Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kijów i wbijania obydwóch – powodem tego (na filmie są to prawe skręty, w realu również lewe – zależy od którego zacznę) jest szukanie dynamiki i rytmiki jazdy. To również asekuracja przed utratą stabilności.

Hmmm.... Pitolenie :stupid: kto jak kto, ale Ty przy takiej jeździe jaką prezentujesz możesz sobie darować takie argumenty :) Po prostu jeździsz bardzo dobrze, a te kije psują efekt. Poprawisz to i od razu będzie + 10 do lansu :) Tak, jak koledzy napisali - tu już głównie kosmetyka. Na Twoim etapie będzie Ci już bardzo ciężko robić postępy, tzn. będziesz je robił co raz wolniej, ale jestem przekonany, ze za 2 lata, jak oglądniesz sobie ten film, to pomyślisz "kurde, w porównaniu do tego, jak jeżdżę teraz, wtedy jeździłem jak pastuch" :)

Przedmówcy wyczerpali temat. Od siebie mogę dodać dwie rzeczy:

1) mówisz o braku stabilności - rozstaw trochę szerzej narty, porób te ćwiczenia z pięściami między kolanami, to pomaga

2) pojeździj na tyczkach - na tym etapie nic Ci tyle nie da, co taki trening. Nie mówię tu o robieniu z Ciebie zawodnika. Po prostu jazda wymuszonym torem pokazuje i odsłania najwięcej braków, a jak dodasz do tego videoanalizę, to otrzymasz naprawdę spory zastrzyk informacji i będziesz znał wszystkie swoje słabości narciarskie

Reasumując, podoba mi się Twoja jazda! :-) Podoba mi się prawie tak, jak muzyka w filmie :) dzięki upublicznieniu tego nagrania wiem, ze mamy na forum polskiego Tarantino :)

Edytowane przez ROCH
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki za wznowienie wątku, który powinien być silą i esencją forum, a jest dupą zbitą z powodów oczywistych i smutnych

hej Soczku :smile:

Wątek za czasów ŚP Niko mam wrażenie tętnił życiem...

...również dzięki Jego wskazówką (bardzo dokładnym) udało mi się poprawić, a w zasadzie nauczyć jeździć jak człowiek.

Wielka strata, że odszedł :frown::

Dziękuję za kolejne porady (juice, ROCH) - biorę wszystkie Wasze wskazówki do siebie i ze sobą na stok.

Mam również świadomość swoich mankamentów i niestety jako samoukowi poprawa jazdy przychodzi z wielkim trudem...a i swoje trzeba wyjeździć.

Cóż...

...zaparcie jest, chęci są, najważniejsze - zdrowie! Więc cóż chcieć więcej?

W przyszłym sezonie muszę pomyśleć o jakimś szkoleniu na tyczkach - na razie, jeszcze nie czuję się na siłach, by wyjść do tego typu treningów - do końca roku i sezonu daję sobie czas na doskonalenie jazdy...a wiele przede mną...

Śmig mam wrażenie, że leży u mnie - poćwiczę go niebawem na stokach Kappl i Ischgl - za tydzień wyjazd :happy:

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pragnę jeszcze podkreślić trzy sprawy, które poruszyli koledzy:

1. JUICE - "taka jazda i taki stok spróbuj w skręcie trochę bardziej wkładać kolana, a trochę mniej biodro" - świetna rada!!!

2. ROCH - "pojeździj na tyczkach" - naprawdę warto i to niezależnie od tego czy na siłach się czujesz czy nie. Tyczki w sensie ćwiczeniowym o którym pisze ROCH sa praktyczni dla każdego niezależnie od poziomu umiejętności a im więcej i częściej tym efekt będzie lepszy

3. MITEK - "znakomity operator i montażysta z pomysłami" - zapomniałem napisać to wcześniej krzywdząc fajną pracę kmarcina - SZACUN

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również świadomość swoich mankamentów i niestety jako samoukowi poprawa jazdy przychodzi z wielkim trudem...a i swoje trzeba wyjeździć.

