Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, christof napisał:

Czarne Heady

Widziałem Cię, i Ty nas na 100% też. Staliśmy pod orczykiem, Ty już niestety zjeżdżałeś. Dobrze jeździsz, bo jak my jeździliśmy orczykiem, Ty zjeżdżałeś na trasie 5. Head pamiętam, bo to starszy model. My po przyjeździe tak trochę niezorganizowani byliśmy. Część poleciała do toalety, potem druga tura, następnie znowuż następna grupa pojechała do knajpy jak my czekaliśmy na nich pod orczykiem. Nart Twoje charakterystyczne, czarno-białe, chyba jakiś napis markerem był, albo naklejka. Faktycznie granatowe wdzianko. Jesteś młody i chyba masz brodę. Ale to tylko takie przebłyski. Tutaj nie mam pewności. Szczupły i ok. 185-190 wzrostu. Jeździć umiesz. Stanąłeś na chwilkę obok nas i pojechałeś na dół, ale na narty zwróciłem uwagę.

pozdro

  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marekbtl napisał:

Widziałem Cię, i Ty nas na 100% też. Staliśmy pod orczykiem, Ty już niestety zjeżdżałeś. Dobrze jeździsz, bo jak my jeździliśmy orczykiem, Ty zjeżdżałeś na trasie 5. Head pamiętam, bo to starszy model. My po przyjeździe tak trochę niezorganizowani byliśmy. Część poleciała do toalety, potem druga tura, następnie znowuż następna grupa pojechała do knajpy jak my czekaliśmy na nich pod orczykiem. Nart Twoje charakterystyczne, czarno-białe, chyba jakiś napis markerem był, albo naklejka. Faktycznie granatowe wdzianko. Jesteś młody i chyba masz brodę. Ale to tylko takie przebłyski. Tutaj nie mam pewności. Szczupły i ok. 185-190 wzrostu. Jeździć umiesz. Stanąłeś na chwilkę obok nas i pojechałeś na dół, ale na narty zwróciłem uwagę.

pozdro

Pamiętasz jaki miał rozmiar skorupy buta? ...na następny raz jakbyśmy "pamieniać" sie chcieli.. :)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłodzenie 6-8 marca "anulowane" i przesunięte na 12-14 marca. Niby nawet większe, ale o ile będzie, to tak naprawdę oznacza tworzenie pokrywy śnieżnej prawie od nowa - coś jak pierwszy opad śniegu w listopadzie, bo do tego czasu prawie nic już nie zostanie. Na zdjęciu Czarna Góra.

czarnagora.jpg

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Widziałem Cię, i Ty nas na 100% też. Staliśmy pod orczykiem, Ty już niestety zjeżdżałeś. Dobrze jeździsz, bo jak my jeździliśmy orczykiem, Ty zjeżdżałeś na trasie 5. Head pamiętam, bo to starszy model. My po przyjeździe tak trochę niezorganizowani byliśmy. Część poleciała do toalety, potem druga tura, następnie znowuż następna grupa pojechała do knajpy jak my czekaliśmy na nich pod orczykiem. Nart Twoje charakterystyczne, czarno-białe, chyba jakiś napis markerem był, albo naklejka. Faktycznie granatowe wdzianko. Jesteś młody i chyba masz brodę. Ale to tylko takie przebłyski. Tutaj nie mam pewności. Szczupły i ok. 185-190 wzrostu. Jeździć umiesz. Stanąłeś na chwilkę obok nas i pojechałeś na dół, ale na narty zwróciłem uwagę.

pozdro

Marek jak Chris to przeczyta to spadnie z krzesła🤣 ale trafiłeś:)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RTS napisał:

Czarna Góra.

 

Została już tylko trasa D.

Warun od rana twardy dla miłośników szybkości, ja czekam aż stok puści, mniam, mniam. 

 

Serdecznie pozdrawiam.

20240304_085745.jpg

20240304_084615.jpg

20240304_085759.jpg

20240304_090033.jpg

20240304_091003.jpg

20240304_091015.jpg

20240304_091604.jpg

Na tym ostatnim zdjęciu z D piękny warun🙂  Na ich stronie dalej w prognozach od środy przymrozki, jako niepoprawny narciarski optymista trzymam kciuki żeby dotrwali i w czwartek wpadam😉

 

Screenshot_2024-03-04-09-10-14-379_com.android.chrome.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Marek jak Chris to przeczyta to spadnie z krzesła🤣 ale trafiłeś:)

Byliśmy po imprezie, ja kumałem bazę nieco bardziej ;).  Chris jakby się przypucował, że będzie, to bym go od razu namierzył. No z 15 osób było na stoku, więc obojętnie kogo by zapytał, to 50% szans że jeden z nas.

pozdro

ps. Ale z opisem to dobrze trafiłem??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekbtl napisał:

