Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2026/2027


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, pinky_ok napisał:

O ile generalnie nowe wyciągi są ok, to ta idea na narty w środku gondoli jest jednak krokiem w tył.
Ale niestety mam wrażenie, że większość nowych inwestycji jest tak robiona.

wydaje mi się że w ten sposób przy wsiadaniu i wysiadaniu robi się mniejsze zamieszanie, nowoczesne gondole mają w podłodze otwory na wsadzenie nart

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pinky_ok napisał:

O ile generalnie nowe wyciągi są ok, to ta idea na narty w środku gondoli jest jednak krokiem w tył.
Ale niestety mam wrażenie, że większość nowych inwestycji jest tak robiona.

To chodzi o prostą rzecz: szybkość wchodzenia. Od lat narzekam na zwalnianie gondoli na Halę Skrzyczeńską, jednakże pracownicy mi kiedyś tłumaczyli, że... jak puszczają normalnie, to ludzie nie potrafią wejść. Zasadniczo dzieci mamy dziś ubezwłasnowolnione i "niepełnosprawne", więc tata próbuje włożyć do sakwy narty Zosi, potem Krzysia, potem swoje, w dodatku się nie mieszczą (wąskie sakwy), a gondola już dawno odjechała.

Jechałem w tym sezonie takimi gondolami typ "w środku" w Obertauern i w Folgarii. Faktycznie załadunek szedł bez problemu, wyładunek też, warto jednakże apelować, aby ludzie te narty lekko otrzepali przed wejściem. W środku są takie dziury na te gondole i bariery.

Na Kronplatzu już lata temu zrobili takie gondolo-wagoniki: bardzo duże. Do wagonika na Kasprowy też się wchodzi z całym sprzętem.

Nie rozstrzygam, ale tendencja dziś jest jasna: idzie to w tym właśnie kierunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Do wagonika na Kasprowy też się wchodzi z całym sprzętem.

przedwojenne wagony na Kasprowy miały z przodu koszyk do przewożenia nart.

Obecnie we wszystkich kabinach poruszających się wahadłowo sprzęt bierze się do środka

Najnowsza gondola na Mały Matterhorn jest w ruchu ciągłym ale na stacji zatrzymuje się całkowicie na 2 minuty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2026 o 18:55, Narciarz ze Śląska napisał:

To chodzi o prostą rzecz: szybkość wchodzenia. Od lat narzekam na zwalnianie gondoli na Halę Skrzyczeńską, jednakże pracownicy mi kiedyś tłumaczyli, że... jak puszczają normalnie, to ludzie nie potrafią wejść. Zasadniczo dzieci mamy dziś ubezwłasnowolnione i "niepełnosprawne", więc tata próbuje włożyć do sakwy narty Zosi, potem Krzysia, potem swoje, w dodatku się nie mieszczą (wąskie sakwy), a gondola już dawno odjechała.

Jechałem w tym sezonie takimi gondolami typ "w środku" w Obertauern i w Folgarii. Faktycznie załadunek szedł bez problemu, wyładunek też, warto jednakże apelować, aby ludzie te narty lekko otrzepali przed wejściem. W środku są takie dziury na te gondole i bariery.

Na Kronplatzu już lata temu zrobili takie gondolo-wagoniki: bardzo duże. Do wagonika na Kasprowy też się wchodzi z całym sprzętem.

Nie rozstrzygam, ale tendencja dziś jest jasna: idzie to w tym właśnie kierunku.

To, że ludzie nie potrafią wsiadać i wysiadać, to jedna, ale...
Jest drugie dno, o którym się u nas nie mówi. A mianowicie, ze względu na koszty, brak miejsca, perony np. kolei na Halę są najkrótsze z możliwych, a co za tym idzie osoby wsiadające i wysiadające maja mało czasu. 
Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jest peron gondoli w Soelden, gdzie do wsiadania mamy kilka wagoników na raz, jadących prostopadle do kierunku kolejki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

To się nazywa marketing: nowoczesny talerzyk ! 🙂

 

Wydaje mi się, że na takiej górce talerzyk jest OK. Szczęśliwicka kolej linowa miała dokładnie 228 m długości (i 44 m różnicy poziomów, całkiem nieźle jak na tę długość). To absurd. Powstanie talerzyk pewnie coś a la Bytom, albo Telegraf (tam też rozebrano krzesło, nawet nowocześniejsze). Nadto do nauki (a to stok do nauki) talerzyk ma większą wartość szkoleniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...