Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

Dzięki za informacje odnośnie wymiany kanap. To lipa, COS się wpieprzył w 4ki, które nie wydalają. Na gorze powinna być minimum 6stka.

 

Szóstka, ale przy przepustowości 3000 os/godz - bo tak jak jest w SON to nie ma większej różnicy. Przede wszystkim szkoda, że ta kanapa nie jeździ 5 m/s, no ale póki co nic się nie zmieni.

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Tak naprawdę to zamiast stawiać dwie nowe 4, moim zdaniem powinni postawić gondolkę i do tego mocno zmodernizować (zbudować od nowa) system naśnieżania. Docelowo poszerzyć trasy, uregulować stan prawny gruntów itp. SMR - mimo całych zastrzeżeń (jakie im czynimy) pokazał, że jak się chce to można. Teraz to jeszcze funkcjonuje, ale po połączeniu SMR z COS-em rewersem dopiero będzie się działo.

Póki COS jest państwowy, nie jest za bardzo możliwe, żeby postawili gondolę ze stacją pośrednią (bez niej nie ma sensu, ewentualnie dwie osobne gondole - cena prawie taka sama) za 60-70 mln zł w jeden rok (szacunkowy koszt). System naśnieżania sam w sobie nie jest zły i ma trochę przewagi nad tym z SONu. Przede wszystkim konieczne jest naśnieżanie Ondraszka (choć też nie jest to proste) oraz zbiornik do naśnieżania i porządne transformatory (armaty żrą więcej prądu od lanc). Zobaczymy jak nowy dyrektor (jeszcze nieznany) będzie starał się o dofinansowanie w Ministerstwie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, unky napisał:

Hmyy...Ci żołnierze widziałem że pod COS pojawili się w poniedziałek rano. Może kanapa w ogóle nie jest popsuta tylko wyłączyli ją żeby wojsko mogło swobodnie pojeździć. W końcu COS jest państwowy...?

 

23 godziny temu, tankowiec napisał:

Byłem świadkiem tej awarii. Tak chrupnęło że aż cała dolna stacja się zatrzęsła. Na całe szczęście udało się cofnąć krzesła na wstecznym. Więc ewakuacja nie była potrzebna. Podobno walnęła przekładnia.

Tajne/poufne, kamery też wyłączyli :)

Rano 06.02.18 staliśmy w kolejce wraz z kompanią wojska z Bielska-Białej :)

20180206_083301.jpg

20180206_085415.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety awaria jest chyba poważniejsza. I nie zanosi się aby szybko została usunięta. Części podobno dopiero jadą od producenta. Do tego pewnie dojdą kwity z nadzoru itp. Tak że na razie aby dostać się na górę trzeba zrobić akcję kombinowaną. Albo przez "Słowaków" górą ew. z buta pod "Hilton" a dalej już łorcykami:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamek182 napisał:

By to chu jasny strzelił? O jakiej przerwie mówimy? Dzień? Dwa? W czwartek planowałem pojezdzić i COS był celem wypadu.

Czyli od dołu do jaworzyny się nie dojedzie? Trzeba z buta z SONu?

mowią ze mozliwe ze nawet do tygodnia.....

ja gdybym wczesniej w poniedzialek przyjechala to bym załapała zeby wyjechac na gore, ale niestety...musialam odespac ciezki weekend i dojechać spod krakowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie wszystkim się to podoba i że kanapy powinny działać, ale dla mnie to była możliwość najeżdżenia się dzisiaj bez tłoku, kolejek, po pustych trasach.

Paradoksalnie ta awaria daje możliwość pojeżdżenia w zatłoczonym Szczyrku.

Edytowane przez aurigae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By to chu jasny strzelił? O jakiej przerwie mówimy? Dzień? Dwa? W czwartek planowałem pojezdzić i COS był celem wypadu.
Czyli od dołu do jaworzyny się nie dojedzie? Trzeba z buta z SONu?
Może to brzydko zabrzmi ale mi to nawet na rękę ze kolej Szczyrk-Jaworzyna nie chodzi. Dzisiaj byłem i jestem bardzo zadowolony. Kolejek do wyciągów nie ma. Na stokach luźno. Najezdzilem się jak nigdy. Gdyby jeszcze tej dzisiejszej mgły nie było to mi do szczęścia nic więcej nie potrzeba. Ta awaria jest szansą dla tych, którzy naprawdę chcą dużo pojeździć i nie stać w kolejkach. [emoji2]

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podobnie jak wczoraj, ale ludzi jeszcze mniej, zupełne pustki :D. Otwarli odcinek FIS-u od łącznika do Dolin. Można się najeździć do upojenia :D. Oczywiście mgła i sypie śnieg, na co narciarz narzekać nie powinien. 

Przy dolnej stacji (jadąc ulicą) widziałam wielki dźwig. Nie zdążyłam się jednak zorientować co się dzieje. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, unky napisał:

A da radę zjechać z Jaworzyny do Szczyrku czy trzeba znowu drałować górą na SMR? 

 

Ponoć da radę, pytałam skiturowca który podchodził od dołu, potwierdził. Ale ostatecznie zjechałam do SMR, do auta, więc sama nie sprawdziłam. Jeśli z powrotem odbić z grzbietu na 3a i dobrze się rozpędzić, to można to od biedy nazwać zjazdem. Trafia się na trasę pomiędzy MS a Halą Skrzyczeńską. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, unky napisał:

A da radę zjechać z Jaworzyny do Szczyrku czy trzeba znowu drałować górą na SMR? 

 

Na nowych nartach nie da rady. Na starych można i niebieską i czerwoną. Ale trzeba umieć dobrze rozróżniać kamienie od liści, żeby wiedzieć po czym jechać a co omijać. ;)

Jechałem 3 dni temu do dołu. Jest wystarczająco śniegu, ale przejezdne to bym tego nie nazywał.

Edytowane przez SPGöral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, SPGöral napisał:

Na nowych nartach nie da rady. Na starych można i niebieską i czerwoną. Ale trzeba umieć dobrze rozróżniać kamienie od liści, żeby wiedzieć po czym jechać a co omijać. ;)

Jechałem 3 dni temu do dołu. Jest wystarczająco śniegu, ale przejezdne to bym tego nie nazywał.

Zjechałem bez problemu czerwoną 22 przecinającą talerzyk Doliny II w dolnej części. Śniegu masa. Narty nie tknięte przez kamolce. Miło i sympatycznie się zjechało. Myślę że może 3 dni temu mogło być problematycznie ale od niedzieli sporo białego w Szczyrku dosypało.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2018 o 22:37, leitner napisał:

 

 

1 godzinę temu, Chrumcia napisał:

COS na FB tez pisał ze w czwartek ma juz kanapa chodzic, ja chyba na dol wroce przez małe skrzyczne ;P

Krzesło ok. 15:00 chodziło a pracownicy mówili że usterka usunięta ale teraz muszą być jeszcze jakieś papiery odbioru. Rzekomo w czwartek ruszy pełną parą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...