Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasy rowerowe dla "elektryków"


JC

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, agnel2748 napisał:

Jasne, że dla kierownicy 800 mm zamontowanie rogów   mija się z celem.....ale jak ktoś kupuje taki rower to chyba bardziej do jakis technicznych jazd , nie do podjazdów.

To samo z elektrykiem - po co komu rogi ( do deptania na stojąco ) jak tu prawie nigdy nie ma potrzeby naciskać  na stojąco 400 watt , kiedy dostajemy 200 watów pomocy.........może się mylę.

Rowery typu AM/enduro bardzo dobrze podjeżdżają. Jak ma się solidną nogę to wjedzie się tym wszędzie. "Na stojaka" jest o tyle trudno, że geometria mocno to utrudnia bo za bardzo jest się wychylonym do przodu. 

Zdjęcie powyżej słabe... są lepszejsze

image;s=1000x700

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To" ma 21 lat,tyle co mój rower.Zjeździło pół świata,było w Kalifornii,Iranie i Kurdystanie,a także Gagauzji,Nachiczewaniu,Nagornym Karabachu i Naddniestrzu.Wszędzie potrafiło odnaleźć się w lokalnej kulturze i dopiero na tym forum spotkała je fala hejtu...

Jak żyć...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

A czemu? 

Cześć

Wiesz dla mnie to niepraktyczne i nielogiczne po prostu.

Jak kupuje narty to prosty sportowy model bez udziwnień bo ktoś nad nim długo myślał. Rower podobnie. Natomiast śmiech - po prostu mi się to tak nie podoba, że aż jest śmieszne. Ale to oczywiście Twoja sprawa na czym jeździsz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

"To" ma 21 lat,tyle co mój rower.Zjeździło pół świata,było w Kalifornii,Iranie i Kurdystanie,a także Gagauzji,Nachiczewaniu,Nagornym Karabachu i Naddniestrzu.Wszędzie potrafiło odnaleźć się w lokalnej kulturze i dopiero na tym forum spotkała je fala hejtu...

Jak żyć...

Cześć

Hejtu...?? Ogarnij się stary. Lubię Cię i Bardzo Szanuję, co wielokrotnie podkreślałem ale jak coś jest dla mnie bez sensu lub mi się nie podoba to po prostu mówię jak koledze gdzie by to nie było i jakiej historii nie miało.

Trzymaj się serdecznie!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przejść z klimatów żartu w pragmatyzm-to nie na 3godzinne wycieczki góralem po szlakach.Asfalt,podjazdy bardzo długie /30 km/,czasem strome,ale  nie tak jak na Waszych ścieżkach,120-180km,drzemka na lemondce na płaskiej drodze przez pustynię,najwyższa temperatura na początku podjazdu 42 stopnie w Megri ,częsta zmiana chwytu pod koniec dnia, 10-12 godzin na siodełku. Siodełku Brooks,co też pewnie nic nie mówi....

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Hejtu...?? Ogarnij się stary. Lubię Cię i Bardzo Szanuję, co wielokrotnie podkreślałem ale jak coś jest dla mnie bez sensu lub mi się nie podoba to po prostu mówię jak koledze gdzie by to nie było i jakiej historii nie miało.

Trzymaj się serdecznie!

Ja się nigdy nie obrażam.Ono na ten hejt chyba też nie,ma poczucie humoru...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Żeby przejść z klimatów żartu w pragmatyzm-to nie na 3godzinne wycieczki góralem po szlakach.Asfalt,podjazdy bardzo długie /30 km/,czasem strome,ale  nie tak jak na Waszych ścieżkach,120-180km,drzemka na lemondce na płaskiej drodze przez pustynię,najwyższa temperatura na początku podjazdu 42 stopnie w Megri ,częsta zmiana chwytu pod koniec dnia, 10-12 godzin na siodełku. Siodełku Brooks,co też pewnie nic nie mówi....

Cześć

Jeżdżę dużo i trasy po 150 czy 200 km nie są mi obce. Rzeczywiście jest to w większości teren mieszany gdzie odcinki asfaltowe jakie w ogóle się zdarzały na raz to max 60-70 km. Z tego też względu się odezwałem bo mowa była o rowerach MTB a nie do jazdy po szosie. Mój rekord niedawno osiągnięty to 17 i pól godziny jazdy. Siodełko normalne kupione z rowerem, podobnie jak kierownica.

