Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czechy sezon 23/24


izydar

Rekomendowane odpowiedzi

SkiTour do Pecu piękna sprawa, zwłaszcza gdy drzewa są ładnie ośnieżone - to nie tylko jazda ratrakiem lecz sporo jazdy fajnymi nartostradami, zwłaszcza ostatni zjazd do miasteczka jest suuuuuper!

W Pecu są fajne trasy na Hnedym Vrchu i Javorze - mniej podobały mi się Zahradky ale to kwestia gustu. :)

Parę zdjęć z przejazdu Janske -> Pec:

 

IMG_1268.JPG

IMG_1113.JPG

IMG_1182.JPG

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ratrak napisał:

SkiTour do Pecu piękna sprawa, zwłaszcza gdy drzewa są ładnie ośnieżone - to nie tylko jazda ratrakiem lecz sporo jazdy fajnymi nartostradami, zwłaszcza ostatni zjazd do miasteczka jest suuuuuper!

W Pecu są fajne trasy na Hnedym Vrchu i Javorze - mniej podobały mi się Zahradky ale to kwestia gustu. :)

Parę zdjęć z przejazdu Janske -> Pec:

 

IMG_1268.JPG

IMG_1113.JPG

IMG_1182.JPG

A ja akurat Zahradky bardzo lubię, jest mega szeroko i można zjeżdżać na wiele możliwości (oczywiście jak jest śnieg pod dostatkiem). W sobotę było jeszcze ciepło, w Janske Lazne na dole +2 na szczycie -1. Sporo narciarzy i odsypy przed 12. Nieczynna tylko trasa pod gondolą, do Peca nie zdążyłem niestety. Taki piękny zimowy klimat zrobił się dopiero w niedzielę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek 09.01.2024 - Janskie Lazne i Pec pod Snezkou

Dzień rozpoczął się wyjazdem z Wrocławia o godz. 6.00. Zimno, we Wro -15C, po drodze w Kam. Górze -20C pykło. Tymczasem w Janskich na parkingu tylko -7C, na górze podobnie. W ciągu dnia wzrosło do -3C, po południu ponowne ochłodzenie. Ochłodzenie widocznie przytrzymało po polskiej stronie. Śniegu poza trasami na dole nie ma, w czasie tych mrozów śniegu nie dopadało ani centymetr. Biorąc pod rozwagę wcześniejsze solidne ocieplenie(było widać pozostałości potoków wody w okolicach stoków) na trasach ostała się duża pokrywa. Solidny zmrożony beton z pojedynczymi wylodzonymi plackami przykryte średnio związanym śniegiem z armatek. Otwarte wszystkie trasy oprócz 2a Protez(potwornie go wypłukało, dośnieżali go pełną mocą) oraz 4a Pod Kabinou - tu też śnieżyli. Duży plus za brak odpalonych armatek na czynnych trasach - skutecznie utrudniają jazdę. Kolejek brak- cały czas na bieżąco, tylko 9-10 pod gondolą tłoczniej ze względu na szkolne grupy. Cały dzień pełna lampa skutecznie ograniczająca poczucie chłodu. Po południu wycieczka do Peca - bardzo klimatyczny ośrodek z kilkoma fajnymi trasami. Wspaniałe widoki.

Ogólnie udany wypad, myślę o powrocie w marcu na wszystkie otwarte trasy :)

 

IMG_3525[1].JPG

IMG_3527[1].JPG

IMG_3528[1].JPG

IMG_3529[1].JPG

IMG_3530[1].JPG

IMG_3533[1].JPG

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieudany dzień w Dolni Morava. Pogoda piękna, ale mieli wielki problem z zasilaniem. Brak prądu! Rano jechałem prawie 1h wyciągiem przy słoniu. Wyciag przez 30 min stał a później jechał z żółwią prędkością ( może to był problem z samym wyciągiem). Po godzinie 13 wszystko padło.

IMAG2841.jpg

IMAG2845.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niedziela w Szpindlerowym Młynie. Pogoda bardzo dobra, słonecznie i lekko na minusie rano ( mało słońca na trasach przy św. Piotrze ze względu na położenie stoków). Kolejki do głównego wyciągu na ok 15 min. czekania. Lodowo na wszystkich trasach przy św. Piotrze. Tras po stronie Medvedin nie sprawdziłem.

