Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sariensis napisał:

Niestety masz rację, w całym tym zamieszaniu jest dużo "polowania na czarownice" a bardzo mało współpracy dla dobra ogółu, finalnie zwyciężyli "obrońcy istot ..." czy jak tam to się tam nazywa ;).

 

9 godzin temu, christofer30 napisał:

A dlaczego od nowa. Przecież kolej z dołu na solisko mi się wydaje w porządku a ta nowa na buczynke chyba nie jest w takim stanie żeby nie można jej nie było użytkować też jak dla mnie jest w porządku.

Przypuszczam, że najpierw by trzeba za tę Buczynkę zapłacić! Czyli nie tylko kupujesz ośrodek, ale w pakiecie też problemy:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/10/zart-z-nart-szykuje-sie-wojna-w.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregor_g4 napisał:

Ale pisanie, że ośrodek umrze raz na zawsze to snucie czarnych wizji ;)

Obyś miał rację.

9 godzin temu, gregor_g4 napisał:

Pisanie, że Korbielanie nie zrobili nic, by szczęściu nie pomóc, to też wg mnie przesada.

Od dawna znasz moją opinię na ten temat. Wiesz, że wynika ona z własnych doświadczeń i rozmów. To co się dzieje obecnie tylko mnie w tej opinii utwierdza. (NIESTETY) :(

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Spiochu said:

Jeśli razem z krzesłem na Buczynkę to pewnie jest to tyle warte. Ale to krzesło nie jest spłacone, więc nie wiem jak by rozwiązali tą kwestię przy sprzedaży. Nie mniej jednak TMR tyle nie zapłaci. Teraz jest zajęty inwestycjami w bardziej dochodowym (z racji położenia) Szczyrku. Jak już się dorobią w Szczyrku, będzie kasa na kolejne inwestycje. W między czasie Pilsko podupadnie bardziej i obecny właściciel mocno zejdzie z ceny.

TMR nie musi się nigdzie dorabiać. Rzuć okiem na sprawozdania finansowe i/lub poczytaj o głównych udzialowcach. 

Mam nadzieję, niestety, że nie będą zainteresowani Korbielowem. Nie sądzę, żeby akcjonariusze dobrze odebrali taką informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już TMR chciałby kupić to przy ich rozmachu czym byśmy się tam dostali, helikopterem? CTE nie było złym pomysłem, tylko "coś istotnego" się zmieniło. Zwróćcie uwagę, że wszystkie ośrodki na Żywiecczyźnie przechodzą trudne momenty- Ochodzita, Zwardoń. Ciekaw jestem czy Brenna, która teraz ma przychylność władzy wykorzysta czas. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 08:31, marionen napisał:

 

PA060044.thumb.JPG.800e02f78c78b2889eb4ff0a4ec92198.JPG

PS i do tego oczywiście niezwykłe widoki, Tatry, Babia Góra, Skrzyczne, Bielsko Biała... i wiele, wiele innych

PILSKO to góra magiczna i pełna niespodzianek. Przewodnik @johnny_narciarz nie pozwolił nam się zmęczyć.To był fantastyczny dzień wśród gór.:)

_A065227.thumb.JPG.247cf48c04c93056bdea31f78e6ef293.JPG

Był jakiś psi WZF...czy coś

_A065230.thumb.JPG.7a0ba19f1ba059a3db79adddc2295544.JPG

_A065233.thumb.JPG.24701ffb2331d3d785dfd875bee2240a.JPG

_A065240.thumb.JPG.e283d7406ed490a5f5727725e77443a5.JPG

pyszna grochówka i specjały z rusztu - Hala Miziowa

_A065261.thumb.JPG.d3b059cb85842168a9dd0b6fa5faa733.JPG

ZADOWOLENI :)

_A065255.thumb.JPG.852893eae41e49780af738a4b1b649eb.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/firmy/sprzedaz/polskie-koleje-linowe-wracaja-do-polski-komentarz-morawieckiego/cskttg7
PKL przejęte przez PFR. Może to da szansę na przejęcie przez PKL ośrodka na Pilsku. 

Na 100 % obok TMR PKL był firmą przymierzającą się do zakupu Pilska, robili badania, audyty, podobno było bardzo blisko. 
O braku inwestycji zdecydowała wtedy m.in. negatywna atmosfera dookoła PKL, dlatego nie zdecydowali się na dalsze inwestycje w Polsce. Teraz może być inaczej. Ze wsparciem PFR Pilsko mogłoby szybko dogonić Słowaków.

