Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na COS iiii....warunek po prostu idealny to mało powiedziane. Malina, bajka, cudo. Żal było odjeżdżać.

Poprzednie 4 dni na Chopoku, dzisiaj rano SON i na koniec wspomniany COS. Chopok wiadomo ogólnie dobrze, ale do przygotowania niektórych tras można się przyczepić. SON to dno i dwa metry mułu. COS przyrównując do Chopoku i SON wypadł jak stary wyjadacz. Od 11 do 14 trasy twarde i bez żadnych odsypów, jazda jak po stole.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpłatny skibus na Biały Krzyż, linia Szczyrk Solisko - Biały Krzyż i z powrotem

Każdego dnia, przez cały sezon zimowy do końca marca, odbywać będzie się 10 kursów. Z Soliska skibus odjeżdża o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 18:00 oraz 19:00.

Połączenie Soliska z Białym Krzyżem jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Szczyrk i ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort.

 

Dnia 1.12.2017 o 08:37, SPGöral napisał:

http://zima.szczyrk.pl/Skibus_Szczyrk.html

Bardzo fajna ta nowa strona zima.szczyrk.pl. Informacje o wszystkich ośrodkach, nawet mniejszych (Biały Krzyż, Bartuś), kamery, jedna lista warunków we wszystkich ośrodkach, ...

 

mapa_skibus.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy instalacja doprowadzenia wody z dolnej stacji do Kanionu została zakończona? Widać tam na dole jakieś armatki?

Dzisiaj zauważyłem na kamerze, że armaty zniknęły z Jaworzyny i zastanawiam się czy nie transportują ich do naśnieżania dolnej części ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że COS dostanie znów trochę kaski z W-wy na armatki, bo 20-ma nowoczesnymi armatkami ciężko jest tyle tras ogarnąć. Z ciekawostek dodam, że w takiej Białce na tych dwóch "nowych" trasach (Jankulakowski, Remiaszów), zainstalowane są 52 armatki zasilane ze zbudowanego tam zbiornika. Przy czym te armatki mają tam znacznie mniej terenu do ogarnięcia niż potrzeba ogarnąć w COS Szczyrk. Myślę, że 30 armatek - najlepiej takich TR10 lub podobnie wydajnych - miałoby szansę zrobić tam jakąś różnicę, a tak to jest żonglerka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Miejmy nadzieję, że COS dostanie znów trochę kaski z W-wy na armatki, bo 20-ma nowoczesnymi armatkami ciężko jest tyle tras ogarnąć...

A ja mam nadzieje że TMR przejmie COS! 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wreszcie odwiedzić stary dobry COS. Według mnie warunki bardzo dobre. Trasa dobrze utwardzona i równa. Brak przetarć oraz większej ilości minerałów. Do tego umiarkowana ilość narciarzy. Też mam nadzieje że jak najszybciej zaśnieżą "Doliny" i dalszą część FIS-u. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem całkowicie prywatnych ośrodków, bo one nastawione są tylko na zysk. Tam liczy się tylko kasa. Osobiście wolę różne COS-y OSIR-y MOSIR-y itp gdzie udziały mają gminy, miasta czy państwo. Pewnie są gorzej zarządzane, nie mają wypasionych kanap, najlepszego naśnieżania,  wygładzonych tras, ale jakoś przeważnie u nich mniejszy tłok i trochę niedogodności, które jednak mi nie przeszkadzają. 

Edytowane przez marionen
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...