Narty - skionline.pl
Jump to content
marboru

Rowerowe eskapady - relacje

Recommended Posts

Cześć

Wczoraj i dzisiaj jeżdżąc po mieście mijałem chyba cztery czy pięć patroli. Nikt się nie czepiał o nic nie pytał, nie próbował zatrzymać itd.

Pozdrowienia

• Like 2

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wczoraj i dzisiaj jeżdżąc po mieście mijałem chyba cztery czy pięć patroli. Nikt się nie czepiał o nic nie pytał, nie próbował zatrzymać itd.

Pozdrowienia

A znajomą zhaltowała dzisiaj policja w lesie na obrzeżach Szczecina, jak spacerowała z psem :(. Dziś dostała pouczenie, od jutra grozili mandatem. Głupota - kogo można zarazić w odludnym miejscu, w lesie? Wiewiórki?

• Like 2

W ramach przewietrzenia głowy po czterech dniach pracy zdalnej - krótka rundka po najbliższej okolicy, niecałe 20 km:

thumbnail_IMG_20200402_170304.thumb.jpg.2170496790f6794c1b256b99e60bfae7.jpg

thumbnail_IMG_20200402_173310.thumb.jpg.8e77ee5bbf816d8ed728a9a3c68fbb86.jpg

thumbnail_IMG_20200402_174413.thumb.jpg.090de6cbbd8e1cde4391f1c36ed28441.jpg

Zamiast maseczki ...

thumbnail_IMG_20200402_162040.thumb.jpg.6de52a9830b3aff579535e5c5a220b5f.jpg

Ludzi nie spotkałam prawie żadnych. Dobra - jedną rodzinę - von Raminów ;):

thumbnail_IMG_20200402_172238.thumb.jpg.a2365eb3a730a37c36c80deb9fe2014f.jpg

• Like 10

Przecież zakaz obowiązuje na bulwarach,w parkach,lasach itp.Nie ma nic napisane o jeździe po ulicach.Wczoraj mnie mijały 3 samochody policji i nic-odpukać .

Edited by lu5asz

No właśnie - jak to jest z tym uprawianiem sportu.

Jeżeli jadę na rowerze ulicą (nie wjeżdżam w zamknięty teren typu parki i bulwary) - uprawiam sport, czy nie / łamię przepisy, czy nie?

Jeżeli biegam ulicami ulicą (nie wbiegam w zamknięty teren typu parki i bulwary) - uprawiam sport, czy nie / łamię przepisy, czy nie?

Te bełkotliwe przepisy nie są dla mnie zrozumiałe i na tym skończę, żeby nie wchodzić w politykę naszych "wybrańców". Może ktoś ma jasną i obowiązującą interpretację?

23 minuty temu, lu5asz napisał:

Przecież zakaz obowiązuje na bulwarach,w parkach,lasach itp.Nie ma nic napisane o jeździe po ulicach.Wczoraj mnie mijały 3 samochody policji i nic-odpukać .

O lasach w rozporządzeniu nie ma mowy.

Cześć

Moja droga prowadzi przez dwa parki z czego Pola Mokotowskie są bardzo popularne bo praktycznie w centrum. Było naprawdę jak za najlepszych lat. Ciężarowy samochód w centrum parku jako baza i patrole-żandermeryjne. Zresztą ja niemalże celowo wybieram drogę tak żeby była w jakiś sposób kolizyjna. Zawsze coś się będzie ciekawego działo, jakby co.

Pozdrowienia

11 godzin temu, tanova napisał:

A znajomą zhaltowała dzisiaj policja w lesie na obrzeżach Szczecina, jak spacerowała z psem :(. Dziś dostała pouczenie, od jutra grozili mandatem. Głupota - kogo można zarazić w odludnym miejscu, w lesie? Wiewiórki?

59 minut temu, WojtekM napisał:

W zakresie roweru też w zasadzie nie wiem, czy lepiej wejść do autobusu, czy też wsiąść na rower.

Nie dajmy się zwariować, u mnie by być zgodnym z przepisami muszę spać w budzie psa (na szczęście jest ocieplona) :) 

Cytat

Ważne jest też zdrowie psychiczne – wyjaśnił Szumowski dodając, że w trosce o wspomniane zdrowie psychiczne można wychodzić z domu.

IMG_20200301_133043.jpg

Edited by surfing
  • Like 2

9 minut temu, surfing napisał:

Nie dajmy się zwariować

Nie wiem - w Poznaniu samotnym biegaczom, nie biegającym po zamkniętych/zakazanych terenach, wypisują mandaty. Nie wiem. Muszę to przemyśleć, ale później, gdyż rano o 7.30 słuchałem wywiadu na TVN24 z politykiem, którego gadanie zawsze na pewien czas odcina mi niektóre partie mózgu.

• Like 1

10 minut temu, WojtekM napisał:

gdyż rano o 7.30 słuchałem wywiadu

W trosce o wspomniane zdrowie psychiczne  wyrzuć  telewizor i jedz na rower.