Edytowane przez pipasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oczywiście świadomość, że Pilsko to jest "popierdółka" ( cytując klasyka ) w stosunku do alpejskiego ośrodka weźmy choćby np. Nassfeld, które mogłoby być gruuuuuuuubą inwestycją dla TMR.  Tylko że tam jedziesz +9h. A Pilsko oczywiście  ma jeden ogromny plus: jest w zasięgu 2h od naprawdę licznej rzeszy narciarzy, dla których alternatywą jest i będzie jedynie Szczyrk. A nie 10 czy 20 innych mniej czy bardziej porównywalnych alpejskich ośrodków oddalonych jednak o więcej niż 6h od PL. Tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy czy jedziesz 7,  8 czy 10 h. I tak musisz na taki wyjazd przeznaczyć więcej niż weekend. Oczywiście wiem, że są narciarze jadący 6,5 h do Schladming na jeden dzień - ale to margines ( nie mylić ze społecznym }. Większość z nas jedzie w jedynie słusznym kierunku 1 - 4 x w sezonie. Ferie, weekend listopadowy  i / lub majowy, wyskok na przerwę świąteczną, jakiś marzec.

A po za tym jak żyć?  Chopok - to tez 3-4 h / podziwiam ludzi z tego forum bywających tam co tydzień /. 

Pilsko mogłoby być rozsądną alternatywą dla Szczyrku, co więcej powinno taką być. To co robi TMR to są cuda. I nie chodzi tu o budowę kilku kanap. Ale poszerzenia tras, budowy nowych, zbiornik i systemy naśnieżania, niwelacje, łączenie z innym ośrodkiem itp. I co? Żadnych protestów!!!!! Zero terrorystów!

Jest taki mały ośrodek w skiamade Altenmarkt - Radstadt. Trochę to inaczej wygląda, ale iIekroć tam jeżdżę marzę, że tak mniej więcej powinno wyglądać Pilsko.

Czyli gondola od parkingu spod Jontka na Miziową, druga gondola z drugiego parkingu na Miziową przez Szczawiny, poszerzenie i naśnieżenie piątki, uruchomienie czarnej, no i Buczynki z naśnieżaniem. + obecne orczyki.  I mamy fajny ON. Powtórzę, jeszcze raz : to jedyna prawdziwa alternatywa dla SMR dla narciarzy ze Śląska, Zagłębia, Podbeskidzia na weekend.

Widząc, to co zrobił w 2 sezony TMR i to czego zarówno w Szczyrku innym jak i gdziekolwiek indziej poza Białką w PL nie dokonano, wydaje mi się że naturalną forma ekspansji Słowaków powinno być Pilsko. Po prostu nie ma drugiej takiej góry w tak niewielkiej odległości od tak wielu potencjalnie chętnych nartowania.

Pzdr A.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pilsko nie można patrzeć przez pryzmat tylko i wyłącznie tej góry, ale całego jej otoczenia, które daje niesamowite możliwości.

oczywiście repolonizacja PKL, to szansa dla Korbielowa i okolic, ale na ten moment to wróżenie z fusów.

pierwsza sprawa: CTE i kwestia sprzedaży

druga: wybory do samorządów lokalnych

Jak te kwestie sie rozwiążą, będzie można myśleć o przyszłości ośrodka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w pszyszłym roku rozpoczyna się przetarg na budowę dorgi S1 z Mysłowic do Bielska więc czas podróży ze śląska znacznie się skróci i to będzie naprawdę alternatywa dla szczyrkowskiego ponieważ pojedzie się 30 minut dłużej jest się na pilsku teraz te 30 minut dłużej jeździ się np do Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Areski said:

A Pilsko oczywiście  ma jeden ogromny plus: jest w zasięgu 2h od naprawdę licznej rzeszy narciarzy, dla których alternatywą jest i będzie jedynie Szczyrk. 

Pilsko mogłoby być rozsądną alternatywą dla Szczyrku, co więcej powinno taką być.

I mamy fajny ON. Powtórzę, jeszcze raz : to jedyna prawdziwa alternatywa dla SMR dla narciarzy ze Śląska, Zagłębia, Podbeskidzia na weekend.

1. "Ciut" więcej niż 2h -Katowice- szczególnie w weekendy.

2. Wisła jest bliżej i sporą część weekendowych narciarzy właśnie Wisłę (czy Ustroń ewentualnie) wybiera. Mało tego, o czym pisałem, szybciej można dojechać do Myślenic a niedaleko dalej...

1 hour ago, gregor_g4 said:

Na Pilsko nie można patrzeć przez pryzmat tylko i wyłącznie tej góry, ale całego jej otoczenia, które daje niesamowite możliwości.

 

Gregor, a co dokładnie zimą daje te niesamowite możliwości? Jest godzina 16 i co dalej?