Pozdrowienia serdeczne i zazdrość związana z wyprawami !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Żeby przejść z klimatów żartu w pragmatyzm-to nie na 3godzinne wycieczki góralem po szlakach.Asfalt,podjazdy bardzo długie /30 km/,czasem strome,ale  nie tak jak na Waszych ścieżkach,120-180km,drzemka na lemondce na płaskiej drodze przez pustynię,najwyższa temperatura na początku podjazdu 42 stopnie w Megri ,częsta zmiana chwytu pod koniec dnia, 10-12 godzin na siodełku. Siodełku Brooks,co też pewnie nic nie mówi....

W Wuhan cisnalem w okresie wakacyjnym trasy do 100km przy temp 38st i wilgotności 90% i więcej. Pierwszy raz miałem tak, ze w nosie miałem uczucie suchości i obecności gorącego powietrza. Warun nie spotykany w EU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wujot napisał:

Czytałem, że po poszerzeniu kierownic nie są po prostu efektywne.

Ty czytałeś , a ja wypożyczyłem na parę dni MTB ALL MOUNTAIN ROCKRIDER AM 100 S 29'' 

 

Objeździłem wszystkie MTB tracki w okolicy Bielska Szczyrku i Wisły  i co najważniejsze wytrzymał to mój kręgosłup (rower też) :) 

Dużo czasu poświeciłem na dopasowanie bo rower mimo że wypożyczałem na końca sezonu był ustawiony tak jakby nigdy w życiu nie jechał nim rozumny rowerzysta i nie widział dobry serwisant

Na drugi dzień założyłem rogi do szerokiej kierownicy i dopompowałem amorka. Dla mnie rogi mimo szerokiej kierownicy były efektywne.

Uśmiecham się jak goście walczą o każdy gram w rowerze mówiąc o efektywności, a potem pedałują w sportowych adidasach z wkładką amortyzującą ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Author napisał:

Kocham takie wtrącanie myśli o modzie kiedy z nią niewiele ma coś wspólnego. Ja mam na przykład kierę 800mm i można sobie zamontować na niej te cudowne rogi... dla ozdoby bo w praktyce tylko przeszkadzają. Mam też stare 26 cali i owszem z rogami ale to są tak dwa różne rowery, że nawet nie ma czego porównywać. Chyba panowie delikatnie to ujmując zapominają czym jeżdzi @JC Czasy są wredne to i owszem ale nie wszędzie trzeba wietrzyć spiski i teorie o modach. 

Czyli nie jeździsz już na niemodnym rowerze 26 cali :) 

Naprawdę mając swoje rogi nawet nie spróbowałeś założyć ich na jeden dzień do nowego roweru?

A propos mody przypominała mi się turystka w wysokich kaloszach na Rodos w lipcu tem. 36C no ale wtedy szczytem mody były takie gumowe damskie kalosze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, surfing napisał:

Ty czytałeś , a ja wypożyczyłem na parę dni MTB ALL MOUNTAIN ROCKRIDER AM 100 S 29'' 

 

Objeździłem wszystkie MTB tracki w okolicy Bielska Szczyrku i Wisły  i co najważniejsze wytrzymał to mój kręgosłup (rower też) :) 

Dużo czasu poświeciłem na dopasowanie bo rower mimo że wypożyczałem na końca sezonu był ustawiony tak jakby nigdy w życiu nie jechał nim rozumny rowerzysta i nie widział dobry serwisant

Na drugi dzień założyłem rogi do szerokiej kierownicy i dopompowałem amorka. Dla mnie rogi mimo szerokiej kierownicy były efektywne.

Uśmiecham się jak goście walczą o każdy gram w rowerze mówiąc o efektywności, a potem pedałują w sportowych adidasach z wkładką amortyzującą ;) 

No więc trzymając się Twojego stylu.

Wypożyczyłeś pierwszego fulla 29" a ja na takim jeżdżę od paru lat. Przejechałem na nim z 10 K. Zamocowanie rogów by mi nawet nie przyszło do głowy bo ma kierę 78 cm i nawet nie zdołałbym efektywnie ciągnąć. Pomijając taki drobny aspekt, że na stromym raczej jest kłopot z odpadaniem. I podniesienie chwytu tylko pogorszy podjazd. Przejedziesz te 10 K zobaczymy co zostanie w Twoim setupie.

Dla mnie możesz założyć sobie tyle rogów ile chcesz, nawet taką opinię gdzieś w tyle głowy notuję. Ale na szkoleniach i spotkaniach z techniki jazdy nikogo z rogami nie widziałem. Ja wiem, że możesz być mądrzejszy od wszystkich. Ale jest to mało prawdopodobne. Szczególnie, że prowadzili to zawodnicy z czołówki Polski. 