Widziałem Cię, i Ty nas na 100% też. Staliśmy pod orczykiem, Ty już niestety zjeżdżałeś. Dobrze jeździsz, bo jak my jeździliśmy orczykiem, Ty zjeżdżałeś na trasie 5. Head pamiętam, bo to starszy model. My po przyjeździe tak trochę niezorganizowani byliśmy. Część poleciała do toalety, potem druga tura, następnie znowuż następna grupa pojechała do knajpy jak my czekaliśmy na nich pod orczykiem. Nart Twoje charakterystyczne, czarno-białe, chyba jakiś napis markerem był, albo naklejka. Faktycznie granatowe wdzianko. Jesteś młody i chyba masz brodę. Ale to tylko takie przebłyski. Tutaj nie mam pewności. Szczupły i ok. 185-190 wzrostu. Jeździć umiesz. Stanąłeś na chwilkę obok nas i pojechałeś na dół, ale na narty zwróciłem uwagę.

pozdro

No powiem Ci ze Herkules Poirot bylby pod wrazeniem :) Narty to starszy model jeszcze zanim slalomki Heada staly sie biale, broda jest a co do wieku to juz nie taki mlody ale dzieki:) i za mile slowa o jezdzie tez.  Faktycznie skoro zjezdzalem to juz konczyl mi sie karnet i nie patrzylem juz na wyciag. Szkoda bo w innym porzypadku tez bym Was napewno ropoznal. Ale napewno jeszcze bedzie okazja! 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, christof napisał:

No powiem Ci ze Herkules Poirot bylby pod wrazeniem :) Narty to starszy model jeszcze zanim slalomki Heada staly sie biale, broda jest a co do wieku to juz nie taki mlody ale dzieki:) i za mile slowa o jezdzie tez.  Faktycznie skoro zjezdzalem to juz konczyl mi sie karnet i nie patrzylem juz na wyciag. Szkoda bo w innym porzypadku tez bym Was napewno ropoznal. Ale napewno jeszcze bedzie okazja! 

A na nartach z tyłu jest taki żółty trójkąt na grafice? Wyglądałeś na nie więcej 30+ albo 40-. Ale wiesz w kombozonie to trudno ocenić.

pozdro

ps. w przyszłym sezonie częściej Pilsko będziemy odwiedzać. Po przerwie jeździliśmy na 6-tce. Nikt tam przez cały dzień nie jeździł. Był sztruks, ale miękko. Adaś się napalił i tak przycisnął, że poszedł jak długi, bo mu się narty zaryły, jechał pierwszy :). Najlepsza 5A z korzeniem na środku, trzeba było uważać. Jak wyjechaliśmy - to taka konsternacja, bo dół 5-ki tak nieciekawie wyglądał, kropiło. Ale generalnie było super. Krótkie te trasy. Ale dobra i mucha jak wpadnie do brzucha. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Padają ostatnie stacje:

- Soszów

- Klepki

- Korbielów

od dziś nieczynne...

To koniec zimy (sezonu) poza stacjami wysokogórskimi (Alpy, wysoko w Tatrach: Kasprowy, Rohace, Łomnica, Pleso, Chopok). Ktoś tam inny coś jeszcze jeździ, ale to ostatki i to ostatki na siłę.

 

W Sudetach jakoś jeszcze przędą CG, Zieleniec, Karpacze oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, christof napisał:

No powiem Ci ze Herkules Poirot bylby pod wrazeniem :) Narty to starszy model jeszcze zanim slalomki Heada staly sie biale, broda jest a co do wieku to juz nie taki mlody ale dzieki:) i za mile slowa o jezdzie tez.  Faktycznie skoro zjezdzalem to juz konczyl mi sie karnet i nie patrzylem juz na wyciag. Szkoda bo w innym porzypadku tez bym Was napewno ropoznal. Ale napewno jeszcze bedzie okazja! 

Ja to mam opanowane. Bo sporo jeżdżę sam na narty, ale nigdy na kanapie. Orczyk też może być. Jest kontrolny zjazd, wybieram dobrze jeżdżąca "ofiarę". Gdyby nie fakt, że byliśmy w grupie, już bylibyśmy kolegami :).

pozdro i do następnego.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Padają ostatnie stacje:

- Soszów

- Klepki

- Korbielów

od dziś nieczynne...

To koniec zimy (sezonu) poza stacjami wysokogórskimi (Alpy, wysoko w Tatrach: Kasprowy, Rohace, Łomnica, Pleso, Chopok). Ktoś tam inny coś jeszcze jeździ, ale to ostatki i to ostatki na siłę.

 

A ja tam widzę że na klepkach jeszcze jeżdżą, nie wspominając o Siglanach

IMG_3940.png

IMG_3942.png

IMG_3943.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to miło być influencerem [norweskie prognozy pogody]. CG takie coś popełniła na swojej stronie głównej:

 

W Czarna Góra Resort trzymamy kciuki za zimę, a ostatnie prognozy meteorologiczne przynoszą nam wiadomości, które wprawiają nas w radosny, pełen nadziei nastrój. Ochłodzenie jest już tuż za rogiem, od środy lub czwartku możemy spodziewać się ujemnych temperatur w nocy, a w kolejnych dniach również w ciągu dnia. I to nie byle jakie mrozy! Norwescy synoptycy mówią o nawet 10 stopniach na minusie! Kolejne dni przyniosą ze sobą również obietnicę drobnych opadów śniegu. To wszystko sprawia, że mamy nadzieję na przedłużenie sezonu zimowego!

