Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde....2h siedziałem i napisałem o mnie i odpowiedzi na kilka nurtujących Was pytań... i wywaliło.. jakiś "token has expired".. tyle pisania i tekstu.. WQ się na maxa. Wrrr..Jak ochłonę to napiszę...Na razie powiem tylko, że nie jest to takie proste. Ja bym chciał.. ale życie nie pozwala. Wszystko jednak przed nami.. Kto wie...

sax1p.jpg

sax1p.jpg.26d1138d98905106747bec5ef5b65ace.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja wygasła... napisz spokojnie w txt, albo szybsze posty. Pytanie do JC: po jakim czasie wygasa sesja?

Qrde....

Ja sobie z tym radzę w taki sposób, że co parę linijek daję "podgląd posta" co przedłuża sesję od początku.

Albo jak mówił mysiauek, piszę w Wordzie a potem ctrl C i ctrl V.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy całej sympatii,

ale robi się zupełny offtop - mimo wszystko to jednak wątek o SON :)

Może to po prostu dobry momemt żeby powstał osobny wątek "zabytkowy"?

Jeżeli w tym wątku powinno się przez najbliższe lata sporo dziać w sensie inwestycyjnym to chyba nie warto mieszać dwóch różnych systemów walutowych :)

Pomysł Mostostala żeby gdzieś kiedyś powstała mała stacja Vintage-Retro jest super.

Jak wszystko zostanie za kilka lat w takim Szczyrku zmodernizowane to taka mała stacja byłaby niezłą atrakcją - tylko znalezienie inwestora może być trudne.

Może trzeba zacząć od osobnego wątku na forum...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to fototapeta z twojego salonu :rolleyes:: :biggrin: :biggrin:
Nie no z salonu niee.. ale z pulpitu komputera... Nota bene są to orczyki Swoboda (takie same jakich już w Szczyrku nie ma - są jeszcze na Soszowie i w Karlikowie) z Austriackiej miejscowości Oberperfuss/Rangger Köpfl niedaleko Innsbrucka... ;-) A wygląda jak w Szczyrku co nie..? No to jeszcze jedno:

aac21b3282.jpg

aac21b3282.jpg.9a64811ad1208bfee3ea46e8cc00e871.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD oftopu :) Mostostal a co powiesz o tym cudzie techniki

http://www.skiresort.info/ski-resort/kartitschst-oswald/slope-offering/

Wsiadanie samoobsługa, trasa bajka przeważnie sztruks cały dzień, a narciarzy na palcach można policzyć- adres do kamerki pod moim postem ;)

To jest widok z mojej co rocznej kwatery:)

Edytowane przez magelan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem fanem Szczyrku, a nie S. Richtera, ale spoko, mogę robić za jego obrońcę...

Jak by mu chodziło o kasę, to by sprzedał spółkę TMR-owi rok albo nawet dwa lata temu. Zarobił by pewnie wielokrotnie więcej, niż na jej prowadzeniu do końca życia. Teraz nie sprzedał jej dla kasy, tylko dlatego, że była praktycznie w stanie upadłości. Chyba nie masz wątpliwości, że za upadłą spółkę płaci się wielokrotnie mniej niż za działającą i z perspektywami.

Ciągłe zarzuty, że Richter nic nie robił, to oczywista nieprawdą. Zrobił naśnieżanie trasy 2, dużej części trasy 3, 4 i 12 - o ile dobrze pamiętam. Zrobił naśnieżanie trasy orczyków z Czyrnej i zmodernizował naśnieżanie Bieńkuli. Zakupił lance i co bardzo ważne - zwiększył o 50% wydajność pomp. Także poszerzył trasę 2 w miejscu, gdzie była najwęższa. Mało? Też uważam, że mało. Ale jak na niestety biedną spółkę, to tyle ile było można bez jej nadmiernego zadłużania. Zresztą robił to, na co starczało kasy i na co były zezwolenia.

