Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasy rowerowe dla "elektryków"


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was prośbę. 

Czy możecie podzielić się ze mną polecanymi przez Was trasami rowerowymi, które będą nadawały się do jazdy rowerem elektrycznym? 
Zależy mi na informacjach o takich trasach, które nie są trudne techniczne, zarówno na podjazdach jak i na zjazdach? Mile widziane mapki, informacje o atrakcjach i ciekawych miejscach przy trasie, polecanej gastronomii i miejscach do ładowania akumulatorów.

Z góry dziękuję
Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazdy i zjazdy to się domyślam, że o górski teren się rozchodzi. No tutaj w przypadku naszego podwórka jest dość surowo i infrastruktury jako takiej brak. Praktycznie wszyscy korzystają zatem z tego co reszta czyli szlaki piesze, schroniska i tak dalej. Bardzo kameralnie jest w Zawoi na trasach w rejonie Mosornego. Piękna trasa z widokiem na Babią idzie tam w kierunku granicy z SK pod Mędralową. Byłeś nie dawano tam z buta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Jacku przyjrzyj się okolicy zbiornika Swinna Poręba - kolo Wadowic - trasa wokół zbiornika i potem wzdłuż Skawy wygląda zachęcająco (płasko - dla elektryka). Osobiście nie jeździłem tam ale trochę łaziłem kolo tej ścieżki z wędką. No i masz na rzut kamieniem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam super pętlę wykorzystującą większość MTB Trial w naszej okolicy, start i meta na Bielskich Błoniach 

Trasa: Bielsko - Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Szczegóły https://mapy.cz/s/bavakufemo   ale GPS nie łapie całej szerokości serpentynek na zjazdach. 

Pętla ok 50 km na rowerze tradycyjnym, ciekawe czy elektrykowi wystarczy baterii?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020-05-01 172644.jpg

 

IMG_20200501_170821.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, wojgoc napisał:

Chodzi o PL czy Europę?

Polska i Europa

1 godzinę temu, surfing napisał:

Polecam super pętlę wykorzystującą większość MTB Trial w naszej okolicy, start i meta na Bielskich Błoniach 

Trasa: Bielsko - Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Szczegóły https://mapy.cz/s/bavakufemo   ale GPS nie łapie całej szerokości serpentynek na zjazdach. 

Pętla ok 50 km na rowerze tradycyjnym, ciekawe czy elektrykowi wystarczy baterii?

Dla elektryka 50km bez problemu.

 

A od strony Skalite nie da się podjechać na rowerze na Skrzyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

A od strony Skalite nie da się podjechać na rowerze na Skrzyczne?

Czerwony szlak to raczej dla pieszych, tak proponują mapy.cz dla roweru górskiego https://mapy.cz/s/huvojapozo

Godzinę temu, JC napisał:

Dla elektryka 50km bez problemu.

Ta trasa ma 2000 m podjazdów,  pewnie na Skrzycznym warto podładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, surfing said:

Polecam super pętlę wykorzystującą większość MTB Trial w naszej okolicy, start i meta na Bielskich Błoniach 

Trasa: Bielsko - Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Szczegóły https://mapy.cz/s/bavakufemo   ale GPS nie łapie całej szerokości serpentynek na zjazdach. 

Też polecam. KIlka lat temu jechałem ale od drugiej strony.

Bielsko - Szyndzielnia - Klimczok - Beskid - Solisko - Małe Skrzyczne - Duże Skrzyczne - Kozia Góra - Bielsko

image.png.d3b8c83481520c33c3ab048b02d66e27.png

I przyznaje, że już podjazd pod Kozią Górę był o 19:30 mega męczący i trzeba było przejść w tryb pieszy :)

Ale widzę, że kolega miał wspomaganie na jednym z odcinków :) 👍

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sportego360 napisał:

Też polecam. KIlka lat temu jechałem ale od drugiej strony.

Bielsko - Szyndzielnia - Klimczok - Beskid - Solisko - Małe Skrzyczne - Duże Skrzyczne - Kozia Góra - Bielsko

I przyznaje, że już podjazd pod Kozią Górę był o 19:30 mega męczący i trzeba było przejść w tryb pieszy :)

Ale widzę, że kolega miał wspomaganie na jednym z odcinków :) 👍

 

Trasę znam, jest super, ale... Ale odcinek Beskid - Solisko lub Salmopol jest bardzo trudny. Tam jest podjazd, gdzie trzeba wypcha rower, a tego chcę uniknąć.

Chyba, że znasz objazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sportego360 napisał:

Też polecam. KIlka lat temu jechałem ale od drugiej strony.

