Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań do kolegów i koleżanek , czy COS  I SON  są na jednym karnecie do objechania ,i czy jak kupię karnet  parkując pod COS  jest przejazd  na nartach do SON   i jak wygląda powrót  , Ewentualnie jakaś rada gdzie najlepiej zaparkować aby objechać dwa ośrodki , i gdzie można dobrze zjeść na jednym z tych dwóch ośrodków ,wiem że temat mógł być już poruszany i opisywany ale za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2018 o 16:24, andre372 napisał:

Witam mam kilka pytań do kolegów i koleżanek , czy COS  I SON  są na jednym karnecie do objechania ,i czy jak kupię karnet  parkując pod COS  jest przejazd  na nartach do SON   i jak wygląda powrót  , Ewentualnie jakaś rada gdzie najlepiej zaparkować aby objechać dwa ośrodki , i gdzie można dobrze zjeść na jednym z tych dwóch ośrodków ,wiem że temat mógł być już poruszany i opisywany ale za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam, 

Tak, COS i SON są na jednym karnecie, jeśli kupujesz przynajmniej na 1 dzień. 

Tak, z COS jest przejazd do SON górą (na mapie trasa 3a). Powrót darmowym skibusem, płatnym busem lub na piechotę. Najlepiej zaparkuj pod COS albo na parkingu przy skocznicach Skalite, skąd kursują skibusy.

Co do jedzenia, to zależy, czego oczekujesz - dobrą kiełbaskę zjesz niemal wszędzie (w COS np. w Hiltonie czyli przy dolnej stacji talerzyka Doliny II a w SON knajp przy stokach jest pełno). No i masz jeszcze schronisko na Skrzycznem - tam (podobnie jak na Jaworzynie) jest spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUP karte na gopass. zaparkuj zaraz obok KOLEJI na SKRZYCZNE na płatnych parkingach. na DOLINACH polecam kopyto diabła czyli duza porcja szynki .Potem przejazd 3 A na MAłe Skrzyczne . Na trasie 4 jest szałas i tam jagnie, karczek , boczek, itp  smigaj do CZyrnej  na  GONDOLĘ  a potem na JULIANY . zjedz pod GOLGOTE i darmowym SKIBUSEm wróć pod COS po swe auto

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu można oficjalnie napisać :) 

COS planuje budowę kolei krzesełkowej Kanion - Jaworzyna (jest też opcja Kanion - Skrzyczne) budowę nowej trasy, poszerzenie Ondraszka i budowę zbiorniku do naśnieżania (!). 

Na razie nic więcej nie będę pisać - tyle zostało napisane na profilu Facebookowym miasta Szczyrk.

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, leitner napisał:

W końcu można oficjalnie napisać :) 

COS planuje budowę kolei krzesełkowej Kanion - Jaworzyna (jest też opcja Kanion - Skrzyczne) budowę nowej trasy, poszerzenie Ondraszka i budowę zbiorniku do naśnieżania (!). 

Na razie nic więcej nie będę pisać - tyle zostało napisane na profilu Facebookowym miasta Szczyrk.

O cholera! Takiego news'a to bym się nie spodziewał:) Czyli po dokończeniu planów SMR, w Szczyrku będzie 10 nowoczesnych, wyprzęganych kolei linowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Na Chopoku trenuje kadra słowacka która wiadomo wyniki ma, jazdę treningową kończą o 8 30 czyli w momencie włączenia kolei. 

Nasi supermeni muszą zamykać na dwa dni do 10, hmm...:) 

Skąd wiesz czy nie będą trenować od 6:00? ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, leitner napisał:

Skąd wiesz czy nie będą trenować od 6:00? ;););)

Mogą nawet od 4, wazne do której. Umiejętności brak, a gwiazdorzenie jakby conajmniej Lindsey jeździła>:(

Akurat w piątek sie wybieram i planowałem cos od 8 >:(. Trudno smr jest git więc nich sobie trenują nawet do 25, może chocby jeden do 30tki wejdziexD

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

W końcu można oficjalnie napisać :) 

COS planuje budowę kolei krzesełkowej Kanion - Jaworzyna (jest też opcja Kanion - Skrzyczne) budowę nowej trasy, poszerzenie Ondraszka i budowę zbiorniku do naśnieżania (!). 

Na razie nic więcej nie będę pisać - tyle zostało napisane na profilu Facebookowym miasta Szczyrk.

