jpeg

AE123671-88E2-47F4-A333-2261F2487A76.jpeg

BE29507A-5A17-45F1-A7BB-CD845B811907.jpeg

6583ADFD-1AEF-45CD-9F0E-78B503DD555A.jpeg

Na szczęście są, w strefach przykasowych.

Edytowane przez lika
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cosworth240 napisał:

Nie lubię jak ktoś twierdzi, ze kłamię. Ja pisałem o tym co podaje lub podawało włoskie ministerstwo zdrowia na swoich stronach. Być moze różne źródła podają różne statystyki. 
 

P.S. „Nie prawdę” pisze sie razem 🤪

Fakt może za mocno, ale nie ma co się nakręcić. Polska język trudna język.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cosworth240 napisał:

Nie lubię jak ktoś twierdzi, ze kłamię

Jeśli ktoś kłamie to w pełni świadomie, jeśli ktoś mówi nieprawdę to albo nieświadomie z niewiedzy albo świadomie. :P Na pewno nikt nie uważa, że kłamiesz ;) 

Cytat

Zastanawiałem sie wtedy, czy na koniec tego tygodnia liczba tych przypadków wzrośnie do 1000

Przekroczy na pewno co będzie komentowane w mediach i podkręci panikę jeszcze bardziej 🤔

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Myślę że u nas jest już od kilku dni, tylko nasz wybitny rząd to ukrywa.

Wątpię, żeby ukrywał, bo nacisk jednak jest spory. Ale nawet gdyby ukrywał, to akurat bym się za bardzo nie wkurzał, bo zaraz połowa kraju by stanęła, bo jedna osoba dostała COVID-19.

Za to Politechnika Warszawska odwołała wszystkie wyjazdy zagraniczne dla studentów i pracowników (erasmusy, konferencje, badania itp.) oraz wymusza, by każdy student wracający zza granicy nie przychodził przez 2 tygodnie na uczelnię. Dobrze, że odwołaliśmy jutrzejszy wyjazd do Włoch...

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kiki napisał:

a może ma dane o kórych oficjalnie nie wiemy?

Np. W Tarnowskich Górach poddano kwarantannie grupę młodzieży, która wróciła z Włoch, kwarantanna polega na tym, ze maja nie wychodzić z domu..., nie wiem czy ich rodziny tez maja nie wychodzić z domów bo nikt tego nie sprawdza :) :) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Majka zamknięty w hotelu... 

https://sport.onet.pl/kolarstwo/koronawirus-rafal-majka-zamkniety-w-hotelu/xzks7tx

W Łodzi pierwszy przypadek, któremu rząd zaprzecza... Pierwsza próbka pacientki w badaniu pozytywna, druga się podobno bada...

@fredek321 ja też od wtorku, do wczoraj, byłem w tym pięknym mieście, a mam katar...

Z tego co pamiętam, tu mieszkasz - strzeż się 😉 na mieście aż huczy. 

Wirus jest szybszy niż statystyki.

Ja jednak mimo wszystko, postanowiłem  ponownie się z nim zmierzyć, w wyższych partiach Gór, na wyjeździe do Tyrolu i nie tylko 😉

Mój wyjazd, 20 marca, na razie nie jest zagrożony. ON działają, agroturystyka w tym regionie również. 

...wolę zginąć w Alpach niż w Łodzi, w Łodzi ponownie jestem kilka dni od poniedziałku - zamierzam tutaj unikać wirusa. Zawsze byłem romantykiem 🙂🎿 i wolę skonać w pięknie otaczających mnie Gór, z nartami na nogach niż przy Pałacu Poznańskich, mimo że tamtejszy hotel, też piękny. 

Pozdrawiam z żartem

marboru 🙂

Edytowane przez marboru
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

...wolę zginąć w Alpach niż w Łodzi, w Łodzi ponownie jestem kilka dni od poniedziałku

nie wiem czy stać Cię na tamtejszą służbę zdrowia. NFZ zwraca jednak dosyć małe kwoty ;)

...a pozniej jeszcze transport zwłok do Polski... ech

i byle to nie była swajcaria bo to już poza UE wiec w ogole masakra ;)

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu prawdopodobieństwo zarażenia wirusem w Alpach na świeżym powietrzu jest dużo mniejsze niż w zatłoczonym ranny autobusie. 🤧

Wychodząc ze tego założenia też planuje wypad do Tyrolu w marcu. Planować można a jak coś to zawsze można te plany zweryfikować. 

