Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Ja z czystego pragmatyzmu,a nie sentymentu jeżdżę 24 letnim Audi Quattro,którego elektronika nie zdecyduje za mnie ,że to już koniec podróży i używam Nokii 6310i,

której bateria trzyma tydzień i ponad 10 lat służy mi bezawaryjnie.Były to sprzęty przewyższające niezawodnością i trwałością  barachło,teraz produkowane.

Parę razy testowałem nowe wynalazki i efekt był tragiczny.

Ale tam,gdzie postęp jest użyteczny-nie uciekam przed nim...

A sprawdzisz na tej swojej NOKII jakie są aktualnie warunki na stoku, jaka pogoda i jak dojechać pod dolną stacje autem? Na wyciągu przeczytasz najnowsze posty na tym forum, no i oczywiście zdjęcie na stoku też zrobisz i wrzucisz od razu na popularny portal społecznościowy... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

A sprawdzisz na tej swojej NOKII jakie są aktualnie warunki na stoku, jaka pogoda i jak dojechać pod dolną stacje autem? Na wyciągu przeczytasz najnowsze posty na tym forum, no i oczywiście zdjęcie na stoku też zrobisz i wrzucisz od razu na popularny portal społecznościowy... :)

Pozwolę sobie zabrać głos. Na moim smarkfonie też nie sprawdzę. Z prostej przyczyny - wzrok nie ten. A okularów do czytania na stok nie zabieram :);)

I tak to jest z tymi gadżetami.

A tak na poważnie, to wydaje się mi, że opacznie odczytaliście intencje MOSTOSTAL-a.

Czasami używa on dość "ostrego" języka, co nie powinno przesłaniać jego często dobrego podejścia.

 

Pozdrawia użytkownik naszpikowanego elektroniką auta, aż boję się co będzie jak to się sp....;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

To wracamy do tematu tego wątku.

Dzisiaj byłem na konferencji TMR poświęconej inwestycjom w Polsce i na Słowacji.

Prezes TMR potwierdził - w przyszłym roku wybudują trzy koleje - gondole i dwie 6-os. kanapy.

Szczegóły wieczorem

 

Już jest wieczorem.:P

No dobra czekam cierpliwie.To ciekawe informacje,co mnie na starość czeka.To znaczy,czym to się będę mógł wozić do góry.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj południu pojawił się artykuł n.t. inwestycji TMR w Szczyrku. Wygląda na to, że informacje pochodzą z dzisiejszej konferencji TMR. Ciekawsze informacje dotyczą m.in. planowanej frekwencji w ośrodku i łącznej przepustowości wyciągów:  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szczyrk-tatry-mountain-resort-jasna-chopok,219,0,2172123.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tekstu konferencji . należy rozumieć ze TMR ma "pozwolenie na budowe" (decyzja administracyjna starosty bielskiego ) na wymienione obiekty - wyciągi i system nasniezania co najmniej dla 1go etapu? Czy też użyte w tekście 'potrzebne zezwolenia' to taki miły a nic nie znaczący eufemizm?
Pytam bo opowiadań o zamierzeniach w ostatnich 25 latach było w nadmiarze......


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2016 o 23:30, leitner napisał:

Łączną przepustowość wyciągów łatwo policzyć: 2400*6=14400 Do tego 5 orczyków Każdy ma przepustowość ok. 700-800 os/godz. 700*5=3500 14400+3500=17900[os/godz] :)

 

 

Jeśli 6-osobowe kanapy będą przewozić jedynie po 2400 os/h, to bardzo dobra wiadomość (wychodzi po ok. 1200 os/h na jedną trasę, czyli nie będzie takiego tłoku, jakiego wielu się tu obawia).

Bardziej zastanawia mnie szansa na realizację tego wszystkiego - na portalu lanovky.sk pojawił się wykaz inwestycji na sezon 2017/18 i szczyrkowskie kolejki opisane są dokładnie tak samo jak rok temu ("w zależności od uzyskania pozwolenia"):

http://lanovky.sk/?page=rep&id=994

Edytowane przez koliber
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli 6-osobowe kanapy będą przewozić jedynie po 2400 os/h, to bardzo dobra wiadomość (wychodzi po ok. 1200 os/h na jedną trasę, czyli nie będzie takiego tłoku, jakiego wielu się tu obawia).
Bardziej zastanawia mnie szansa na realizację tego wszystkiego - na portalu lanovky.sk pojawił się wykaz inwestycji na sezon 2017/18 i szczyrkowskie kolejki opisane są dokładnie tak samo jak rok temu ("w zależności od uzyskania pozwolenia"):
http://lanovky.sk/?page=rep&id=994


Będzie realizowane! Nie martw się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR może czekać na wydanie pozwolenia do końca maja. Szczyrk powinien zdążyć z zatwierdzeniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na wizualizacjach pięknie widać podwójny efekt nowych kolei - jeden to wygoda a drugi to świetne widoki z kanap (las jest niższy niż wysokość liny ;)). Będziemy podziwiać cudne widoki na okoliczne góry :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...