Skrzyczne nowe wyciągi:

kanapy Kanion - Jaworzyna - niebieska

opcja, Kanion - Skrzyczne, czerwona - aktualny orczyk z Dolin na Skrzyczne

Żółta - aktualne kanapy, Szczyrk-Jaworzyna-Skrzyczne

kanion gondola.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na COS mniej więcej od "grzebienia" w górę jazda powyżej chmur. Doliny, Jaworzyna i FIS w dolnej części w zimnej wilgotnej chmurze.

Oczywiście chmura to podnosiła się to nieco opadała więc widoczność była zmienna. Widoki ze szczytu na pierzynkę bardzo przyjemne. Co do warunków to do 10 godz. bardzo dobre, później miejscami trochę lodu wyszło, ale bez tragedii. Od 10 po treningu alpejczyków otwarli FIS i Doliny, gdzie warunki bardzo dobre. 

Wstyd pisać, ale pierwszy raz odwiedziłem Hiltona na Dolinach. Kiełbasa z rożna ( 2 szt. w jednej porcji + pyszny chleb) bardzo dobra. Przez moje gapiostwo posoliłem herbatę :/ ,ale miła pani bez zająknięcia mi ją wymieniła :D . Także Hiltona mogę z czystym sumieniem polecić. Ceny bardzo umiarkowane jak na Szczyrk.

Na koniec standardowo przeniosłem się górą na SMR w celu odbycia kilku zjazdów tamtejszymi trasami. Powrót pod COS skibusem.

27 dzień na nartach "zaliczony" . I znowu udany.

 

 

20180221_085439.jpg

20180221_085454.jpg

20180221_115702.jpg

20180221_115707.jpg

20180221_121135.jpg

20180221_122834.jpg

20180221_105148.jpg

20180221_111153.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leitner napisał:

I jeszcze jedno info - jutro 22.02 oraz w piątek 23.02 do godziny 10:00 FIS będzie zamknięty na całej długości z powodu treningu Kadry Narodowej

Pytanie tylko czy to tylko trening kadry. Dziś około 15:40 jechałem ze Szczyrku do Istebnej przez Zameczek Prezydenta i przed wjazdem stała policja, a wyjeździe policja i kilku ludzi z BOR-u się kręciło. Wiec może, może ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenia się potwierdziły dziś na COS jeździł Pan Prezydent, ale nie o tym w relacji.

Na COS strasznie wiało, mało głowy nie urwało, do tego pochmurno, dlatego zdjęć jakoś dużo nie robiłem, mój syn był dumny, że zjechał drugą czarną w życiu więc co chwila wchodził w kadr. 

Wiało i piździło.

Wia_o_i_pi_dzi_o.jpg

Na_COS_wia_o.jpg

Przygotowanie tras bardzo dobre.

Trasy_ok_2.jpg

Trasy_ok.jpg

P_20180222_103207.jpg

3a - gdzie ta trasa.

Znajd_tras.jpg

3_miejscami_zasypana.jpg

Wyszło słonko i zrobiło się bajkowo.

Wysz_o_s_o_ce_i_zrobi_o_si_bajkowo.jpg

Bajkowo.jpg

Bajkowo_cd.jpg

Trasa_3_pi_kne_widoki.jpg

Podsumowując dziś COS przygotowany bardzo dobrze, trasa 3a jak wychodzi słońce jak z bajki. Na górze silny wiatr i zawieje śnieżne.  

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zakończył się okres ferii zimowych. Co od razu można było odczuć na trasach. Ludzi spokojnie o połowę mniej niż dotychczas. Brak kolejek do wyciągów. Oraz prawie puste trasy narciarskie. W dniach 27.02-.01.03.18 Trasa FiS zamknięta aż do dolin. Gdyż będą się odbywać mistrzostwa Polski w konkurencjach alpejskich. SG, GS oraz slalom zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tankowiec napisał:

Nareszcie zakończył się okres ferii zimowych. Co od razu można było odczuć na trasach. Ludzi spokojnie o połowę mniej niż dotychczas. Brak kolejek do wyciągów. Oraz prawie puste trasy narciarskie. W dniach 27.02-.01.03.18 Trasa FiS zamknięta aż do dolin. Gdyż będą się odbywać mistrzostwa Polski w konkurencjach alpejskich. SG, GS oraz slalom zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

Jest jakiś dokładny terminarz zawodów? 

 

edit: już znalazłem...

Edytowane przez melo7anthony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...