Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powtórzę :

Ekipa ochrony Prezydenta (z wielkiej liter, to urząd, niezależnie od mojej opinii) zachowała się wobec Merry mega fajnie :) 

Gdzieś tam przeciąłem się ze szkoleniem narciarskim SOP i trochę śmiesznie to wyglądało :) ale kilka osób ogarania temat i tak być powinno.  Jestem daleki od limuzyn, jazdy na petardzie na bombach ale ochrona - im bardziej dyskretna tym lepiej, byle skuteczna. I nie ważne kto tam na stołku siedzi. A swoją zdjęcie gdzie dziubki skrzyżowane to tak słabo :) ale może jakiś kolejny cień ... :)

M.

Edytowane przez Marxx74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranna Nowa osada.

IMG_20231212_082012.thumb.jpg.571e56e0294c2b5f16110703578b9cce.jpg

IMG_20231212_083148.thumb.jpg.b319b590f51375d42a8441011debd07a.jpg

Ludzi prawie brak, jazda na bieżąco. Pogoda niestety średnia - miejscami padał drobny deszczyk. A warunki śniegowe? 

Dobre chociaż bez szału, równo, śnieg ciężki zbity, dla twardych nart dało się fajnie pojeździć do ok 9:30. Po tej godzinie cukier, pierwsze odsypy, także nastąpiła powolna ewakuacja :)

Pozdro

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pawelb91 napisał:

I niby w sobotę ma ruszyć główna trasa na Jaworzynie Krynickiej? 🤣
Powodzenia!

image.thumb.png.753923a0ca1cf5b1cd331ca2d2c33b85.png

Mnie zastanawia coś innego:
- Czemu, do k... n..., tam gdzie mamy najlepsze góry (Kasprowy, Pilsko, COS, Jaworzyna) mamy zarządzanie państwowe (poza Pilskiem) i w ślad za tym słabe naśnieżanie (lub brak) i ciągłe zawirowania w zarządzaniu, bo pisząc, że złe zarządzanie skrzywdziłbym tych zarządców, którzy okresowo potrafili tam naprawdę super warunki stworzyć. Ale nie ma stabilizacji. I wszędzie, gdzie wysoko, są jakieś absurdalne ograniczenia (Kasprowy - przepustowość, dojazd, parkingi, Pilsko - wąsko, brak naśnieżania u góry, COS - brak dojazdu na dół, wyłączona Kaskada, Jaworzyna - co rok coś nowego).

Więc jest tak, że w zeszłym sezonie przy kryzysie pogodowym (styczeń)  jeździliśmy na Siglanach i na Klepkach, ale na Pilsku, COS-ie, itp. - nie. To KOMPLETNY ABSURD.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mnie zastanawia coś innego:
- Czemu, do k... n..., tam gdzie mamy najlepsze góry (Kasprowy, Pilsko, COS, Jaworzyna) mamy zarządzanie państwowe (poza Pilskiem) i w ślad za tym słabe naśnieżanie (lub brak) i ciągłe zawirowania w zarządzaniu, bo pisząc, że złe zarządzanie skrzywdziłbym tych zarządców, którzy okresowo potrafili tam naprawdę super warunki stworzyć. Ale nie ma stabilizacji. I wszędzie, gdzie wysoko, są jakieś absurdalne ograniczenia (Kasprowy - przepustowość, dojazd, parkingi, Pilsko - wąsko, brak naśnieżania u góry, COS - brak dojazdu na dół, wyłączona Kaskada, Jaworzyna - co rok coś nowego).

Więc jest tak, że w zeszłym sezonie przy kryzysie pogodowym (styczeń)  jeździliśmy na Siglanach i na Klepkach, ale na Pilsku, COS-ie, itp. - nie. To KOMPLETNY ABSURD.

A nie dodałeś jeszcze Karkonoszy - tam to dopiero jest zmarnowany potencjał. Dwie w miarę wysokie góry, a prawie nigdy nic nie działa. Na mapkach wyrysowane nartostrady typu FIS, Liczyrzepa, Złotówka (prawie nigdy nieczynne), działa płaski Puchatek, krzywa Śnieżynka, płaskie trasy u podnóża Kopy. Sporadycznie nierówna Lollobrygida.

To jest rzeczywiście ogólna zasada w Polsce - inwestuje się w wypasione kanapy na pagórkach, wycina się mnóstwo lasów pod coraz to nowsze (np. Nosal), a nie potrafi się zagospodarować wysokich gór.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, koliber napisał:

To jest rzeczywiście ogólna zasada w Polsce - inwestuje się w wypasione kanapy na pagórkach, wycina się mnóstwo lasów pod coraz to nowsze (np. Nosal), a nie potrafi się zagospodarować wysokich gór.

To właśnie chciałem przekazać. Ująłeś to lepiej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, gabrik napisał:

Słabo, bo na przełom roku się tam wybieram i okaże się, że zostanie mi Master...

Na Masterze pojechałem rok temu i teraz niedawno ponownie na inaugurację. Nie znałem, obawiałem się o narty, tymczasem mogłem śmiało jechać w nowych. Trasa jak na przed zimą i w ogóle na ever - pełna perfekcja.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że oba Tylicze nie działają już na wspólnym karnecie jest słabe. Miało to sens, przeskok z jednego ośrodka do drugiego to chwila. Oddzielnie każdy z tych ośrodków to trochę nudy na cały dzień, a mam dość daleko żeby jechać tylko na cztery godziny. Jeszcze dwa, trzy sezony temu robiłem Krynicę czy Tylicz w 1h30 - 40m. Tegoroczny pierwszy wyjazd wyszedł mi bite 2h w procesji miłośników opon całorocznych i ekodrajvingu, czyli tyle samo ile jadę do Białki, a kilometrowo do Białki mam znacznie dalej (130km vs 90km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wolcjusz napisał:

To że oba Tylicze nie działają już na wspólnym karnecie jest słabe. Miało to sens, przeskok z jednego ośrodka do drugiego to chwila. Oddzielnie każdy z tych ośrodków to trochę nudy na cały dzień, a mam dość daleko żeby jechać tylko na cztery godziny. Jeszcze dwa, trzy sezony temu robiłem Krynicę czy Tylicz w 1h30 - 40m. Tegoroczny pierwszy wyjazd wyszedł mi bite 2h w procesji miłośników opon całorocznych i ekodrajvingu, czyli tyle samo ile jadę do Białki, a kilometrowo do Białki mam znacznie dalej (130km vs 90km).

A ja marzę o drodze expresowej łączącej Krynice z Tarnowem i dalej z okolicą Kielc. Niestety, dzięki milionerom z Sącza pewnie szybko się jej nie doczekamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...