Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, cyniczny napisał:

Spoko, przecież tak sobie rozmawiamy jak rowerzysta z rowerzystą:-)

A co do mody, to mam to gdzieś, że ktoś pomyśli "o kupił se szosówkę - pewnie dla mody, bo teraz każdy kupuje". Po prostu mnie nie zna i jego zdanie o mnie nie jest dla mnie ważne. Również mam gdzieś ile osób jeździ na danym typie roweru. Jeśli ten typ mi odpowiada, kupuję (o ile mnie stać) i jeżdżę. 

Tak miałem z ubraniami stricte rowerowymi - jeździłem w nich w czasach gdy mało kto w lajkrach jeździł. W robocie trochę podśmiechujki mieli typu "cudowne dziecko dwóch..." itp.:-) Wyglądałem może dziwnie, ale było mi wygodnie i nie zwracałem na to uwagi. Teraz wiele osób jeździ w takich strojach, a moje podejście nie zmieniło się ani na jotę. Dalej jest mi najwygodniej w takich ciuchach i nie widzę powodów zmieniać swoich przyzwyczajeń, bo nagle więcej ludzi jeździ tak jak ja.

 

Cześć

Sorry muszę kończyć bo już ubrana w te obciślaki stoi nade mną więc muszę założyć swoje i w drogę.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżone dziś.BB-zapora w Goczałkowicach i na koniec  rynek w Pszczynie.Wiało niemiłosiernie,już chyba wiem o co Wam chodziło z rowerem aero i bocznym wiatrem :)  Nic nie poradzę na ten wybór,taka rama mi się podoba i już :) Najgorsze ,nie wiem jak w ,,zwykłej ,,szosie ,, to nierówności na drodze-czuje każdy kamyk,każdą szczelinę itp.Podobno koła karbonowe lepiej tłumią te nierówności hmm

 

42097728-19B3-419D-A499-85B63D8E872B.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lu5asz napisał:

Też mam 25.Podobna ta rama mniej tłumi od ,,górala,,

Zobacz czy wejdą 28 w takim razie - jeżeli 25 bolą. Powinno być dużo lepiej pod względem wybierania dziur.

Jeżeli jednak zdecydowałbyś się na zakup jakichś karbonów, wtedy sprawdź przed zakupem na jaką są max masę. Niektóre karbonowe koła są na relatywnie niskie obciążenie, a pamiętam, że trochę ważysz. Szkoda byłoby szybko drogie koła zniszczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No widzisz jaka ładna pętelka wyszła!

Ty masz jednak zajebiste te swoje rejony. W Kobylańskiej mam "obnocowane" wszystkie schrony i zagłębienia i obłażone wszystkie skały.

Pozdrowienia serdeczne

W kobylańskiej nie łaziłem,trochę w będkowskiej i dolina prądnika na łaskawcu.Miałem sąsiada no i mam bo w sumie niedaleko mieszka co dużo łaził po górach (Wojtek Kurtyka) i z nim trochę  połaziłem po okolicznych skałkach.

Edytowane przez tomi33
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, WojtekM napisał:

Zobacz czy wejdą 28 w takim razie - jeżeli 25 bolą. Powinno być dużo lepiej pod względem wybierania dziur.

Jeżeli jednak zdecydowałbyś się na zakup jakichś karbonów, wtedy sprawdź przed zakupem na jaką są max masę. Niektóre karbonowe koła są na relatywnie niskie obciążenie, a pamiętam, że trochę ważysz. Szkoda byłoby szybko drogie koła zniszczyć.

Sam jeżdżę na 28 i jak się skończą te opony, wracam do 26...wcześniej jeździłem na 25.

Dużej różnicy w komforcie nie widzę, widzę za to w prędkości in minus. No ale ja z reguły wybieram dobre asfalty i 90% jazdy jest po dobrze mi znanych drogach. Na wertepach 28 wyraźnie są lepsze...pytanie, ile tych wertepów wybieramy do jazdy? Ja z reguły mijam takie drogi.

Koła karbonowe z pewnością nie poprawią komfortu. Z reguły są one bardzo sztywne...za to robią robotę w szybkiej jeździe.

Stożek również robi robotę - w moim rowerze jest on moim zdaniem trochę za mały. Teraz wybrałbym rower ze stożkiem minimum 4 cm...a całkiem możliwe, że skończyło by się na 5. Myślę o takiej zmianie w swoim sprzęcie. 

@lu5asz posłuchaj @WojtekM koła karbonowe i waga - bardzo ważna sprawa. No i licz się z tym, że przy tego typu sprzęcie musisz mocno uważać, bo uszkodzenie koła, to bolesna dla kieszeni przygoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa dni rowerowe. Wczoraj samotnie niecałe 80 km w kierunku zachodnim i południowym od Piaseczna.

