Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w Czechach 2022/2023


Michas222k

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po ponad 3 latach odwiedziłem Jańskie Łaznie, przez ten czas trasy zrobiły się jakieś takie łatwe ( w porównaniu do Dolni Morava - czarna, czerwone), ale przyjemne. Tylko ten kawałek trasy pomalowany na czarno to mocno na siłę. Pewnie taki renomowany ośrodek musiał coś mieć czarnego. Kolejki do gondoli były do max 10 min. Temperatura niestety na plusie, czasem słońce przebijało się za chmur. Warunki ok jak na dodatnią temperaturę.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZimnyBaltyk napisał:

Witam serdecznie.

Co roku jeżdżę z rodzinką na narty do ziela i CG.

co porównywalnego w naszej okolicy lub po czeskiej stronie byście polecili?

pzdr

Zimny Bałtyk 😉

 

Przeczytaj cały wątek Narty w Czechach z tego sezonu i kilka poprzednich. I będziesz wiedział. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarioJ napisał:

To jest gorzej niż sądziłem, z tym śniegiem. Nawet na przełęczy wytopiło.

 

Wy w tych Karkonoszach zawsze macie przerąbane. Tutaj to już podkładu zaraz braknie. W Beskidach jest o niebo lepiej. Po wyjeździe 2 lata temu na północ Karkonoszy, i teraz tu, raczej będzie to mój ostatni wyjazd w te góry. Podróż odbyłem tu raczej z kronikarskiego obowiązku.;-)

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gerald napisał:

Wy w tych Karkonoszach zawsze macie przerąbane. Tutaj to już podkładu zaraz braknie. W Beskidach jest o niebo lepiej. Po wyjeździe 2 lata temu na północ Karkonoszy, i teraz tu, raczej będzie to mój ostatni wyjazd w te góry. Podróż odbyłem tu raczej z kronikarskiego obowiązku.;-)

Ja bym nie przesadzał, na Śnieżce mocniej wieje;-) Jakie plany? PS w sobotę ma padać https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-3068473/Czech Republic/Královéhradecký kraj/Trutnov District/Pec pod Sněžkou

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę sprostować to co napisałem, szczególnie po dzisiejszym dniu.

@MarioJ w okolicach Černej hory podkład widziałem w lesie tak do około 900-1000 mnpm. Z Przełęczy Okraj i okolic zniknęło to w dużo szybszym tempie niż kawałek dalej.

Wyjazd w Karkonosze był taki trochę niespodziewany. Dostałem wolne w pracy, i jednocześnie nie załapałem się na powtórny wyjazd skiturowy do Bośni ze znajomymi (powtórka z zeszłego roku). 

Po dzisiejszych przemyśleniach, muszę wystawić kilka plusów tej okolicy:

- Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką i Czarna Kopalnia (Černy důl) to doskonałe ośrodki narciarskie. Kupiłem dwudniowy karnet, dzisiaj pierwszy dzień. Zrobiły na mnie duże pozytywne wrażenie. Trasy tutaj są naprawdę ciekawe i zróżnicowane. Poza ceną, z pewnością zachęcają do przyjazdu tutaj jeszcze. Przeurocze jest to połączenie po grzbiecie między ośrodkami, cudowny jest ten ratrak. To dodatkowa atrakcja która mnie tu przyciągnęła 😉

- Jest tutaj dużo tras biegowych, przy dobrych śniegach, są wszędzie. Ja też zabrałem biegówki. @sstar odpowiadając Ci...jeszcze nie wiem, ale może jakby trochę tego śniegu nasypało to się wybiorę na długą wycieczkę na biegówkach. 

- Pod kątem skiturów Karkonosze są dla mnie najmniej atrakcyjne, ze względu na obostrzenia. Po to nigdy bym tu specjalnie nie jechał. Z pewnością będę chciał zjechać ze śnieżki.

- Piękne są te stare poniemieckie domy, porozrzucane pomiędzy stokami. Po czeskiej stronie są bardziej zadbane. Pytanie do Was, gdzie najlepiej dają jeść w Pecu? Może być któraś z tych boud na górze. 

- Jest to dobre miejsce na samotny zróżnicowany pod kątem aktywności wypad.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem dzień na stoku. Rano, Černy Důl. Poszedłem też na krótki spacer zobaczyć jedyną funkcjonującą towarową kolej linową w Czechach, łączącą to miejsce z Vrchlabi.  Ponad 60 letnia kolej przewozi urobek z kopalni na stację kolejową, trasa to ponad 8 km.

 

20230222_102605.jpg

20230222_113412.jpg

20230222_115117.jpg

20230222_115021.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch godzinach jazdy, pojecjałem skibusem do Jańkich Łaźni. Na samym wejściu robi wrażenie piękna makieta starej kolei linowej. Trasy w Jańkich są świetne.

Potem przetransportowałem się rolbą do Peca. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie czarna trasa....ściana, bardzo trudna. Momentami ma 40-50 stopni. Naprawdę dawno nie jechałem tak trudną trasą.

 

20230222_122018.jpg

20230222_122152.jpg

20230222_122224.jpg

20230222_122327.jpg

20230222_131627.jpg

20230222_133321.jpg

20230222_135952.jpg

20230222_150331.jpg

20230222_151200.jpg

20230222_160132.jpg

20230222_160154.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ratrak napisał:

Ostatnie dwa zdjęcia to Hnědý Vrch, piękna góra do jazdy na nartach. Zawsze mniej ludzi niż w pozostałych zakątkach Pecu, a czarna ścianka świetna! Zazdroszczę!

Polecasz którąś knajpę jeśli chodzi o jedzenie, skoro widzę że znasz to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeleny Potok knajpa przy hotelu koło wyciagu, Bar Emmerich na stoku.

z tym nachyleniem to raczej procenty niż stopnie a propos Hnedy Vrch

 zamiast Śnieżki lepiej Modry Dul, Studicni Hora, są tyczki na Vyrovke

ew najpierw Obri Dul i schronisko Bouda Pod Snezkou dobre żarcie 

potem Śląski Dom dookoła przez Lucni Bouda browar a dalej zjazd jw

https://www.naszewycieczki.pl/kraje-sasiedzkie/63-czechy/1168-gory-czeskie-zima-rekordy-i-ciekawostki

https://veselyvylet.cz/pl/pdf/veselyvylet_29_pl.pdf

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na skiturach na grzbiet z Pecu. Świetna trasa to szlak w Obrim Dole, następnie Lucni Bouda. Tam jest dobre jedzenie, trochę drożej ale dobre. Vyrovka też jest ok. Omijaj z daleka Śląski Dom.

W Pecu przy trasach. Na dole przy czarnej z lewej strony patrząc od dołu. Polecam.

Pochwalę się że moja córka już zjeżdżała tą trasą, w dobrym śniegu.

Generalnie im starsza Bouda, tym lepsze jedzenie. :) 

A, w Cernej. Horze jest genialna Bouda, Na dole przy krześle , Hoffmanova. Obok przystanek skibusa. Musisz to zaliczyć Gerald. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zjechać ze Studnicni Hora na południe, jak jest dobry śnieg i oceniasz że jest bezpiecznie. To jest zakazane, ale tam dużo ludzi jeździ, stok jest mocno zjechany. Mam wrażenie że to jest taki stok z przymrużeniem oka.

Ale oczywiście to Twoja odpowiedzialność. Ja tam nie jeżdżę. ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...