23 minutes ago, Mietek said:

Dodam jeszcze że w pszyszłym roku rozpoczyna się przetarg na budowę dorgi S1 z Mysłowic do Bielska więc czas podróży ze śląska znacznie się skróci i to będzie naprawdę alternatywa dla szczyrkowskiego ponieważ pojedzie się 30 minut dłużej jest się na pilsku teraz te 30 minut dłużej jeździ się np do Wisły.

Możliwe, że się rozpocznie. Zobacz kiedy miał się rozpocząć, kiedy było skierowanie do realizacji, ile czasu ostatnio trwa rozstrzyganie przetargów. Do puszczenia ruchu to moim zdaniem minimum 4 ale raczej 5 lat. Zapraszam do dyskusji na skyscraperze.

8 minutes ago, christof said:

obecnie tez jest 30 minut dalej niz Szczyrk :) 

W weekendy zimowe, wyjezdzajac z Wilkowic rano, gdy jedzie się na narty (koło 7dmej rano) i popołudniu gdy wraca się z nart (15-16), nie pamiętam czy kiedyś udało mi się zejść poniżej 40 minut na trasie Jontek-Wilkowice. Jeżdżę zgodnie z przepisami.

 

Szczerze, nie wiem co widzicie w tej górze, poza potencjałem turystycznym samej góry. Droga kiszka, zero atrakcji po nartach a knajp to chyba teraz 4 na krzyż. Góra super, ale reszta to echo minionej epoki, tej z granicami, poprzednimi zarobkami i marzeniami o Alpach. Jak już pisałem, to miejsce zostanie dla zapaleńców, porannych wstawaczy, jeżdżących ile wlezie cały dzień. Ludzi z forum (no poza mną wiadomo dlaczego :) ). I to i tak bedzie dobrze, jeżeli nie pójdzie likwidacja i zostawienie tylko dołu z wyciagiem Kamienna-Solisko i Babą.

Zawsze zyczylem Pilsku dobrze, ale od paru lat nie mam nadzieji, że to lepiej będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiek, chodziało mi o warunki naturalne w okolicach Pilska - kilka szczytów po 1200-1300 metrów w najbliższej okolicy, możliwość połączenia trasami i wyciągami 2 miejscowości.

 

co do dojazdu - dziwi mnie Twój punkt widzenia. Co roku przyjmuje sporo gości w domu, z różnych stron kraju. Zwykle pytam o droge, jak się jechało. Od czasu oddania mostu w Świnnej nikt nie narzekał, ba, ludzie chwalą dojazd. Do żywca jedziesz autostradami/drogami ekspresowymi, z Żywca 24 km drogami lokalnymi. To są standardy alpejskie. nie znam ośrodka gdzie wjeżdza się ekspresówką.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co widzimy ?? 

To o co powinno chodzić w tym sporcie! Świetne trasy, kameralny klimat, NATIRALNY śnieg. Za przeproszeniem mam gdzieś knajpy, zawsze gdzieś zjem, a jak sama nazwa wskazuje jadę na narty. Zawsze tam spędzam fantastycznie czas z dala od tłumów, na wyciągach poznaję fajnych ludzi. Tam czuć że większość osób która jeździ na górze to narciarze pasjonaci, koneserzy. To widzę w tej górze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, christof napisał:

z tą liczbą mnogoą tras to bym nie przesadzal ;) pierdutnie stary orczyk  Miziowa - Pilsko i zostanie jedynie opcja dla pasjonatow skiturowcow 

tak właśnie czytam o tym Pilsku i się już szykuje na moment, kiedy wszystkie wyciągi zamkną, wtedy będzie freeride marzenie 🙂

tak na poważnie, to oczywiście współczuję Wam losów tej góry

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, gregor_g4 said:

Mysiek, chodziało mi o warunki naturalne w okolicach Pilska - kilka szczytów po 1200-1300 metrów w najbliższej okolicy, możliwość połączenia trasami i wyciągami 2 miejscowości.

 

co do dojazdu - dziwi mnie Twój punkt widzenia. Co roku przyjmuje sporo gości w domu, z różnych stron kraju. Zwykle pytam o droge, jak się jechało. Od czasu oddania mostu w Świnnej nikt nie narzekał, ba, ludzie chwalą dojazd. Do żywca jedziesz autostradami/drogami ekspresowymi, z Żywca 24 km drogami lokalnymi. To są standardy alpejskie. nie znam ośrodka gdzie wjeżdza się ekspresówką.

