Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, leitner napisał:

Wasza pogarda dla osób o innych poglądach narciarskich jest porażająca.

Irytuje mnie napis "stacja narciarska". Wg mnie lepiej wyglądałby napis "SON" (logo) lub "Szczyrkowski Ośrodek Narciarski". "Stacja" ma mniejszy wydźwięk niż "ośrodek".

Czytając wcześniejsze posty nie zauważyłem, żeby ktoś kimś gardził. Po prostu części osób (w tym mnie) nie bardzo obchodzi napis na budynku, czy to z jakiego materiału została zrobiona nawierzchnia wokół. Ja tam jadę jeździć na nartach. Tylko tyle. Wszystko co wokół ma żadne znaczenie.

Trochę sami sobie zaprzeczacie. Z jednej strony walczycie o zachowanie "czystości" narciarstwa, z drugiej zaś obchodzi was wszystko tylko nie narciarstwo. Zaraz dowiem się, że prawdziwy narciarz powinien zwracać uwagę na architekturę i projekt stacji - w której przebywa maks 10 minut....

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, WojtekM napisał:

Kolega Mitek już wie, że kasy będą tylko zewnętrzne, że stojaki na narty będą nie tam gdzie trzeba, i że ogrzewanie będzie niedobre. A także, że narciarze będą musieli chodzić po schodach, bo one są. Kolega Mitek jest na nie ogólnie. Nie podoba mu się i już.

Całe szczęście inwestor takimi opiniami raczej się nie przejmuje i będzie robił swoje.

Cześć

Kolega Mitek po prostu dba o takich jak Ty, żeby sobie nie rozbili ryja zakładając buty lub, żeby nie spływali potem gdy będą poprawiać dziecku garderobę. Zerknij sobie na swoje posty w tym temacie koleś i wybierz z nich jakikolwiek merytoryczne elementy - czekam.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywaj mnie koleś, to raz - na początku. Kolega jest ładniejszą formą.

Dwa - pokaż jakikolwiek merytoryczny post z Twojej strony? Jak na razie czepiasz się WIZUALIZACJI budynku. Na podstawie WIZUALIZACJI wiesz jakie będzie ogrzewanie, i czy stojaki na narty będą tu lub tam, i jaki będzie środek, którego kompletnie nie widać.

Czekać możesz. Nie bryzgaj tylko jadem w międzyczasie na forum, bo ludzie się po tym ślizgają bardziej niż na szczyrkowskim błocie. Ja czekam natomiast na nowoczesny ośrodek w Szczyrku. Ocenię po efektach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WojtekM napisał:

Nie nazywaj mnie koleś, to raz - na początku. Kolega jest ładniejszą formą.

Dwa - pokaż jakikolwiek merytoryczny post z Twojej strony? Jak na razie czepiasz się WIZUALIZACJI budynku. Na podstawie WIZUALIZACJI wiesz jakie będzie ogrzewanie, i czy stojaki na narty będą tu lub tam, i jaki będzie środek, którego kompletnie nie widać.

Czekać możesz. Nie bryzgaj tylko jadem w międzyczasie na forum, bo ludzie się po tym ślizgają bardziej niż na szczyrkowskim błocie. Ja czekam natomiast na nowoczesny ośrodek w Szczyrku. Ocenię po efektach.

Cześć

Sorry za kolesia ale sam się prosisz o brak szacunku ciągłym wywlekaniem smarów na orczykach i innymi równoważnikami zdań wyśmiewającymi inne niż twoje zdanie.

Oceniam to co widzę.

Marcin przedstawił wizualizację, która jest wyjątkowo bez sensu i z narciarstwem kojarzy się jedynie napis.

