Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Brak zmian w planie miejscowym? czy mała ilość wody do naśnieżania? (bo nie ma zbiorników!) to są tak naprawdę duperele - realnie do rozwiązania w rok, dwa lata - jak się chce, bo kapitał się znajdzie jak się zacznie od spraw podstawowych.

Muszę ostudzić troszkę twój optymizm. Rok lub dwa lata to czas budowy. Ale uzyskanie pozwolenia na sensowny zbiornik w takim terenie to są lata działań administracyjnych. I jeśli nikt nie rozpoczął procedury teraz (nie wyłożył kasy na opracowanie projektów i dokumentów), to nie zobaczysz żadnego sensownego zbiornika nawet za 10 lat.

Taki gigant jak Kotelnica stara się o zbiornik od dłuższego czasu, bo jak odpalają swoją infrastrukturę to Białka przestaje płynąć, i jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku ruszy jego budowa. Zapewniam cię, że jakiekolwiek ruchy w tej sprawie poczęto dobre 10 lat temu.

To samo tyczy się innych budowli na terenach które nadają się do uprawniania narciarstwa - lasy, parki krajobrazowe itp.

Procedury trwają i trwają, pochłaniając przy tym nie małe pieniądze.

O Hotele i infrastrukturę Apres-ski bym się nie martwił - będą ludzie będą inwestorzy.

W Szczyrku jest potrzeba wspólnego działania tak jak to zrobiono W Białce wiele lat temu, dzięki temu za 10 - 20 lat, będziemy co roku oglądać nową kolej krzesełkową, tak jak dzisiaj to robi Kotelnica. Tylko jak długo jeszcze?

Ale Szczyrk ma niestety dla siebie potencjał większy,jedyną drogą byłoby dołączenie do klasy Białki i Jaworzyny i tu tylko branżowy inwestor jak TMR czy PKG z górą pieniędzy i wieloletnią strategią mógłby temu podołać i to,gdyby znalazł sposób na dywersantów wewnętrznych i zewnętrznych...

Nie sądzę by góra pieniędzy uratowała Szczyrk tak od zaraz. Lata zaniedbań trzeba nadrobić, pieniądze na pewno pomogą, ale nie przyspieszą działań administracyjnych w sposób legalny. Żeby stworzyć silne lobby, trzeba mieć dobre argumenty. TMR musiałby kupić wszystkie ośrodki w Szczyrku, które w przyszłości mogą zostać połączone, stworzyć palny i projekty. Resztę załatwią pieniądze, polityka i dobrze przemyślany marketing.

Edytowane przez John
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy na najbliższe 2 tygodnie słabe. Może nie być warunków do naśnieżania plus do tego kiepskie tempo naśnieżania. Może zdążą na marzec :( Jeżeli zima się w tym roku nie przedłuży może to być najsłabszy sezon od lat.

Ps. wodę do armatek biorą tylko z rzeki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sądzicie, że w tym sezonie jest jeszcze szansa na dobre warunki i czynne trasy ze Skrzyczeńskiej do Soliska i Czyrnej? Pytanie głównie do Starych wyjadaczy. pzdr

A to pytanie do wróżki albo do starych górali.

PS Kasiu- nie Ciebie miałem na myśli - chyba, że jesteś wstanie udzielić Mu takiej odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Nikt się nie podejmuje wiec ja zaprognozuję, że w tym sezonie nici z dobrych warunków w SON-ie. Biorąc pod uwagę prognozy pogodowe z różnych źródeł, możliwości naśnieżania oraz słabnący zapał do przygotowania tras na krótki czas kończącej się zimy, można założyć, że jest lipa i tak pozostanie... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Nikt się nie podejmuje wiec ja zaprognozuję, że w tym sezonie nici z dobrych warunków w SON-ie. Biorąc pod uwagę prognozy pogodowe z różnych źródeł, możliwości naśnieżania oraz słabnący zapał do przygotowania tras na krótki czas kończącej się zimy, można założyć, że jest lipa i tak pozostanie... Pzdr

Potwierdzam,ale jakieś 5 procent szans na kilkudniowy powrót zimy z dużymi opadami śniegu w marcu jest. Tak 3-7 dni ,nie więcej.Wczoraj zrezygnowałem z wyjazdu do Szczyrku, brałem pod uwagę COS lub SON ,bo jest za ciepło, z dośnieżaniem kiepsko, warunki trudne ...Może za tydzień ,w poniedziałek będzie lepiej bo w niedziele ma trochę sypnąć. Raczej zdecyduje się na COS a nie SON gdzie w tym sezonie nie byłem ani razu .Trochę żałuje bo jak jest pod dostatkiem śniegu można tam fajnie pojeździć. Taki klimat i takie były prognozy. SORRY:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na nartach i Pan z obsługi wyciągu powiedział mi że to już chyba koniec SON-u ....długi za ten sezon to już są w milionach złotych ....niepopłacone zusy pracowników i wypłaty dla udziałowców, za to Pan R. ponoć nie przebywa w firmie bo się boi. Siedzi w piwnicy w swoim domku - i marzy pewnie o żaglówkach.

Jeszcze żeby dodać Wam otuch to żadnego programy akcji w tym roku nie będzie, bo program ten miał ruszyć tylko wtedy jak byłaby dobra zima- a jaka jest każdy widzi

.....szczyrkowianie bierzcie widły i uregulujcie to gówno szczyrkowskie jak należy, jeśli nie to trzeba polać to benzyną i podpalić no i zacząć wszystko od początku .....