Cóż...

W przyszłym sezonie muszę pomyśleć o jakimś szkoleniu na tyczkach - na razie, jeszcze nie czuję się na siłach, by wyjść do tego typu treningów - do końca roku i sezonu daję sobie czas na doskonalenie jazdy...a wiele przede mną...

Śmig mam wrażenie, że leży u mnie - poćwiczę go niebawem na stokach Kappl i Ischgl - za tydzień wyjazd :happy:

Zamiast typowego szkolenia sportowego na tyczkach wybrałbym na Twoim miejscu szkolenie ogólne takie tygodniowe wyjazdowe z dobrymi instruktorami. Coś w rodzaju KK. Masz tam wszystkie elementy łącznie z jazdą na tyczkach. Ja byłem już dwa razy i uwierz mi progres i przede wszystkim świadomość tego co się robi i jedzie jest niesamowita. Sam i przez internet z całym szacunkiem tego nie osiągniesz. Przynajmniej nie tak prędko A i przy okazji zaliczenie KK daje pewną satysfakcję......indeks się dostaje......jakby się studentem było. Ech..... kiedy te lata minęły.... Ale się rozmarzyłem.....

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru jesteś gotowy :) nikt Ci nie każe slalomu cisnac, ale kolanowki, miękkie tyczki, pacholki - dużo jest możliwości. Co do KK zdecydowanie polecam! Aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że bardzo dużo czasu na takim kursie poświęca się na ewolucje kątowe, a czy Marboru tego potrzebujesz? Może lepiej pomyśleć o zwykłym wyjeździe dla zaawansowanych narciarzy: race carving + jakieś tyczki/pacholki? Pamiętam, że jak robiłem KK, a potem PI, to grupa zaawansowanych robiła wiele ćwiczeń takich samych, jak my :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru jesteś gotowy :) nikt Ci nie każe slalomu cisnac, ale kolanowki, miękkie tyczki, pacholki - dużo jest możliwości. Co do KK zdecydowanie polecam!

No właśnie był już temat na temat (o palindrom się zrobił :biggrin:) szkolenia na tyczkach, ale wygasł gdzieś koło 2012r. Chciałbym wybrać się na szkolenie z "naciskiem" na tyczki. Jestem amatorem, nie startuję w zawodach, ale jazda na tyczkach kusi mnie bo to możliwość rozwoju umiejętności.

Ofert jest sporo, z wielką rozpiętością cenową i pewnie nie koniecznie z trendem lepsza jakość - wyższa cena. Z czystym sercem kogo nie z kolegów :biggrin: możecie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o analizę

Witajcie

Wśród znajomych nie mam nikogo kto mógłby profesjonalnie ocenić mój styl jazdy. Słabe prowadzenie kijów to raz, proszę o dalsze propozycje ...

Na filmie w czerwonej kurtce z czarnym kaskiem to ja.

W pierwszym filmie 2 sklejone nagrania

www.youtube.com/watch?v=W20U4pRWdUE&feature=youtu.be

a tu drugi z atakiem na żonkę ;)www.youtube.com/watch?v=Zlf91TJv-hY

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez AbEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wśród znajomych nie mam nikogo kto mógłby profesjonalnie ocenić mój styl jazdy. Słabe prowadzenie kijów to raz, proszę o dalsze propozycje ...

Na filmie w czerwonej kurtce z czarnym kaskiem to ja.