IMAG2852.jpg

IMAG2854.jpg

image000001.jpg

image000006.jpg

image000005.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko.
Wczoraj Jańskie Łaźnie po raz 3 w tym sezonie.

Rano lekki minus, słonecznie, ludzi mało (o 8 później się parking zapełnił).

Kolejek do wyciągów brak, w szczycie 3-5 minut czekania.

Już po godzinie stok puścił i początkowo cukier, z czasem dość mokre odsypy, gdzieniegdzie muldy.

Dzięki umiarkowanej liczbie ludzi jazda do południa b.dobra, później stopniowo coraz gorzej.

Przejechane do 15-tej 52km w dół, 10600m vertical

Po tygodniu spędzonym w Nauders i SFL, jakieś wąskie te stoki :)

P.S
Zastanawiająca niska frekwencja - fakt ferie w rejonach odległych od Karkonoszy, ale mimo to dawno w środku sezonu przy dobrej pogodzie tak nie miałem.
Ceny karnetów? 1160CZK+100CZK parking - tanio nie jest.

20240130_095454.jpg

20240130_111519.jpg

20240130_111840.jpg

20240130_130616.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

Ceny karnetów? 1160CZK+100CZK parking - tanio nie jest.

Ceny karnetów w topowych ośrodkach w Czechach są bardzo podobne. Przykładowo karnet na niedziele do Szpindla kupiony kilka dni wcześniej to 1060 koron i parking darmowy. Kiedyś Jańskie były minimalnie tańsze od Szpindla a teraz w Szpindlu da się troszkę taniej kupić. Wszystko zależy od tego kiedy się kupi karnet na oba ośrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jańskich zabrali bonusy do karnetu na cały dzień przy zakupie przez neta. Jak nie mieli jeszcze dynamicznych cen karnetów to parking dla posiadacza takiego karnetu był darmowy. Zabrali również zniżkę w ich barach. Została tylko zniżka na szkółkę i wypożyczenie sprzętu. Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są jakie są - pytanie na ile to ma przełożenie na obłożenie. O ile w grudniu tłumaczyłem sobie to niskim sezonem, to obecnie poza weekendami jest luźno, a to by oznaczało, że cześć narciarzy ogranicza, albo rezygnuje z wyjazdów.

Niestety - na 1-dniówkę czy na weekend w Alpy za daleko, więc większego wyboru nie ma.

Z ciekawości po wpisie SSTAR spojrzałem na cennik Harrachova - 1200CZK+100CZK parking. Stoki nawet fajne, wyciągi wolne, a cena Topowa - dla porównania 1 dzień w Nauders to 54€ - parking darmowy, 70km tras,

Porównanie miażdżące - Nauders 238zł, Harrachov 234zł

Takie czasy.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, izydar napisał:

Ceny są jakie są - pytanie na ile to ma przełożenie na obłożenie. O ile w grudniu tłumaczyłem sobie to niskim sezonem, to obecnie poza weekendami jest luźno, a to by oznaczało, że cześć narciarzy ogranicza, albo rezygnuje z wyjazdów.

Niestety - na 1-dniówkę czy na weekend w Alpy za daleko, więc większego wyboru nie ma.

Z ciekawości po wpisie SSTAR spojrzałem na cennik Harrachova - 1200CZK+100CZK parking. Stoki nawet fajne, wyciągi wolne, a cena Topowa - dla porównania 1 dzień w Nauders to 54€ - parking darmowy, 70km tras,

Porównanie miażdżące - Nauders 238zł, Harrachov 234zł

Takie czasy.

Mam w domu ulotkę z Maso Corto (z lodowcem) = ok. 50 euro, za kilka dni = taniej. Hochkar można kupić online za ok. 30 euro.

Ceny w naszej części Europy powinny SPAŚĆ NATYCHMIAST, albo klient wypindoli w Alpy. Bo Szpindl, Szczyrk czy Białka mają bardzo daleko do Alp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izydar napisał:

Ceny są jakie są - pytanie na ile to ma przełożenie na obłożenie. O ile w grudniu tłumaczyłem sobie to niskim sezonem, to obecnie poza weekendami jest luźno, a to by oznaczało, że cześć narciarzy ogranicza, albo rezygnuje z wyjazdów.

