Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój, przecież nikomu z nas (zamiłowanych narciarzy) nie przeszkadzają nam podobni - choćby początkujący i robiący trochę tłumu na stokach. Myślę, że Mostostalowi chodzi o innych - takich, którzy znaleźli się na nartach dlatego, że jest to modne i można się pokazać wśród znajomych, którzy też wykorzystują tą okazję w celach snobistycznych. Takich jest też sporo. Z części może wyrosną prawdziwi narciarze, z większości jednak raczej nie. Cóż, wszyscy oni są racją bytu ośrodków narciarskich... Z kulturą jazdy i związaną z tym sprawą bezpieczeństwa na stokach też jest problem, chyba jednak trzeba to przyznać. Jeśli o  mnie chodzi, to częściowo by uniknąć tłoku przestawiłam się na jazdę na tourach, choć głównym powodem było uprawianie turystyki zamiast jazdy ciągle po tym samym boisku. 

Natomiast proszę bardzo zejść z "mamusiek"! Tak się składa, że ze znanych mi narciarzy najlepszym, w każdych warunkach - na trasie i poza - jest kobieta. I technicznie i kondycyjnie. Dzieciata. Przypuszczam z dużą dozą pewności, że wszystkich panów zostawiłaby daleko z tyłu we wszelkich górskich sprawach. Nie jestem jeszcze dla niej odpowiednią partnerką wypraw, co znosi z dużą cierpliwością, więc ćwiczę ile mogę ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje w domu. Takich pięknych budynków ma w moim mieście bez liku. I ta kostka - idealne podłoże dla nart i narciarskich butów. To się TMR wysilił.
Dzięki Marcin.
Pozdrowienia


Moim zdaniem najgorszym elementem tego budynku jest napis "stacja narciarska". Wygląda tragicznie. Szkoda, że nie mają tam żadnego motywu przewodniego. Na Chopoku główne koleje na szczyt mają ten sam kolor - czarny z czerwonym. Projekt restauracji na Hali Skrzyczeńskiej zakłada oszklone ściany - wszystko ładne, przestronne, nowocsesne. A na dole... zupełnie co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ta stacja narciarska.Uważam,że nigdzie lepiej w Polsce ten napis nie pasuje.

Skoro w miejscach gdzie istnieje jeden wyciąg też potrafią napisać stacja narciarska to cóż mieliby napisać w Szczyrku.

Architektoniczne cudo to to może nie jest,ale cóż lepiej żeby powstało takie niż wcale.

 

Obym tylko dożył chwili otwarcia a jeszcze co ważniejsze uruchomienia tej stacji narciarskiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leitner napisał:

Zrobimy tak, żeby część zostało (oprócz tych planowanych). Jestem w trakcie rozmów z TMR-em w tej sprawie. Póki co nieoficjalnie są zainteresowani moim (i nie tylko) pomysłem. Także nie martw się ;) 

Jasne niech zostawią....

Będzie można pokazać dzieciom  co było zanim uratowali nam Szczyrk  Słowacy :D

Edytowane przez Gość
literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna stacja narciarska. Tak wyglądają te w sercu Alp, Tyrolu czy innym Salzburgerlandzie. Tez sa użytkowe i funkcjonalne, niestylizowane. Zapewne drewniane elementy fasady maja nawiązywać do otoczenia. Ale rozumiem, ze nie ma to jak drewniana budka-barak z podejściem po sniegoblocie ;) po co komu duży, ogrzewany budynek z toaletami i innymi luksusami zbędnymi dla prawdziwego narciarza ;) 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leitner napisał:

 


Moim zdaniem najgorszym elementem tego budynku jest napis "stacja narciarska". Wygląda tragicznie. Szkoda, że nie mają tam żadnego motywu przewodniego. Na Chopoku główne koleje na szczyt mają ten sam kolor - czarny z czerwonym. Projekt restauracji na Hali Skrzyczeńskiej zakłada oszklone ściany - wszystko ładne, przestronne, nowocsesne. A na dole... zupełnie co innego.

 

Cześć

Ja Marcinie mam wrażenie, że to jest takie wstępne studium i efekt końcowy będzie się znacznie różnił.

Znieść nie mogę natomiast takich postów jak koleżanki Idealist, Wojtka M czy Sapient bo są wymierzone w kogoś a nie omawiają tematu i na dodatek świadczą o barku wiedzy i logiki.

