Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria Kamperem


krakers

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JC napisał:


@Wujot, a zaglądanie mi do portfela, jest mało eleganckie, bo kompletnie nie masz pojęcia na jakich zasadach i dlaczego zacząłem jeździć rowerem elektrycznym, czy mogłem spędzić trochę czasu w kamperze.

Jest przeciwnie - życzę Ci jak najlepiej, bo wiem, że lekko nie ma. Mocno kibicuję Ci w tematach narciarskich gdzie tworzysz przyjemne filmiki. I życzę jak najgrubszego portfela. Moje uwagi (w tych dwóch pozostałych dziedzinach) są tylko z punktu widzenia wartości treści jakie produkujesz. A chciałbym aby te treści były istotne i pogłębione. Oczywiście z mojego punktu widzenia. 

Nie raz obserwuje jak ludzie, co właśnie przeczytali coś na necie, zaraz robią się ekspertami. W branżach które trochę znam wygląda to wprost żałośnie. Wiem, że to znak czasów, ale przecież mam prawo do krytyki artystycznej??? Publikując treści musisz się liczyć z tym, że jakiś malkontent wytknie to i owo. Zamiast określenia "malkonent" możesz użyć "wymagający czytelnik".

Wracając na chwilę do zimowego karawaningu. Napisałem Ci o tym że, pływałem w zimie na jachcie, pod tym kątem przystosowanym, ale nie wspomniałem, że pływałem też kabinowo w lecie (po jeziorach i morzach). I jest po prostu przepaść między tymi porami roku. To dwie kompletnie różne działalności. Nijak nie przeniesiesz doświadczeń z lata na zimę. Stąd były moje uwagi.

Co do zasady to krytyka, na tym dość ograniczonym gremium, jest najlepszą sprawą jaka może Cię spotkać. Często jak widzę gdzieś bzdury to się nie odzywam, tutaj masz feedback. Może chwilkę zaboli ale będziesz ostrożniejszy w przyszłości.

Tak czy tak, dobrze Ci życzę. Jakkolwiek czasem mnie wkurzasz polityką moderatorską czy marketingowym products placement. 

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy dyskutować o różnych aspektach carawaningu. Jednym z takich aspektów są finanse. Warto od razu powiedzieć że carawaning jest drogi. To nie są czasy kiedy nie było infrastruktury i na biwakach spędzało się wczasy pod namiotami, w przyczepach campingowych czy jakich tam budach letniskowych. Dziś takich biwaków już praktycznie nie ma, są campingi gdzie zawitała nowoczesność i wygoda, a wraz z nią drożyzna.(polecam sprawdzić to np. na Helu). Jako stary carawaningowiec, jeszcze w latach 90 jeżdziłem do Chorwacji, Włoch z przyczepą. Gdzieś na początku tego wieku  jakoś odstąpiłem od ciągnięcia tam przyczepy. Po prostu zwyczajnie nie opłaca się! Jako zwolennik carawaningu robiłem takie mieszane wyjazdy. Jechałem ciągnąc przyczepę np. przez Węgry gdzie posiedziałem sobie trochę  na campingach przy basenach termalnych, aby potem zostawić przyczepę na granicy Chorwackiej i już solo autem udać się do Dalmacji czy nawet dalej, do Czarnogóry. Tam mieszkałem w wynajmowanej kwaterze oszczędzając na opłatach za autostrady, paliwie i czasie przejazdu. Ze o wygodzie nie wspomnę, bo z zaparkowaniem zestawu, nieraz z zawróceniem nie jest łatwo. 

Drugi aspekt to indywidualne preferencje. Ja lubię carawaning, moja żona wprost nie cierpi. Ona mówi że nie jest cyganem aby włóczyć się po świecie.  No i co zrobić? 

Trzeci aspekt to szpan. Posiadanie nowoczesnego campera to w pewnym sensie pokazanie innym że jest się bogatym. Nie ma co kryć, taki sprzęt kosztuje kilkaset tysięcy złotych. Niektórzy lubią pokazywać innym że im się powodzi, stąd np. kupowanie drogich niewygodnych aut sportowych marek czy ogromnych suvów na dojazdy do pracy czy jazdy po mieście.  No ale kto bogatemu zabroni? A że to wygląda wręcz śmiesznie, no to inna sprawa.

Z camperem jest trochę tak jak z  wykwintnym strojem, jak ze szpilkami dla kobiet. Niewygodny, drogi ale na pokaz. Takie szpilki, jakież to musi być niewygodne?    

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...