Bielsko - Szyndzielnia - Klimczok - Beskid - Solisko - Małe Skrzyczne - Duże Skrzyczne - Kozia Góra - Bielsko

I przyznaje, że już podjazd pod Kozią Górę był o 19:30 mega męczący i trzeba było przejść w tryb pieszy :)

Ale widzę, że kolega miał wspomaganie na jednym z odcinków :) 👍

 

 

mógłbyś gdzieś mi wrzucić gpx z tego ?

nie mam konta w stravie, garminie, itd 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sportego360 napisał:

Też polecam. Kilka lat temu jechałem ale od drugiej strony.

Klasyk dawno temu jechałem podobnie, zamysłem nowej trasy było wykorzystanie  powstałych   MTB Trial do zjazdów oraz test roweru.

Zjechałem w Szczyrku  HipHopA Air + Flow  8 km zjazdu 

Mapa-tras-rowerowych-w-osrodku-Szczyrk-Mountain-Re.jpg.bbba6ae4187d3bb058012a07caa55f02.jpg

 

Z Szyndzielni zjechałem RockNRollą i Twister  10,6km

1733197772_enduroSzyndzielnia.thumb.jpg.d4d265863806eaa90dd0718b8f34824c.jpg

W sumie zjazdów było 18,6 km single-trackami. 

Skoro wszystko po nowemu to i pierwszy raz wspomogłem się  kanapą na Jaworzynę :)

IMG_20191021_104503.jpg

IMG_20191021_120340.jpg

IMG_20191021_133323.jpg

IMG_20191021_141757.jpg

IMG_20191021_150155.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, surfing said:

Zjechałem w Szczyrku  HipHopA Air + Flow  8 km zjazdu 

Mega screen'y - dzięki !!! Po pierwszym Twoim poście już zacząłem planować powrót w tamte strony. Ale raczej rozbije na 2 dni  - Bielsko - Klimczok oraz Solisko - Skrzyczne. 

 

Nie wiedziałem, że Klasyka jechałem :).

5 minutes ago, surfing said:

Klasyk

Edytowane przez Sportego360
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, JC said:

Beskid - Solisko lub Salmopol jest bardzo trudny.

Tak, ale ja trochę odbiłem za Beskidem i nie "zdobywaliśmy" każdego szczytu. W okolicach Marków pojechaliśmy trawersem w dół do Soliska. Z Soliska pod małe Skrzyczne bardzo fajna trasa, mile ją wspominam. Nawet wypych pod Małe S. też był fajny :) bo po trasie narciarskiej. 

Trudny jest kawałek spod Ondraszka do Hali Podskrzyczeńskiej kiedy wjeżdża się na szlak turystyczny, wąsko, kamienie, korzenie i liczne skarpy. Kilka razy trzeba było rower brać i przeskakiwać nad urwaną ścieżką. Ale to było lata temu a teraz to jest zrobionych pełno tras w dół. 

A jeszcze jedno, za Halą Podskrzyczeńska super kawałek, wyjeżdża się w Buczkowicach. 

Edytowane przez Sportego360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 15:58, Sportego360 napisał:

@surfing da się podjechać żółty szlakiem z Koziej Góry na Szyndzielnię, tak by się podłączyć do singla w kierunku dolnej stacji kolejki?

Rozumie, że singiel Rock n Roll jest trasą w dól

Kombinuje trasę :) tak na 20 kilka km.

Odradzam żółty do góry, bo większość to pchanie roweru po luźnych kamieniach  500m w górę, Szyndzielnia na podjazd raczej szlak czerwony (nartostrada) od Dębowca lub od Szczyrku Biłej.

Na Szyndzielni nawet niebieskie Single są  wymagające, a czerwone odcinkami wyłącznie dla wprawnych zjazdowców a nie dla zwykłych kolarzy MTB.

enduro Szyndzielnia.jpg

Sahara już zarosła

P1020767.thumb.JPG.0ca9b9d9fd6be14f2f8172746f07b07e.JPG

P1020769.JPG

P1020772.JPG

P1020775.JPG

Początek Sahary trasy narciarskiej już nie ma, ale przynajmniej jest czarny Singiel Dziabar

P1020780.JPG

P1020787.JPG

P1020790.JPG

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, surfing said:

Odradzam żółty do góry, bo większość to pchanie roweru po luźnych kamieniach  500m w górę, Szyndzielnia na podjazd raczej szlak czerwony (nartostrada) od Dębowca lub od Szczyrku Biłej.

