Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w Czechach 2022/2023


Michas222k

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, izydar napisał:

Nie praktykuję - kupuję w miarę potrzeb i rozsądku, natomiast wkurza mnie, że ceny są iście alpejskie. W Polskich ośrodkach idzie to w tym samym kierunku.

Pamiętam 3 lata temu w Jańskich w hotelu Lesny Dum piwo do obiadu kosztowało 25 CZK - mniej od Coli dla syna.

Czy naprawdę zdzierstwo jest jedyną metodą na robienie biznesu?

Niestety Alpy bliżej nie będą i weekendowo Karkonosze i Sudety to moja jedyna opcja na pojeżdżenie. Zresztą nie tylko moja wiec ile nie zawołają znajdą się chętni.

Jak byłem z familią w Szklarskiej na długi weekend 11.11.2022, to większość aut pod lokalną biedrą to pojazdy z Pepikowa. Ciekawe dlaczego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień weekendu - Spindl po raz drugi.

Dzisiaj od rana -13 na termometrze - było po prostu zimno. Odczułem to w stopach i rękach - reszta dobre ciuchy dały radę.

Szukam patentu na marznące stopy - na dodatkową skarpetę nie mam miejsca bo buty dopasowane. Ktoś sprzeda patent?

Poza tym niebo bezchmurne, szkoda, że o tej porze słońce nisko bo trudno było się ogrzać.

Wracając do nartowania to dzień w miarę udany ale..

Po kolei:

-trasy twarde, miejscami betonowe, w ciągu dnia pojawiały się spore placki lodu.

-w kilku dość newralgicznych punktach urosły kopy śniegu nasypanego w nocy zabierały miejscami 70% szerokości trasy co powodowało zatory tworzone przez osoby mniej pewnie czujące się na nartach co z pewnością zaowocowało kilkoma dzwonami (chociaż żadnego nie widziałem) - rozumiem chęć zbudowania zapasu śniegu na idącą odwilż ale są pewne granice których się nie powinno przekraczać

-trasa 3 lepiej niż wczoraj ale miejsce brykietu zajął "lodowy" żwir tak mniej więcej od połowy trasy

-kolejki do wyciągu do 10 minut

-o 12-tej zepsuła się kanapa 6-os na Svaty Petr - akurat najechalem jak już stała więc ewakuowaliśmy się na jedzonko. Około 12:45 udaliśmy się na skibusa aby przedostać się na Hromovkę - wyciąg dalej stał. Na tym mrozie współczuję tym co utknęli na krzesłąch

-po relokacji na Hromovkę do końca na bieżąco bez najmniejszych kolejek - widać towarzystwo w zdecydowanej większości zrezygnowało z dalszego nartowania,

-wyciąg otwarli do normalnego ruchu przed 14-tą - wróciłem na 2 zjazdy, kolejek brak

-zjazdów 43km w dół

Start sezonu udany ale jak na moje dotychczasowe doświadczenie ośrodki za 200pln za dzień trochę rozczarowały przygotowaniem tras.

Było tak zimno, że naprawdę dużego samozaparcia mnie kosztowało wyciągnięcie telefonu dla tych kilku fotek, więc wybaczcie ujęcia nie są najwyższych lotów.

 

 

20221218_142145.jpg

20221218_142132.jpg

20221218_133835.jpg

20221218_133805.jpg

20221218_133759.jpg

20221218_133743.jpg

20221218_133723.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Trasa 4, 4a i 4b była przez 2 dni non stop śnieżona więc obstawiam że na Święta również te trasy ruszą.

Hromovka 1 na razie biednie ze śniegiem - tyle co było widać z kanapy - więc raczej nie odpalą na święta - najbliższe dni z wyższą temperaturą i mogą nie zdążyć z produkcją białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

 

Szukam patentu na marznące stopy - na dodatkową skarpetę nie mam miejsca bo buty dopasowane. Ktoś sprzeda patent?

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiadro magnezu na codzień na poprawę krwi krążenia ;) Temat do skonsultowania z lekarzem ;)

Ale fotki zacne trzeba przyznać 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, izydar napisał:

Ostatni dzień weekendu - Spindl po raz drugi.

Dzisiaj od rana -13 na termometrze - było po prostu zimno. Odczułem to w stopach i rękach - reszta dobre ciuchy dały radę.

Szukam patentu na marznące stopy - na dodatkową skarpetę nie mam miejsca bo buty dopasowane. Ktoś sprzeda patent?

Poza tym niebo bezchmurne, szkoda, że o tej porze słońce nisko bo trudno było się ogrzać.

Wracając do nartowania to dzień w miarę udany ale..

Po kolei:

-trasy twarde, miejscami betonowe, w ciągu dnia pojawiały się spore placki lodu.

