Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w Czechach 2022/2023


Michas222k

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, MarioJ napisał:

Możesz zjechać ze Studnicni Hora na południe, jak jest dobry śnieg i oceniasz że jest bezpiecznie. To jest zakazane, ale tam dużo ludzi jeździ, stok jest mocno zjechany. Mam wrażenie że to jest taki stok z przymrużeniem oka.

Ale oczywiście to Twoja odpowiedzialność. Ja tam nie jeżdżę. ;) 

Serio, współczuje że macie tak przerąbane. My mamy tylko Babią górę, którą zawsze można ominąć. Ale dzięki za radę.

W Jańskich Łaźniach wszystkie knajpy przystokowe odpadają, żadna mnie nie zachęca. Widziałem Hoffmanovą boudę, ale na tle dziesiątek innych starych boud utoneła 😁

Wiesz, to że stara, to często nie znaczy dobra. W Czechach jak i wszędzie też trafiłem na podłe miejsca. A tam jest tak dużo do wyboru.... ale dzięki za rady z tymi miejscówkami.

Na pewno pójdę na skiturachdo Loucni boudy, to jest mój obowiązkowy punkt, bo to najwyżej położony browar w Czechach. W Śląskim domu byłem, nic specjalnego.

Nie będziesz się tu kręcił w okolicach w najbliższych dniach?

Znajomy jeden polecał Severkę, tylko ona lekko na uboczu.

Wjechałem na czarną trasę po 7 godzinach jazdy, byłem zmęczony i prawdę mówiąc miałem 30 sek zawachania. Trasa po całym dniu jazdy, przy bolących kolanach jest męcząca do zjazdu, a najlepiej ją zjechać bez zatrzymań po drodze.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Możesz zjechać ze Studnicni Hora na południe, jak jest dobry śnieg i oceniasz że jest bezpiecznie. To jest zakazane, ale tam dużo ludzi jeździ, stok jest mocno zjechany. Mam wrażenie że to jest taki stok z przymrużeniem oka.

Ale oczywiście to Twoja odpowiedzialność. Ja tam nie jeżdżę. ;) 

Omijać należy mapę republiki patrz fotka, bliżej VYROVKI bezpieczniej i bliżej trasy otyczkowanej, ale to już było. 

 

 

5E3E270D-2C0D-489E-9E8B-10658551F6AB.png

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gerald napisał:

Nie będziesz się tu kręcił w okolicach w najbliższych dniach?

Znajomy jeden polecał Severkę, tylko ona lekko na uboczu.

Patrzę na pogodę i w weekend ma coś popadać. Jednocześnie silny wiatr do poniedziałku. https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/kralovehradecky/pec-pod-snezkou-509/

Co sądzisz o wtorku ? Mogę podjechać do Peca.

Jestem dość mocno zaziębiony, nie wiem czy do niedzieli się wykuruję, ale do wtorku powinienem.

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MarioJ napisał:

Patrzę na pogodę i w weekend ma coś popadać. Jednocześnie silny wiatr do poniedziałku. https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/kralovehradecky/pec-pod-snezkou-509/

Co sądzisz o wtorku ? Mogę podjechać do Peca.

Jestem dość mocno zaziębiony, nie wiem czy do niedzieli się wykuruję, ale do wtorku powinienem.

 

Niestety we wtorek wracam do Krakowa, w środę już idę do pracy... widzę że niestety pogoda ma być taka sobie. Może w poniedziałek spróbuję wejść na Śnieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gerald napisał:

Niestety we wtorek wracam do Krakowa, w środę już idę do pracy... widzę że niestety pogoda ma być taka sobie. Może w poniedziałek spróbuję wejść na Śnieżkę.

Ja powinienem w poniedziałek wieczorem dotrzeć do Peca i na nocleg do Boudy pod Snezkou, coś tam może podejdę wieczorowa pora, ale z rana na Modry Dul, Vyrovka i zjazd we wtorek. Widać na wprost na twej fotce.

D0367C79-D44B-47F9-80A7-98A49477749D.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Ja powinienem w poniedziałek wieczorem dotrzeć do Peca i na nocleg do Boudy pod Snezkou, coś tam może podejdę wieczorowa pora, ale z rana na Modry Dul, Vyrovka i zjazd we wtorek. Widać na wprost na twej fotce.

D0367C79-D44B-47F9-80A7-98A49477749D.jpeg

W Pec będzie mroźno, jeszcze wyżej pewnie poniżej -10 st:

 

98014C97-C358-4E21-85D2-C3A9CA684DA1.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerald

Rozłożyło mnie kompletnie, nie daje rady wyjść z domu.

Nawet w niedzielę bym się wybrał, ale nie jest możliwe, żałuję.

 

Ta Bouda polecana przez sstara - warto odwiedzić. Jeśli będziesz szedł kotłem na Śnieżkę, to ona jest po drodze. Jeśli grzbietem, to tam też jest coś fajnego. Kocioł Obri dul zimą to jest najwspanialsze miejsce w Karkonoszach, robi wrażenie jak Tatry. Z tego względu teź że możesz tam legalnie szlakiem podchodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MarioJ napisał:

@Gerald

Rozłożyło mnie kompletnie, nie daje rady wyjść z domu.

Nawet w niedzielę bym się wybrał, ale nie jest możliwe, żałuję.