Nie wydaje mi się by był kłopot z rezerwacją kwatery nawet w ostatnim momencie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni i najbliższy czas, to będzie wysyp użytkowników meteorytów. Zarejestrują się żeby podyskutować o straszliwej epidemii, zaproponują odsprzedanie wyjazdu w promocyjnej cenie (a najchętniej w takiej za jaką wykupili) i tyle ich widzieli. Myślałem, że w tym roku w tej kategorii wygrają, chcący zaoszczędzić 30 złotych użytkownicy pod pseudonimem "dajcie kupony rabatowe na Chopok", a jednak nie. Wygrywa zdecydowanie Korona User.

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź od agencji z MdC. Udało mi się odzyskać 50% zaliczki po kilku telefonach i paru mailach.  Zawsze to trochę mniejsza strata o urlopie nie wspomnę.

Czy wakacje w Trentino wiążą się z ryzykiem?

W chwili obecnej w Trentino nie występuje zagrożenie, na jego terytorium nie ma osób dotkniętych chorobą wywoływaną przez koronawirusa.

Czy napotkam na trudności podczas dojazdu do Trentino i powrotu do domu?

W chwili obecnej nie ma żadnych przerw ani anulowania połączeń w obszarze transportu do Trentino, ani też do Włoch lub z Włoch do innych krajów. Granica z Austrią jest otwarta bez ograniczeń, podobnie jak wszystkie inne granice. Lotniska i transport publiczny działają normalnie. Nie ma więc żadnych trudności ani z dojazdem na nasze terytorium, ani z powrotem do własnego kraju. Niektóre kraje podejmują konkretne środki zapobiegawcze, które dotyczą głównie osób z obszarów zagrożonych. Aby uzyskać rzetelne i aktualne informacje, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czy wyciągi narciarskie są otwarte?

W Trydencie są zapewnione wszystkie usługi. Obiekty noclegowe i narciarskie działają bez zakłóceń, podobnie jak również muzea, kina, restauracje, schroniska, bary i inne miejsca rozrywki.

Jakie środki ostrożności zastosował system opieki zdrowotnej w Trentino w celu ochrony mieszkańców i gości?

Sytuacja jest stale monitorowana przez lokalne organy opieki zdrowotnej, które, poprzez zastosowanie konkretnych działań i środków zapobiegawczych, są w stanie zagwarantować kontrolę zdrowia na terytorium Trentino. Wszyscy zarządcy obiektów noclegowych zobowiązani zostali do informowania, dzwoniąc na numer alarmowy 112, o wszystkich gościach przyjeżdżających z włoskich gmin sklasyfikowanych jako „czerwona strefa”, aby – w razie potrzeby – umożliwić natychmiastową interwencję miejscowego personelu medycznego. Ponadto zintensyfikowano codzienną dezynfekcję pociągów regionalnych i całego lokalnego transportu publicznego.

Czy mogę anulować rezerwację?

Trentino nie jest sklasyfikowane jako obszar zagrożony, zatem nie ma powodu, aby anulować swój pobyt. W związku z tym w przypadku anulowania dokonanych rezerwacji zastosowanie mają ogólne warunki anulowania, obowiązujących w poszczególnych ośrodkach. Zadatek lub zaliczka zostaną zwrócone tylko w przypadku wystąpienia „siły wyższej” – tj. pobytów związanych z wycieczkami włoskich szkół, osób objętych kwarantanną lub zamieszkujących na obszarach, na których obowiązuje zakaz ich opuszczania.

Z kim mogę się skontaktować w przypadku trudności?

Centrum kryzysowe Departamentu Ochrony Cywilnej w Trentino uruchomiło bezpłatną infolinię pod numerem 800867388 (wielojęzyczną), pod którym można uzyskać informacje techniczne i zdrowotne na temat koronawirusa. Numer jest aktywny od 8:00 do 20:00. Więcej informacji można uzyskać pod całodobowym numerem 1500, natomiast pod numer alarmowy 112 należy dzwonić tylko w nagłych wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin1981 napisał:

https://www.thelocal.it/20200226/map-which-parts-of-italy-are-affected-by-coronavirus-outbreak

Trentino-Alto Adige /South Tyrol

Current cases: 1

A tutaj potwierdzenie tego że piszą nieprawdę.

 

spotkałes  kiedyś Włocha lub Hiszpana, który nie mija się z prawdą ;) , mnie jeszzce takie szczęście nie spotkało, a troche ich już poznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sariensis napisał:

spotkałes  kiedyś Włocha lub Hiszpana, który nie mija się z prawdą ;) , mnie jeszzce takie szczęście nie spotkało, a troche ich już poznałem.

Cześć

Oj przesadzasz. To kraje w których prawda ma po prostu bardzo szerokie spektrum. ;)

Hiszpanów nie znam ale we Włoszech spędziłem trochę czasu i trzeba się po prostu przyzwyczaić. Dla Ciebie - jako, że z tego co wiem często tam mieszkasz - to norma, ale jak ktoś nienawykły... :)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...