Odkryte fajne, wąskie, leśne asfalciki w okolicach Żelechowa + rzut oka na budowaną S7 w okolicach Tarczyna.

IMG_20200422_163958.thumb.jpg.c65917f039d183b67c9a8e545070b56e.jpg

IMG_20200422_171207.thumb.jpg.34d745b678e4672b1e274a4e7549330d.jpg

IMG_20200422_171330.thumb.jpg.ce4fc63e90deeecb72ba1e36f5425e2c.jpg

IMG_20200422_174343.thumb.jpg.807860af54f95853116c6510046a3c8c.jpg

 

A dzisiaj ponownie żona wyciągnęła na przejażdżkę.

Tym razem do Konstancina i z powrotem, nawet było piwko z lokalnego browaru na spółkę. Ech pięknie.

IMG_20200423_155508.thumb.jpg.53c8d80df11ddff4904def6168e3c4fb.jpg

 

Bocznymi uliczkami do Konstancina

IMG_20200423_160108.thumb.jpg.8a4572c0de93478db5ac7276023693df.jpg

 

W parku zdrojowym spędzamy jakiś czas

IMG_20200423_162133.thumb.jpg.46e3da8304eb6b9a7cd11337e264abf0.jpg

IMG_20200423_162214.thumb.jpg.59fc718b67bdd04bb0eba367ca06722e.jpg

IMG_20200423_162508.thumb.jpg.0b54f74848617cfd0117f779ae053772.jpg

IMG_20200423_162546.thumb.jpg.08e3a80998d0872f692e91a76a939277.jpg

IMG_20200423_164805.thumb.jpg.3a8ebdc459931b7e17554c29071086e8.jpg

 

Przez lasy Chojnowskie wracamy do domu.

IMG_20200423_172716.thumb.jpg.4a82ac37829c48f143382dea49bf13ae.jpg

IMG_20200423_160108.jpg

IMG_20200423_162133.jpg

IMG_20200423_162214.jpg

IMG_20200423_162508.jpg

IMG_20200423_162546.jpg

IMG_20200423_162609.jpg

IMG_20200423_164805.jpg

IMG_20200423_172716.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pętelka z przepięknymi widokami.

 

Start w Żorach,później kieruje się na Pszczynę i rynek gdzie krótka przerwa.Nastepnie trasa na Strumień-po drodze podziwiam widoki -jezioro Goczałkowickie i Beskidy.Całkiem udany dzień.

 

E25B8B0B-B76A-47E5-9CB2-34E930F4C697.jpeg

49CCADFF-C78A-4BB0-BAAC-7E8D888FCF81.png

Edytowane przez lu5asz
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 18:54, lu5asz napisał:

 Najgorsze ,nie wiem jak w ,,zwykłej ,,szosie ,, to nierówności na drodze-czuje każdy kamyk,każdą szczelinę itp.Podobno koła karbonowe lepiej tłumią te nierówności hmm

 

 

Na zwykłej szosie też czuć. Ramę masz alu, więc czuć trochę bardziej niż przy ramie z carbonu. Widelec masz jednak jak zakładam carbon-fibre. Nie wiem, jak sztyca - ale jeżeli jest carbon, to też więcej się z tego nie wyciśnie. Możesz kombinować z oponami. Może trochę jednak za dużo powietrza pompujesz, to też ma wpływ. 

Co do kół karbonowych - jest kwestia ich trwałości, ale także, a może przede wszystkim, ceny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Na zwykłej szosie też czuć. Ramę masz alu, więc czuć trochę bardziej niż przy ramie z carbonu. Widelec masz jednak jak zakładam carbon-fibre. Nie wiem, jak sztyca - ale jeżeli jest carbon, to też więcej się z tego nie wyciśnie. Możesz kombinować z oponami. Może trochę jednak za dużo powietrza pompujesz, to też ma wpływ. 

Co do kół karbonowych - jest kwestia ich trwałości, ale także, a może przede wszystkim, ceny... 

Sztyca też carbon.Co do ciśnienia kół już zmniejszyłem i jest dużo lepiej .Nie ładuje już na max tylko  8bar.Z tym tłumieniem nierówności to może przesadzam,dopiero od miesiąca mam nowy rower a nigdy wcześniej nie jeździłem na szosie.To coś nowego dla mnie ,takie mega twarde,sztywne zawieszenie jak w sportowym aucie.Co do kół karbonowych wiem jedno ,póki na wadze nie będzie -10kg to nawet na nie nie spojrzę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

I powiedz żonie, że jest kochana bo dała sobie zrobić zdjęcie i pozdrów Ją serdecznie Cyniczny...!

