Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

Na Jaworzynie, mimo że trawa jeszcze nie wyrosła, to raczej teren był wyrównany (z tego co pamiętam ze zdjęć).

Myślę, że przy obecnych opadach wszędzie warunki będą niezłe. Nawet jeśli orczyk nie działa, to można będzie od biedy zjeżdżać wąskim (jeszcze) w górnej części Ondraszkiem i przynajmniej końcówkę poszerzoną Halą - zawsze coś.

No i ostatnio zapomniałem o FIS-ie do przejazdu na Kaskadę - teraz będzie nawet wygodniej, bo bez krzyżówki z orczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, koliber napisał:

Na Jaworzynie, mimo że trawa jeszcze nie wyrosła, to raczej teren był wyrównany (z tego co pamiętam ze zdjęć).

Myślę, że przy obecnych opadach wszędzie warunki będą niezłe. Nawet jeśli orczyk nie działa, to można będzie od biedy zjeżdżać wąskim (jeszcze) w górnej części Ondraszkiem i przynajmniej końcówkę poszerzoną Halą - zawsze coś.

No i ostatnio zapomniałem o FIS-ie do przejazdu na Kaskadę - teraz będzie nawet wygodniej, bo bez krzyżówki z orczykiem.

1) Na Jaworzynie, mimo że trawa jeszcze nie wyrosła, to raczej teren był wyrównany (z tego co pamiętam ze zdjęć).Myślę, że przy obecnych opadach wszędzie warunki będą niezłe. Nawet jeśli orczyk nie działa, to można będzie od biedy zjeżdżać wąskim (jeszcze) w górnej części Ondraszkiem i przynajmniej końcówkę poszerzoną Halą - zawsze coś.

Odpowiedź:
- Póki budowa polany oraz orczyka nie została zakończona, to moim zdaniem jest to teren budowy, w zasadzie cała ta polana. Nikt nie puści narciarzy przez teren budowy. Dotyczy to zarówno końcówki Ondraszka, jak i Kaskady. Na dziś nie ma tam trasy. Kiedy to oddadzą? Nie wiem, mam nadzieję, że w tym sezonie narciarskim.

2) No i ostatnio zapomniałem o FIS-ie do przejazdu na Kaskadę - teraz będzie nawet wygodniej, bo bez krzyżówki z orczykiem.

Odpowiedź:
- Trwa budowa kolei linowej, tu nie jestem pewien, czy da się puścić trasę omijając tę budowę. Załóżmy, że tak, to pozostaje pytanie, jak z przejazdem przez trasę wyciągu? Ale teoretycznie, jeśli polana na dole (patrz 1) zostanie ukończona i odebrana, być może dałoby się puścić FISoKaskadę. Ale tu nie znam szczegółów, w zasadzie wątpliwości mogłaby rozwiać stacja, która od dobrego miesiąca (jak nie więcej) milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina startuje i zaprasza Was 30 LISTOPADA (czwartek) od godz. 17:00!😍
Jako jedni z pierwszych w Polsce otwieramy tak długą trasę -1300 m!⛷🏂
Oto, jak będzie wyglądał nasz rozkład jazdy od piątku:
✅poniedziałek - piątek: 9.00-21.00
✅sobota - niedziela: 08:00-21:00
Przerwa na ratrakowanie codziennie w godz. 15.00-17.00!

399424348_120200720829440698_8172652023782405109_n.jpg.89140474b73b0f36f718c497eddd452b.jpg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordiankw napisał:

Ja tylko mam nadzieję, że skończy się zamykanie ośrodka dla narciarzy, gdy tego dnia ma ochotę poszusować pierwszy narciarz RP.

Znów - nie chce złazić na politykę, ale kiedyś w Górach Skalistych w Jackson Hole, Wyoming (swoją drogą świetny ON i pięknie położone lotnisko) nie mogłem wystartować samolotem rejsowym, w którym siedziałem wraz pewnie z dobrą setką, jak nie większą ilością współpasażerów, chyba godzinę na płycie lotniska; za chwilę na dachu lotniska pojawili się snajperzy i dużo czarnych aut; po czym wylądował samolot tzw. Air Force Two z V-ce Prezydentem USA (wtedy niejakim Dickiem Cheneyem) na pokładzie, który gdzieś tam w okolicy miał dom i często przylatywał na weekend. Wtedy jest tak, że przestrzeń powietrzna wokół takiego samolotu jest zamykana dla wszystkich w okolicy, w tym dla samolotów rejsowych. Można się zżymać, że PAD, to nie V-ce Prezydent USA, ale z drugiej strony może gdyby Olof Palme spacerował po ulicach Sztokholmu z ochroną, to by dzisiaj żył... osobiście uważam, że o takich kwestiach, co zamykać i czy zamykać, powinna decydować ochrona polityka. Duda pojawiał się na stokach często w towarzystwie towarzystwa ambasadorów, polityków zagranicznych; imprez fundacji Handicap, więc często nie było to tylko dla jego przyjemności. Trzeba mu akurat też przyznać, że całkiem sobie sprawnie na nartach radził... i nie, nie głosowałem na niego w jakichkolwiek wyborach 😉 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kordiankw napisał:

Ja tylko mam nadzieję, że skończy się zamykanie ośrodka dla narciarzy, gdy tego dnia ma ochotę poszusować pierwszy narciarz RP.

 

3 godziny temu, Andrzej4 napisał:

Naprawdę tak było? 

Czasem też wyłączali jedną trasę. O ile dobrze pamiętam, wieszali wówczas baner - trasa zamknięta, trening kadry. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ZdolnyŚlązak said:

BSA start 2 grudnia

Dobrze, że TMR się jednak przełamał. I nie poszedł swoim śladem (vide 16.12 otwarcie SON). Bo niestety godziny otwarcia skserowali od siebie. Już nie pośmigamy wczesnym rankiem na BSA, otwierają 8:30. 
image.png.75687d80ec041726d2de724a85b44db6.png
 

Aha, 16-go grudnia pewnie też otworzą COS. 16.12.2024. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moruniek napisał:

 

Czasem też wyłączali jedną trasę. O ile dobrze pamiętam, wieszali wówczas baner - trasa zamknięta, trening kadry. 

No ale co, sam na tych nartach jeździł? Przecież to żadna przyjemność. Rozumiem, że nie w tłumie ale może ktoś mu jednak towarzyszył - na nartach oczywiście 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, koliber napisał:

A tu Karpacz - niedługo krzesełka będą szurały po śniegu. Nie dość, że z nieba sypie, to jeszcze naśnieżają. A to dopiero listopad...

 

karpacz.jpg

Rok temu o tej porze też było dużo śniegu. A później przyszły święta i każdy wie jak było.. niektórzy nie przetrwali. Oby w tym roku sytuacja się nie powtórzyła 😬

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebek napisał:

Rok temu o tej porze też było dużo śniegu. A później przyszły święta i każdy wie jak było.. niektórzy nie przetrwali. Oby w tym roku sytuacja się nie powtórzyła 😬

Norweg pokazuje np. dla Szczyrku do 7.12 tylko mróz i śnieg:

Yr - Szczyrk - Detailed weather forecast as a graph

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słotwiny Arena startują!

Serdecznie zapraszamy już dziś (środa 29 listopada) na 18:00 na główny stok.

Od jutra jeździmy codziennie 8:00-16:00 następnie ratrakujemy dla Was stok i zapraszamy na wieczorną jazdę 18:00 – 21:00

O otwarciu kolei Słotwinka oraz wyciągu taśmowego będziemy Was informować."

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla

"RUSZAMY!

To już w ten weekend! Startujemy 2-3 grudnia 2023 r.

Zapraszamy do nas. Karnet 2-godzinny będzie z tej okazji kosztował 39 zł!

Ponadto naszym Gościom hotelowym proponujemy FREE SKI na cały najbliższy weekend --> zajrzyjcie do pakietów.

Szczegóły nadchodzącego weekendu:

Wyciągi Wierchomla 1 i Stonoga będą działały w godzinach 9.00 – 17.00.

Pysznego jedzenia szukajcie w Restauracji pod Wyciągiem i w Barze. 

W najbliższy weekend będzie czynna również Szkoła Narciarska Dwie Doliny oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, gdzie pożyczycie świetnej jakości narty i snowboard.

Nie możemy się doczekać!"


image.thumb.png.d9c80fb69d3984f7ec7eecba374870dd.png

Zrzutekranu(17115).thumb.png.5dd56c7ed31493491247e113a680cdcf.png

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ratrak napisał:

Na szczęście mimo mrozu i dobrej aury, Góra Kamieńsk się nie przemęcza, spokojnie otworzą sobie na tydzień w połowie lutego i będzie można zamykać. :)

Współczuję wszystkim z okolic, nawet mając taką stację jak Kamieńsk zawsze coś można by było pojeździć, ale ich podejście od lat chyba niezmienne. Bywały ostatnio sezony gdy nie działali ani dnia... Niesprzyjającą pogodę można zrozumieć, ale gdy są warunki sprzyjające i prognozy też to tak olewać sprawę?! 

Pewnie wystarczyło by mieć kogoś innego jako zarządzającego tym...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...