Niestety - na 1-dniówkę czy na weekend w Alpy za daleko, więc większego wyboru nie ma.

Z ciekawości po wpisie SSTAR spojrzałem na cennik Harrachova - 1200CZK+100CZK parking. Stoki nawet fajne, wyciągi wolne, a cena Topowa - dla porównania 1 dzień w Nauders to 54€ - parking darmowy, 70km tras,

Porównanie miażdżące - Nauders 238zł, Harrachov 234zł

Takie czasy.

Są jeszcze bardziej skrajne przypadki: Karnet w Szpindlu kupiony w kasie - ok. 300 zł, a np. góra Kitzbuheler Horn - ok. 200 zł.

Obertauern do godziny 13.00 jeszcze taniej (w ośrodkach TMR na ogół nie ma innej opcji niż całodniowe), podobnie Grosseck-Speiereck i cały region Lungau.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mam w domu ulotkę z Maso Corto (z lodowcem) = ok. 50 euro, za kilka dni = taniej. Hochkar można kupić online za ok. 30 euro.

Ceny w naszej części Europy powinny SPAŚĆ NATYCHMIAST, albo klient wypindoli w Alpy. Bo Szpindl, Szczyrk czy Białka mają bardzo daleko do Alp.

Ci co zostają tutaj być może w większości czynią tak z powodów niekoniecznie finansowych, ew. finansowych stać ich na weekend z łatwym dojazdem. Tak więc nie mam przekonania, że spadek cen pomógłby biznesowi, chyba raczej podwyżka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, izydar napisał:

Ceny są jakie są - pytanie na ile to ma przełożenie na obłożenie. O ile w grudniu tłumaczyłem sobie to niskim sezonem, to obecnie poza weekendami jest luźno, a to by oznaczało, że cześć narciarzy ogranicza, albo rezygnuje z wyjazdów.

Niestety - na 1-dniówkę czy na weekend w Alpy za daleko, więc większego wyboru nie ma.

Z ciekawości po wpisie SSTAR spojrzałem na cennik Harrachova - 1200CZK+100CZK parking. Stoki nawet fajne, wyciągi wolne, a cena Topowa - dla porównania 1 dzień w Nauders to 54€ - parking darmowy, 70km tras,

Porównanie miażdżące - Nauders 238zł, Harrachov 234zł

Takie czasy.

Porównywanie samych cen skipasów nie ma sensu bo dochodzi koszt dojazdu i ewentualnych noclegów. Trzeba by patrzeć na to całościowo i w dodatku w różnych wariantach.  Przy jednodniowym wyjeździe stok w pobliżu domu będzie tańszy a przede wszystkim możliwy.

Natomiast mnie nie dziwi, że te ceny wychodzę podobnie. Koszt wyciągów jest podobny, mediów także, pracy też zbliżony, ratraki te same, armatki także. U nas sezon jest krótszy niż np w tym Nauders (a swoją drogą bardzo fajny ośrodek). Nasze stacje są mniejsze ale podejrzewam, że obciążenie proporcjonalnie to samo. W Alpach też jest symptomatyczne, ze małe ośrodki nie są tak jakoś dużo tańsze od tych topowych. Może pojedynczy koszt wwiezienia narciarza na górę i zapewnienia mu zjazdu determinuje cenę.

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mam w domu ulotkę z Maso Corto (z lodowcem) = ok. 50 euro, za kilka dni = taniej. Hochkar można kupić online za ok. 30 euro.

Ceny w naszej części Europy powinny SPAŚĆ NATYCHMIAST, albo klient wypindoli w Alpy. Bo Szpindl, Szczyrk czy Białka mają bardzo daleko do Alp.