Napisałem czego bym oczekiwał dla ludzi, nie dla siebie bo dla mnie jest to naprawdę zbędne ale uczyłem przez lata i wiem  jakie słabsi narciarze mają trudności z najprostszymi rzeczami. To, że pisze o stojakach wewnątrz czy ogrzewaniu strefowym albo schodach z tego właśnie wynika. To element dyskusji a nie czepianie się lub malkontenctwo. Farma budynku mi się nie podoba tak jak nie podoba mi się większość włoskich budynków. Tylko, że tam są to zazwyczaj budynki techniczne - stacyjne i ich wygląd jest wymuszony główną funkcją. Tutaj mamy trochę inną sytuację.

Pracuję w nieruchomościach w firmie gdzie oprócz funkcjonalności stawiamy na to żeby było ładnie, żeby ludziom fajnie się pracowało. Stąd na przykład wielkie kłopoty z instalacją kamer monitorujących (właśnie to nadzoruję) bo na terenie jest bardzo dużo drzew i krzewów i nie wytniemy choćby jednego.  Mamy tez zwyczaj przedstawiając cokolwiek do wglądu komukolwiek aby było ta jak najbliższe sytuacji jaka będzie w przyszłości.

Dla mnie kostka jako podłoże jest takim idiotyzmem że po wnętrzach można spodziewać się wszystkiego - obym się mylił a efekt końcowy był i ładny i funkcjonalny.

Ferrari napisał, że podłoże go nie interesuje: załóż na takiej kostce narty, przejdź się w butach narciarskich po opadzie lub gdy zmrozi po odwilży - Ferrari myśl trochę o innych. ;)

Pozdrowienia serdeczne

 

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie podoba Ci się budynek, to dla mnie nie jest nic dziwnego. Jednemu podoba się bardziej, drugiemu mniej, trzeci ma to gdzieś. Budynek, jego bryłę, widać na wizualizacjach i łatwo o opinię - tego nie kwestionuję. Nie kwestionuję też wątpliwości co do nazwy, którą widać - tak jak z budynkiem opinie mogą być różne - jeden będzie na tak, drugi na nie.

Nigdzie też nie kwestionuję tego, że ważne jest, aby wszystko było OK z takimi elementami jak ogrzewanie, stojaki na narty itp. - problem jest tylko taki, że to już kompletnie nie wynika z wizualizacji. Z wizualizacji nie wynika też, czy kas nie będzie w środku, ani czy narciarze będą musieli używać schodów, które tam widać. A Ty niestety zakładasz, że wszystko w tym budynku jest złe.

PS - trudno, żebym nie był zdziwiony uwalonymi ze smaru ciuchami. Jedni to tolerują, drudzy mniej. Ja widocznie należę do tej drugiej grupy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Czytając niektóre posty można wywnioskować, że jednak nie chodzi tu o narciarstwo, ale czyste parkingi, toalety i wydawanie reszty za karnet...

A nie można by tak wypośrodkować ? Tzn. jak pani w kasie na mnie burknie, albo zastane nieczysty kibel to mam prawo poczuć niesmak bo za to płacę. W momencie kiedy bardziej obchodzi mnie kształt budynku stacji lub jakość jego wykończenia, niż sama jazda na nartach robi się słabo. Tak normalnie podejść do sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuto się robi czytając te posty. Kłótnie o wizualizacje.... zwykle wizualizacja różni się od ostatecznej budowli. Może być parking z fajnego kamienia a na zimę rzucone gumowe maty, prawda? Nic się nie działo, było źle, coś się zaczyna znowu źle..... Mam wrażenie że niektórzy tu wchodzą tylko po to by robić dym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza pogarda dla osób o innych poglądach narciarskich jest porażająca.

Irytuje mnie napis "stacja narciarska". Wg mnie lepiej wyglądałby napis "SON" (logo) lub "Szczyrkowski Ośrodek Narciarski". "Stacja" ma mniejszy wydźwięk niż "ośrodek".

