Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na Skrzycznem w Niedziele żeby naprawić termometr na stacji pogodowej (trochę zeszło ale byłem tydzień chory a i kolejka nie chodziła przez część weekendów) . Jak widać na tej mojej stronce http://skrzyczne.pogoda.cc/ na górze przez cały tydzień jest mróz.

W nd chodziły armatki na FISie (i chyba kaskadzie) i pewnie śnieżą cały czas do teraz bo jest warun. W Bielsku jest przeważnie -1 do 0 w ciągu dnia dlatego w Szczyrku pewnie spokojnie te -3.  Naturalnych opadów śniegu w zasadzie nie ma poza drobnym śnieżeniem, choć Meteoblue zapowiadało że miały być

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sp8ebc napisał:

Byłem na Skrzycznem w Niedziele żeby naprawić termometr na stacji pogodowej (trochę zeszło ale byłem tydzień chory a i kolejka nie chodziła przez część weekendów) . Jak widać na tej mojej stronce http://skrzyczne.pogoda.cc/ na górze przez cały tydzień jest mróz.

W nd chodziły armatki na FISie (i chyba kaskadzie) i pewnie śnieżą cały czas do teraz bo jest warun. W Bielsku jest przeważnie -1 do 0 w ciągu dnia dlatego w Szczyrku pewnie spokojnie te -3.  Naturalnych opadów śniegu w zasadzie nie ma poza drobnym śnieżeniem, choć Meteoblue zapowiadało że miały być

Cześć

Nareszcie ktoś kto może coś powiedzieć o pogodzie a nie tylko bajki.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wojgoc napisał:

takie same bajki - pewnie sniezą, pewnie jest spokojnie -3 w Szczyrku

To znaczy co? Napisz po polsku to się odniosę. Kolega sp8ebc opiekuje się jak widać stają meteo an Skrzycznem więc rozumiem, że jest meteorologiem, ma dostęp do danych i wie coś na ten temat w przeciwieństwie...

Pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

To znaczy co? Napisz po polsku to się odniosę. Kolega sp8ebc opiekuje się jak widać stają meteo an Skrzycznem więc rozumiem, że jest meteorologiem, ma dostęp do danych i wie coś na ten temat w przeciwieństwie...

Pozdr

Przeczytaj ze zrozumieńiem co napisał kolega sp8ecb - w którym miejscu jest tam napisane coś fachowego? 

Praktyczne informacje sa dopiero po otwarciu zawartego linku, w samym poście sa zawarte takie same bajki jak w u innych forumowiczów zajmujących sie przepowiadaniem pogody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojgoc napisał:

Przeczytaj ze zrozumieńiem co napisał kolega sp8ecb - w którym miejscu jest tam napisane coś fachowego? 

Praktyczne informacje sa dopiero po otwarciu zawartego linku, w samym poście sa zawarte takie same bajki jak w u innych forumowiczów zajmujących sie przepowiadaniem pogody.

Cześć

Kolega zajmuje się sprawą zawodowo i to mi poniekąd wystarczy. Żadnych prognoz nie podawał tylko napisał co widział i koniec. U mnie ma daleko większe zaufanie niż samozwańczy prognostycy i koniec.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojgoc napisał:

takie same bajki - pewnie sniezą, pewnie jest spokojnie -3 w Szczyrku

Byłem dzisiaj na objeździe. BB, Meszna i Buczkowice wszędzie 2~3 stopnie plus. W Szczyrku w dolinie około zera ale lekko powyżej, bo jezdnia mokra (a nie zlodzona) i nie widać coby sypali solą. Generalnie teraz pada drobna mżawka. Skrzyczne i Hala Skrzyczeńska w chmurach, także jak wygląda szczyt nie widać (a i byłem po ciemku). Słowacy trzymają odpalone oświetlenie ale nie śnieżą. Śniegu mają na oko dużo + mają narobione w dużych kopach leżących teraz na trasie. Nie miałem aparatu żeby zrobić zdjęcie ale jest kilka takich kop a trasy białe bez widocznych przeżerów gruntu.. Jak jest na COS to nie powiem bo nie widać, ale FIS pewnie jest OK bo na szczycie -2 i do wysokości Jaworzynki powinno trzymać. 

Edytowane przez sp8ebc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem dzisiaj na objeździe. BB, Meszna i Buczkowice wszędzie 2~3 stopnie plus. W Szczyrku w dolinie około zera ale lekko powyżej, bo jezdnia mokra (a nie zlodzona) i nie widać coby sypali solą. Generalnie teraz pada drobna mżawka.

My dzisiaj jechaliśmy z Wisły do Szczyrku około 15.00.  Cały czas padał śnieg, nawet na dolnej stacji BSA musiałem ośnieżać auto po 30min postoju. Droga przez Salmopol biała i ekstremalnie śliska. Kilka razy auto szło bokiem mimo, że rajdowcem nie jestem.  Na Solisku trochę im śniegu dopadało więc będą mieć łatwiej z otwarciem.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano w Bielsku też był mróz. W nocy było na pewno dobrze poniżej zera. Rano też coś pruszyło ale potem w ciągu dnia było coraz cieplej. Jak wychodziłem z roboty o 17:30 to padał już tylko deszcz. W szczyrku byłem około 19:00... No a na salmopolu to warto mieć łańcuchy :)

Edytowane przez sp8ebc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No a na salmopolu to warto mieć łańcuchy :)

 

Dziś na Salmopolu łańcuchy zbędne. Warstwa śniegu na drodze niewielka, pod nim trochę lodu ale nie na tyle by nie można było bezpiecznie przejechać . Nie jestem zbyt dobrym kierowcą i po prostu okazało się że moja prędkość na podjazdach (40-50km/h) była nico za duża a lina przejazdu zakrętów daleka od optymalnej. Zjeżdżając w dół do Szczyrku zwolniłem trochę i było już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aura okresu Świąteczno - Noworocznego działa u nas jak od kilku lat ciepło deszcz brak warunków jedna trasa w COS to tak szału nie ma. Miałem nadzieję że prognozy się zmienią ale jak co roku zima znowu nie zaskoczyła, po prostu jeszcze nie przyszła. Pewnie do Nowego Roku nic się nie zmieni.  Trzeba czekać  na poprawę warunków na trasach i ciekawe czy tej zimy doczekamy się otwartych tras aż do dolnej stacji na Skrzycznem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...