 

Gdy tylko termometry pokażą ujemne wartości w nocy, nasza ekipa będzie gotowa do działania. Odpalimy armatki, by odświeżyć i wzmocnić warstwę śniegu na stokach i zadbać o to, aby zima została na Czarnej Górze jak najdłużej.

Aktualnie, na naszym terenie czynna jest trasa D przy kolei Żmija. Łatwo do niej dojechać korzystając z wyciągu Jędruś, a dla wygody polecamy skorzystanie z parkingu niedaleko Karczmy Czarna Góra. To najlepsze miejsce, by być jak najbliżej stoku i szybko rozpocząć swoją narciarską przygodę.

Niech więc nikt nie chowa jeszcze nart do piwnic! Zima wróci, a my będziemy gotowi, byście mogli cieszyć się śnieżnym szaleństwem na większej liczbie tras. Wierzymy, że nadchodzące ochłodzenie będzie sprzymierzeńcem narciarzy i snowboardzistów, dając nam możliwość przedłużenia tego sezonu.

Do zobaczenia na białych stokach Czarna Góra Resort! Trzymamy razem kciuki za zimę i fantastyczne warunki narciarskie!

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach padła ostatecznie Dolni Morava (nawet górny talerzyk).

Czynne są stacje w Karkonoszach (Spindleruv Mlyn, Cerna Hora-Pec) - tam sporo tras. Poza tym Jested k.Liberca (1 trasa), Ricky w Górach Orlickich (trasa czerwona i czarna) i parę mniejszych ośrodków.

W Słowacji prawie cały Chopok, Łomnica, Strbske Pleso, Rohace, Martinske Hole i górny odcinek Kubinskiej Holi.

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Ja w przyszłym tyg. kończę (chyba) sezon w PL. W sobotę w zależności od pogody, Kasprowy albo Białka. Śniegu sporo zostało, tylko ośrodki nie funkcjonują ;). Nachapali się przez ferie czy jak?

Skalanka Zwardoń - tutaj warunki słabe, im się nie dziwię że zamknęli. Naklejka brzmi "Z nami nuda się nie uda - Pingwin" ;). Nie widziałem żeby ktoś tam się nudził - fakt. Ja się nie nudziłem, bo se wziąłem elektryka w góry bez baterii :), to jest hardcore, po co tracić czas długie tripy, wystarczy sobie zabrać ciężki rower. 30 km wystarczyło, a oddychałem rękawami.

IMG_3564.thumb.jpg.fa211792d05a09bb24edeb0624a4b5c0.jpg

Zwardoń Ski zamknęli, a warun znośny - do przyjęcia. TO  brązowe w środku jest przejezdne, da się przeskoczyć, albo na jednej objechać.

IMG_3559.thumb.jpg.6e620ef758c46edaf99cc813e8fe0f5d.jpg

Pilsko zamknęli, a śniegu po kokardę. @christof ten gość w pięknych Kastlach to właśnie ja, w samym środeczku, no jak mogłeś takiej gwiazdy nie zauważyć. To się w głowie nie mieści. Może dlatego, bo miałem najkrótsze narty? Tylko 175cm.

IMG_20240302_124641.jpg.8dbf7a124ef7c1d8390a2c7bce12c8af.thumb.jpeg.372689998c4e1d83e9201effc107ae5a.jpeg

18-22.03 Madonna pozostaje, chociaż prognozy nie są optymistyczne, bo mogą mieć zbyt dużo śniegu, ale jakoś to zniese.

IMG_3568.thumb.PNG.9842a32921550c15a2d264451aabe967.PNG

  • Like 11
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, moruniek napisał:

Panowie @marekbtl @Lexi @christof jest takie urządzenie, nazywa się telefon. Jakbyście chcieli się złapać na nartach, to można zawsze wymienić się wcześniej numerami telefonów. Znam Wasze numery, Wy mój też, jakoś nie wydzwaniamy do siebie w środku nocy 😉.  

Krzychu ja z Krakowa jestem - mam automat wrzutowy na monety.. ciężki jest..

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, moruniek napisał:

Panowie @marekbtl @Lexi @christof jest takie urządzenie, nazywa się telefon. Jakbyście chcieli się złapać na nartach, to można zawsze wymienić się wcześniej numerami telefonów. Znam Wasze numery, Wy mój też, jakoś nie wydzwaniamy do siebie w środku nocy 😉.  

Krzysiu, Maras na mój numer, non stop mnie nagabuje na jakieś narty, mówię Ci nie ma kiedy odpocząć, nie wspominając już o pracy😉.

pozdro

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...