Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PKL przedstawiły plany inwestycyjne dotyczące Zakopanego

22 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie Zarządu Polskich Kolei Linowych z przedstawicielami miasta Zakopanego podczas którego zostały zaprezentowane plany inwestycyjne spółki.

Na spotkaniu zorganizowanym w sali obrad Rady Miasta wzięli udział przedstawiciele Polskich Kolei Linowych, Burmistrz i Radni Zakopanego, Starosta i Wicestarosta powiatu tatrzańskiego oraz Wójt gminy Poronin.

Palny, zebrania, dyskusje - całkiem jak UE i ONZ (nt. emigracji) - przykład idzie z Góry

Zacząć działać - tak jak Ruscy w Syrii, a nie - Palny, zebrania, dyskusje (hoteliki, diety itp.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydała by się tez jakaś równoległa kanapa do IV bo tam się robią spore zatory a 6 i 6a jest dla niektórych za trudna- nowy parking pomiędzy Koniówką a Banią

Ma byc nowy parking wraz z droga dojazdową przy dolnych stacjach Jankulakowskiego i Remiaszowa ale jeszcze nie w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palny, zebrania, dyskusje - całkiem jak UE i ONZ (nt. emigracji) - przykład idzie z Góry

Zacząć działać - tak jak Ruscy w Syrii, a nie - Palny, zebrania, dyskusje (hoteliki, diety itp.)

Plany, zebrania, informacje są elementem tzw. nowoczesnego biznesu. Nie sztuka wybudować coś, sztuka na tym zarobić! Takie gry powodują ruchy notowań na giełdzie, (gawiedż wierzy, że stan giełdy odzwierciedla rzeczywisty stan gospodarki i wartości firm, a nie jest czystą spekulacją), no i o to chodzi. Dodatkowo, nawet jak się chce coś wybudować i dostać dofinansowanie, np. tzw. unijne, trzeba przygotować wszelkie papiery. Kto to robił, wie o co chodzi.

Zostawmy te gry. Dla nas ważne czy w ogóle coś wybudują i kiedy. Mam nadzieję że tak. Szkoda tylko że kasa za PLK juz dawno przejedzona a teraz to my będziemy dostarczycielem zarobku dla jakiegoś funduszu spekulacyjnego. No ale jak gajowy zakazał Lasom Państwowym, to zakazał! To się nazywa skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafia mnie jak czytam takie wypowiedzi Dyrektora Parku - bo jak rozumiem osoba, która się wypowiadała pełni właśnie taką funkcję. Nie zna jeszcze koncepcji, ale już jest na nie.

Tymczasem koncepcja jest stara jak świat. O tunelu w kopule Kasprowego mówi się od hohoho. Główną przeszkodą w realizacji tego pomysłu do tej pory była kasa - olbrzymie nakłady, a w zasadzie chodzi o to, aby nie trzeba się było wspinać ze sprzętem do góry, aby przejść z Goryczkowej na Gąsienicową, bo przecież w drugą stronę jest bezproblemowa komunikacja. Ale od strony przyrodniczej, to jeżeli dobrze pamiętam jakąś tam archiwalną wypowiedź Ślusarczyka, albo kogoś z Pracowni (oni byli bardzo aktywni przy modernizacji kolei na Kasprowy), to nawet oni uważali, że akurat tunel wpływu żadnego na przyrodę nie ma.

Można się oczywiście zastanawiać jaki wpływ będzie miał jakiś tam buldożer, wysadzenia, ale tu jest mowa o "ręcznym" drążeniu tego tunelu, właśnie ze względu na troskę o przyrodę.

Ja rozumiem postawę Parku, zgadzam, że Tatr wiele nie mamy i trzeba je chronić, ale na tej zasadzie to turyści chodzący tłumnie po szlakach, czynią nieporównywalnie większe spustoszenie w przyrodzie Tatr niż narciarstwo na stokach Kasprowego. Tymczasem nie spotkałem się z tym, aby park odmówił sprzedaży biletu i wstępu na szlak, bo np. jest na nim zbyt wiele osób.

W przypadku tunelu mam wątpliwość, czy skóra jest warta wyprawki, ale nie mogę ścierpieć jak Dyrektor Parku przed tym jak cokolwiek zobaczy, zanim się nad tym zastanowi, już głosi że rozwiązanie to jest nie do przyjęcia i postawi całą modernizację inwestycji w Kotle Goryczkowym pod znakiem zapytania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze! Trzeba było być idiotą lub bezczelnym, skorumpowanym urzędasem, aby na oczach wszystkich sprzedawać "kurę znoszącą złote jaja".

Jak to mówią "Pożywiom uwidim".

Ja nie jestem do tego nastawiony zbyt optymistycznie, to trochę pachnie "nacjonalizacją".

A co do "jaj" to bójmy się raczej aby te "złote" nie zmieniły się w "kwadratowe".

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/1,75968,19403129,plan-odzyskac-kasprowy-wierch.html?utm_source=agora&utm_medium=nlt&utm_campaign=wyborcza-poranny

Ciekawe w jakim trybie padzik to zrobi...

Pochlastało...

Nie zgadzam się, aby moje pieniądze (bo jestem podatnikiem!) wyrzucać na zakup prywatnej, dobrze prosperującej spółki. Jakie "odzyskanie swojej własności"? Z taką logiką to ja też jestem własnością państwa... Oczywiście, kolejna spółka skarbu państwa to kolejna intratna posada dla czyjegoś szwagra. Ale wtedy spółka przestanie być dochodowa i zaczniemy do niej wszyscy dokładać. A panu, który uważa, że ceny są za wysokie proponuję emigrację do kraju z gospodarką centralnie planowaną (jest niedaleko). Wtedy wszystko jest tanie...!

Zaczyna się od kolejki a potem będzie totalna nacjonalizacja jak w 1947 r. Do komuny już niedaleko. Policja, trybunał, sądy i media, wszystko będzie nasze, polskie, siermiężne. 30 lat żyłem w tym gó...e. Amen

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim?

Jedynie słusznym! :eek:

Mostostal,ostatnio rzadko oglądam wiadomości i zdecydowanie jestem zdrowszy. :)

Co nie oznacza,że mam w d... ostatnie wydarzenia...

Obawiam się tylko,że ciągłe zamieszania woku kolejki,spowoduje ostatecznie zamknięciem tej góry dla narciarzy,jak Gubalowki... :frown::

W najlepszym przypadku,będzie brak inwestycji.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Hondę Civic z 1993r wraz z 4 kompletami kół i wszystkimi zdemontowanymi częściami oryginalnymi, w którą włożyłem ponad 30 tys zł za cenę oszacowania zgodną z Eurotax ( czyli coś koło 1,5 - 2,5 tys zł). Najlepiej osobie której rodzice lub dziadkowie zmieniali nazwisko albo obcokrajowcowi. Cóż, przykład przyszedł do mnie .nowocześnie z góry! Oświeciła mnie czerwona łuna prywatyzacji kolejki na Kasprowy. Nie myślcie sobie że jestem zacofany! Cieszę się bo nowy właściciel z pewnością da zarobić tym którzy zmienią olej, ustawienie fotela. Może nawet tym, którzy usuną rysy na nadwoziu zostawione przez potrącone szykany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...