I przekaż jej, że to facet powinie wozić toboły... ;)

Pozdrowienia serdeczne

Przekazałem, również pozdrawia i powiedziała, że faktycznie głupia była, że ten browar wiozła, więcej tego błędu nie popełni. 

Dzięki @Mitek 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cyniczny napisał:

Przekazałem, również pozdrawia i powiedziała, że faktycznie głupia była, że ten browar wiozła, więcej tego błędu nie popełni. 

Dzięki @Mitek 😁

Z drugiej strony, tak sobie teraz pomyślałem, to sama się wrobiła tym koszykiem... No nie jest tak?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 20:14, marboru napisał:

Dużej różnicy w komforcie nie widzę, widzę za to w prędkości in minus. No ale ja z reguły wybieram dobre asfalty i 90% jazdy jest po dobrze mi znanych drogach. Na wertepach 28 wyraźnie są lepsze...pytanie, ile tych wertepów wybieramy do jazdy? Ja z reguły mijam takie drogi.

Mi też pasują 25. Jednak na kiepskim asfalcie 28 dają wyraźnie większy komfort - tak przynajmniej ja to odczuwam.

A w zakresie prędkości - kiedyś zawodowcy jeździli na bardzo wąskich oponach. Aktualnie często jadą na 25. A na wyścigi po brukach mają założone nawet szersze niż 25. Tak więc wszystko zależy od nawierzchni i od nogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 20:14, marboru napisał:

..........

Dużej różnicy w komforcie nie widzę, widzę za to w prędkości in minus. ........

Cześc

Mariusz a czy mógłbyś tak łopatologicznie napisać jakie są te różnice zakładając, że jedziemy z tym samym wydatkiem energetycznym w tych samych warunkach. Jaka będzie różnica w km/h miedzy szosą a MTB na oponie powiedzmy 2.00 czy 2.20? Ile km/h szybciej 5, 7, 10 ?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mitek napisał:

że jedziemy z tym samym wydatkiem energetycznym w tych samych warunkach.

Ja to oceniam jadąc na trekingu z sakwami że kolarki mijają mnie jadąc prawie raz szybciej - jadę bez wysiłku 20km/h oni blisko 40km/h, ale raczej mają zdecydowanie wyższy puls niż ja,   na kolarce bez wysiłku  to około 30km/h 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, surfing napisał:

Ja to oceniam jadąc na trekingu z sakwami że kolarki mijają mnie jadąc prawie raz szybciej - jadę bez wysiłku 20km/h oni blisko 40km/h, ale raczej mają zdecydowanie wyższy puls niż ja,   na kolarce bez wysiłku  to około 30km/h 

Jak dobrze powieje, to czasem się możesz skichać, a tych 30 km/h nie osiągniesz 😉 Przy silnym wietrze różnice zaczynają się nieco zacierać, co nie zmienia faktu, że co szosa to szosa, trochę jakby na autostradzie ustawić auto sportowe obok terenowego... z drugiej strony, jak zrobi się nierówno i grząsko, to kolarkę można sobie ubrać na plecy... 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześc

Mariusz a czy mógłbyś tak łopatologicznie napisać jakie są te różnice zakładając, że jedziemy z tym samym wydatkiem energetycznym w tych samych warunkach. Jaka będzie różnica w km/h miedzy szosą a MTB na oponie powiedzmy 2.00 czy 2.20? Ile km/h szybciej 5, 7, 10 ?

Pozdrowienia

Pytanie nie do mnie, ale dość przystępnie zostało to wytłumaczone na blogu https://roweroweporady.pl/opor-stawiany-przez-opony-rowerowe/

A co do jazdy z koszykiem - ja też miałam parę lat taki na trekkingu, w związku z tym byłam na wycieczkach za "bagażową". W końcu się zbuntowałam, koszyk zdjęłam i okazuje się, że plecak bardzo dobrze można przytwierdzić gumkami ekspanderami do męskiego roweru ;).

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, surfing napisał:

Ja to oceniam jadąc na trekingu z sakwami że kolarki mijają mnie jadąc prawie raz szybciej - jadę bez wysiłku 20km/h oni blisko 40km/h, ale raczej mają zdecydowanie wyższy puls niż ja,   na kolarce bez wysiłku  to około 30km/h 

Cześć

Na równej drodze bez wiatru (tak do 2 max 3 m/s) te 30 km/h to jest prędkość MTB z wysiłkiem - przynajmniej dla mnie. 27-28km/h bez wysiłku. O takie porównanie mi właśnie chodzi. No bo jeżeli walczymy o 2-3 km/h to nie ma sensu ale jeżeli o 10-12km/h to już jest konkret i można rozważać kupno roweru o geometrii szosowej, którym można też przejechać na nierównym (taki rower typu Paryż-Rubaix).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...