-w kilku dość newralgicznych punktach urosły kopy śniegu nasypanego w nocy zabierały miejscami 70% szerokości trasy co powodowało zatory tworzone przez osoby mniej pewnie czujące się na nartach co z pewnością zaowocowało kilkoma dzwonami (chociaż żadnego nie widziałem) - rozumiem chęć zbudowania zapasu śniegu na idącą odwilż ale są pewne granice których się nie powinno przekraczać

-trasa 3 lepiej niż wczoraj ale miejsce brykietu zajął "lodowy" żwir tak mniej więcej od połowy trasy

-kolejki do wyciągu do 10 minut

-o 12-tej zepsuła się kanapa 6-os na Svaty Petr - akurat najechalem jak już stała więc ewakuowaliśmy się na jedzonko. Około 12:45 udaliśmy się na skibusa aby przedostać się na Hromovkę - wyciąg dalej stał. Na tym mrozie współczuję tym co utknęli na krzesłąch

-po relokacji na Hromovkę do końca na bieżąco bez najmniejszych kolejek - widać towarzystwo w zdecydowanej większości zrezygnowało z dalszego nartowania,

-wyciąg otwarli do normalnego ruchu przed 14-tą - wróciłem na 2 zjazdy, kolejek brak

-zjazdów 43km w dół

Start sezonu udany ale jak na moje dotychczasowe doświadczenie ośrodki za 200pln za dzień trochę rozczarowały przygotowaniem tras.

Było tak zimno, że naprawdę dużego samozaparcia mnie kosztowało wyciągnięcie telefonu dla tych kilku fotek, więc wybaczcie ujęcia nie są najwyższych lotów.

 

 

20221218_142145.jpg

20221218_142132.jpg

20221218_133835.jpg

20221218_133805.jpg

20221218_133759.jpg

20221218_133743.jpg

20221218_133723.jpg

skarpety z merynosa lub innej cieplej tkaniny; no i cieply i suchy but na poczatek

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ski89 napisał:

Jakie konkretnie skarpety polecacie jako ciepłe wg. was? Rzucicie linka?

Też mam podobny problem i przerabiam chyba trzecią parę skarpet.

Witam 

Używam tych poniżej, bardzo ciepłe i bardzo wygodne:

https://sportano.pl/p/12949/skarpety-narciarskie-x-socks-carve-silver-4-0-czarne-xsss47w19u?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&gclid=Cj0KCQiAtICdBhCLARIsALUBFcFcxZaSdAlWPceSXIV5PrSWxiBVmaFaFx9K06UG1CHf_Ao740NL5MQaAqB4EALw_wcB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lika napisał:

Wiadro magnezu na codzień na poprawę krwi krążenia ;) Temat do skonsultowania z lekarzem ;)

Ale fotki zacne trzeba przyznać 👍

Problem w tym że przy tej temperaturze to z prostej wymiany ciepła wynika, a nie z problemów z krążeniem

Fakt jest taki, że o ile zazwyczaj przy intensywnej jeździe miałem tętno w 4/5 strefie to tym razem nie wyszedłem powyżej 3 strefy, więc wysiłek lekki - nie wiem skąd to mi się wzięło - pewnie trochę technika, trochę waga (-10kg). Efekt jest taki że wysiłek podczas jazdy nie powodował podniesienia temperatury ciała - ubranie załatwiło komfort cieplny wszystkiego z wyjątkiem dłoni i stóp. Także lekarza odpuszczam, idę za radą kupna "ciepłych" skarpet 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

Używasz czy tytułem ciekawostki podrzuciłeś? Jak długo to działa w realu?

Ja raczej sprubuję Merino, ale syn to dopiero zmarzluch :)

Ja nie używam ale żona. W praktyce, na dedykowanych akumultorach, działa dość krótko (może 2 godz na pełnej mocy) czyli warto mieć dwa komplety. Można też używać jakiegolwiek powerbanku, nawet sporo większego od oryginałów, ale wtedy idzie na maksymalnym grzaniu bo nie ma regulacji (przez pilota lub przyciski na obudowie). Nie jest to zresztą wielki problem. Nawiasem mówiąc te oryginalne akumulatory to trochę popelina (droga) bo dwa z czterech od razu reklamowałem, a po jakimś czasie znów dwa walnęły. 

Natomiast te dwie godziny to jest jednak często wystarczające i radykalnie zmniejszało problemy. Moja żona używała tego na zimowych jazdach na rowerze. Myślę, że bez tego nie byłyby one w ogóle możliwe, bo powiększanie ilości skarpetek nie dawało dobrego skutku. Pomijając, że były to dobre skarpetki (x-socks, trekkingowe z merino i lekkie pod spód).

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sstar napisał:

Miejsce z klimatem...

Kilka lat tam nie byłem, ale pamiętam duże kłopoty z parkowaniem jeśli nie było się odpowiednio wcześnie. Wówczas do dyspozycji był tylko parking po stronie prawej jadąc z północy w okolicy niewielkiej górki z talerzykiem i dużej hotelorestauracji. Czy coś się zmieniło od tej pory? Byliście tam ostatnimi laty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldek71 napisał:

Kilka lat tam nie byłem, ale pamiętam duże kłopoty z parkowaniem jeśli nie było się odpowiednio wcześnie. Wówczas do dyspozycji był tylko parking po stronie prawej jadąc z północy w okolicy niewielkiej górki z talerzykiem i dużej hotelorestauracji. Czy coś się zmieniło od tej pory? Byliście tam ostatnimi laty?