Na Podhalu w ferie warszawskie było 60% obłożenia. Tak że ludzie już głosują nogami i jadą w Alpy. Górale posmutnieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarioJ napisał:

Na Podhalu w ferie warszawskie było 60% obłożenia. Tak że ludzie już głosują nogami i jadą w Alpy. Górale posmutnieli

Ne ma co się dziwić jeszcze pięć lat temu wynajmowałem od ziomka apartament za 200 PLN za noc pierwsza linia obok Krupówek w tym sezonie za noc brał 800pln (pełne obłożenie ) czyli za 7 nocy 5600= +-1300€ w L2A zapłaciłem 428€ za podobny standard . 🤷‍♂️

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujot napisał:

Porównywanie samych cen skipasów nie ma sensu bo dochodzi koszt dojazdu i ewentualnych noclegów. Trzeba by patrzeć na to całościowo i w dodatku w różnych wariantach.  Przy jednodniowym wyjeździe stok w pobliżu domu będzie tańszy a przede wszystkim możliwy.

Natomiast mnie nie dziwi, że te ceny wychodzę podobnie. Koszt wyciągów jest podobny, mediów także, pracy też zbliżony, ratraki te same, armatki także. U nas sezon jest krótszy niż np w tym Nauders (a swoją drogą bardzo fajny ośrodek). Nasze stacje są mniejsze ale podejrzewam, że obciążenie proporcjonalnie to samo. W Alpach też jest symptomatyczne, ze małe ośrodki nie są tak jakoś dużo tańsze od tych topowych. Może pojedynczy koszt wwiezienia narciarza na górę i zapewnienia mu zjazdu determinuje cenę.

Masz dużo racji, ale nie ze wszystkim się zgodzę.

Takie Nauders za cenę 1-dniowego karnetu musi utrzymać 70km tras - 10x więcej niż w takim Harrachovie. Koszty pracy CZ/AU x2  co najmniej itp itd.

A do tego potrzeba więcej ratraków, więcej armatek - proporcjonalnie ceny w CZ/PL/SK się nie bronią.

Mityczna cena 1km stoku  pokazuje obiektywnie różnicę. Dodaj do tego szerokość tras - znów przepaść, minimum 2-3  krotnie większa -to ma wpływ na koszt utrzymania codziennego tras. A długość sezonu ma znaczenie w kontekście amortyzacji infrastruktury, której jest znów kilkakrotnie więcej ( gondola + 6 krzeseł w N vs 2 stare-wolne  min 20 letnie w H)

Ja jeżdżę i pewnie będę jeździł bo nie mogę sobie pozwolić na więcej jak 2 tygodniowe wyjazdy w Alpy ze względów zawodowych- pozostają lokalne wyjazdy "weekendowe" czy też 1-dniówki mimo iż w góry mam 200km+, co nie zmieni mojego zdania na temat absurdalnych cen.

Niestety, jak to u nas - jak spadnie frekwencja, to podniosą ceny karnetów, żeby na koniec wynik się zgadzał.

Jedyny pozytyw - na stokach luźniej więc jak już ktoś jedzie, to się przynajmniej wyjeździ. I tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, izydar napisał:

Masz dużo racji, ale nie ze wszystkim się zgodzę.

Takie Nauders za cenę 1-dniowego karnetu musi utrzymać 70km tras - 10x więcej niż w takim Harrachovie. Koszty pracy CZ/AU x2  co najmniej itp itd.

A do tego potrzeba więcej ratraków, więcej armatek - proporcjonalnie ceny w CZ/PL/SK się nie bronią.

Mityczna cena 1km stoku  pokazuje obiektywnie różnicę. Dodaj do tego szerokość tras - znów przepaść, minimum 2-3  krotnie większa -to ma wpływ na koszt utrzymania codziennego tras. A długość sezonu ma znaczenie w kontekście amortyzacji infrastruktury, której jest znów kilkakrotnie więcej ( gondola + 6 krzeseł w N vs 2 stare-wolne  min 20 letnie w H)

Ja jeżdżę i pewnie będę jeździł bo nie mogę sobie pozwolić na więcej jak 2 tygodniowe wyjazdy w Alpy ze względów zawodowych- pozostają lokalne wyjazdy "weekendowe" czy też 1-dniówki mimo iż w góry mam 200km+, co nie zmieni mojego zdania na temat absurdalnych cen.