Czego nie robił. Przede wszystkim głupot. Jakich? No to lećmy po przykładach. Nie postawił taśmociągu bez zezwolenia i zabezpieczeń uniemożliwiających powstanie wypadku z udziałem dziecka. Nie wyciął lasu bez zezwolenia i nie musiał potem sadzić drzewek w tym miejscu. Nie postawił bez papierów super wypasionej wyprzęganej kanapy na oślej łączce jako nieruchomego pomnika działania bez zastanowienia (nie chcę, choć aż się prosi, użyć ostrzejszych słów). Nie postawił krzeseł (na co były papiery) przez środek Golgoty na samą górę Wierchu Pośredniego. Nie chcę mi się uzasadniać dlaczego to jest głupota - myślę że to jest oczywiste.

Tak, SON dostał pozwolenie na dwukrotnie większy pobór wody. I Richter o tym mówił. Tylko chyba każdy powinien wiedzieć, wydaje się to oczywiste, że jak woda nie płynie, to tego pozwolenia nie da się przepompować do armatek i zrobić śniegu. Już nie wspomnę, że jak są dodatnie temperatury, to nawet woda nie wystarczy. Czyli wracamy do problemu zbiorników retencyjnych. I problemu władz Szczyrku. Bo bez wykonania przez nie obowiązków gospodarza, nawet TMR nie pomoże.

Naczelny forumowy obrońca S. Richtera. :wink:

Tadek

Przeczytałem wszystko z uwagą i nie zgadzam się albo nie masz racji pisząc o systemie naśnieżania albo on nie działa przykład właśnie zima tegoroczna kiedy wszyscy śnieżyli SON czekał na śnieg naturalny, wniosek szkoda kasy. Teraz w sprawie robót pewnie wiesz że prowadził GAT - od 1994 do 98 roku i zamiast interesować się i coś robić z ośrodkiem zajmował się wykupem najlepszych działek pod wyciągami jako prywatna osoba, po co - żeby w latach 2000 - 2009 stawiać płoty i grodzic trasy i żądać coraz większych pieniędzy od GAT za nieużytki na których notabene nic nie robił poza stawianiem tabliczek teren prywatny. Nie zrobił tych wszystkich rzeczy o których piszesz bo szkoda było pieniędzy inwestować to po pierwsze, po drugie to załatwienie finansowania o którym wspominał jesienią jest bajką w którą nikt nie wieży, bo po ciepłej zimie rozłożyło go na łopatki chociaż nie wiadomo czy te 3 % nie są właśnie jego. Napisałeś że nie postawił kanapy na Golgocie (na co były papiery) szczerze mówiąc myślę że nawet nie zamierzał niczego stawiać, chciał wycisnąć jak najwięcej z SON. Natomiast to co pokazywał było nawet w TV prezentacja o rozbudowie i modernizacji SON to było dla podniesienia medialnego wizerunku oraz niepokryte niczym obiecanki. Napisałeś jeszcze .....że jak woda nie płynie.... ciekawe czy w jak to mówisz papierach też był zapis że jak woda nie płynie to.... itp. Na koniec, a skąd wiesz że spółka upadła, nie słyszałem że ogłosili upadłość, a poza tym przy upadłości są jakieś procedury a w naszym kraju tak szybko się to nie toczy. Nie wiem czy gość zarobił czy nie na tej sprzedaży tak naprawdę uważam że w pierwszej kolejności kierował się chęcią zrobienia dużego zysku przy minimalnych nakładach lub nawet bez nakładów, a w narciarstwie tak się nie uda, jednak zwyciężyła u tego pana opcja Zysk ponad wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD oftopu :) Mostostal a co powiesz o tym cudzie techniki http://www.skiresort.info/ski-resort/kartitschst-oswald/slope-offering/
Cóż.... dwa piękne Leitnerki jeden z 1968r wygląda wizuwalnie na produkt całkiem młody, drugi (z podporami bramowymi) talerzyk także uroczy... z 2007r !!! Może i on powstał w tym miejscu w 2007r ale system dużo starszy...Myślę, że to składak z pozostałości. Same orczyki mają ramy podobne do Swobody z lat 70 ale bębny z "trąbką" wedle najnowszych szyków - Turbo z olejowym lub silikonowym spowalniaczem zwijania.. ;-) Przy okazji... Podpory bramowe Leitnera były w Polsce skopiowane przez Mostostal... ;-) A jakże. Tu licencji żadnej nie było. Są one dość delikatnej budowy, mają charakterystyczne zastrzały. Pierwszą taką podporę wstawiono we wczesnych latach 80, tuż przed stacją przewojową wyciągu "Stary" (Mostostal WN750 z 1966r - na licencji Muller GMD z oryginalnymi podporami kratowymi Mullera) w Suchej Dolinie. Oryginalna brama Mullera została złamana przez orczyk który wbił się wprzęgłem między rolkę a wahacz - spadła lina - akurat wtedy tam byłem jako 13 latek.. ;-)) Pamiętam jak naprędce montowali ją w szczycie sezonu w ferie. Luty '83