Dlatego radzę Ci po koleżeńsku nie próbuj być na siłę mądrzejszy jak jesteś, bo się możesz zdziwić. Pisz o stosowanych przez siebie rozwiązaniach - bo to jest zawsze ciekawe ale nie wchodź w jakąś szyderę. Bo z pewnego poziomu jesteś żałosnym leszczem. Ja zresztą też. Tyle tylko, że już to wiem.

Pozdro

Wiesiek

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wujot napisał:

Pisz o stosowanych przez siebie rozwiązaniach - bo to jest zawsze ciekawe

Przecież napisałem o swoich rozwiązaniach, ale skąd miałem wiedzieć że spostrzeżenie na temat  miękkich adidasów weźmiesz do siebie i w związku z tym usłyszę tyle uszczypliwości, jesteś dobrym obserwatorem i wiesz że adidaski do roweru za kilkanaście tysięcy to nie są  pojedyncze przypadki.

W górach swoje już przejeździłem i nie zamierzam się z Tobą  licytować na kilometry, teraz wolę treking, a fulla wypożyczyć na okazjonalne wypady, jak zdecyduje się na swojego to po prostu dopasuję sobie kierownicę do moich upodobań.

Powiem więcej, zamierzam wypożyczyć fulla z wspomaganiem elektrycznym jak na leszcza przystało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, surfing napisał:

Przecież napisałem o swoich rozwiązaniach, ale skąd miałem wiedzieć że spostrzeżenie na temat  miękkich adidasów weźmiesz do siebie i w związku z tym usłyszę tyle uszczypliwości,

No i znów jakieś kretyńskie wstawki. Nie potrafisz bez tego? Ogarnij się troszkę!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Czyli nie jeździsz już na niemodnym rowerze 26 cali :) 

Naprawdę mając swoje rogi nawet nie spróbowałeś założyć ich na jeden dzień do nowego roweru?

Mam 26er i bynajmniej nie wisi mi na ścianie dla ozdoby. Jednak po pierwsze to xc a po drugie w geometrii rowerów zaszły tak ogromne zmiany, że tutaj już działa fizyka. Po prostu się pewnych rzeczy nie przeskoczy. Polecam się przyjrzeć pozycji gościa z 1:44 min jak ma ustawione ramiona, pod jakim katem jest ugięcie w łokciach, ogólna pozycja z bliskością kierownicy, jak pracują kolana. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

No więc trzymając się Twojego stylu.

Wypożyczyłeś pierwszego fulla 29" a ja na takim jeżdżę od paru lat. Przejechałem na nim z 10 K. Zamocowanie rogów by mi nawet nie przyszło do głowy bo ma kierę 78 cm i nawet nie zdołałbym efektywnie ciągnąć. Pomijając taki drobny aspekt, że na stromym raczej jest kłopot z odpadaniem. I podniesienie chwytu tylko pogorszy podjazd. Przejedziesz te 10 K zobaczymy co zostanie w Twoim setupie.

Dla mnie możesz założyć sobie tyle rogów ile chcesz, nawet taką opinię gdzieś w tyle głowy notuję. Ale na szkoleniach i spotkaniach z techniki jazdy nikogo z rogami nie widziałem. Ja wiem, że możesz być mądrzejszy od wszystkich. Ale jest to mało prawdopodobne. Szczególnie, że prowadzili to zawodnicy z czołówki Polski. 

Dlatego radzę Ci po koleżeńsku nie próbuj być na siłę mądrzejszy jak jesteś, bo się możesz zdziwić. Pisz o stosowanych przez siebie rozwiązaniach - bo to jest zawsze ciekawe ale nie wchodź w jakąś szyderę. Bo z pewnego poziomu jesteś żałosnym leszczem. Ja zresztą też. Tyle tylko, że już to wiem.

Pozdro

Wiesiek

 

Tutaj prawie każdy ma rogi lub coś podobnego:

https://bikepacking.com/bikes/2019-silk-road-mountain-race-rigs/

pewnie sami amatorzy;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spiochu napisał:

Tutaj prawie każdy ma rogi lub coś podobnego:

https://bikepacking.com/bikes/2019-silk-road-mountain-race-rigs/

pewnie sami amatorzy;)

Przejrzałem sporą część strony i... nie znalazłem ani jednych rogów. Czy Ty wiesz jak to wygląda?

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...