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiedzieć trochę żal ludzi co tam pracują, będą się musieli teraz po sądach włoczyć żeby swoje pieniądze odebrać. Co do Pana R. to wątpię, że się boi. Ogłosi upadłość ośrodka, nie wiem jaka to spółka jak z O.o to wejdzie syndyk ogłosi upadłość wystawi wszystko na licytacje i cześć pieśni. Starego złomu nikt nie kupi i du.. blada. Nawet w tej sytuacji nie ma nadziei, że ktoś to kupi bo i po co się szarpać z właścicielami gruntów. I nad SON-em można postawić krzyżyk. To tyle tylułem SON-u.

Wysłane Tapatalkiem

Edytowane przez Pinio46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć były w tym roku dwie oferty po 100mln każda na rozwój ośrodka. Nie zostały przyjęte, szkoda. Dla mnie mogłoby być tak już zawsze, mam kiepski kręgosłup i nie lubię kanap, wolę orczyki. Ale jak upadną to gdzie ja będę śmigał, choć odkryłem nową (starą) trasę na Skrzycznem. No i jest jeszcze Pilsko. Tylko czy Pilsko się nie podda komercjalizacji - kanapy i 5cm lodośniegu (cała Wisła, Istebna, Słowacja doliny)

Zobaczymy za rok, bo w tym to już chyba pomału koniec.

Do zobaczenia na Golgocie, Fis-ie w sobotę zależnie od wiatru:laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda to TRM miałoby co tam robić...-jeśli nadal oczywiście by chciało

wczoraj byłem na nartach i Pan z obsługi wyciągu powiedział mi że to już chyba koniec SON-u ....długi za ten sezon to już są w milionach złotych ....niepopłacone zusy pracowników i wypłaty dla udziałowców, za to Pan R. ponoć nie przebywa w firmie bo się boi. Siedzi w piwnicy w swoim domku - i marzy pewnie o żaglówkach.

Jeszcze żeby dodać Wam otuch to żadnego programy akcji w tym roku nie będzie, bo program ten miał ruszyć tylko wtedy jak byłaby dobra zima- a jaka jest każdy widzi

.....szczyrkowianie bierzcie widły i uregulujcie to gówno szczyrkowskie jak należy, jeśli nie to trzeba polać to benzyną i podpalić no i zacząć wszystko od początku .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć były w tym roku dwie oferty po 100mln każda na rozwój ośrodka. Nie zostały przyjęte, szkoda. Dla mnie mogłoby być tak już zawsze, mam kiepski kręgosłup i nie lubię kanap, wolę orczyki. Ale jak upadną to gdzie ja będę śmigał, choć odkryłem nową (starą) trasę na Skrzycznem. No i jest jeszcze Pilsko. Tylko czy Pilsko się nie podda komercjalizacji - kanapy i 5cm lodośniegu (cała Wisła, Istebna, Słowacja doliny)

Zobaczymy za rok, bo w tym to już chyba pomału koniec.

Do zobaczenia na Golgocie, Fis-ie w sobotę zależnie od wiatru:laughing:

Jezeli jest tak jak tutaj ktos pisal, to na miejscu oferentow spokojnie czekalbym na upadlosc osrodka - po co przeplacac. Wejdzie syndyk, to sie z nim inwestorzy beda dogadywac. To bedzie pewnie nawet latwiejsze niz rozmowy z Panem R. - przyznaje, ze bazuje to przypuszczenie jedynie na tym co o nim pisano na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mogłoby być tak już zawsze, mam kiepski kręgosłup i nie lubię kanap, wolę orczyki.

Ano dla mnie też najlepiej byłoby gdyby tylko powymieniali stare orczyki na nowe i byłoby w porządku. Jak nie mają pieniędzy to byłoby to najlepsze rozwiazanie przecież takie orczyki są chyba kilka razy tańsze niż kanapy a ludzie i tak by jeździli na orczyki bo trasy mają najlepsze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, żeby z tego całego "złomu" pozostał jeden stary łorcyk... ten który zaczyna się na górze Golgoty i kończy na pośrednim. Ma tylko 350m. Niemal od dzidziusia na nim jeździłem. Z krótki na kanapę... ten mógłby zostać.. ;-( Będę po nim płakać. Resztę pal sześć. Mam też wciąż nadzieję, że woj. kons. zabytków w końcu obejmie ochroną starego Mullera na Dolinach. Kwity dawno złożone ale póki co cisza. A powinni .. z urzędu.

Póki co jeszcze stoi.. ;-)

8081710400_1392763311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest tak jak tutaj ktos pisal, to na miejscu oferentow spokojnie czekalbym na upadlosc osrodka - po co przeplacac. Wejdzie syndyk, to sie z nim inwestorzy beda dogadywac. To bedzie pewnie nawet latwiejsze niz rozmowy z Panem R. - przyznaje, ze bazuje to przypuszczenie jedynie na tym co o nim pisano na forum.

jeśli ktos myśli, że rozbuduje tam cos wbrew panu R. to jest duuuuzym optymistą. Nawet po upadku SON-u R. pozostanie włascicielem strategicznych działek. Jedyna szansa, że juz mu sie nie będzie chciało drugi raz walczyć i skorzysta z oferty rentierskiej od nowego własciciela ośrodka.

Cała ta historia pokazuje jak ryzykownym interesem są inwestycje w 'zimę' w PL i okolicy. Coż , Taki klimat... :mad::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...