Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Według "moich" informacji ma stanąć nowa wyprzęgana kanapa w Wierhomli w miejscu obecnej 4-osobowej niewyprzęganej. Chodzą też pogłoski o kanapie w Czarnej Górze (Sudety) i na Jaworzynę w Szczyrku.

Z tego co pamiętam, to te 3 koleje o których pisze JC, to nie te powyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem od miejscowych, że na przyszły sezon ma się pojawić kolej linowa przy hotelu stok w Wiśle Jaworniku, ale słyszałem to już kilka razy, więc nie wiem jak to będzie..

Tak, jest taka koncepcja. Jest wielce prawdopodobne, że stanie tam kanapa Bartholet

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest taka koncepcja. Jest wielce prawdopodobne, że stanie tam kanapa Bartholet

I Kiczera podzieli los Nowej Osady i Złotego Gronia i Czarnego Gronia.

Znikają powoli ostatnie bastiony swobodnej, bezpiecznej jazdy na stoku bez tłumów.

Ale na to raczej nic nie poradzimy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego miejsca, ale jak obok nie ma domów to przecież trasę można poszerzyć.

Tapatalkiem z Lumii

Nie wiem czy tak łatwo jest wyciąć kawał lasu. Jak tam postawią krzesło, np. jakąś 4rkę nawet niewyprzęganą, to by musieli 3-krotnie poszerzyć trasę.

Jeździłem wczoraj w Kasinie, podobnej szerokości trasa, tylko dłuższa, do tego krzesło 4rka. Brak kolejek, a na stoku masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co :smile: stok raczej wąski, dopóki jest tam orczyk, to jakoś się da pojeździć

Podobno wytyczyli trasę niebieską w tym sezonie, a raczej reaktywowali tą, która istniała wiele lat temu. To by tłumaczyło chęć postawienia kanapy (mowa o Wiśle-Jaworniku).

Są ośrodki, w których od wielu lat mówi się o nowej kanapie "w przyszłym sezonie", tylko że ten "przyszły sezon" trwa już od 5 lat. Tak jest np. na Kopie w Karpaczu, Czarnej Górze w Siennej, Zagroniu w Istebnej (druga kanapa), Goryczkowej na Kasprowym, Świniorce w Brennej i wielu innych. Od ponad 5 lat planuje się naśnieżanie niebieskiej trasy z Czantorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wytyczyli trasę niebieską w tym sezonie, a raczej reaktywowali tą, która istniała wiele lat temu. To by tłumaczyło chęć postawienia kanapy (mowa o Wiśle-Jaworniku).

Tak, wytyczyli, ale to taka popierdółka. Byłem tam niedawno. Pół trasy to trawers, potem polana i trawers. Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zasłyszałem od obsługi orczyka doliny III że Słowacy wycofali się z Soliska

A ja w zeszłym roku w ferie byłem zapewniany na milion procent przez tę samą obsługę, że Muller GMD jest oczkiem w głowie prezesa Kotowicza i prędzej da on sobie rękę odciąć niż ten wyciąg zostanie zlikwidowany. To łgarze. Poza tym umówmy się... co obsługa może wiedzieć o planach firmy? To tak jakby windziarz w Mariocie znał plany rozwoju firmy..:stupid:

Jak niby TMR miałby się wycofać z Soliska..? A Czyrna to co..? Przeca to jedno.

Wyciąg w Jaworniku w Wiśle to chodzi o Kiczerę..? Tam jest wyciąg orczykowy ZnPPW (bliźniak Julianów, Pilska i Kopca). W zupełności wystarcza na ten stok. Ktoś pisze o poszerzaniu tej trasy.. Nie da się! Lasy, lasy lasy.... w ryży czuwa. Można by co najwyżej postawić tę kanapę środkiem jak w BT i pookładać podpory materacami ale co to da...? Chociaż, kto wie. Przy obecnym pędzie do kanapowania każdej górki...

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem od miejscowych, że na przyszły sezon ma się pojawić kolej linowa przy hotelu stok w Wiśle Jaworniku, ale słyszałem to już kilka razy, więc nie wiem jak to będzie..

Słyszałem o tym kilka lat temu i nawet tu pisałem.Oprócz kanapy,stok miałby być wydłużony o 200 m.Znaczy się górna stacja byłaby wyżej niż obecna orczyka.Skoro zrobili drugą trasę,to może faktycznie postawią kanapę?

Chodziły też pogłoski o kanapie w Przyłękowie, ale to raczej mało prawdopodobne. Tej "zimy" działali chyba tylko kilka dni.

Rozmawiałem z kimś z budowy,kiedy tam jeszcze trwały prace.Ten ktoś wyglądał na jakiegoś kierownika i od niego usłyszałem,że mają być czteroosobowe kanapy z bublinami.Czy to był "koncert życzeń",czy faktyczne plany,trudno mi ocenić.Obecnie działa tam podwójny orczyk,chyba ten sam,który stoi tam od początku istnienia,tylko dolna stacja jest nieco wyżej - tak mi się wydaje.Kanapa jest w planach,co można przeczytać na ich stronie:

"Na narciarzy czekają trzy trasy o różnym stopniu trudności i różnych długościach (850, 1000 i 1150 metrów). Aktualnie główny wyciąg to podwójny wyciąg orczykowy. Właściciele ośrodka nie kryją, że chcieliby aby już wkrótce w Przyłękowie pojawiła się wygodna kanapa."

Nowością jest taśma:

"Nie lada atrakcją dla najmłodszych jest znajdujące się na stoku przedszkole narciarskie i stok o niewielkim nachyleniu do nauki jazdy. Na stoku do nauki jazdy jest zamontowana taśma firmy Sunkid, która gwarantuje komfort i bezpieczeństwo."

Tutaj ich strona:

jastrzebica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...