NIe chcę powtarzać tego samego podjazdu drugi raz. Taką sobie trasę upatrzyłem - czyli Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok a później Magura (nie znam jej), zjechać w stonę Bystrej i podjechać pod Równą. Potem myślałem w stronę Szyndzielni by wskoczyć na singla i do parkingu :) -.  skreśliłem tą trasę czerwonymi krzyżykami chodź wygląda bardzo obiecująco.

Ale jak odradzasz to chyba po Równym wskoczę na Twister i jakiś trawers w stronę parkingu - czyli coś jak niżej na żółto.

image.png.d101b10f4e27a0af103b43511c4e3d82.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sportego360 napisał:

Taką sobie trasę upatrzyłem - czyli Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok a później Magura (nie znam jej), zjechać w stonę Bystrej i podjechać pod Równą.

Ciekawa trasa, jeszcze takiej pętli nie jechałem, muszę spróbować.

Zaplanowałem szczegółowo w wersji minimum pchania roweru.

28km 1100m w gorę. https://de.mapy.cz/s/ramurukola

1906290869_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-05-30230801.thumb.jpg.5ebf6090cce584b00dbd27775114847c.jpg

 

 

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Jacku w tym wątku masz kilka inspiracji wycieczek rowerowych po naszej okolicy.

 

Mnie ciekawi czy elektryk zrobi tą trasę bez podładowania akumulatora?

 

Polecam super pętlę wykorzystującą większość MTB Trial w naszej okolicy, start i meta na Bielskich Błoniach 

Trasa: Bielsko - Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Szczegóły https://mapy.cz/s/bavakufemo   ale GPS nie łapie całej szerokości serpentynek na zjazdach. 

Pętla ok 50 km na rowerze tradycyjnym, ciekawe czy elektrykowi wystarczy baterii?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020-05-01 172644.jpg

15 godzin temu, JC napisał:

Czas "odpalić" sezon rowerowy. Wybrałem się moim rowerem na Szyndzielnię, aby sprawdzić jak najlepiej nagrywać dla Was kolejne "letnie" filmy. Oglądając dowiecie się, jakie mam plany na nadchodzący sezon wiosenno - letnio - jesienny.

Jeżeli masz propozycję ciekawych miejsc, jakie mógłby odwiedzić, napisz do mnie na adres: youtube@skionline.pl

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taka mała prośba, rowerowe eskapady na elektrykach umieszczajcie w tym wątku, w relacji @JC widać na czym zasuwa, ale @toppaner nie od razu nam się pochwalił i pomyślałem że przeżywa drugą młodość :) 

W dniu 4.05.2021 o 17:42, JC napisał:

Dzisiaj pokręciłem się po Beskidzie Małym koło Bielska. Przejechał z Bielska na Magurkę, następnie przez Czupel czerwonym szlakiem zjechałem do Międzybrodzia. Stąd wydrapałem się na Hrobaczą Łąkę i wróciłem do Bielska. W sumie nakręciłem ponad 40 km i pokonałem ponad 1300 m przewyższenia.

5733CB76-EBE3-4C1A-8B2C-D7401064BE5C.jpeg

 

 

75B3D810-1D7B-415B-B18A-ACD490EC5F22.jpeg

EFDB0E86-E32A-4573-9DF3-6EFD5D4EA52B.jpeg

 

 

 

 

 

BF3863EE-A95E-4E0B-9F06-9AB67149DBA0.jpeg

9A0768E3-AAD7-4356-8FE8-B2F3F093EAA8.jpeg

 

W dniu 5.05.2021 o 00:14, toppaner napisał:

A do tego Żar,Kiczera ,Mały Kościelec, Czupel, Magurska,Przegibek, Gaiki i powrót do Lipnik.

IMG_20210504_142234.jpg

IMG_20210504_124211.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 19:26, JC napisał:

Baterię mam 650. Staram się tak dobierać trasy, aby nie doładowywać baterii. Dzisiaj miałem trochę gorąco, bo spieszyłem się do domu, a nie miałem przed wyjazd w pełni naładowanej baterii. Jak wróciłem do domu, to zostało mi 6%. Aplikacja wyliczyła mi dzisiejsze zużycie na poziomie 78%. 

Ja zakupiłem dodatkową ładowarkę, bo oryginał zajmuje pół sakwy :) Wprawdzie ładowarka w trasie nigdy się nie przydała bo damka Giant Twist ma zasięg ponad 100km (dwa akumulatory) ale lepiej mieć  jak dużo jest podjazdów bo stare konstrukcje szybko zużywają baterie w terenie górzystym. Dalej Giant daje takie kolosy ?

IMG_20210507_222151.jpg

IMG_20210507_222456.jpg

IMG_20210507_222615.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...