Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
JC

Trasy rowerowe dla "elektryków"

Recommended Posts

Mam do Was prośbę. 

Czy możecie podzielić się ze mną polecanymi przez Was trasami rowerowymi, które będą nadawały się do jazdy rowerem elektrycznym? 
Zależy mi na informacjach o takich trasach, które nie są trudne techniczne, zarówno na podjazdach jak i na zjazdach? Mile widziane mapki, informacje o atrakcjach i ciekawych miejscach przy trasie, polecanej gastronomii i miejscach do ładowania akumulatorów.

Z góry dziękuję
Jacek

Jak pojazdy i zjazdy to się domyślam, że o górski teren się rozchodzi. No tutaj w przypadku naszego podwórka jest dość surowo i infrastruktury jako takiej brak. Praktycznie wszyscy korzystają zatem z tego co reszta czyli szlaki piesze, schroniska i tak dalej. Bardzo kameralnie jest w Zawoi na trasach w rejonie Mosornego. Piękna trasa z widokiem na Babią idzie tam w kierunku granicy z SK pod Mędralową. Byłeś nie dawano tam z buta. 

• Like 1

..Jacku przyjrzyj się okolicy zbiornika Swinna Poręba - kolo Wadowic - trasa wokół zbiornika i potem wzdłuż Skawy wygląda zachęcająco (płasko - dla elektryka). Osobiście nie jeździłem tam ale trochę łaziłem kolo tej ścieżki z wędką. No i masz na rzut kamieniem. 

• Like 1

Polecam super pętlę wykorzystującą większość MTB Trial w naszej okolicy, start i meta na Bielskich Błoniach 

Trasa: Bielsko - Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Szczegóły https://mapy.cz/s/bavakufemo   ale GPS nie łapie całej szerokości serpentynek na zjazdach. 

Pętla ok 50 km na rowerze tradycyjnym, ciekawe czy elektrykowi wystarczy baterii?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020-05-01 172644.jpg

IMG_20200501_170821.jpg

Edited by surfing
  • Like 3

12 godzin temu, wojgoc napisał:

Chodzi o PL czy Europę?

Polska i Europa

1 godzinę temu, surfing napisał:

Polecam super pętlę wykorzystującą większość MTB Trial w naszej okolicy, start i meta na Bielskich Błoniach 

Trasa: Bielsko - Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Szczegóły https://mapy.cz/s/bavakufemo   ale GPS nie łapie całej szerokości serpentynek na zjazdach. 

Pętla ok 50 km na rowerze tradycyjnym, ciekawe czy elektrykowi wystarczy baterii?

Dla elektryka 50km bez problemu.

A od strony Skalite nie da się podjechać na rowerze na Skrzyczne?

Godzinę temu, JC napisał:

A od strony Skalite nie da się podjechać na rowerze na Skrzyczne?

Czerwony szlak to raczej dla pieszych, tak proponują mapy.cz dla roweru górskiego https://mapy.cz/s/huvojapozo

Godzinę temu, JC napisał:

Dla elektryka 50km bez problemu.

Ta trasa ma 2000 m podjazdów,  pewnie na Skrzycznym warto podładować.

3 hours ago, surfing said:

Też polecam. KIlka lat temu jechałem ale od drugiej strony.

Bielsko - Szyndzielnia - Klimczok - Beskid - Solisko - Małe Skrzyczne - Duże Skrzyczne - Kozia Góra - Bielsko

image.png.d3b8c83481520c33c3ab048b02d66e27.png

I przyznaje, że już podjazd pod Kozią Górę był o 19:30 mega męczący i trzeba było przejść w tryb pieszy :)

Ale widzę, że kolega miał wspomaganie na jednym z odcinków :) 👍

• Like 2

26 minut temu, Sportego360 napisał:

Bielsko - Szyndzielnia - Klimczok - Beskid - Solisko - Małe Skrzyczne - Duże Skrzyczne - Kozia Góra - Bielsko

I przyznaje, że już podjazd pod Kozią Górę był o 19:30 mega męczący i trzeba było przejść w tryb pieszy :)

Trasę znam, jest super, ale... Ale odcinek Beskid - Solisko lub Salmopol jest bardzo trudny. Tam jest podjazd, gdzie trzeba wypcha rower, a tego chcę uniknąć.

Chyba, że znasz objazd.

Godzinę temu, Sportego360 napisał:

mógłbyś gdzieś mi wrzucić gpx z tego ?

nie mam konta w stravie, garminie, itd 🙂

• Like 1

2 godziny temu, Sportego360 napisał:

Też polecam. Kilka lat temu jechałem ale od drugiej strony.

Klasyk dawno temu jechałem podobnie, zamysłem nowej trasy było wykorzystanie  powstałych   MTB Trial do zjazdów oraz test roweru.

Zjechałem w Szczyrku  HipHopA Air + Flow  8 km zjazdu 

Mapa-tras-rowerowych-w-osrodku-Szczyrk-Mountain-Re.jpg.bbba6ae4187d3bb058012a07caa55f02.jpg

Z Szyndzielni zjechałem RockNRollą i Twister  10,6km

1733197772_enduroSzyndzielnia.thumb.jpg.d4d265863806eaa90dd0718b8f34824c.jpg

W sumie zjazdów było 18,6 km single-trackami. 

