Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Hextor napisał:

Na Długiej Polanie? Tam gdzie była katwica czy w innym miejscu? Jeżeli w tym samym to przecież tam jest z 90m przewyższenia. Bez sensu totalnie. Lepiej było by postawić w Koninkach albo Lubomierzu. Tam jest ponad 200m różnicy. 

Klepki też mają 90 metrów i prosperują każdy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2025 o 12:35, Góral spod Skrzycznego napisał:

COS Skrzyczne

Nie widzę jakiś spektakularnych inwestycji narciarskich, natomiast z niespotykaną dotąd starannością przygotowują trasy narciarskie do nadchodzącego sezonu 25/26. 
Wydaje się nawet, że będzie próba uruchomienia nieczynnej od lat czerwonej Kaskady w górnej części:

Byłem w Szczyrku 2 tygodnie temu, Bieńkula też pięknie wykoszona, wydaje się jakby wszystko było gotowe do uruchomienia, a nie nieczynne od lat. Ale jestem pewien, że z trudniejszych tras można liczyć w Szczyrku najwyżej na Golgotę i FIS do Dolin, chyba że będzie zima stulecia :)

Edytowane przez kokoSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hextor napisał:

Na Długiej Polanie? Tam gdzie była katwica czy w innym miejscu? Jeżeli w tym samym to przecież tam jest z 90m przewyższenia. Bez sensu totalnie. Lepiej było by postawić w Koninkach albo Lubomierzu. Tam jest ponad 200m różnicy. 

Chyba w tym samym. Szukałem jakiś czas temu wieści o Białce (o planowanym połączenie z Litwinką) i nie znalazłem, za to trafiłem właśnie na tą informację. Chyba w tym samym śladzie - tak jest najprościej, bo jest to traktowane jako "modernizacja", a nie nowa inwestycja. Zresztą tam i tak nie ma opcji wydłużenia kanapy, z tego co widzę na mapie.

A stok wygląda fajnie - oświetlony, dwie trasy... a kanapy miewają i 50m przewyższenia (np. Jaworzyna K. - trasa 7).

Edytowane przez koliber
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Chyba w tym samym. Szukałem jakiś czas temu wieści o Białce (o planowanym połączenie z Litwinką) i nie znalazłem, za to trafiłem właśnie na tą informację. Chyba w tym samym śladzie - tak jest najprościej, bo jest to traktowane jako "modernizacja", a nie nowa inwestycja. Zresztą tam i tak nie ma opcji wydłużenia kanapy, z tego co widzę na mapie.

A stok wygląda fajnie - oświetlony, dwie trasy... a kanapy miewają i 50m przewyższenia (np. Jaworzyna K. - trasa 7).

Białka - Litwinką: na prospekcie ok, w praktyce prawo nieruchomości jest takie, że jak coś leci nad działką/domem, to należy do właściciela nieruchomości. Musieliby kilkadziesiąt domów wywłaszczyć lub załatwić kilkadziesiąt wpisów o służebności. Moim zdaniem niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się coś nie pomyliło z tą pozytywną decyzją, bo teraz widzę, że wyznaczono jedynie nowy termin rozpatrzenia sprawy, ale ani w podanym terminie, ani sporo później, nie widzę kontynuacji - czyli podobnie jak z tą Litwinką, gdzie też wyznaczono termin zajęcia stanowiska już chyba z rok temu i również tego stanowiska wciąż nie ma.

W każdym razie jest mowa o krześle niewyprzęganym na Długiej Polanie (co nie powinno dziwić):

Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie z 1 lipca 2025 r., znak: OO.4220.166.2025.MKa - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie - Portal Gov.pl

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Białka - Litwinką: na prospekcie ok, w praktyce prawo nieruchomości jest takie, że jak coś leci nad działką/domem, to należy do właściciela nieruchomości. Musieliby kilkadziesiąt domów wywłaszczyć lub załatwić kilkadziesiąt wpisów o służebności. Moim zdaniem niewykonalne.

Z tzw. pierwszej ręki słyszałem, że temat bardzo trudny i chwilę potrwa, ale nie jest niewykonalny...  natomiast nie ma to się dziać w wariancie, w jaki widzieliśmy to w publikacjach gazetowych parę lat temu - ten wariant okazał się nierealny.  

Co do Białki, to w sumie chyba, to nie było tutaj linkowane: 

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/tak-powstalo-imperium-braci-dziubasikow-na-podhalu-ich-nowy-pomysl-moze-byc/c9k41py

Edytowane przez Cosworth240
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnów, bardzo fajny mały ośrodek na Dolnym Śląsku, trasa nr 3 Rodzinna od najbliższego sezonu z naśnieżaniem i oświetleniem do jazdy nocnej:

 

‼️ TRASA RODZINNA OŚWIETLONA💡🌠‼️

Mamy dla Was SUPER miłą informację. Od najbliższego sezonu Wasza ulubiona Trasa RODZINNA⛷️🏂🏽👨‍👩‍👧‍👦 będzie już oświetlona i jazda na niej będzie możliwa do godz. 21.00‼️ Podobnie jak Trasy: ALPEJSKA i WIDOKOWA posiada nowoczesne LED'owe oprawy, które zapewniają doskonałą jakość światła i duże natężenie😎

‼️Dodatkowo Trasa RODZINNA została zaopatrzona w instalację naśnieżania❄️❄️❄️ która umożliwi Wam szusowanie na naszej najdłuższej nartostradzie przez cały sezon👍

‼️ Przypominamy również o możliwości zakupu karnetów z rabatem 25% dostępnych tutaj⬇️
https://czarnowski.e-skipass.pl/
ℹ️Akcja trwa do niedzieli 23 listopada‼️

Do zobaczenia wkrótce w Superstacja CZARNÓW-SKI Stacja Narciarska👋

FB_IMG_1763143401263.jpg

FB_IMG_1763143404600.jpg

FB_IMG_1763143407954.jpg

content-trasy-i-wyciagi.webp

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2025 o 11:47, Narciarz ze Śląska napisał:

Inwestycja/deinwestycja:

- W Szczyrkowskim (SMR) powstaje zjeżdżalnia grawitacyjna z budynkiem całkowicie blokującym/zamykającym wjazd na Bieńkulę.

- Czyli nie ma już Bieńkuli!

Z tego, co mi wiadomo, wjazd na Bieńkulę będzie możliwy, a zjeżdżalnia będzie bliżej starego orczyka. Jestem tylko ciekaw, czy zjazd na Bieńkulę będzie możliwy od gondoli czy wyłącznie od góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, leitner napisał:

Z tego, co mi wiadomo, wjazd na Bieńkulę będzie możliwy, a zjeżdżalnia będzie bliżej starego orczyka. Jestem tylko ciekaw, czy zjazd na Bieńkulę będzie możliwy od gondoli czy wyłącznie od góry. 

Nie mam zielonego pojęcia, z jednym zastrzeżeniem: SMR potwierdził, że Bieńkula ma być czynna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Inwestor w Świeradowie najwyraźniej podjął wyzwanie, jakie rzuciła Krynica i postanowił wystartować w konkursie na najkrótszą kolej krzesełkową w Polsce, która parametrami "przebije" zarówno tą na szczycie Jaworzyny, jak i krótszą "Słotwinkę" - będzie mieć bowiem około 350m długości, a gondola 750m (chyba też pierwsze miejsce w kraju, nie licząc transportowych, jak ta we Wrocławiu nad Odrą).

Na Facebook'u jest dostępna szczegółowa mapka:

Facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...