Mostostal 750 EliaszĂłwka 2 (Large) opis.jpg

Później powstało kilka Mostostali WN500 i WN750 z "Leitnerowskimi " podporami, m.in. na Soszowie (dziś połowa tego wyciągu to kanapa), Poniwcu, Nowej Osadzie i Karlikowie, który widać poniżej:

1. KarlikĂłw Swoboda.jpg

I dla porównania oryginalny Leitner i jego podpora bramowa:

c5a08e58f2.jpg

;-))

57da826e30475_Mostostal750Eliaszwka2(Large)opis.jpg.969c83c5cff80577837e42572e8c1358.jpg

57da826e36168_1.KarlikwSwoboda.jpg.3d8c94c1fbb5c630da054a88f650a46f.jpg

c5a08e58f2.jpg.54eec4864afd9e3e80ba7e9c6745730e.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z Czyrnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta wąska dróżka między domami to wąskie gardziołko.Jakaś masakra.

Każdy wyciąg,...jaki by nie miał postać, powinien startować z miejsca gdzie obecnie jest duży parking i jakieś boisko.

Dokładnie tam gdzie były składowane słupy i elementy wyciągu na Skrzyczne,skąd zabierał je helikopter do montażu.

W każdym innym przypadku to półśrodki.

====================

Owszem.

Jeśli byłby wyciąg z miejsca o którym myślę,to inny jeszce jeden wyciąg (np.kanapa 4 os. wyprzęgana) z Czyrnej np.na Halę Skrzyczeńską mógłby być

Mam podobne zdanie wyciag z parkingu u Kowalskiego mógłby powstać ale kanapa w miejsce orczyków II i X także powinna być
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie wiem czy już byłoOlimpiada w Szczyrku?:cool:: no i ten tunek do Brenejjak rewolucja to rewolucja: w przypadku realizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku, konkurencje snowboardowe oraz narciarstwa freestyle odbędą się w #Szczyrk !!Dzisiaj opublikowano informację, że część dyscyplin zostanie jednak zaplanowana w Szczyrku - a nie jak wcześniej planowano w Jurgowie:" Nie ukrywamy, że istotne znaczenie miało przejęcie ośrodka SON Czyrna-Solisko przez słowacką firmę Tatry Mountain Resorts i plany inwestycji tutaj w infrastrukturę narciarską na kwotę 30 mln EUR" - podkreśla Tomasz Łajtkroz z komitetu organizacyjnego ZIO Kraków 2022. To właśnie firma TMR jest właścicielem również ośrodka Jasna Chopok na Słowacji - a tam od początku planuje się rozegranie dyscyplin narciarstwa zjazdowego. Zmiana lokalizacji miejsca rozgrywania zawodów narciarstwa freestyle oraz snowboardu na Szczyrk w tej sytuacji wydaje się być wręcz oczywista, tym bardziej że do 2022 cała infrastruktura narciarska w Szczyrku będzie już zmodernizowana - niezależnie od tego czy prawo organizacji ZIO dostanie Kraków czy nie.Baza hotelowa, dojazd oraz warunki terenowe są nieporównywalnie lepsze w Szczyrku niż w Jurgowie - tym bardziej, że przy tej okazji planowane jest połączenie z położoną po drugiej strony góry miejscowością turystyczną Brenna. Już w latach 70-tych planowano połączyć Szczyrk z Brenną tunelem - teraz właśnie te plany mogą się również ziścić. Tunel drogowy o długości 1870 metrów, zapewni dodatkowy dojazd do Szczyrku oraz możliwe będzie wykorzystanie również bazy noclegowej Brennej w przypadku rozgrywania tutaj zawodów. Wstępnie planowane są trzy lokalizacje dyscyplin: strefa pomiędzy Halą Skrzyczeńską a Czyrną (m.in. trasa Bieńkula), tereny Hali Pośredniej (Juliany - gdzie kiedyś już istniał snowpark oraz halfpipe) oraz tereny na Skrzycznem (trasa FIS oraz tzw. ścianka na Kaskadzie). Jako główny obiekt hotelowy zaplanowano kompleks Orle Gniazdo, a miasteczko prasowe zaplanowano w obiekcie Park Hotel Szczyrk (obecnie nieczynny ośrodek wypoczynkowy Włókniarz)."O rozwoju sytuacji będziemy informować