Może też być "Dworzec". W końcu kolei bedzie tam dostatek. ...;-)

Spoko. Nie ma na razie o czym pisac. To tylko wizualizacja wyobrazen komputerowca, który ją zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co Wy chcecie od tej wizualizacji? Jest kamień, drewno i szkoło. Tak się dzisiaj projektuje obiekty sportowe, turystyczne w górach :) Najważniejsza jest funkcja, która pewnie z ograniczeniami miejscowego planu zagospodarowania terenu nie pozwala architektowi na rozwinięcie skrzydeł.

Jedno jest pewne - gorzej być nie może niż jest :)  Obecne blaszaki i inne obiekty nie wpisują się w krajobraz a funkcjonalnie są raczej mierne.

Edytowane przez szplukasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kończąc.

Napisałem, że:

13 godzin temu, Mitek napisał:

No to zostaje w domu. Takich pięknych budynków ma w moim mieście bez liku. I ta kostka - idealne podłoże dla nart i narciarskich butów. To się TMR wysilił.

Dzięki Marcin.

Pozdrowienia

Ty natomiast, że z orczykami było lepiej w formie prześmiewczej żebyśmy, którzy pisaliśmy o zachowaniu charakteru Szczyrku, wiedzieli jacy jesteśmy denni. 

Kolejny post był już tylko reakcją na inne.  Dodałem od siebie również parę uwag, których spełnienie jest niezbędne żeby budynek był funkcjonalny z punktu widzenia ogółu narciarzy i zostało mi wytknięte malkontenctwo oraz brak zrozumienia dla tego czym jest wizualizacja.

Oczywistym jest, że jako zwolennik zachowania charakteru Szczyrku, chciałbym aby inwestycje tam realizowane były przemyślane pod każdym względem. Pisałem wcześniej o zachowaniu charakteru tras - źle, o budynku a właściwie o pewnych niezbędnych dla narciarza elementach, których nie ma na wizualizacji - źle.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Oczywistym jest, że jako zwolennik zachowania charakteru Szczyrku, chciałbym aby inwestycje tam realizowane były przemyślane pod każdym względem. Pisałem wcześniej o zachowaniu charakteru tras - źle, o budynku a właściwie o pewnych niezbędnych dla narciarza elementach, których nie ma na wizualizacji - źle.

Pozdrowienia

 

A wiesz czemu źle ? Bo większość cieszy się z inwestycji i nie przejmuje się drobiazgami (ok, przebudowa trasy to nie drobiazg - ale ludzie cieszą się, że będzie gdzie pojeździć, a nie martwią tym czy zmieni się charakter trasy).

Może Ty jako wieloletni - doświadczony narciarz zwracasz uwagę na w/w szczegóły. Ja nie. Powiem szczerze, gdyby nie to forum to nawet nie pomyślałbym o kwestiach, które tutaj są roztrząsane. Jadę na wyciąg i liczy się tylko jazda. Nic więcej.

Wyobraź sobie Mitku odwrotną sytuację. Tzn. nic się w Polsce nie dzieje. Stare wyciągi, stare stacje, stara mentalność. Co byś wtedy mówił ? Zapewne jak większość z nas narzekałbyś, że narciarstwo się nie rozwija. Dlatego cieszmy się, że jest ktoś kto wykłada pieniądze na stół. Wiesz jak ja się cieszę, że w Słotwiny inwestują ? Jeżdżę tam od dziecka. Co prawda szkoda, że orczyka nie zostawią. Nie dlatego, że można było na nim udowodnić swojego narciarskiego skill'a, ale z dużo bardziej pragmatycznego względu...jechał szybciej :) Ale czy ja narzekam ? Cieszę się, że będą bublinki - piździ tam niemiłosiernie. Cieszę się, że kanapa nie będzie waliła po nogach jak młot. To są zmiany w dobrym kierunku! A kwestia projektu...olać to. Ważne, że nowy i zaprojektowany według nowych technologi. 