 

Ta Bouda polecana przez sstara - warto odwiedzić. Jeśli będziesz szedł kotłem na Śnieżkę, to ona jest po drodze. Jeśli grzbietem, to tam też jest coś fajnego. Kocioł Obri dul zimą to jest najwspanialsze miejsce w Karkonoszach, robi wrażenie jak Tatry. Z tego względu teź że możesz tam legalnie szlakiem podchodzić.

Zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

@Gerald

Rozłożyło mnie kompletnie, nie daje rady wyjść z domu.

Nawet w niedzielę bym się wybrał, ale nie jest możliwe, żałuję.

 

Ta Bouda polecana przez sstara - warto odwiedzić. Jeśli będziesz szedł kotłem na Śnieżkę, to ona jest po drodze. Jeśli grzbietem, to tam też jest coś fajnego. Kocioł Obri dul zimą to jest najwspanialsze miejsce w Karkonoszach, robi wrażenie jak Tatry. Z tego względu teź że możesz tam legalnie szlakiem podchodzić.

Dużo Zdrowia.

Dzisiaj zrobiłem taką trasę, i jazdę wieczorną w Pecu.

Bouda na Razceste, Pec pod Sněžkou wieczorna jazda.
Aktywność 39,3 km • 8:01 godz.
https://mapy.cz/s/nofukomuve

Ze względu na średnią pogodę, skróciłem trasę. Nie widziałem sensu iść przez Obři důl do Loučni boudy. Widoczność słaba, choć momentami widać było coś więcej, nie zobaczył bym piękna doliny. Poszedłem więc taką krótsz wersją. Trasa bardziej jednak chyba na biegówki gdyby nie było dzisiaj miejscami lodu na drodze. Bouda na Rozcesti jest rewelacyjna! Smaczne jedzenie. A na koniec wieczorna jazda w Pecu. Bardzo szybki orczyk i przyjemna średnio trudna trasa.

 

20230224_145924.jpg

20230224_151327.jpg

20230224_160243.jpg

20230224_161153.jpg

20230224_165303.jpg

20230224_173836.jpg

20230224_183144.jpg

20230224_191207.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

Jutro i pojutrze biegówki tutaj w masywie Černej hory. Ale w poniedziałek może pójdę na Śnieżkę. Jeśli zła widoczność się utrzyma, no to grzbietem, bo bez sensu dołem....

Grzbietem wieje, ja bym jednak dołem, a potem nie upierał się na Śnieżkę, bo zjazd wymaga warunku, a poszedł do Lucni i zjechał ze Studicni strona od Vyrovki na Modry Dul, bo to najlepsze co w tej chwili może cie spotkać. Tu fotka z BpS z kamerki na teraz. Jest nowy śnieg.

29920310-F1A4-4BEF-853D-504E62C88F96.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz udało wejść na nartach na Śnieżkę obok schodków na czerwonym szlaku. Potrzebne były harszle.

Spokojny i bezpieczny lawinowo zjazd jest grzbietem Ruzovym wzdłuż żółtego szlaku. Później można odbić w kierunku trasy na Velka Upa, a tam na dole skibus.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarioJ napisał:

Mi się raz udało wejść na nartach na Śnieżkę obok schodków na czerwonym szlaku. Potrzebne były harszle.

Spokojny i bezpieczny lawinowo zjazd jest grzbietem Ruzovym wzdłuż żółtego szlaku. Później można odbić w kierunku trasy na Velka Upa, a tam na dole skibus.

 

Harszle- co to za wynalazek? Jestem laikiem jeśli chodzi o skitury.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grimson napisał:

Harszle- co to za wynalazek? Jestem laikiem jeśli chodzi o skitury.

Metalowy kawałek blachy wygięty w kształt litery U który wpychasz w wiązanie nart. Pomaga przy wychodzeniu na zlodzonym stoku. Opcjonalnie zamiast harszli można/warto mieć raki. 

W praktyce kiedy są potrzebne, to ich nie masz 😅 bo z reguły wyrzuciłeś je z plecaka. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Spokojny i bezpieczny lawinowo zjazd jest grzbietem Ruzovym wzdłuż żółtego szlaku. Później można odbić w kierunku trasy na Velka Upa, a tam na dole skibus.

Chyba właśnie taką trasę sobie zrobię. 😉

A Loucni boude sobie kiedyś zrobię na biegówkach lub skiturach, kiedy będzie piękna pogoda i wysączę w słońcu tamtejsze piwa. Bo może wrócę kiedyś jeszcze w Karkonosze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 750 m przewyższenia na biegówkach. Jednostajnie. Najwięcej ile zrobiłem dotychczas podczas jednej wycieczki. Za to naprawdę muszę docenić Karkonosze. Trochę ludzi na minimalnie analogicznej trasie, szło i zjeżdżało na skiturach. Moim zdaniem, trochę bez sensu 😉

Ale tylko trochę, bo trasa na biegówki solidna. 

Jańskie Łaźnie (Janské Lázně) - Černa hora biegówki
Aktywność 17,7 km • 5:19 godz.
https://mapy.cz/s/forutarubo

 

20230225_170846.jpg

20230225_162851.jpg

20230225_161120.jpg

20230225_153240.jpg

20230225_133844.jpg

20230225_155910.jpg

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...