Ciagle jest ten parking po prawej do którego są dwa dojazdy niższy i wyższy. Raz się zakopałem ale Czesi popchnęli.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny raz odwiedziłem Dolni Morave, na miejscu niemiła niespodzianka- płatny parking 100 koron (wcześniej był darmowy). Na stronie ośrodka nie ma informacji o płatności za parking, wręcz przeciwnie informują o darmowych (płatne tylko przy hotelu). Wszystkie trasy były otwarte w dobry stanie - równo i twardo. Rano mało ludzi, później troszkę dojechało, ale i tak jazda wyciągiem na bieżąco. Na szczycie podawali temperaturę -3/-4 stopnie.

VID_20221227_103903_exported_3244.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na spontanie 1-dniówka w Jańskich

Trochę obawiałem się pogody - we wtorek cały dzień był mglisty, prognozy mówiły o umiarkowanym zachmurzeniu. Niestety dzień był mglisty, chwilę padał marznący deszczyk, a chwilę prószyło. Niemniej na górze -4 z rana, -2 na koniec. Na dole w okolicach 0 lub lekki plus ale bez wyraźnego wpływu na jakość śniegu

Same trasy z rana wydawało się ok chociaż było oznakowanych wiele punktów z przetopieniami, brakami śniegu. Szczególnie na drugiej części 1-ki - i tak wąska trasa miała dodatkowo przewężenia wynikające z braku śniegu - co to powodowało możecie się domyślić.

Po odkryciu wierzchniej warstwy lodowo - szczególnie trasa przy kanapie w zasadzie żywy lód. Warstwa lodu też cienka ponieważ widać wyraźnie jak czarne przebija się.

Ogółem trasy ratowane na siłę. Ilość ludzi umiarkowana - 5 do 10 minut czekania w szczycie zarówno do gondoli jak i do 6-os kanapy.

Z kolejnym wyjazdem poczekam aż natura im pomoże przywrócić normalny dla nich poziom.

Licznik dnia 50,7km w dół co w tych okolicznościach uważam za dobry wynik, aczkolwiek czuję to w nogach - przy kilkudniowym wyjeździe bym się tak nie katował.

Po drodze widać było wpływ pogody -Prkenny Dul czarno,  Mlade Buki - 1 trasa, Svoboda nad Upu trawa, nienaśnieżane trasy na Cernej Horze (pod kabinu i Protez) wyłażi trawa. W tych miejscach będą zaczynać od zera.

Aż z podziwem patrzę na Dolni Morava że mają wszystko otwarte - niestety na 1 dzień mam za daleko, ale na cały weekend muszę w końcu się tam wybrać (zamiast do CG).

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Ramzova od 8.30 do 12.30. Bez swieżo naostrzonych nart zostawało głównie ześlizgiwanie się. Górne krzesełka chodziły do połowy z powodu silnego wiatru. Na dolnej trasie kilka miejsc ze zmrożoną ziemią, gnieniegdzie małe kamienie. 

110 złotych za 4 godziny, dużo, ale w przeciwieństwie do Czarnej Góry brak kolejek.

 

20221229_085414.jpg

20221229_085429.jpg

20221229_085545.jpg

Edytowane przez M2Bradley
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem Koprivna (Mala Moravka), wieczorna jazda 18:00-21:00. Masa ludzi, nigdy tam jeszcze nie widziałem tak zatłoczonego parkingu. Parking bez opłat, skipass 640 koron (w tym 100 koron kaucji zwrotnej). Śniegu pod dostatkiem, pogoda bardzo dobra ok. -1 stopnia, czyste niebo + w bonusie księżyc. Przez pierwsze pół godziny na górze względnie twarda baza pokryta miękkim sztruksem, na dole dość sypko i miękko. Z czasem na górze na czerwonej trasie powstały odsypy i nieznacznie betonowe rynny, ale nie przeszkadzające w jeździe. Na niebieskiej natomiast było ogólnie miękko, ale względnie równo. Na dole sytuacja ustabilizowana, miękko i trochę hamująco, ale znośnie. Jedynym czynnikiem psującym dobre wrażenia z jazdy to tłum ludzi. Przez pierwsze dwie godziny czas oczekiwania do kanapy do 8-10 minut, później w ostatniej godzinie praktycznie na bieżąco. Śniegu na trasach wydaje się jest dużo, nie wydaje mi się, żeby istniało obecnie zagrożenia dla warunków narciarskich, chyba że przyjdzie kataklizm deszczowy. 

image.thumb.jpeg.3fa9fcbf8152e83e4424c17149f91c5f.jpegimage.thumb.jpeg.704957a190604f43d6174496bc309883.jpegimage.thumb.jpeg.c3946f226c9c1598190d9c1e2fa55418.jpegimage.thumb.jpeg.625e31ed3a82028ff51daa5b4431c660.jpegimage.thumb.jpeg.3a787bf6d5e4609ec858c4b1bbb61619.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...