W pokazanym projekcie rzuca się w oczy parę podstawowych błędów i o tym piszemy:

- nawierzchnia - powinna być drewniana a najlepiej żeby to było drewno połączone z matami gumowmi. Oczywiście wszytko powinno być ażurowe aby nie tworzyły się place ubitego śniegu i lodu. Myślę, że wolisz koleżanko pobrudzić sobie buty błotem niż leczyć złamana rękę lub nogę.

- większość pomieszczeń powinna być tylko dogrzewana albo w ogóle nie ogrzewana na zasadzie przeszklonej wiaty. Dopiero dalej powinny być pomieszczenia ogrzewane, tam gdzie przychodzisz na dłużej.

- drzwi są ewidentnie otwierane - widać pionową rurę - a powinny być automatycznie rozsuwane i szerokie w ostateczności obustronnie uchylne.

- cały budynek powinien być parterowy jeżeli pozwala na to przestrzeń oczywiście ewentualnie z tarasem knajpy na górze.

- szyby do ma nadzieję, że są pancerne bo projektowanie innych byłoby kretynizmem

- oprócz zewnętrznych, wewnętrzne stojaki na narty - na granicy strefy ogrzewanej

-kasy wewnętrzne i zewnętrzne

To tak na szybko mi przyszło do głowy.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku,

a znane jest Ci słowo 'wizualizacja'? To nie jest projekt ze wszystkimi szczegółami, matami, stojakami, etc... Skrytykowałes tez rozwiązania wnętrza, o którym nie było ani słowa. I prosze porównaj owa wizualizacje, z tym co znasz np. z Włoch i zastanów sie czy widzisz więcej różnic niz podobieństw ? Nie pisałam pod Twoim adresem ani niczyim innym, wyraziłam swoją opinie, ty pojechałeś osobiście. Spoko, widac inaczej nie umiesz. A skoro juz wywnioskowałes, ze brak mi wiedzy i logiki, to powiem Ci, ze wole być postrzegana jako naiwna blondynka, która  nie jestem niz zarażać malkontenctwem i postawa 'to sie na pewno nie uda' :)

dobrego dnia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O wnętrzu Ty pisałaś i to jest reakcja na Twój post - sama ją wywołałaś.

Nawierzchnie widać, bryłę budynku i schody wewnątrz widać.

Twój post jak i posty kolegów wcześniej były ewidentnie prowokujące i niemiłe w kwestii wcześniejszej dyskusji - odpowiedni fragment wytłuścił Ci Piotr. Zdanie to jednoznacznie sugeruję, że osoba mająca zastrzeżenia czy wątpliwości jest "prawdziwym narciarzem ;)" - czyli kretynem.

A Tobie podobają się bunkry w Madonnie, betonowe płyty i parkingi rodem z najgorszych marketowych budynków - super, mnie nie.

Pozdrowienia

 

"Czy będzie funkcjonalny ? A która stacja jest, w momencie kiedy ma się założone buty narciarskie i targa ciężki sprzęt ?

Ferrari, o to właśnie chodzi, że może być każda tylko trzeba troszeczkę pomyśleć a nie twierdzić, że jest piękne i super że w ogóle coś robią - zdecydowanie wole być nazwany malkontentem niż euforycznie cieszyć się z byle czego.

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mitek już wie, że kasy będą tylko zewnętrzne, że stojaki na narty będą nie tam gdzie trzeba, i że ogrzewanie będzie niedobre. A także, że narciarze będą musieli chodzić po schodach, bo one są. Kolega Mitek jest na nie ogólnie. Nie podoba mu się i już.

Całe szczęście inwestor takimi opiniami raczej się nie przejmuje i będzie robił swoje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mitek już wie, że kasy będą tylko zewnętrzne, że stojaki na narty będą nie tam gdzie trzeba, i że ogrzewanie będzie niedobre. A także, że narciarze będą musieli chodzić po schodach, bo one są. Kolega Mitek jest na nie ogólnie. Nie podoba mu się i już.
Całe szczęście inwestor takimi opiniami raczej się nie przejmuje i będzie robił swoje.


Za to niektórzy chętnie by zachwalali wszystkich i bezkrytycznie patrzyli na ich działania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...