PS. Nie mam wyrąbane na architekturę. Po prostu czym innym jest ład architektoniczny w Krakowie czy w Warszawie na Starówce a czym innym stacja kolei, którą otacza naturalne środowisko. Tym samym czy postawią tam taką czy inną stację, zawsze będzie szpecić naturalny krajobraz, ale tutaj wkraczamy w groźny tok myślenia tzw. zielonych.

Edytowane przez FerraEnzo
ortograf
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FerraEnzo napisał:

A wiesz czemu źle ? Bo większość cieszy się z inwestycji i nie przejmuje się drobiazgami (ok, przebudowa trasy to nie drobiazg - ale ludzie cieszą się, że będzie gdzie pojeździć, a nie martwią tym czy zmieni się charakter trasy).

Może Ty jako wieloletni - doświadczony narciarz zwracasz uwagę na w/w szczegóły. Ja nie. Powiem szczerze, gdyby nie to forum to nawet nie pomyślałbym o kwestiach, które tutaj są roztrząsane. Jadę na wyciąg i liczy się tylko jazda. Nic więcej.

Wyobraź sobie Mitku odwrotną sytuację. Tzn. nic się w Polsce nie dzieje. Stare wyciągi, stare stacje, stara mentalność. Co byś wtedy mówił ? Zapewne jak większość z nas narzekałbyś, że narciarstwo się nie rozwija. Dlatego cieszmy się, że jest ktoś kto wykłada pieniądze na stół. Wiesz jak ja się cieszę, że w Słotwiny inwestują ? Jeżdżę tam od dziecka. Co prawda szkoda, że orczyka nie zostawią. Nie dlatego, że można było na nim udowodnić swojego narciarskiego skill'a, ale z dużo bardziej pragmatycznego względu...jechał szybciej :) Ale czy ja narzekam ? Cieszę się, że będą bublinki - piździ tam niemiłosiernie. Cieszę się, że kanapa nie będzie waliła po nogach jak młot. To są zmiany w dobrym kierunku! A kwestia projektu...olać to. Ważne, że nowy i zaprojektowany według nowych technologi. 

PS. Nie mam wyrąbane na architekturę. Po prostu czym innym jest ład architektoniczny w Krakowie czy w Warszawie na Starówce a czym innym stacja kolei, którą otacza naturalne środowisko. Tym samym czy postawią tam taką czy inną stację, zawsze będzie szpecić naturalny krajobraz, ale tutaj wkraczamy w groźny tok myślenia tzw. zielonych.

Cześć

Bardzo proszę nie odwracajmy kota ogonem. Ja na nic nie narzekałem i nie narzekam. W Szczyrku tak mnie jak i mojej rodzinie jeździ się cały czas ekstra zwłaszcza wiosną gdy śnieg schodzi. W Szczyrku spędziłem parę zim podczas których nie ruszył żaden wyciąg a żeby zjechać 5-70 metrów szukało się śniegu po górach dlatego Wasze narzekania są dla mnie  śmieszne. Właśnie dlatego, że rozumiem szansę i konieczność postępu pisze to co piszę a piszę nie pod swoim kontem ale ogółu narciarzy. Ja osobiście rzygam ubitymi polanami o równym nachyleniu żeby ratrak dobrze szedł i śnieżnie było efektywne. Mnie najbardziej odpowiadałby skomplikowany terenowo stok z trudnym orczykiem i ciągłym opadem świeżego śniegu - wystarczy.

Ja się nie przejmuje drobiazgami dla siebie - Wam staram się zwrócić na pewne rzeczy uwagę bo mnie zupełnie wystarczy to co jest - powaga.

Pozdrowienia

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, tylko spokój może nas uratować.

Niepotrzebne są te animozje.

Kolega @Mitek poruszył bardzo istotną kwestię, ale chyba słabo wybrał drogę przekazu. Faktycznie jego post można odebrać jako atak na TMR, ale wydaje mi się, że miał inne intencje.