Skoro wszystko po nowemu to i pierwszy raz wspomogłem się  kanapą na Jaworzynę :)

IMG_20191021_104503.jpg

IMG_20191021_120340.jpg

IMG_20191021_133323.jpg

IMG_20191021_141757.jpg

IMG_20191021_150155.jpg

Edited by surfing
  • Like 1

5 minutes ago, surfing said:

Zjechałem w Szczyrku  HipHopA Air + Flow  8 km zjazdu 

Mega screen'y - dzięki !!! Po pierwszym Twoim poście już zacząłem planować powrót w tamte strony. Ale raczej rozbije na 2 dni  - Bielsko - Klimczok oraz Solisko - Skrzyczne. 

Nie wiedziałem, że Klasyka jechałem :).

5 minutes ago, surfing said:

Klasyk

Edited by Sportego360
  • Like 1

@surfing da się podjechać żółty szlakiem z Koziej Góry na Szyndzielnię, tak by się podłączyć do singla w kierunku dolnej stacji kolejki?

Rozumie, że singiel Rock n Roll jest trasą w dól

Kombinuje trasę :) tak na 20 kilka km.

image.png

Edited by Sportego360
  • Like 1

3 hours ago, JC said:

Beskid - Solisko lub Salmopol jest bardzo trudny.

Tak, ale ja trochę odbiłem za Beskidem i nie "zdobywaliśmy" każdego szczytu. W okolicach Marków pojechaliśmy trawersem w dół do Soliska. Z Soliska pod małe Skrzyczne bardzo fajna trasa, mile ją wspominam. Nawet wypych pod Małe S. też był fajny :) bo po trasie narciarskiej. 

Trudny jest kawałek spod Ondraszka do Hali Podskrzyczeńskiej kiedy wjeżdża się na szlak turystyczny, wąsko, kamienie, korzenie i liczne skarpy. Kilka razy trzeba było rower brać i przeskakiwać nad urwaną ścieżką. Ale to było lata temu a teraz to jest zrobionych pełno tras w dół. 

A jeszcze jedno, za Halą Podskrzyczeńska super kawałek, wyjeżdża się w Buczkowicach. 

Edited by Sportego360

Jest taka strona trassy,pl . Koleś nagrywa te trasy jeżdżąc elektrykiem.🤫 

• Like 1

W dniu 28.05.2020 o 15:58, Sportego360 napisał:

@surfing da się podjechać żółty szlakiem z Koziej Góry na Szyndzielnię, tak by się podłączyć do singla w kierunku dolnej stacji kolejki?

Rozumie, że singiel Rock n Roll jest trasą w dól

Kombinuje trasę :) tak na 20 kilka km.

Odradzam żółty do góry, bo większość to pchanie roweru po luźnych kamieniach  500m w górę, Szyndzielnia na podjazd raczej szlak czerwony (nartostrada) od Dębowca lub od Szczyrku Biłej.

Na Szyndzielni nawet niebieskie Single są  wymagające, a czerwone odcinkami wyłącznie dla wprawnych zjazdowców a nie dla zwykłych kolarzy MTB.

enduro Szyndzielnia.jpg

Sahara już zarosła

P1020767.thumb.JPG.0ca9b9d9fd6be14f2f8172746f07b07e.JPG

P1020769.JPG

P1020772.JPG

P1020775.JPG

Początek Sahary trasy narciarskiej już nie ma, ale przynajmniej jest czarny Singiel Dziabar

P1020780.JPG

P1020787.JPG

P1020790.JPG

Edited by surfing
  • Like 2

1 hour ago, surfing said:

Odradzam żółty do góry, bo większość to pchanie roweru po luźnych kamieniach  500m w górę, Szyndzielnia na podjazd raczej szlak czerwony (nartostrada) od Dębowca lub od Szczyrku Biłej.

NIe chcę powtarzać tego samego podjazdu drugi raz. Taką sobie trasę upatrzyłem - czyli Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok a później Magura (nie znam jej), zjechać w stonę Bystrej i podjechać pod Równą. Potem myślałem w stronę Szyndzielni by wskoczyć na singla i do parkingu :) -.  skreśliłem tą trasę czerwonymi krzyżykami chodź wygląda bardzo obiecująco.

Ale jak odradzasz to chyba po Równym wskoczę na Twister i jakiś trawers w stronę parkingu - czyli coś jak niżej na żółto.

image.png.d101b10f4e27a0af103b43511c4e3d82.png

• Like 1

6 godzin temu, Sportego360 napisał:

Taką sobie trasę upatrzyłem - czyli Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok a później Magura (nie znam jej), zjechać w stonę Bystrej i podjechać pod Równą.

Ciekawa trasa, jeszcze takiej pętli nie jechałem, muszę spróbować.

Zaplanowałem szczegółowo w wersji minimum pchania roweru.

28km 1100m w gorę. https://de.mapy.cz/s/ramurukola

1906290869_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-05-30230801.thumb.jpg.5ebf6090cce584b00dbd27775114847c.jpg

Edited by surfing