Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lika napisał:

nie rozumiem  tylko skąd ta kilkunastoletnia najmniej zwłoka w tej technologii. komunikacja zbliżeniowa z wykorzystaniem urządzeń mobilnych dostępną od dawna

Trzeba było poczekać, aż ośrodki narciarskie do tego dojrzeją. Kolejna sprawa, to rozwój systemów informatycznych, aplikacji i "osowienie" klienta z taką możliwością, choć to ostatnie, jak można wnioskować z wielu komentarzy pod pierwszym filmem, jeszcze trwa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

Trzeba było poczekać, aż ośrodki narciarskie do tego dojrzeją. Kolejna sprawa, to rozwój systemów informatycznych, aplikacji i "osowienie" klienta z taką możliwością, choć to ostatnie, jak można wnioskować z wielu komentarzy pod pierwszym filmem, jeszcze trwa ;) 

Myśle że najlepszym momentem był okres "covidowy"....wtedy wszystko co zdalne szło do przodu jak burza (patrz appka orlen na przykład).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JCSkoro działa w technologii Bluetooth która ma zasięg kilka metrów to jaką mam pewność że czytnik otworzy bramkę prawidłowej osobie.

Jacku, na drugim filmie (telefon w kieszeni) bardzo się przybliżasz do czytnika, da radę przejść normalnie z uśpionym telefonem w lewej kieszeni spodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

@JCSkoro działa w technologii Bluetooth która ma zasięg kilka metrów to jaką mam pewność że czytnik otworzy bramkę prawidłowej osobie.

Jacku, na drugim filmie (telefon w kieszeni) bardzo się przybliżasz do czytnika, da radę przejść normalnie z uśpionym telefonem w lewej kieszeni spodni?

Zasięg jest trochę ograniczony, aby nie szczytywało innych osób, ale nie trzeba aż tak się zbliżać jak na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakaś nowinka, szczególnie dla maniaków komórek. Widzę 2 zagrożenia o których @JC wspominałeś, ripostując troszkę niedorzecznym argumentem, że karnet można zgubić. Co jak się telefon rozładuje? Niestety jeździmy w trudnych warunkach dla sprzętu elektronicznego. Karnet zazwyczaj jest w zew. kieszeni, jemu temperatura nie szkodzi. Spróbuj telefon włożyć przy - 15, zobaczymy jak długo pociągnie. Ja mam głęboko schowany, nie wyobrażam sobie grzebania za każdym razem po kieszeniach, nie mówiąc już o próbie włączenia w rękawiczkach. Coś ala zakładanie maseczek w Covidzie w pełnym rynsztunku. Zegarek to też pewne rozwiązanie, łatwiej się go aktywuje. Ale też często pod rękawiczką. Nie raz widzimy jak tradycyjny karnet, gdzieś mocno zagrzebany ma problem z komunikacją z bramką, przytulanki na stoku do maszyny nie należą do rzadkości.

Lepszym rozwiązaniem - jest multi - karnet, który można dobijać on line (co już działa z lepszym lub gorszym skutkiem). Taki aby mógł być nabijany przez różnych operatorów. Z resztą odbiór karnetów w automatach nie jest taki kłopotliwy, karta w telefonie wg. mnie może być alternatywą, wyjściem awaryjnym, zabezpieczeniem, ale nie wiem czy się sprawdzi na stoku w rzeczywistych warunkach. Moim zdaniem, lepiej dopracować systemy sprzedaży on-line, aby były kompatybilne z multi-kartą. Proste i działa. A sporo jest do poprawy. Tu jakbyś mógł np. w Tatry ski zainterweniować. 1). Kupując np. 5 jednodniowych karnetów, trzeba każdy dzień osobno kupować - na pewno da się to zmienić. 2). Z portalu nie jesteś w stanie wywnioskować ile już wykorzystałeś. 3). W kasie też nie wiedzą, czy jest coś na karcie, nie mówiąc już ile jeszcze zostało. 4). Jedyna kompetentną osobą do udzielenia informacji jest biuro Tatry ski. Ale to trzeba maila napisać i czekać na odpowiedź. Skomplikowane.

pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...