Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wieczorem przekonałem sie ,że Tylicz Master to prawdziwy biegun zimna.O 20 tej było już minus 14 stopni,walczyłem z autem do 21,gdy było minus 16 stopni.Po odjechaniu paru kilometrów było minus 8,i tak między 7 i 9 stopni wahało się całe 40 km powrotu do Gorlice przez góry.Mowili mi o tym zjawisku koledzy naśnieżający Jaworzynę,ale nie dowierzałem...

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Dziś wieczorem przekonałem sie ,że Tylicz Master to prawdziwy biegun zimna.O 20 tej było już minus 14 stopni,walczyłem z autem do 21,gdy było minus 16 stopni.Po odjechaniu paru kilometrów było minus 8,i tak między 7 i 9 stopni wahało się całe 40 km powrotu do Gorlice przez góry.Mowili mi o tym zjawisku koledzy naśnieżający Jaworzynę,ale nie dowierzałem...

My na Szrenicy tez mamy biegun, szczególnie jak wieje, jak dzisiaj, odczuwalnie bardzo zimno, jutro spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 20:37, sebek napisał:

Rok temu o tej porze też było dużo śniegu. A później przyszły święta i każdy wie jak było.. niektórzy nie przetrwali. Oby w tym roku sytuacja się nie powtórzyła 😬

Spokojnie, takiej ilości jak teraz to nawet ciepły deszcze nie spłucze w całości.

Zresztą z ciekawości przejrzałem sobie historię kamerek ze Szp.Młyna z ubiegłego roku (z Karpacza chyba nie ma dostępnej) - i owszem, odwilż była, ale trasy naśnieżane przetrwały.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Spokojnie, takiej ilości jak teraz to nawet ciepły deszcze nie spłucze w całości.

Zresztą z ciekawości przejrzałem sobie historię kamerek ze Szp.Młyna z ubiegłego roku (z Karpacza chyba nie ma dostępnej) - i owszem, odwilż była, ale trasy naśnieżane przetrwały.

Też ostrzegam, że teraz jest super, ale nie pamiętam białych Świąt Bożego Narodzenia, więc - tradycyjnie - zgodnie z logiką na święta potężna odwilż!
Niemniej rozumiem, że <start sezonu> to nie tylko odpalenie armat i wyciągów, to także rekrutacja ludzi i parę innych trudnych czynności do wykonania.

Ale szkoda, bo jak na te warunki, to jest BRYNDZA: ruszyło bądź rusza bardzo mało stacji:

Siglany,

BSA,

UFO,

Master,

Zieleniec,

Tylicz-Ski,

Kasina,

Słotwiny Arena

i... to chyba wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ale szkoda, bo jak na te warunki, to jest BRYNDZA: ruszyło bądź rusza bardzo mało stacji:

Siglany,

BSA,

UFO,

Master,

Zieleniec,

Tylicz-Ski,

Kasina,

Słotwiny Arena

i... to chyba wszystko...

Od najbliższego weekendu będzie trochę więcej.

Trzymam kciuki za dobrą stabilną zimę, bez długotrwałych ociepleń i halnych. ❄️⛷️

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, christof napisał:

image.png.69dd41d19143d5ba977aac903001b5ed.png

 

Cos z E-skipassem sie popstrykali? Czytalem ze kazdy karnet trzeba kupic osobno (doliczyc koszt plastiku) wiec moze o to chodzi. (nie wiem czy przypadkiem na Eskipass nie doliczali kosztow wysylki do kazdego :) to by dopiero byla promocja

Na razie myślę że niema sensu wybierać się na Pilsko. Na stronie piszą że jest od 10cm do 45cm śniegu. Bardzo mało będą wystawać kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawelb91 napisał:

Od najbliższego weekendu będzie trochę więcej.

Trzymam kciuki za dobrą stabilną zimę, bez długotrwałych ociepleń i halnych. ❄️⛷️

Normalne odwilże (charakterystyczne dla naszego klimatu, nawet razem z halnym, po którym następują opady śniegu) na przemian z mrozami stabilizują pokrywę. Normalne, a nie +15 w styczniu, jak było rok temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś najlepsza stacja w Wiśle (zarządzania przez pasjonata p. Witka) wygląda, że nie przygotowuje się do otwarcia szybko. Nie widać armat, nie widać przygotowań. Ktoś wie, co tam się dzieje na Stożku??? Może to tylko nie ten termin??? A może źle patrzę na tę kamerę???

image.thumb.png.b508d440e7b32294c8949a24becedd7a.png

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Normalne odwilże (charakterystyczne dla naszego klimatu, nawet razem z halnym, po którym następują opady śniegu) na przemian z mrozami stabilizują pokrywę. Normalne, a nie +15 w styczniu, jak było rok temu!

Tak, co innego odwilż +10 st. która trwa 2-3 dni a co innego jak trwa 3-4 tygodnie jak to było w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...