Niestety, jak to u nas - jak spadnie frekwencja, to podniosą ceny karnetów, żeby na koniec wynik się zgadzał.

Jedyny pozytyw - na stokach luźniej więc jak już ktoś jedzie, to się przynajmniej wyjeździ. I tego się trzymam.

Mi się jednak zdaje, że z różnych powodów zyski ON w au czy it są nieporównywalnie większe niż u nas czy w cz. A jak za drogo, to trza się przerzucić na skitury i biegówki. Pamiętam nie raz jak byłem jedną z niewielu osób korzystających z wyciągów, a były to różne ośrodki w PL i cz, no może nie Szpindl;-) Nawet jak przepłacałem to się cieszyłem, że ten orczyk, krzesło czy kanapa chodzi. A ponoć jak nawet jest śnieg w górach, czy na trasach, ale nie ma go za oknem to ludzie zostają w domach.

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ocenia indywidualnie. Skoro jeżdzę to znaczy, że mnie stać, co nie zmienia mojego zdania że ceny są nieadekwatnie wysokie w stosunku do tego co dają w zamian.

Wiesz ja z wielkopolski jestem :) a nam ponoć tylko Krakusy są w stanie dorównać 😁

Skitury próbowałem i to nie jest dla mnie rozwiązanie w zamian - jednak jestem bardziej trasowy, nie te umiejętności, nie ta wydolność i wymaga regularności, a ja w górach bywam rzadko i jak już jadę to skupiam się na tym co mi sprawia większą przyjemność.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, izydar napisał:

Każdy ocenia indywidualnie. Skoro jeżdzę to znaczy, że mnie stać, co nie zmienia mojego zdania że ceny są nieadekwatnie wysokie w stosunku do tego co dają w zamian.

Wiesz ja z wielkopolski jestem :) a nam ponoć tylko Krakusy są w stanie dorównać 😁

Skitury próbowałem i to nie jest dla mnie rozwiązanie w zamian - jednak jestem bardziej trasowy, nie te umiejętności, nie ta wydolność i wymaga regularności, a ja w górach bywam rzadko i jak już jadę to skupiam się na tym co mi sprawia większą przyjemność.

Wiesz jak jest iPhone też ma cenę nieadekwatnie wysoką, a ludzie kupują. Po prostu taki mamy klimat, wydaje się, że akurat obniżanie cen nie spowoduje przypływu narciarzy, ew. braku ich odpływu, więc po co? PS musiałeś mieć za ciężki zestaw, lekki sam cię niesie, ale rozumiem, dla mnie samo przebywanie w górach to frajda. Jak dla tych dzieciaków na fotce.

IMG_6655.jpeg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

Takie Nauders za cenę 1-dniowego karnetu musi utrzymać 70km tras - 10x więcej niż w takim Harrachovie. Koszty pracy CZ/AU x2  co najmniej itp itd.

 

Nie przesadziłeś z tymi 70km w Nauders? To chyba taki "kreatywny marketing", jeśli ośrodek tyle podaje.

Poza tym nie można tego tak porównywać, że 10 x więcej tras to 10 x więcej armatek, czy 10 x więcej paliwa do ratraków, bo też 10 x więcej narciarzy "zmieści się" na tej większej powierzchni, więc proporcjonalnie też daje to 10 x większe zyski. Natomiast reszta argumentów trafna (koszty pracy itp.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Victor napisał:

Ne ma co się dziwić jeszcze pięć lat temu wynajmowałem od ziomka apartament za 200 PLN za noc pierwsza linia obok Krupówek w tym sezonie za noc brał 800pln (pełne obłożenie ) czyli za 7 nocy 5600= +-1300€ w L2A zapłaciłem 428€ za podobny standard . 🤷‍♂️

Dodam….dziś zasłyszane info z radio(za tydzień w be ferie dla dzieciaków) 1 na 5 rodzin wyjedzie na narty w stosunku rok do roku 🤷‍♂️ patrząc na ten okres czy to Booking czy to Airbnb czy inne portale to nie ma co wynająć,bo to co zostało to jakaś abstrakcja cenowa,kosmos ! Jak odczytać takie info radiowe ? Znowu dymają nas w tych wszystkich wiadomościach czy o co chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...