Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Michaś, a gdyby "poświęcić" np. połowę jednej z dwóch narciarskich gór (masywów) czyli Pilsko i Skrzyczne, a resztę zostawić w spokoju? Południowych stoków Małego Skrzycznego, Malinowa i raczej Skrzycznego się nie wykosi. Podobnie z Pilskiem.

Mam podobne zdanie. Mamy 3 góry (mówię o małopolsce i śląskim, bo innych regionów nie znam), które mogłyby zostać zagospodarowane narciarsko: Skrzyczne, Pilsko i Kasprowy. Mogłyby tam powstać ośrodki na miarę odpowiednio Chopoka, Szczyrbskiego i Łomnicy. Resztę górek zostawić w spokoju.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Mamy 3 góry (mówię o małopolsce i śląskim, bo innych regionów nie znam), które mogłyby zostać zagospodarowane narciarsko: Skrzyczne, Pilsko i Kasprowy. Mogłyby tam powstać ośrodki na miarę odpowiednio Chopoka, Szczyrbskiego i Łomnicy. Resztę górek zostawić w spokoju.

Zgadzam się, ale z jedną korektą. Resztę GÓR zostawić w spokoju. Bo co komu przeszkadzają trasy na górkach jak np. Chełm w Myślenicach, Śnieżnica w Kasinie czy Maciejowa w Rabce?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Mamy 3 góry (mówię o małopolsce i śląskim, bo innych regionów nie znam), które mogłyby zostać zagospodarowane narciarsko: Skrzyczne, Pilsko i Kasprowy. Mogłyby tam powstać ośrodki na miarę odpowiednio Chopoka, Szczyrbskiego i Łomnicy. Resztę górek zostawić w spokoju.

Mamy jeszcze Jaworzynę w Krynicy, która też ma jakiś tam potencjał, po części wykorzystany, a po części nie.

W Karkonoszach też teoretycznie dałoby się coś fajnego zrobić. Są wielkie plany i wizualizację wyciągu na Kopę. To zupełnie nie moje rejony, ale Czesi pokazują co w tych okolicach da się coś fajnego zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale z jedną korektą. Resztę GÓR zostawić w spokoju. Bo co komu przeszkadzają trasy na górkach jak np. Chełm w Myślenicach, Śnieżnica w Kasinie czy Maciejowa w Rabce?

Tak, masz rację. Oczywiście te mniejsze ośrodki powinny zostać, mogą nawet delikatnie się rozbudowywać. Chodziło mi o to, żeby np. nie zabudować całych Tatr wyciągami :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Mamy 3 góry (mówię o małopolsce i śląskim, bo innych regionów nie znam), które mogłyby zostać zagospodarowane narciarsko: Skrzyczne, Pilsko i Kasprowy. Mogłyby tam powstać ośrodki na miarę odpowiednio Chopoka, Szczyrbskiego i Łomnicy. Resztę górek zostawić w spokoju.

O ile w zakresie Skrzycznego i Pilska można wypracować sensowny kompromis i jak najbardziej te ośrodki powinny mieć możliwość modernizacji obecnego stanu i ewentualnie ograniczonej rozbudowy, to w przypadku Kasprowego jedyne na co powinno się pozwolić to nowe krzesło na Goryczkowej. Ponadto w przypadku Kasprowego tak naprawdę większym problemem dla przyrody są turyści letni i dlatego zdecydowanie powinno się ograniczyć wwożenie ludzi praktycznie w sam środek polskich Tatr, bo większość z nich gdyby nie kolejka na Kasprowy nigdy by tam nie doszła. Korzystanie z kolejki latem powinno być umożliwione tylko niepełnosprawnym, a pozostałe paniusie i reszta tej dresiarskiej ferajny może dojść szlakiem pieszym, co ich w wystarczająco stopniu zniechęci.

Dobrym przykładem kompromisu była Szklarska Poręba, gdzie środowiska naukowe UWr, przedstawiciele parku narodowego, władze samorządowe i inwestorzy podpisali umowę jeszcze w latach 90, że nie będą prowadzone nowe inwestycje na Szrenicy poza budową krzesła do Świątecznego Kamienia i modernizacją istniejącej infrastruktury, budową łącznika między Puchatkiem, a Śnieżynką. Pozwolono również na dalszą rozbudowę ośrodka w kierunku Góry Przedział i ostatecznie połączenie z Jakuszycami pod warunkiem rezygnacji z prób budowy jakiejkolwiek infrastruktury w rejonie Łabskiego Szczytu. Wszystko było pięknie tylko, że kompromis próbowały naruszyć Sudety Lift chcące budować trasy w rejonie Łabskiego Szczytu, w efekcie czego po wielu latach udało się wybudować jedynie Karkonosz Express i ww. łącznik. Nie widzę tu żadnej winy ekologów, a jedynie głupotę inwestora z Sudety Lift, który sam się przyblokował i teraz co jest w Szklarskiej każdy widzi. Trudno powiedzieć dlaczego tak uparli sie na ten Łabski Szczyt, gdzie pomijając wartości przyrodnicze, nie tylko występuje zagrożenie lawinowe, ale warunki wietrzne są złe dla sprawnego działania wyciągów, podczas gdy Góra Przydział to dawne niemieckie centrum sportów zimowych, ze zdecydowanie lepszymi warunkami wietrznymi i śniegowymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nawet nie wiadomo co z SON miały być wielkie inwestycje już w tym roku a znowu brak jakiś pozwoleń i nie wiadomo czy cokolwiek zaczną w tym roku bo mogliby coś w końcu zacząć robić przez to lato chociaż naśnieżanie w kierunku czyrnej a zwłaszcza na tych ambitniejszych trasach jedynka i bieńkula a nie tylko łatwe bo takie mają tendencje że tylko łatwe trasy dla rodzin z dziećmi. Oczywiście że mi też się marzą inwestycje w Szczyrku i na Pilsku i wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne info z profilu na Facebooku Hotelu Stok:

Wyciągi narciarskie KICZERA

Zakończyliśmy sezon zimowy 2015/2016.