Pracuję w budownictwie, jestem inżynierem budowy, żona architektem i wiem, że to o czym Mitek napisał jest bardzo ważne. Funkcja ponad formą! (na marginesie to w tej płaszczyźnie mamy z żoną największe spory ;) )

Nie wiem jak TMR to rozwiąże,  faktycznie to dopiero wizki są. Ale warto na tym etapie własnie zgłaszać wątpliwości, uwagi, pomysły. A uwagi @Mitek poruszyły kwestie istotne. 2 lata temu moja szwagierka poślizgnęła się na kostce pokrytej lodem (oczywiscie w butach narciarskich i z nartami w ręku) = kolano rozwalone = wyjazd stracony 2 dnia. Tak samo kwestia przegrzewania, zostawiania sprzętu. Warto przekazać te uwagi dalej do TMR-u, kolego @leitner skoro masz z nimi dobry kontakt to może warto spróbować? 

Jak się coś robi to warto zrobić to dobrze. To że brak jest graficznej koncepcji na logo.. to już kwestia indywidaulna, mi to nie przeszkadza, ale myślę że na etapie wykonawstwa się to zmieni, a teraz nie ma sensu zawracać sobie głowy.

 

Cieszmy się, że jest nad czym dyskutować.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rogas napisał:

@Mitek

Pracuję w budownictwie, jestem inżynierem budowy, żona architektem i wiem, że to o czym Mitek napisał jest bardzo ważne. Funkcja ponad formą! (na marginesie to w tej płaszczyźnie mamy z żoną największe spory ;) )

 

Jak wy się z zoną dogadujecie ? :) Budowlańcem nie jestem, ale mam w rodzinie inżyniera po wydziale lądowym...to co on gada na architektów to jest masakra :D

@Mitek - Mitku ja szanuje Twoje zdanie, Ty szanujesz moje i jest spoko. Ważne, że emocje są. Znaczy to, że temat istotny i przeżywany przez każdego na swój sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FerraEnzo napisał:

Jak wy się z zoną dogadujecie ? :) Budowlańcem nie jestem, ale mam w rodzinie inżyniera po wydziale lądowym...to co on gada na architektów to jest masakra :D

@FerraEnzo Po prostu czasami mamy milczące dni :D, ale dzięki temu pewnie kilka jej projektów jest użyteczniejszych, a parę moich pomysłów na rozwiązanie kwestii technicznych nie szpeci wyglądem. I ot cała filozofia.

Odnośnie Architektów.. Najwięksi humaniści wśród inżynierów, najbardziej techniczni humaniści.. Ale fakt faktem największe "cuda" widziałem opatrzone podpisem "artysta architekt".

Żeby nie było OT. W kwestiach funkcjonalno-użytkowo-estetycznych nie ma miejsca na wywyższanie się. Nie ma jednego jedynego wzorca, TMR nie jest alfą i omegą. Nikt nie będzie. Zawsze znajdzie się jakaś rzecz, którą można wykonać lepiej. I nie ma lepszego momentu na tego typu dyskusje jak etap projektu koncepcyjnego.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się niezbyt przemyślany wydaje ten wyciąg z Hali Skrzyczeńskiej na przełęcz między Skrzycznem i Małym S. Ta kanapa będzie biegła prawie po płaskim terenie, trawersując stok (prawie 2 km długości, a przewyższenia niecałe 200m). W dodatku już teraz można rozpędzić się z Małego Skrzycznego w kierunku dużego i kawałek przespacerować do miejsca, skąd ma startować ten nowy łącznik (dla leniwych można tam jakiś krótki talerzyk zamontować, ale 6-os. kanapa to przesada). Ta 8-ka na Hali Pośredniej trochę też. Pewnie będzie tak, jak w przypadku Chopoka, że pierwotne plany zostaną ograniczone do tego I etapu inwestycji (tam zrezygnowano z gondoli z Luczek i trzech kanap 6-osobowych na południowym stoku). Wtedy Szczyrk nie będzie nadmiernie zatłoczony, a będziemy mieli okazję się o tym przekonać przez ten pierwszy sezon.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...