1. Masz rację, warunki naturalne wspaniale. No i/ale Natura2000.

2. Dla mnie tluczenie się od Żywca do Korbielowa to ostatnimi latami żadna przyjemność. Dodatkowo wskazuje, że nawet z aglomeracji katowickiej są lepsze miejsca na wyjazd narciarski z szybszym dojazdem w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Areski napisał:

Widząc, to co zrobił w 2 sezony TMR i to czego zarówno w Szczyrku innym jak i gdziekolwiek indziej poza Białką w PL nie dokonano, wydaje mi się że naturalną forma ekspansji Słowaków powinno być Pilsko. Po prostu nie ma drugiej takiej góry w tak niewielkiej odległości od tak wielu potencjalnie chętnych nartowania.

naturalną forma ekspansji Słowaków powinna być... BRENNA i projekt wg Solisko Arena - Po Szczyrku, oczywiście.

naturalną forma ekspansji Słowaków powinna być... BRENNA i projekt wg Solisko Arena - Po Szczyrku, oczywiście.

Oni zaczynają celować w niebieskie trasy, przyjazne rodziną, cytat z dzisijszego sprawozdania:

TATRANSKÁ LOMNICA (9 października 2018 r.) - Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) przedłożyła zmieniony projekt innego punktu wejścia do ośrodka Tatranská Lomnica w celu oceny oddziaływania na środowisko. Projekt ma odpowiedzieć na rosnącą liczbę klientów w ośrodku i zapotrzebowanie na lepszą regulację sposobu poruszania się narciarzy po okolicy. Projekt został już oceniony i zatwierdzony, podobnie jak w przypadku OOŚ w 2008 r., Ale nie został wdrożony. Po wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu ośrodka narciarskiego TMR zmienił projekt tak, aby mógł on spełniać pierwotny cel, ale miał znacznie mniejszy wpływ na środowisko i komfort mieszkańców. Nowe sugestie lepiej odzwierciedlają dzisiejsze trendy i zmieniające się potrzeby narciarzy, ponieważ ludzie stają się coraz bardziej zainteresowani łatwiejszymi - "niebieskimi" trasami, które są idealne dla rodzin

 

 

 

3 godziny temu, Areski napisał:

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2018 o 23:03, andrzej1982 napisał:

naturalną forma ekspansji Słowaków powinna być... BRENNA i projekt wg Solisko Arena - Po Szczyrku, oczywiście.

Oni zaczynają celować w niebieskie trasy, przyjazne rodziną, cytat z dzisijszego sprawozdania:

TATRANSKÁ LOMNICA (9 października 2018 r.) - Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) przedłożyła zmieniony projekt innego punktu wejścia do ośrodka Tatranská Lomnica w celu oceny oddziaływania na środowisko. Projekt ma odpowiedzieć na rosnącą liczbę klientów w ośrodku i zapotrzebowanie na lepszą regulację sposobu poruszania się narciarzy po okolicy. Projekt został już oceniony i zatwierdzony, podobnie jak w przypadku OOŚ w 2008 r., Ale nie został wdrożony. Po wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu ośrodka narciarskiego TMR zmienił projekt tak, aby mógł on spełniać pierwotny cel, ale miał znacznie mniejszy wpływ na środowisko i komfort mieszkańców. Nowe sugestie lepiej odzwierciedlają dzisiejsze trendy i zmieniające się potrzeby narciarzy, ponieważ ludzie stają się coraz bardziej zainteresowani łatwiejszymi - "niebieskimi" trasami, które są idealne dla rodzin

 

 

 

 

Taki trend w naszej okolicy; pisałem już o tym. Na światłach w Szczyrku niebieska jest zrąbana po godzinie, a czerwona po trzech. Niebieską wybiera chyba z 80 proc. narciarzy. W Austrii za to popularnością cieszą się czarne trasy. Do nas też to przyjdzie, za jakieś 10-15 lat, jak ... ludzie nauczą się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2018 o 20:01, gregor_g4 napisał:

Na Pilsko nie można patrzeć przez pryzmat tylko i wyłącznie tej góry, ale całego jej otoczenia, które daje niesamowite możliwości.

oczywiście repolonizacja PKL, to szansa dla Korbielowa i okolic, ale na ten moment to wróżenie z fusów.

pierwsza sprawa: CTE i kwestia sprzedaży

druga: wybory do samorządów lokalnych

Jak te kwestie sie rozwiążą, będzie można myśleć o przyszłości ośrodka.

 

 

Grześ, jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia. Czynsz za dzierżawę gruntów. Jeśli w szczyrku wynosi ok. 1,8 złotego, to ile powinien wynosić w Korbielowie, a ile wynosi w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fredek321 napisał:

Grześ, jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia. Czynsz za dzierżawę gruntów. Jeśli w szczyrku wynosi ok. 1,8 złotego, to ile powinien wynosić w Korbielowie, a ile wynosi w tej chwili.

Kto zaproponował taką stawkę za metr? Ile wynosiła stawka przed przyjściem CTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...