• Like 1

8 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

No i pozamiatane Qurwa🤬

Niech chociaż pozwolą na eutanazję...

Mało tego...

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25842728,nowe-obostrzenia-czy-mozna-isc-do-sklepu-po-alkohol-nie-zawsze.html#a=168&c=100

Wszystko rozumiem, ale jakbym dostał za to mandat, to bym chyba oddał sprawę do Strasburga. 🙂

• Like 1

Na forum rowerowym piszą niektórzy, że już powoli ścigają:

Cytat

Z ostatniej chwili . Wracałem z pracy na rowerze . Najlepsza droga wiedzie wyznaczoną ścieżką rowerową która na pewnym odcinku przecina ...park . I tam zatrzymała mnie straż miejska . Nie wolno . Na pytanie ,,to którędy" bo obok 2 i 3 pas usłyszałem że na rowerze w ogóle nie wolno !  Pozwolili jechać dalej ale nigdy więcej .

Tak że na nic interpretacje , odpowiedzi na gov itd , ważne co powiedzą im na odprawie .

Osobiście do pracy nadal będę jeździł na rowerze ale wycieczki czy spacery odpuszczę .

Jeszcze jedna myśl mnie naszła - a jeśli się wywalę , poturbuję , będę miał wypadek . Jaka karetka przyjedzie i gdzie mnie zawiozą ? Zresztą podobne głosy miałem ze środowiska medycznego . Szpitale lepiej omijać szerokim łukiem .

Mam nadzieję, że się szybko wycofają z pomysłu zamknięcia wszystkiego. Od niedzieli ciepło. Cały następny tydzień ma być ciepło z temp. od 15 do 20 stopni na plusie. :)

Edited by Ziemowit
  • Like 1

5 minutes ago, Ziemowit said:

Mam nadzieję, że się szybko wycofają z pomysłu zamknięcia wszystkiego. Od niedzieli ciepło. Cały następny tydzień ma być ciepło z temp. od 15 do 20 stopni na plusie. :)

Też am taką nadzieję, może nie ze względu na ciepło. Raczej czuje jakby zabrali mi przestrzeń w której mogę odetchnąć chodź chwile od tych 4 ścian!

53 minuty temu, MAIKEL 1977 napisał:

No i pozamiatane Qurwa🤬

Szukam strony Ministerstwa Środowiska, wyskakuje mi Ministerstwo Klimatu :/:

https://www.gov.pl/web/klimat

Nie ma takiego ministerstwa również w tym spisie O.o:

https://www.gov.pl/web/gov/ministerstwa

A na stronie ministerstwa klimatu nie widzę żadnego rozporządzenia w sprawie zakazu wstępu do lasu ...

Ani na rządowej stronie z aktualnościami ...

https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikaty-resortow

Fakenews czy totalny b.rdel?

46 minut temu, Gerald napisał:

Wszystko rozumiem, ale jakbym dostał za to mandat, to bym chyba oddał sprawę do Strasburga

Czyli wracają czasy PRL-u. Alkohol tylko z obowiązkową zakąską.

• Haha 3

W dniu 31.03.2020 o 17:58, pasazer85 napisał:

PS. A teraz drżyjcie ze strachu, bo jak kupiłem w tym roku nowe narty to dwa dni później pozamykali wszystkie ośrodki :P 

@pasazer85 - to wszystko Twoja wina!

• Haha 1

Zwyrole ze strzelbami do lasu wstęp będą mieli. Rżną te dziki, a ASF ma się lepiej niż kiedykolwiek :).

Z zaistniałą sytuacją którą dzisiaj wprowadzili postanowiłem wyskoczyć na trening.Wyszło tyle że zaliczyłem duathlon.Powrót z buta.....jak bym miał kąpielówki to  popływał bym w kamieniołomie i tak mini triathlon zrobiony :)

IMG_20200403_151104.jpg

IMG_20200403_151109.jpg

IMG_20200403_151151.jpg

strava5804999268259622005.jpg

• Like 3

Jutro miałem takie plany rowerowe  i co.....kamuflaż i pełna konspiracja ;) bo jak inaczej.

• Like 1

4 minuty temu, tomi33 napisał:

Jutro miałem takie plany rowerowe  i co.....kamuflaż i pełna konspiracja ;) bo jak inaczej.

już o tym myślałem, przebieram się za powracającego z budowy gipsiarza, cóż trochę gipsu rozsmaruje na dzinsach i podkoszulce i jakoś to będzie...

• Like 1

2 minuty temu, DMM napisał:

już o tym myślałem, przebieram się za powracającego z budowy gipsiarza, cóż trochę gipsu rozsmaruje na dzinsach i podkoszulce i jakoś to będzie...

Ja się przebiorę za Czerwonego Kapturka.

4 minuty temu, tanova napisał:

Ja się przebiorę za Czerwonego Kapturka.

uważaj na wilka...