Dziękujemy.

Planujemy otwarcie nowej 4 os kolei linowej.

Już teraz zapraszamy Państwa w przyszłym sezonie zimowym

też nad tym ubolewam...

pozdr.Torres

P.S- na stronie napisali to samo...:smile:

Edytowane przez Torres
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w zakresie Skrzycznego i Pilska można wypracować sensowny kompromis

Widzę, że nie zrozumiałeś :biggrin: Skrzyczne, Pilsko i Kasprowy dajemy narciarzom, bez żadnych kompromisów robimy porządne ośrodki narciarskie, a w zamian nie zabudowujemy innych dużych górek.

Apropos Kasprowego, to można zerknąć na St. Jakob. Jedna gondola, dwie kanapy i orczyk i jak świetnie zorganizona narciarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oprócz Stożka, każda większa SN w Wiśle będzie miała swoją 4-CLF :biggrin:

A gdzie w Wiśle jest jakaś większa stacja narciarska ??? Wszystko co jest to jeden wyciąg i kilka tras na jednym stoku. Najlepsze jest wytyczasnie kilku tras po lewej i prawej stronie wyciagu a potem pisanie ze na stoku gory o dlugisci 1 km jest 5 km tras :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o narysowanie "planu" rozbudowy ośrodka na Kasprowym.Niebieskie linie oznaczają kolejki krzesełkowe, a brązowe to orczyki. Czerwone linie to nowe trasy. Przerywane linie oznaczają warianty lub inwestycje nie do końca konieczne.Kolejki po prawej stronie tak "zaplanowałem", żeby przechodziły prawie cały czas przez obecne przecinki - tak, aby nie trzeba było wycinać dużo lasu.Górna stacja pierwszej kanapy z Kuźnic kończy się za polana Kalatówki (kolejka idzie skrajem polany). Natomiast druga kolejka - z polany Kalatówki na Goryczkową zaczyna się z boku polany tak, aby polana nie została zabetonowana podporami i stacjami.

kasprowy.JPG

kasprowy.JPG.26462189859797d7a01c6e352c3de98f.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kasprowy to ja tam widze kolejke z kuźnic do dolnej stacji goryczkowej gondolowa lub krzesełkowa (osobiście wole krzesełkową nie trzeba ściągać nart ) nowe krzesło w kotle goryczkowym ( 6-os wyprzęgane ) naśnieżanie kocioł gąsienicowy kocioł goryczkowy i nartostrada z goryczkowej do kuźnic i na koniec jakieś sensowne dostanie się do kuźnic z centrum zakopanego i od ronda albo regularne skibusy albo kiedyś planowana kolej terenowa z ronda do kuźnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartostrada z Goryczkowej do Kuźnic jest :) Gorzej z Gąsienicowej...
naśnieżna nartostrada z goryczkowej do kuźnic albo powrót kolejką z dolnej stacji goryczkowej do kuźnic jeśli nie ma naśnieżania tak jak wracamy na dół kolejką z jaworzyny do dolnej stacji w szczyrku lub w korbielowie kolejka z szczawiny na dół do strug a jeśli chodzi o korbielów jeszcze lepiej by było powrót kolejką na dół z miziowej do szczawin wtedy gdy śnieg byłby tylko powyżej miziowej ale kiedy powstanie kolejka z szczawiny na miziowa tego nikt nie wie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tymi wizjami, na szczęście cały teren leży w TPN więc nic takiego nigdy nie powstanie :smile: Obecni właściciele lepiej, żeby skupili się na dobrym przygotowaniu istniejących tras, w tym w szczególności wyratrakowanie górnej części kotłów, zamiast robienia bezsensownych tuneli i szyjek, uniemożliwiających jeżdżenie na górnych ściankach.

Nartostradę macie z Goryczkowej, a z Gąsienicowej fajny skiroute więc po co to zmieniać, każdy wybiera co lubi.

Edytowane przez michaś
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem jeszcze, dlaczego wg mnie priotytetowymi kolejkami są kanapy na Goryczkową. Chodzi o to, żeby narciarze z Kuźnic nie pchali się do gondoli. Gondola powinna być tylko dla turystów pieszych. Na kanapy TYLKO narciarze.

Orczyk na Gąsienicowej powinien być po to, żeby narciarze mogli coś zjeść w Murowańcu, a nie tylko na b. drogim Kasprowym.

Orczyk na Hali Kondratowej to wspomnienie pierwszego orczyka w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe krzesło w kotle goryczkowym ( 6-os wyprzęgane )

Oj, oj, bo będzie rzeźnia na trasie... Obecne dwuosobowe krzesło ma przepustowość tak w sam raz,a i tak na trasie robi się chwilami gęsto.Nie widzę tam możliwości aż takiego poszerzenia trasy,bądź wytyczenia drugiej,żeby stawiać szóstkę. :rolleyes::

Na początek to bym zrobił choć taśmę najazdową,żeby wygodnie się wsiadało na obecne kanapki.Widziałem w Dolomitach takie stare krzesełka z nową taśmą. Jak dla mnie,jeśli przepustowość trasy się nie zwiększy,postawiłbym... dwuosobowe krzesełko wyprzęgane,ale takich to chyba nie robią. :stupid: :wink:

Na Gąsienicowej mamy "4" i przy pełnej frekwencji na trasie jest niestety ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...