10012422_685552774834473_901887219_n.jpg

10012422_685552774834473_901887219_n.jpg.046efd4d29d46dfd7b26ba06311c88fd.jpg

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tunel byłby niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem, ale wygląda mi to na odpryski po pierwszym kwietnia niestety:(

Tiaaa...PrimaAprilis na bank :applause:

Myślę,że dobrze byłoby takie tunele wykopać w formie trójkąta pomiędzy miejscowościami:Kraków-Zakopane-Szczyrk.

W lecie można by w nich zapasy śniegu przechowywać.:cheerful:

P.S.

Orle Gnaizdo :laughing:

Do 2022 rozleci się w pył i proch.:angel:

Edytowane przez MB
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... - podkreśla Tomasz Łajtkroz z komitetu organizacyjnego ZIO Kraków 2022. To właśnie firma TMR jest właścicielem również ośrodka Jasna Chopok na Słowacji - a tam od początku planuje się rozegranie dyscyplin narciarstwa zjazdowego.

Zmiana lokalizacji miejsca rozgrywania zawodów narciarstwa freestyle oraz snowboardu na Szczyrk w tej sytuacji wydaje się być wręcz oczywista, tym bardziej że do 2022 cała infrastruktura narciarska w Szczyrku będzie już zmodernizowana - niezależnie od tego czy prawo organizacji ZIO dostanie Kraków czy nie.

...Wstępnie planowane są trzy lokalizacje dyscyplin: strefa pomiędzy Halą Skrzyczeńską a Czyrną (m.in. trasa Bieńkula), tereny Hali Pośredniej (Juliany - gdzie kiedyś już istniał snowpark oraz halfpipe) ....

Najbardziej podoba mi się nazwisko Łajtkroz czyli jak mniemam chodziło o WhiteCross :biggrin:.

Co do transmisji to kamery do trransmisji zawodów na halfpipe będą rozmieszczone na czerwonej trasie z Hali Skrzyczeńskiej i Białym Krzyżu.

Trochę drzewek sie wytnie, dobry zoom się włączy i z tych okolicznych stoków będzie lepiej widać :stupid:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się nazwisko Łajtkroz czyli jak mniemam chodziło o WhiteCross :biggrin:.

Co do transmisji to kamery do trransmisji zawodów na halfpipe będą rozmieszczone na czerwonej trasie z Hali Skrzyczeńskiej i Białym Krzyżu.

Trochę drzewek sie wytnie, dobry zoom się włączy i z tych okolicznych stoków będzie lepiej widać :stupid:.

Jako autor "newsa" 1 kwietnia na FB Solisko Arena o ZIO 2022 w Szczyrku cieszę się że ktoś w koncu mojego Łajtkroza zauważył :)

Igrzysk nie będzie i być nie musi, ale i tak będzie rewolucja - pierwsze przymiarki inwestora są bardzo ciekawe...

Niestety nic napiszę więcej poza tym że jak wiele razy wcześniej pokazywałem potencjał jest ogromny i TMR już widać że wie jak go wykorzystać!

Konkrety - kilka lat i Szczyrku nie poznacie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nowe plotki w sprawie zbiornika do naśnieżania. Jak donoszą moi znajomi ze schroniska zbiornik ma powstać w tym roku. Lokalizacja: w połowie drogi małego Skrzycznego na Skrzyczne ale poniżej szlaku i zielonej "3" jest duży ciek wodny który cały rok zasila potok. Ponoć tam, poza tym jest też mowa o jednej kolejce, choć to mało prawdopodobne, ale zbiornik kto wie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...