W pierwszym filmie 2 sklejone nagrania

www.youtube.com/watch?v=W20U4pRWdUE&feature=youtu.be

a tu drugi z atakiem na żonkę ;)www.youtube.com/watch?v=Zlf91TJv-hY

Pozdrawiam

Piotr

Tak na szybko brak pracy góra dół, skręt wymuszony przez przerzucanie tyłka z jednej strony nart na drugą bez elementu odciążenia. Nogi za wąsko to już pisali. Pozycja z tego co było widać odchylona. Ogólny luz, kontrola i swoboda na plus.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko brak pracy góra dół, skręt wymuszony przez przerzucanie tyłka z jednej strony nart na drugą bez elementu odciążenia. Nogi za wąsko to już pisali. Pozycja z tego co było widać odchylona. Ogólny luz, kontrola i swoboda na plus.

Pozdrawiam.

Dzieki za podpowiedzi! Pozycja odchylona do tyłu to moja pięta ;) na takim stoku nie sprawia to problemu chyba, że narta podjedzie i wtedy jest problem bo lecę do tyłu :D, z tym przerzucaniem tyłka to nie kumam szczerze mówiąc, mógłbyś rozwinąć ?

A z nogami przy sobie narty mi nie latają na boki więc tak jakoś jeżdzę :), jakoś tak łatwiej mi się lata.

Dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wśród znajomych nie mam nikogo kto mógłby profesjonalnie ocenić mój styl jazdy. Słabe prowadzenie kijów to raz, proszę o dalsze propozycje ...

Na filmie w czerwonej kurtce z czarnym kaskiem to ja.

W pierwszym filmie 2 sklejone nagrania

www.youtube.com/watch?v=W20U4pRWdUE&feature=youtu.be

a tu drugi z atakiem na żonkę ;)www.youtube.com/watch?v=Zlf91TJv-hY

Pozdrawiam

Piotr

Cześć

Fajnie, że zbiegły się te dwa filmiki Mariusza i Twój. Charakter jazdy jest trochę podobny ale gdy u Mariusza jazda (poza tym nieszczęsnym machaniem rękami i asymetrią) jest dobra to u Ciebie jest dużo błędów. Odchylenie, Zbyt wąska pozycja - Mariusz tez jedzie wąsko ale nogi pracuję niezależnie u Ciebie równie dobrze mógłbyś mieć monoski. Ręce nie są złe - spokojne i z przodu. O pracy góra dół nie ma co mówić bo to płaski stok a charakter jazdy - wożenie się na promieniu narty poprzez balans poprzeczny ją z zasady wyklucza.

Jak Ci się jeździ na stromym i twardym?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajnie, że zbiegły się te dwa filmiki Mariusza i Twój. Charakter jazdy jest trochę podobny ale gdy u Mariusza jazda (poza tym nieszczęsnym machaniem rękami i asymetrią) jest dobra to u Ciebie jest dużo błędów. Odchylenie, Zbyt wąska pozycja - Mariusz tez jedzie wąsko ale nogi pracuję niezależnie u Ciebie równie dobrze mógłbyś mieć monoski. Ręce nie są złe - spokojne i z przodu. O pracy góra dół nie ma co mówić bo to płaski stok a charakter jazdy - wożenie się na promieniu narty poprzez balans poprzeczny ją z zasady wyklucza.

Jak Ci się jeździ na stromym i twardym?

Pozdrowienia

Po analizie filmu Mariusza faktycznie widzę moje błędy, jest tak jak piszesz. Co do stromego i twardego to jeszcze nie było w tym roku takiego. Szykuję się na wypad jak będą warunki na nowe krzesło na Skrzycznym i Bieńkulę więc będe się mógł sprawdzić a jeśli żonka nagra moje wypociny ;) to będę się mógł podzielić filmem na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na razie mój sezon zakończony :mad::, żeby się dobić :stupid:, wrzucam Filmik z "tumlinowej rozgrzewki". Oczywiście wielkie dzięki dla Kmarcina - to była jego rozgrzewka przed filmem z Marboru w roli głównej :rolleyes::

Proszę o uwagi i pomysły konkretnych ćwiczeń, co by było choć ciut lepiej:biggrin: Dzięki

[video=youtube;suvuu-RsB3Y]

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...